2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    269
Kan verdim mi baktırdınmı değerlerine. En son ben baktırdım demirim yerlerdeydi ilaçlar yazdı
Sende bi bak istersen
Verdin d vitamini düşük çıktı. Diğerleri iyi de.

Ay doğumdan sonra çok adetim geçikmemişti. Bubkez baya geçikti. Birine demem lazım bende buraya yazmaya karar verdim. Korkuyorum ya birde gebeydisem tekrar diye ki bu kez diğerinden daha kiloluyum. Piskolojim hazor değil.

Bizden haberler vereyim o zaman 🤭
Kızımın ilk menenjit aşısını yarın yaptıracağız kısmetse, Nimerix tek doz . Bir hafta sonra da Bexsero nun ilk dozunu yaptıracağız ondan 3 doz olacak hadi bakalım umarım kolay geçer , biraz ağır bir aşı deniyor tedirginim 😐
Ayrıca kızımda hiç konuşma çabası yok , konuşuyor ama sanki kendi dili var bi şeyler diyor ama anlamlı değil, mesela oğlan doğduktan sonra anne diyordu bi daha asla demedi hayvan sesleri baba dede nene diyor o kadar 🤷🏼‍♀️ kilo alımı da durdu sanki aylardır 11 kiloyu geçmedi bir türlü doktor şimdilik kilosu iyi diyor ama bana göre zayıf duruyor ama çok hareketli belki de ondan kilo tutmuyor .
Ve son en önemli konu 2 yaş sendromu gümbür gümbür geldi oldukça hırçın sebepsiz ağlamalar vb haldeyiz 😊
Benimkide konuşmuyor , işine gelince bazen tekrarlıyor okadar valla. Zamanla öğrenir herhalde🥰
ama ne dersem yapar anlıyor çok şükür 🥰

Senin nasıl gidiyor bir 2 yaş sendromlu bebek
Bi yandan 3 aylık bir bebek zormu 🥰
Nasıl karşıladı kardeşini mesela merak ederim bunları hep.
Uyku durumların nasıl
Ayyyy seni düşündükçeee yoruluyorum yeminlee şuan yanımda başka bir bebeğe bakmak zormuş gebi geliyor 😂 gözüm korkuyor
En çokda uykusuz kalmaya
Zaten böylede kalıyorum bide bebek gelicek onda ayrı kalıcam 😁
Allah kolaylık versin hepsinin cvbını bekliyorum🥹
Benim kızımda aynı. İşine gelirse söylüyor hayvan sesleri anne baba anneanne babaanne vs ama mesela araba diyor sonra tekrar bi kaç hafta söylemiyor o ara tamam demeyi öğreniyor onu bırakıp araba demeye dönüyor. Belleğe stokluyolar mı nedir 🤣🤣 topu getir çantanı al fermuarı kapat falan filan komutları alıyor anlıyor ama konuşma işi hepimizde aynı sanırım. Geçen instamom var takip ettiğim. Çocuğu 5 kelime kullanıyormuş doktor normal demiş gerilik filan yok gibisinden. Bende mayısta kontrolü ozaman sorcam ozamana kadar dursun bakalım biraz daha 😂

Benim kızımda aynı. İşine gelirse söylüyor hayvan sesleri anne baba anneanne babaanne vs ama mesela araba diyor sonra tekrar bi kaç hafta söylemiyor o ara tamam demeyi öğreniyor onu bırakıp araba demeye dönüyor. Belleğe stokluyolar mı nedir 🤣🤣 topu getir çantanı al fermuarı kapat falan filan komutları alıyor anlıyor ama konuşma işi hepimizde aynı sanırım. Geçen instamom var takip ettiğim. Çocuğu 5 kelime kullanıyormuş doktor normal demiş gerilik filan yok gibisinden. Bende mayısta kontrolü ozaman sorcam ozamana kadar dursun bakalım biraz daha 😂
O instamomlar bizim moralimizi bozuyo zaten hepsi şakır şakır maşallah😂
Ama bizimkilerin hepsi aynı konuşan yok😂

Ay doğumdan sonra çok adetim geçikmemişti. Bubkez baya geçikti. Birine demem lazım bende buraya yazmaya karar verdim. Korkuyorum ya birde gebeydisem tekrar diye ki bu kez diğerinden daha kiloluyum. Piskolojim hazor değil.
Ne kadar gecikti peki

Şuan bendede olsa bende asla hazır değilimmm

Bende ilkinde 77 ile hamile kalmıştım ikincide 89 la hamile kaldım şuan 97 yim🥺🥺 psikolojim asla hazır değildi zamanla sindirdim ikinci çocuk fikrini 😂 bi test yap istersen canım. Allah gönlüne göre versin
O instamomlar bizim moralimizi bozuyo zaten hepsi şakır şakır maşallah😂
Ama bizimkilerin hepsi aynı konuşan yok😂
bence normal bizimkiler ya elbet konuşacaklar yani napalım zorla konuşturacak halimiz yok ya çocukları 🤣🤣

Ne kadar gecikti peki

Şuan bendede olsa bende asla hazır değilimmm
13.gün bugün. Hamile kalmadan öncede böyle gecikmeler olurdu. Doğumdan sonra bi jaç kez oldu diğer zamanlr tam zamanında oldu. Bu kaçamak adete yakın oldu o yüzden değildir diyorum ağrı kesüci felan kullandım ondan gecikmiştir diyorum. Ama diğer yandan da aceba diyorum. Eşime sorarsan oğln zaten tedavi ile oldu 2 senede olmaz bişi diyor. Oruca kadar bekleyeceğim olmadı haftaya cuma kan verirçyim diyorum. Testle uğraşmayım diye.

