Popüler Konu 2022 Ocak Anneleri

Umay3301

İpek🌸
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2021
36
28
Erken hamilelik testi mi denesen acaba ? Birde foto atabilirsin bizde bakarız
Yarın sabah deneyecem canım birde acaba benim betam geç mi yükseliyor geçen sene düşük yaptım o hamileliğimde adetten 5 gün sonra öğrendim betam 1000 di bunu baz alacak olursam test doğru mu yoksa sonra dan mo koyulaşacak bunu düşünüp duruyorum

YusufZuleyhasinaKavusurmu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2020
8
19
28
Selam kızlar. Nasip olursa ben de Ocak annesi olucam, doğum 8 Ocak görünüyor. Bu ikinci gebeliğim, 5 yaşında bir oğlum var🥰 Henüz kan vermedim beta değerimi bilmiyorum, yarın kan vericem sonuca göre de kadın doğumdan randevu alıcam, gitmişken keseyi görelim istiyorum, bu pandemi ortamında sürekli hastaneye gitmek mantıklı gelmiyor 😕
Aynı biz 😁 benimde oğlum 5 yaşında bizim doğum 15 ocak görünüyor 😌

Pinkpeonyy

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2013
67
77
Merhaba Ocak anneleri, belirtileriniz ne durumda? Bende sadece uyku hali var, ilk hamileliğimde daha geç başlamıştı ama bunda bıraksalar tüm günü uyuyarak geçiririm. Onun dışında da herhangi bir belirtim yok açıkçası. Sizler ne durumdasınız?
Ben de asiri yorgunum surekli uyumak istiyorum sabahlari ise zor uyaniyorum 😁 orucluyken mide bulantisi olmuyor ama iftardan sonra oluyor biraz fazla kacirinca 😁 hafif ve saglikli seyler yemeye calisiyorum kizartmadan falan uzak duruyorum.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-01-2022

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 239 gün kaldı.

Bebeğinizin artık küçük bir karaciğeri var. Karaciğer besinlerin işlenmesinde önemli bir rol oynar. Aşırı kan şekerini saklar ve ihtiyaç anında tekrar serbest bırakır. Yağları saklar ve gerektiğinde yakar. Aşırı proteinleri (amino asitler) ayrıştırır. Kan pıhtılaşma faktörlerini sentezler ve alkol dahil zehirli maddeleri ayrıştırır. Bebeğinizin ağzı, çenesi, yemek borusu, safra kesesi, midesi, bağırsakları, pankreası ve akciğerleri şekillenmeye başladı.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 66 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 163 cm. Başlangıç Kilom :78.5 Kg. Şimdiki Kilom :76.4 Kg.

gozdeerbek

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2021
1
0
29
Çok teşekkür ederim 😊 klomen tedavisi uygulamıştık ama hamile kalamayınca bu kez merional iğne tedavisine geçtik bu ay, ilkine hemen hamile kalmıştım ama ikinci çok uğraştırdı beni
Merhaba 27 den kaç gün sonra beta hcg testi yaptırdınız ve kaç çıktı paylaşabilir misiniz lütfen

pranayama

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2021
93
158
35
Merhaba Ocak anneleri, belirtileriniz ne durumda? Bende sadece uyku hali var, ilk hamileliğimde daha geç başlamıştı ama bunda bıraksalar tüm günü uyuyarak geçiririm. Onun dışında da herhangi bir belirtim yok açıkçası. Sizler ne durumdasınız?
Benim her gün olmasa da bazı günler uyku hali oluyor. Kasıklarımda ara ara çok hafif batma oluyor. Bir de göğüslerim aşırı hassas :anneadayı:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-01-2022

Hamileliğimin 5. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 250 gün kaldı.

Embriyo bu evrede 3 ayrı doku katmanından oluşmakta ve bebeğin organ ve hücreleri bu 3 katmandan meydana gelecektir. Her bir hücredeki genetik plan, hücreye ne yapması gerektiğini, bebeğin vücut gelişim talimatlarını ve sırasını geçirir. Fakat bu gelişim süreci hem genetik hem de çevresel faktörlerin birlikte etkileşimine bağlıdır. (Beslenme ve annenin alışkanlıkları gibi)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın