2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    269
Ay kızlar bebeği kendi donunu indiren varmı? Kızım iki gündür eşorfmanını indiriyor. Kızdım yapmayı kesti ama aklıma da acaba tuvalet eğitimine mi hazırlanıyor gibi geldi kızmasamıydım acaba bilemedim. Doktor randevusuna da daha var doktora da sormadım belki sıradan bi harekettir diye ama nerde görcek dışarı da çıkmıyoruz ortalıkta hastalık var diye kimseyle de görüşmüyoruz

Belki sizi görmüştür taklit ediyodur giyinirkem fln. Şuan baya baya ne yaparsak yapıyorlar belli olmaz sağları solları hiç

Bnm kinde yok ama yoncambenim dediği gibi taklit olabilir. Bnm ki de bu ara acayip taklitçi.

Belki sizi görmüştür taklit ediyodur giyinirkem fln. Şuan baya baya ne yaparsak yapıyorlar belli olmaz sağları solları hiç
Bnm kinde yok ama yoncambenim dediği gibi taklit olabilir. Bnm ki de bu ara acayip taklitçi.
Doktor babasının kızımın yanında giyinmesini yada kızımın babanın yanında altını değiştirme veya banyo yaptırma durumlarını bitirmemizi söyledi cinsiyet ayrımına girdikleri için. Uzun zamandır babayı görmüyor giyinme durumlarında ama ben wc girerken filan evde tekiz ya kapıyı açıyor geliyor yanıma acaba ordan mı taklit etmeye çalışıyor kızmadan önce bi tuvalete tutmayı denesemiydim ki

Tekkten bende de içeri giryo tutamıyorum yoksa kıyamet kopuyo
Banyoyuda babası yaptırıyo genelde , arada işim varken babasıda altını alıyo onu bilmiyorum oyuzden hiç.

Benimde babası değiştiği zaman oluyor, banyoyu bbasoyla yaptıryorum çünkü tek başına çok zor. Erkek ya babasının olması sorun olmaz bence gibi geliyor.

Banyoyuda babası yaptırıyo genelde , arada işim varken babasıda altını alıyo onu bilmiyorum oyuzden hiç.

Benimde babası değiştiği zaman oluyor, banyoyu bbasoyla yaptıryorum çünkü tek başına çok zor. Erkek ya babasının olması sorun olmaz bence gibi geliyor.
Tuvalet olayında annemde öyle yapıyor bakarken ama ben yapmıyorum. Başta yaptım ama bazı şeyleri farkına vardığını gördükten sonra almadım wc ye. Banyo ya.

Bu arada biz bakıcıya alışmaya çalışıyoruz anannesi gidecek 1 haftadır bakıcıda idi. Bu 2. Hafta olacak. İnşallah alışır.

Aynen sizinkiler erkek çocuk. Babanın ekstra dikkat etmesine gerek yok hatta babayı görmeli özellikle öyle durumlarda. Babayla aynı cinsiyet olduğunun farkına varıyor sonuçta. Bizimki kız olduğundan daha dikkat gerektiriyor babasının açısından.
İnşallah sever bakıcısını alışır yoksa işin zor olacak biraz

Nasılda buralar dutluk oldu yaaa ahhh o eskiler nasıl hareketliydi

Dediydim ben size siz gidersiniz ben kalırım diye
Kendi kendime konuşuyo gibiyim

Nasılda buralar dutluk oldu yaaa ahhh o eskiler nasıl hareketliydi

Dediydim ben size siz gidersiniz ben kalırım diye
Kendi kendime konuşuyo gibiyim
Bizden haberler vereyim o zaman
Kızımın ilk menenjit aşısını yarın yaptıracağız kısmetse, Nimerix tek doz . Bir hafta sonra da Bexsero nun ilk dozunu yaptıracağız ondan 3 doz olacak hadi bakalım umarım kolay geçer , biraz ağır bir aşı deniyor tedirginim
Ayrıca kızımda hiç konuşma çabası yok , konuşuyor ama sanki kendi dili var bi şeyler diyor ama anlamlı değil, mesela oğlan doğduktan sonra anne diyordu bi daha asla demedi hayvan sesleri baba dede nene diyor o kadar kilo alımı da durdu sanki aylardır 11 kiloyu geçmedi bir türlü doktor şimdilik kilosu iyi diyor ama bana göre zayıf duruyor ama çok hareketli belki de ondan kilo tutmuyor .
Ve son en önemli konu 2 yaş sendromu gümbür gümbür geldi oldukça hırçın sebepsiz ağlamalar vb haldeyiz

