2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    269
Bu arada dr bana rennie şurup verdi çok mide yanmam var diye galiba. Gebelikten bu yana 3 kilo vermişim. 6 , 7 kilo olmadıkça sorun yok normal dedi bilginiz olsun kızlar kilo vermek riskli değilmiş üstelik benim pıhtılaşma bebek zehirlenmesi yatkınlığı olan bi homozigot olduğu için bir de 0.4 luk igne yanına coraspirin verdi bilginiz olsun kızlar pıhtılaşma için

13. Haftamda 28 aralıkda gidicem bakalım doktora, hemde ikili test yaptırırım 🥰🥰 ayyy inşallah cinsiyetide söyler 1 hafta geçmez artık heyecandan😂
Canım merhaba nasılsınnn herzamnki gibi uzaktan takip edyrm sizi de 😂 gözüme yorumun takıldı bende gecen hafta gttim doktora ikili için 12.haftada gel dedi yılbaşından sonraki hafta bende 13 haftalık oluyrm aradm ozaman gelsem olur mu diye asistanı 13. Hafta gec olur test için 12 de gelin dedi ona göre sende bir sor istersen kaçırmış olma birde

Canım merhaba nasılsınnn herzamnki gibi uzaktan takip edyrm sizi de 😂 gözüme yorumun takıldı bende gecen hafta gttim doktora ikili için 12.haftada gel dedi yılbaşından sonraki hafta bende 13 haftalık oluyrm aradm ozaman gelsem olur mu diye asistanı 13. Hafta gec olur test için 12 de gelin dedi ona göre sende bir sor istersen kaçırmış olma birde
Haftaya salı günü benim 12+0 oluyo
12+0 .12+6 arasına 13. Hafta deniliyomuş .
Seninle aramızda 4 gün var haftaya gel dediyse demekki sorun olmaz herhalde o hafta gitmem diye düşündüm🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Günaydın herkese. Normalde hiç niyetim yoktu ama eşim aşırı ısrar ediyor diye bende yaptıracağım 2li testi. Sonra bide ayrıntılı ultrasona girersin diyor. Haftaya perşembeye aldim randevu😅 bana doktora gitmek olsun😃
Hayırlısı olsun, cinsiyeti de öğrenirsin belki🥰

He iyi bari. Ben portakal, yeşil biber, kivi yerim de artık besinlerden pek faydalandığımızı da sanmıyorum 🙄
O yüzden takviye olarak dedim efervesan tablete başlayayım mı diye..

Kız yok yüzümde sivilce falan. Onu ben malum konudan topiğe katkı sağlamak için şeyettim :KK70:
Hani ben gebeyim yaa hep kendimi dinliyorum gözlerim kapalı diye.. :KK70:

Bu arada ben sivilceye, uçuğa, ağız yarasına falan propolis sürüyorum. İltihap ilerlemiyor.. :KK66:
Ben de deneyim bari. Benim normalde sivilcem olmaz. İlk çocukta da olmamıştı. Bu sefer yüzümü bastı.🙈 Ben de burdan kendimce uydursam🤣 kızım minolacak acepppp🥳
Ben de bu konuda çok umutsuzum ya erkek olursa 🙈🤣 hep kız kıyafetlerine bakıyorum eşim zorla ayırıyor beni oralardan.
Gerçi erkek olursa nerdeyse hiç bir şey almama gerek kalmayacak. Bu da iyi tarafı sanırım🤣

Ben de deneyim bari. Benim normalde sivilcem olmaz. İlk çocukta da olmamıştı. Bu sefer yüzümü bastı.🙈 Ben de burdan kendimce uydursam🤣 kızım minolacak acepppp🥳
Ben de bu konuda çok umutsuzum ya erkek olursa 🙈🤣 hep kız kıyafetlerine bakıyorum eşim zorla ayırıyor beni oralardan.
Gerçi erkek olursa nerdeyse hiç bir şey almama gerek kalmayacak. Bu da iyi tarafı sanırım🤣
Kız isteyenler topigi gibiyiz resmen😀

