2022’nin yeni ikiz gebeleri

Merhaba arkadaşlar bende ikiz geibesiyim cinsiyetleri belli biri kız diğeri erkek çok şükür görüyorum ki bir çoğunuz tarama ve diğer test gruplarından yaptırıyorsunuz bende şöyle bi yorum yapmak istiyorum ben bunların hiç birini yaptırmadım ve yaptırmayacağımda çünkü bunların hepsi bi ihtimal sadece hiç bir test yüzde yüz değil hele ki bizim gibi ikiz gebeliklerde bile hangisi olduğuna dair kesin bilgi yok bunları düşünüp ne yavrularımı üzmeye değer nede rabbimin verdiğine karşı gelmeye değer bence hamileliği güzelce yaşayıp evlatlarımızı sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin rabbim.
Eminim bir çoğunuz diğer ikiz gebe grubundan haberdarsınız tır onara doğum sırasında evlatlarını kaybeden anneler var bu durumda bence olana şükredip hiç kafamızı bulandırmadan sağlıkla kucaklarımıza almayı nasip etsin rabbim

Tabi doğru diyorsun ama fetal dna’nın %99 doğruluk oranı var

Kuzum içini, içimizi ferahlatacak güzel haberlerinizi bekliyoruz. Rabbim her işini rast götürsün

İnşallah canım Amiiin, çok teşekkür ederim
Hiç üzülme arkadaşım ben dün senin için netten çok araştırdım yurtdışında bu testlerde yanlış tanı alan çok oluyor yani inşallah ultrasonda temiz çıkarsa hiç kafana takma boşuna kendini üzme lütfen

Doktordan çıktım kızlar. Bebeklerimizin biri kız biri erkek. Farklı cinsiyet olması da amniyosentez için avantaj dedi. Aynı cinsiyet olunca karışıklık olabiliyor sıvılarda dedi. Kız olanla erkek arasında baştan beri 3 gün fark vardı, şimdi 8 gün olmuş ve biraz suyunda da azalma varmış. Ultrasonla olan bulgularda yine belirgin bişeye rastalanmadı. Kızın burnu fındık gibi küçücük ama kemiği var dedi. Ama küçük kalması ya da diğerinini ona fark atması bizi düşündürür dedi. Perinatolog da kendi tüp bebek doktorum da amniyosentez dışında yapılabilecek bişey olmadığını söyledi. O sonuca göre hareket edilecek. Risklerinden dolayı da ege üniversitesinde yaptırmamızın daha uygun olduğunu söylediler. Ordan doktorları arayıp ayarladılar, sabah erken orda perinatolog görcek ve amniyosentez için gün verilcek. Şuan 3 ihtimal var, hiçbir şey çıkmayabilir (ki %30 böyle olabilir) 2. ihtimal kız olanda sorun olabilir genelde küçükte oluyormuş onu sonlandırmak zorunda kalabiliriz diğeri kalır. 3. ve en üzücü ihtimal ise biri sonlandırılırken diğerinini de zarar görme ihtimali olması. Düşük, erken doğum riski vs nin bi miktar daha artması. Anlayacağınız sonuç çıkmadan hiçbir şey netleşmeyecek.

İnşallah ilk ihtimalle sonuçlanır dualarım seninle canım benim

Dualarımız sizinle inşallah bir şey çıkmayacak.

Bir an önce ilk ihtimaldeki gibi sonuçlanır inşallah. Risksiz sorunsuz geçsin her şey. Dualarımız üçünüzle

Amniyosentez en etkili sonuç verdiğimiz testler yapılan ultrasonlar maalesef yanıltıcı olabiliyor Temeniim tabiki ikisininde sağlıkla dünyaya gelmesi testlerinin temiz çıkması ki İnşallah inanıyorum sağlıkla gelicek güçlü bebeklerimiz bize Banada doktorum amniyosentez sonrası tek bebeğin kalbini iğneyle durdurulup sorunsuz bir şekilde atlatabilceğimizi söyledi insana bunları duymak bile ürkütücü geliyor ama biz ne olursa olsun sakin kalmak zorundayız bebeklerimiz için Allahın izniyle sağsalim atlatacağız bugünleri .Bu arada Fetal dna sonuçlarınız çıktı mı

Evet çıktı orda bir tanesinde down sendromu riski çıktığı için amniyosentez önerdiler ama ultrason bulguları normal görünüyor. Yarın bakalım ege üniversitesine gidicez perinatolog gerekli görüşmeleri yaptı isimleri verdi amniyosentezi orda yaptırcaz muhtemelen. Burda biz de yaparız ama hem en az 10 bin maliyet hem de olası bi sonlandırmada o işlem için egeye sevk edicez amniyosentezi kendileri yapmadığı için sıkıntı yapabilirler dedi. Hem de bu konuda başarıları iyi dedi. Sabah gidicez bakalım ne zamana gün verecekler. Gerçekten insan başına gelmeden anlamıyor dışardan akıl vermek yok şöyle yap yok bunu yap demek kolay geliyor. Allah kimseyi bu kararları vermek zorunda bırakmasın

Evet bende görüştüğüm perinatologta yaptırmak istedim amniyosentezi ama sadece laboratuvar 15 bin fiyat vermişti bizde detaylıdan sonra bir aksilik olursa araştırma hastanesine gidicez .Dualarımız sizinle İnşallah sonucunuz tertemiz çıkar

Şükürler olsun, sadece bir tarama testi yanılması olarak geçsin gitsin bu olay. Kızçen de biraz minyon bir fındık burun olacaktır belki inşallah amniyosentez sonucun temiz çıksın, sağlıkla iki evladını da kucağına al

Benim önceki kızımın da burnu çok küçüktü ve doktorum fetal dna önermişti ama ozaman yaptırmamıştım ve böbrek sıkıntısı vs felan da vardı, suyu azdı hepsi aslında hastalık belirtisi iken ben fetal dna bile yaptırmadım şükür birşey olmadı çünkü ultrasona çok inanıyorum ben iyi bir perinatoloji doktoru bakıyorsa birşey olmaz Allahın izniyle..

İnşallah canım en büyük temennimiz o Burunla ilgili kötü bişey demedi zaten burun kemiği var bi sorun yoksa muhtemelen fındık küçük burunlu bir kız olacak dedi. Ege üniversitesindeyiz sabah 8.30 dan beri valla allah kimseyi buralara düşürmesin daha perinatologa çıkamadım bile

tüp bebek miydi ilki?

Bende İzmir deyim gerçekten ege üniversitesi gerçekten iyi bir araştırma hastanesi ama çok fazla beklemek zorunda kalıyorsunuz. Biz annem için gittik hep oraya. Allah tüm hastalara şifa versin Doktorlarımıza da sabır ve biraz insan halinden anlama çabası

İnşallah biz de sizin kadar şanslı oluruz bakalım amniyosentez çıkmadan bu belirsizlik bitmeyecek Ever doktorum da oraya güvenin dedi, amniyosentez başarı oranları da çok yüksek ama gel gör ki kalabalık ve sonuca ulaşmak için çok çaba sarfetmeniz gerekiyor. Amiiin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…