Benimkide konuşmuyor , işine gelince bazen tekrarlıyor okadar valla. Zamanla öğrenir herhalde
ama ne dersem yapar anlıyor çok şükür

Senin nasıl gidiyor bir 2 yaş sendromlu bebek
Bi yandan 3 aylık bir bebek zormu
Nasıl karşıladı kardeşini mesela merak ederim bunları hep.
Uyku durumların nasıl
Ayyyy seni düşündükçeee yoruluyorum yeminlee şuan yanımda başka bir bebeğe bakmak zormuş gebi geliyor gözüm korkuyor
En çokda uykusuz kalmaya
Zaten böylede kalıyorum bide bebek gelicek onda ayrı kalıcam
Allah kolaylık versin hepsinin cvbını bekliyorum

Aynen benim kız da herseyi anlıyor herseyin ismini biliyor getir diyorum veriyor yani neyin ne olduğunu biliyor ama sadece söylemiyor o yüzden çok sorun etmiyorum şimdilik hayvan sesleri de çıkarıyor.
2 yaş sendromu gerçekmiş cidden kızımda bi anda aniden değişmeler oldu o uysal prenses gitti yerine asabi cadı bir kız geldi bazen sadece susuyorum çünkü ortada hiç bir sebep yokken ağlıyor rahatlamasi gerekiyor galiba diye ses etmiyorum
Oğlan da iyi 3 aylık oldu o tam bir temas kucak bağımlısı, ben ona sevgi arsızı diyorum bu yüzden biraz zor oluyor o sürekli ilgi isterken aynı anda kizla oynamak ya da kız öğle uykusuna yatınca dinlenmek için oğlanın kendi kendine yerde yatması lazım ama şimdilik pek mümkün durmuyor bakalım sadece bunun geçici bir süreç olduğunu düşünüyorum bazen çok yorgun hissedince inşallah seneye bu vakitler birlikte oynayacaklar ben daha rahat olacağım birbirine arkadaş olacaklar diyorum kendimi motive ediyorum

Kendimi çok yorgun hissediyorum, hayat çok çabuk tüketmiş gibi bazen tahammülüm kalmıyor bebişe çok üzülüyorum o zaman da kendimce...

Bu arada doğum kiloları nasıl oldu. Benim doğumdan normalde kilom kalmamıştı hamilelikten bile daha aza kadar düşmüştüm taki bebiş 6 aylık olduktan sonra stres ile birlikte bende kilo almaya başladım ibre baya sınırları zorladı. Şimdi bırak hamile kaldığı m kiloyu dopum yaptığım kiloya gelmeyi iple çekiyorum yaa

Allah kolaylık versim bol bolll sanada enerji versin valla kolay değil iki bebeğe birden bakmak sabır enerji istiyor
İnşallah seneye rahat edersin oynarlar ne güzel

Bende böyle gözüm korkuyor. Başıma gelmese bari. hep diyodum oğlan 3,5 yaşındayken düşünücem diye
Şimdi bakıyorum seneye kasım aralık ayında 3,5 yaşında olucak yok yaaa erken daha diyorum içimden
Herşeyin hayırlısı cidden yaaa

Hadi yaa amann verirsin kilo nedirki stres yapma kafaya takmaaa
Abur cuburu ekmeği kes illa verirsin metabolizmam güzelse.
Ben evlenirkende 78 m
Hamile kaldım yine 78 m
Hamiylen en ok 89 çıktım son ay verdim
Doğumda 83 oldum
5 gün sonra tekrae 78 e düştüm

Şuan bayadan beri olmadığım 71 kilodayım.
Oda sanııem çocuğun peşinde koşturmakdan onu dışarı çıkarıyorum bazen kendim yemek yemeği unutuyorum.
Ama bu ara abur cubura saldırdım şekerimmi düşüyor neee kilo almaya elverişliyim
Çokda takmıyorjm kiloyu boşver sen her halinde güzelsin

Bn en son 114 gördüm. Şimdi 112 oldum biraz dikkat edeyim dedim. Zaten takmıyorum fazla da. İşte arada oluyor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…