Doktordan çıktım kizlar özele gittim ilk kez ve bu doktor ile devam etmeyi düşünüyorum bir süre muayene fiyatı hesaplı, çok şükür iyiyiz haftaya gel ikili tarama için dedi ama haftaya dr a rica edeceğim kani devlette vermek için çünkü cidden esim tek maaşla şu kriz döneminde evi gecindirme derdinde bi ikili tarama bile ozelde dünya para bence dr da kabul eder diye umuyorum 🤷🏻‍♀️ yalniz bu hastanenin yeni doğan yoğun bakımı yokmuş o yüzden Allah izin verirde hamileliğim kucağıma almak ile sonlanirsa bu doktora devam etmez 6 aydan sonra başka dr a pahalı da olsa geçebilirim yeni doğan yoğun bakım önemli bence çünkü bakalım hayırlısı olsun hepimizin hakkinda 🤲🏻🧿🤰
Canım ben bir doğum sigortasi yaptırdım. 5700 doğum eğer muayene eklersen 7100 8 muayene tahliller. Tabi bulunduğun yer ve oradaki ücretlere göre koyaslamak lazım. Bazı yerlerde sigorta uyguna geliyor. Benim hastanemle hesaplarında şimdilik aynı fiyat ama daha sonra artarsa fiyatlar ondan etkilenmeyecegim en azından. Hem de önceden ödemeye başlayacağım diye taksitle yaptırdım.

Ay kızlar negatif düşünceleri olanlar hakkında yazışmalar olmuş inşallah benden ötürü başlamamıştır çokta geri sayfalara dönüp bakamadım.
Ama dediğiniz gibi ilk 3 ay kritik dönem ben ara ara alevlenen bir rahatsızlık geçirdiğim ve ilaç içemediğim için biraz hassasım bir de yaş faktörüne biraz taktım gerçi 34-35 yaş nedir çoğu kadın artık bu yaşta doğuruyor ama insan ister istemez korkuyor özellikle de süpriz bir gebelik olunca zaten psikolojik olarak kabullenemiyorum bir de sorun çıkmasın bari derdindeyim.
Benim gebeliklerim aşırı belirtisiz geçtiği için de biraz tereddütlü oluyorum ben diğerleri de böyleydi ilk 2-3 hafta biraz uyku hali oluyor biraz göğüs acıması bunda extra koku hassasiyeti falan da vardı 7. Haftada bende belirti falan kalmıyor aslında iyi bir şey tabi şikayetsiz bir gebelik ama insan hep tereddütte kalıyor neden hiç belirti yok bişey mi oldu diye hareketleri hissetmeye başlayınca geçiyor tedirginlik.
Ben de ikili teste prosedür gözüyle bakıyordum mesela ama burada gördüm ki herkes iyice araştırma derdinde evet biraz insan telaş yapıyor okudukça ama bir yandan bilgileniyoruz ben sorun etmiyorum iyi kötü herşeyi paylaşabileceğimiz bir yer gibi görüyorum burayı lay lay lom geçmiyor hayat normalde de.

Biri de ben gözardı ettiğim halde model belledi. Her mesajıma atlayıp beğenmedim yapıyor.. :KK70:

Yavrum, çakma gökkuşağım sana demediler mi gereksiz eleştiri gizli hayranlıktır. Sosyal hayatta çok gördüm sen gibileri. Çok sevdin ama itiraf edemiyorsun dimi? :KK70:

Hadi buna da işaret çak 😁

Geldim ben doktordan :anneadayı:
Her şey yolunda bir sıkıntı yokmuş. Günüyle de uyumluymuş bebek. Vitaminsiz folik, prilam aldım eve geldim:KK70: vitaminliler çok mide bulantısı yaptı bende,doktor da aynısını dedi yapar diye. Bilginiz olsun kızlar.

Bu da bebek:emir_bebek:
593968D0-12F2-4C88-9C88-3D014904A96A.jpeg

Kızlar merhaba umarım hepiniz iyisinizdir aşırı mide bulantılarımdan takip edemedim pek ben ikili test icin cuma günü randevu almıştım ancak doktorum ikili test icin erken dedi cuma günü 11+1 oluyorum haftayla da uyumluyuz 11 ve 12. Haftalarda yapılmıyor muydu ikili test ilk defa yaptıracağım için pek bir bilgim yok.

X