Bende ilkinde 77 ile hamile kalmıştım ikincide 89 la hamile kaldım şuan 97 yim🥺🥺 psikolojim asla hazır değildi zamanla sindirdim ikinci çocuk fikrini 😂 bi test yap istersen canım. Allah gönlüne göre versin

bence normal bizimkiler ya elbet konuşacaklar yani napalım zorla konuşturacak halimiz yok ya çocukları 🤣🤣
Bizimkiler yalnız oldukları ilk oldukları için öyle. 2. Olan 3. Çocuğu olanlar öyle olmuyor genelde. Yiğenim ile bnm oğlan arasında 5 ay var benimki büyk ama o daha aktif. Bakıcıdan sonra benimki de değişmiş gerçi açılmış biraz 🤭

13.gün bugün. Hamile kalmadan öncede böyle gecikmeler olurdu. Doğumdan sonra bi jaç kez oldu diğer zamanlr tam zamanında oldu. Bu kaçamak adete yakın oldu o yüzden değildir diyorum ağrı kesüci felan kullandım ondan gecikmiştir diyorum. Ama diğer yandan da aceba diyorum. Eşime sorarsan oğln zaten tedavi ile oldu 2 senede olmaz bişi diyor. Oruca kadar bekleyeceğim olmadı haftaya cuma kan verirçyim diyorum. Testle uğraşmayım diye.
3 sene korunmadik çatlatma yumurta takibi falan oldu ama olumsuz sonra aşılama ile hamile kaldım bu kadar olmayınca zaten olmaz diye korunmasız ilişki yaşadık ve hamile kaldım yani zamanında olmaması şuan olmayacağı anlamına gelmezin canlı örneğiyim

3 sene korunmadik çatlatma yumurta takibi falan oldu ama olumsuz sonra aşılama ile hamile kaldım bu kadar olmayınca zaten olmaz diye korunmasız ilişki yaşadık ve hamile kaldım yani zamanında olmaması şuan olmayacağı anlamına gelmezin canlı örneğiyim
Y Yolcu4069 bi örnekte ben varım 😂 kızım tüp bebek tedavisiyle oldu. Şimdiki hamileliğimde 50 gün gecikmem oldu ama zaten düzensiz olduğu için takmadım. Bu süreçte zayıflamak için bitki çayları ağrı kesiciler alkol neler neler içtim. söktürücü kullandım ona rağmen gelmeyince test yaptım şok çift çizgi. 3 hafta geç döllenme olmuş. Aslında adete yakın zamanda yumurtam anca çatlamış sanırım. Olmaz deme belli olmuyor o işler vallahi. Yine de gözünü korkutmak istemem Allah gönlüne göre versin

Amaa genelde tedaviyle olan bebeklerden sonra 2. Ler kendiliğinden olma ihtimali var diye biliyorum. Olabilir yani herşey .
Merak ettim cidden şimdi, istemediğin için inşallah ilaçdan dolayı gecikmişsindir

Y Yolcu4069 bi örnekte ben varım 😂 kızım tüp bebek tedavisiyle oldu. Şimdiki hamileliğimde 50 gün gecikmem oldu ama zaten düzensiz olduğu için takmadım. Bu süreçte zayıflamak için bitki çayları ağrı kesiciler alkol neler neler içtim. söktürücü kullandım ona rağmen gelmeyince test yaptım şok çift çizgi. 3 hafta geç döllenme olmuş. Aslında adete yakın zamanda yumurtam anca çatlamış sanırım. Olmaz deme belli olmuyor o işler vallahi. Yine de gözünü korkutmak istemem Allah gönlüne göre versin
Şuna bak yaaa mesela normalde bilerek çocuk yaptığımızda nekadar dikkat ederiz.
Ama planlanmadan olunca, bilmeden ne yapsanda allah koruyor 🥰🥰🙏🏻🙏🏻
Bende öyle koekuyorum cidden
Diyoeum yaa hamile kalırsam. Bunu içtim şunu içtim fln diye aklıma geliyor 😂

