2021 Şubat Anneleri

Beyaz gürültü sürekli açık ve hep kundak yaparım ama kucağımda bile ayaktayken oturunca anlıyo ağlamaya başlıyo derin uyumuyo. Hele yatağa koyunca direk gözlerini açıyo ağlıyo.
Benmkide yataga koyunca basliyo aglamaya 3 4.de ama elbet 5. De uyuyor tsortunu filanmi koysan acaba yanina kokunu alsin yaninds sansin

Beyaz gürültü sürekli açık ve hep kundak yaparım ama kucağımda bile ayaktayken oturunca anlıyo ağlamaya başlıyo derin uyumuyo. Hele yatağa koyunca direk gözlerini açıyo ağlıyo.
Anne stresli olunca çocukta stresli oluyor. Sonra napsanız boş. Eğer yardımcın varsa sen ortamdan biraz uzaklaş, sakinleş. Öyle yaklaş bebeğine. O sırada emzikle filan sakinleştirmeye çalışsın yardımcı kişi. Mama veriyorsan başkası beslesin, sen verme. Doyduğundan emin ol. Bu süreç geçecek, her şey kontrolüm altında diye telkin et kendini. Bebeğine olumsuz bakma ya da off puf diyerek emzirme.
Bi de bebeği sürekli farklı yerlerde mi uyutuyorsun? Sabit ısılı tek bir yerde yatırmayı dene canım. Hiç olmadı salla. Yapacak bir şey kalmadıysa. Yatırdık battaniyeye iki ucundan tutarak salladık. Beşiğinde sallamakta para etmedi. Beyin gelişimi için zararlı diyorlar ama canımdan bezdiğim an ben mecbur öyle yaptım. Bebeğin strese girmesi de zararlı sonuçta. Uykusunu alınca sakinleştiydi.

Kizlar ben annemde rahatim ama evimi istiyorum artik bebegim 23 gunluk oldu annem bi turlu birakamiyo..
Eve ilk 1 hafta gittim kendim baktim sonra anneme geldim eve tekrar dondugumde cocuk 2 gun durmadı perisan olduk pazar aksami anneme geldik o gunden beri annemdeyim evime bugun dönecektim bu seferde bebegin gobegi yakıldı..
Annem Her seferinde simdi suyu var bakamazsin simdi busu var olmaz diye diye eve gitmemi istemiyo kendide bana yardima gelmiyo bende artik evime gitmek istiyorum..
Gobegi yakildi bakamazmiyim nolucakki sanki ?
Birde sol göğüs ucum cok aciyo emzirirken krem suruyorum lansinoh filsn ise yaramiyo baska önerisi olan varmi

Kızlar ya 2 aylık olduk hala uyumuyo bu çocuk. Gündüz istisnasız hep kucakta ve asla oturtmuyo hep pışpışlıyorum ayakta. Yaklaşık 8 saat kucağımda ayakta duruyorum. Gece ise saat başı kalkıyo ve beşikte değil sallanan ana kucağında uyuyo. Her emmesi 1 saati buluyo ben 3 saat ya uyuyorum ya uyumuyorum. Artık bittim isyan etmek istemiyorum ya çok çöktüm. Nedir bunun çaresi ya
Bence senin kız doymuyor denedin mi mama vermeyi

Kizlar ben annemde rahatim ama evimi istiyorum artik bebegim 23 gunluk oldu annem bi turlu birakamiyo..
Eve ilk 1 hafta gittim kendim baktim sonra anneme geldim eve tekrar dondugumde cocuk 2 gun durmadı perisan olduk pazar aksami anneme geldik o gunden beri annemdeyim evime bugun dönecektim bu seferde bebegin gobegi yakıldı..
Annem Her seferinde simdi suyu var bakamazsin simdi busu var olmaz diye diye eve gitmemi istemiyo kendide bana yardima gelmiyo bende artik evime gitmek istiyorum..
Gobegi yakildi bakamazmiyim nolucakki sanki ?
Birde sol göğüs ucum cok aciyo emzirirken krem suruyorum lansinoh filsn ise yaramiyo baska önerisi olan varmi
Canim sen annende kal bence 40 in çıkana kadar bı de ilk bebeğin iki aylık olunca anca düzeliyorlar bebek bakması kolay değil aç kalırsın uykusuz kalırsın kendine bakamazsan sütün de olmaz bunlar geçici süreçler keşke annem yaşasaydı da ben de gitseydim