Şuna bak yaaa mesela normalde bilerek çocuk yaptığımızda nekadar dikkat ederiz.
Ama planlanmadan olunca, bilmeden ne yapsanda allah koruyor 🥰🥰🙏🏻🙏🏻
Bende öyle koekuyorum cidden
Diyoeum yaa hamile kalırsam. Bunu içtim şunu içtim fln diye aklıma geliyor 😂
Aynen vallahi kızım tüp bebek diye pamuklara saracaktım kendimi aman dikkat edeyim diye 🤣🤣 ama ne olursa olsun Allah ne yazdıysa o oluyor dikkat etmesende bilmesende Allah koruyor 😍
Bunuda doğurayım nasipse sağlıkla sonra x2 korunma sağlıcam bi şoka daha bünyem müsait değil 🤣

Aynen vallahi kızım tüp bebek diye pamuklara saracaktım kendimi aman dikkat edeyim diye 🤣🤣 ama ne olursa olsun Allah ne yazdıysa o oluyor dikkat etmesende bilmesende Allah koruyor 😍
Bunuda doğurayım nasipse sağlıkla sonra x2 korunma sağlıcam bi şoka daha bünyem müsait değil 🤣
Ben de kızımda çok dikkat ettim , oğlan da haberim yok tabi hamile olduğumu bilmiyordum damacanalar kaldırdım Mutfağa taşıdım hem de tam tutunma döneminde. Ben kızımda çok korkuyordum ondan önceki bebeğim 16 haftalık düştü diye tedirgindim ama nasibi olan doğuyor Allah in izniyle 🤲🏻🤗💕

Ayyyy hadi 2 neysede
3 tane üst üste hiç düşünemiyoruk evde şenliği😂😂
Ben hep 3,5 dan sonra istiyorum diyodum
Seneye kasım-aralıkda bunlar 3,5 yaşında olucaklar
Yok yaaa erken dahada var diyorum şimdi😂😂

Ben böyle konuşuyorum başıma gelcek görücem günümü😂

İşte bu mesajım beni etkiledi gulumsebebek gulumsebebek . Bende öyleyim. Bi tırsmadım değil hani.
Amaa genelde tedaviyle olan bebeklerden sonra 2. Ler kendiliğinden olma ihtimali var diye biliyorum. Olabilir yani herşey .
Merak ettim cidden şimdi, istemediğin için inşallah ilaçdan dolayı gecikmişsindir

Genel cevplayım. Normalde çalışıyor um diye annem yatılı olarak bakıyordu çocuğa. Bendede bi durum var ister eşimin ister kendi ailem olsun istese dahi birlikte olmam. 40 gün 50 gün yüzümüzü beraberlik olmadığı zamanlar var. Tam sömestr oldu dinleneceğim ailemle başbaşa olcam derken bu kezde kaynanamla kaynım 10 günlük gezmeye geldi. Üzerine çocuk hastalandı eşim hastalandı. Biz birbirimii
görmedik birbirimizi. Derken zayıflayım dedim maydanoz kürüne başladim o süreçte de adetim gecikti 2 gün ihtimsl vermiyvermiyorum çünkü olmadı bişi. İşte sonra olan oldu üzerine de ben hastalandım antibiyotik ve ağrı kesici aldım o gün bugün 2 hafta olmuş. Ama çok affedin 1 hafta olmuş biz göreli birbirimizi. Takvim tutuyorum da. O yüzden ihtimal veremiyorum yine de kararsız kaldım.

Çocuk istememe değil tersine istiyorum ama çalıştıpım için bakan yrdımcı oşck kimsem yok. Kaynanam hiç gelmiyor gezme dışında. Daha İstanbul da bi görüöcem var evleneli 4 yıl oldu 6 saat uzaklıkta ne ev gmrmesine ne de yiğenini görmeye geldi. Anca görüntülü. Kendüm bakarım bakmasına 2 yıl bu kezde borca girdik ev için fuzul eve. Ondan. Yoksa eşim olmuş 40 bekleym desem ilerde olsun desem eşim yaşlanscak iyice ben 32 olcam ama 40 gibi olmaz. Karışık duygu durumum.

Çocuk istememe değil tersine istiyorum ama çalıştıpım için bakan yrdımcı oşck kimsem yok. Kaynanam hiç gelmiyor gezme dışında. Daha İstanbul da bi görüöcem var evleneli 4 yıl oldu 6 saat uzaklıkta ne ev gmrmesine ne de yiğenini görmeye geldi. Anca görüntülü. Kendüm bakarım bakmasına 2 yıl bu kezde borca girdik ev için fuzul eve. Ondan. Yoksa eşim olmuş 40 bekleym desem ilerde olsun desem eşim yaşlanscak iyice ben 32 olcam ama 40 gibi olmaz. Karışık duygu durumum.
Ayy en tamm karma karışık cidden. Ne yapsan belli değil. Bakalım biraz daha bekle olmadı kan ver kesinleştir. Eğer bebek değilsede bi dpktpra görün bukadar gecikmesi normal değil gibi

Bu arada ben bi gaza gelip tuvalet eğitimine yavaştan başlamaya niyet ettim var mı aranızda başka tuvalet eğitimine bez bıraktırmaya niyetlenen hatta bezi bıraktıran?

X