Anne stresli olunca çocukta stresli oluyor. Sonra napsanız boş. Eğer yardımcın varsa sen ortamdan biraz uzaklaş, sakinleş. Öyle yaklaş bebeğine. O sırada emzikle filan sakinleştirmeye çalışsın yardımcı kişi. Mama veriyorsan başkası beslesin, sen verme. Doyduğundan emin ol. Bu süreç geçecek, her şey kontrolüm altında diye telkin et kendini. Bebeğine olumsuz bakma ya da off puf diyerek emzirme.
Bi de bebeği sürekli farklı yerlerde mi uyutuyorsun? Sabit ısılı tek bir yerde yatırmayı dene canım. Hiç olmadı salla. Yapacak bir şey kalmadıysa. Yatırdık battaniyeye iki ucundan tutarak salladık. Beşiğinde sallamakta para etmedi. Beyin gelişimi için zararlı diyorlar ama canımdan bezdiğim an ben mecbur öyle yaptım. Bebeğin strese girmesi de zararlı sonuçta. Uykusunu alınca sakinleştiydi.
Çok haklısın bitanem ama doğduğu günden beri böyle bu benek ilk gün bile uyumadı tabi açtı o zaman sütüm yokmuş belki şimdi de yok bilmiyorum ki bi emin olsam doyduğundan. Günde 30 g alıyo nasıl bilmiyorum ki. Başkasında uyumuyo ağlıyo onlarda hemen beni çaiırıyo ben 5 dk bile tek bişey yapamıyorum. Haliyle of puf yapıyorum 😔 sonra ona daha çok pişman olup onu sallarken ağlıyorum. Battaniyeyle sallama beşikte sallama ayakta sallama asla kar etmiyo

Çok haklısın bitanem ama doğduğu günden beri böyle bu benek ilk gün bile uyumadı tabi açtı o zaman sütüm yokmuş belki şimdi de yok bilmiyorum ki bi emin olsam doyduğundan. Günde 30 g alıyo nasıl bilmiyorum ki. Başkasında uyumuyo ağlıyo onlarda hemen beni çaiırıyo ben 5 dk bile tek bişey yapamıyorum. Haliyle of puf yapıyorum 😔 sonra ona daha çok pişman olup onu sallarken ağlıyorum. Battaniyeyle sallama beşikte sallama ayakta sallama asla kar etmiyo
Canim.kilo alimi ii sanrim.ama.bence de sennki doymuyo
Cnku benm bebegm.de asla.uyumuyoud cok agliyodu mama.verdim.en azndan bu kdar.olmadi hic ben de alerjk mama veriyorm

Bu meleği çok bekledin, yaşadığın kayıplar sonrası stresli bi hamilelik geçirdin. Ben annenin kaygılarının bebeği etkilediğini düşünüyorum. Pcosluyum ve zor çocuk sahibi oldum e haliyle stresli bi hamilelik sonrası ağlak zırlak ortalığı inleten bi bebeğim oldu. 3 ay sürekli memede sabahladık, karnımın üstünde uyuttum tehlikeli de olsa, anlattım sana... Hala da öyle zor, inat dediğim dedik bir evladım var🥴 tek verebileceğim tavsiye, her ağlamasını duyma, çok uyanıklar çünkü😂 gelip yardımcı olacak biri varsa desteğini al. son bi ay sabret annesi... İstesen de kucakta durmayacak etrafa bakacak keşfedecek...

Bence senin kız doymuyor denedin mi mama vermeyi
Yok canım ya bence doyuyor. Kilo alımından bilir zaten. S Storycan ın bebeğiyle benim ilk oğlum aynıydı. Ama Kilo alımı hep fazlaydı. Bu tür bebeğe sahip olmayanların tahmin edebileceği gibi bir durum değil. Annem kayınvalidem felan bir sürü bebek büyüttük gördük böylesini görmedik derlerdi 😬

X