2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    315
Elini en coskulu emdıgı sırada ver 😃
Canım senin kızın acaba ağzına büyük mu geliyordu simdiye kadar, çünkü bebisler büyüdü emzik çok küçük kaldı artık,
benimki krize girip agzina istiyor ama devamlı tutamiyor acaba 6 aya mi geçsem diye düşünüyorum

Canım senin kızın acaba ağzına büyük mu geliyordu simdiye kadar, çünkü bebisler büyüdü emzik çok küçük kaldı artık,
benimki krize girip agzina istiyor ama devamlı tutamiyor acaba 6 aya mi geçsem diye düşünüyorum
Sanmam canım 3 4 çesit emzık denedım hepsını tükürdü 0-1ay da almıstım.. Ben sırınga ıle beslenmeye baglıyorum bısey emerken yanından hep yiyecek geldı, emzık emerken gelmeyınce tukurdu. Şırınga, meme, bıberon hepsinde yiyecek gelıyor..
Simdi de elini emıyor, anladı artık her emdıgı seyden yiyecek gelmıcegını bence 😃

Kızlar 1 haftadır benim kız ne kucakta ne pısette hiç bir yerde sakin durmuyor artık çok yoruldum
Balkona arabasıyla çıkın ileri geri gezdirseniz birde balkon salıncağını çarşafla sardım içini yuva gibi yaptım rüzgar almıyor gündüzleri orda uyuyorlar bazen benimkiler seviyor ama çok alıştılar içeri girmek istemiyorlar oksijen çarpıyo herhalde

Balkona arabasıyla çıkın ileri geri gezdirseniz birde balkon salıncağını çarşafla sardım içini yuva gibi yaptım rüzgar almıyor gündüzleri orda uyuyorlar bazen benimkiler seviyor ama çok alıştılar içeri girmek istemiyorlar oksijen çarpıyo herhalde
Balkonum yok ya iyi fikir aslında ama malesef

Devlet. Peki nasıl oluyor. Ben şu an raporluyum. Nasıl bir yol izleyebilirim?
Farkli bir ilden rapor aldigimizda bir gun onceden almamiz gerekiyor onu biliyorum. Mesela ben iznim bitmeden bir gun once aldim, ise baslaman gereken gun aldiginda farkli bir ilden donmemis oluyosun, bunda da ozellikle donmedigin anlasiliyor, bir gun onceden hastaneye girersen ben aslinda donecektim ama rahatsizlandigim icin gorev mahallime donemedim demek istiyosun. Tanidik doktor varsa yardimci olur, idarecinin hakem heyetine gonderme ihtimaline karsi cok vermek istemiyo doktorlar ama

Farkli bir ilden rapor aldigimizda bir gun onceden almamiz gerekiyor onu biliyorum. Mesela ben iznim bitmeden bir gun once aldim, ise baslaman gereken gun aldiginda farkli bir ilden donmemis oluyosun, bunda da ozellikle donmedigin anlasiliyor, bir gun onceden hastaneye girersen ben aslinda donecektim ama rahatsizlandigim icin gorev mahallime donemedim demek istiyosun. Tanidik doktor varsa yardimci olur, idarecinin hakem heyetine gonderme ihtimaline karsi cok vermek istemiyo doktorlar ama
BIzim idareci de rapor bul gelme diyor

Benim iznim bitti. Bu hafta rapor aldım. Raporlu iken başka şehirden heyet almam çok mu saçma durur☹️ Keşke önce heyet alsaymışım:KK43:

Bu heyet raporu konusuna hep sasiriyorum ben ya ilk defa burda duydum ogretmenler arasinda mi yaygin bu ? Ucretsiz izne hic ayrilmiyor musunuz?
Ben ozeldeyim bizde ucretli sonrasi direk ucretsize basliyorsun talep edersen, o da 6 ay sadece.Ucretli ile ucretsiz izin arasinda yillik izin kullanimi bile yasak mesela

Bu heyet raporu konusuna hep sasiriyorum ben ya ilk defa burda duydum ogretmenler arasinda mi yaygin bu ? Ucretsiz izne hic ayrilmiyor musunuz?
Ben ozeldeyim bizde ucretli sonrasi direk ucretsize basliyorsun talep edersen, o da 6 ay sadece.Ucretli ile ucretsiz izin arasinda yillik izin kullanimi bile yasak mesela
Hayat malum pahalı kimse ücretsiz izne ayrılmak istemiyor şartları zorluyorlar ki öğretmenler dönemi bitirince yazın zaten tatildeler bu arada ben öğretmen değilim tahmin sadece… benimde raporum ay sonu bitiyor idarecimle konuştum 60 gün iznim var geçen yıl 30 gün iznimi hiç kullanmamıştım bu yıla devretti bugünlere yatırım 😉 altı aya kadar yarım gün gideceğim her pazartesi işe gideceğim sonra dört gün izin alacağım bu şekilde yaklaşık 15 hafta götüreceğim temmuz birde kardeşim gelecek sonrasında tam başlarım benim idarecem bayan saolsun kendininde ikiz kardeşi varmış çok anlayışlı ikizler çok zor neden doğum izniniz az iki hafta nedir iki katı olmalı diyor☺️

Son düzenleme:
Benim iznim bitti. Bu hafta rapor aldım. Raporlu iken başka şehirden heyet almam çok mu saçma durur☹️ Keşke önce heyet alsaymışım:KK43:

İlgili yönetmelikte İstirahat raporlu olan memurun rapor süresince izinsiz il dışına çıkışı konusunda net bir ibare bulunmaması sebebiyle hastalık raporunun istisnalar dışında memuriyet mahallindeki sağlık hizmeti sunucularından alınmasının gerekli olduğunu değerlendirilmekte. Ama bu konu muallakta olduğundan ben iki gün o şehire yıllık izin yazıp o şehirden izin süresi içinde rapor almıştım.

Bizde yıllık izin yok ya, çoğu öğretmen bebek 2 aylıkken başlamak zorunda kaıyor. (Başka tanıdıklarım biriktirdikleri yıllık izinlerini vs kullandılar.) O kadar uzun süre de ücretsiz almak istemiyor kimse. Öğretmen eşi de öğretmen oluyor genelde, büyük şehirde kirada yaşıyorsa tek maaşla geçinmek imkansız. Böyle bir imkan bulunca da değerlendiriyorlar.

Devlette çalışmak ile özelde çalışmak arasındak farklardan bu. Özelde calisan mühendis 3x maaş alıyor, ben devlette x maaş alıyorum. Ama biliyorum ki hastalıkta, pandemi de bu gibi özlük haklarında garantim var.
Ben memur olarak en zor yerdeyim, keyfi heyet raporu alsam soruşturma açarlar. Gerçekten ihtiyacım olsa, evlerden uzak, kanser gibi bir seneyi aşan izinler, raporlar oluyor
Ogretmenlerin yoneticileri de öğretmen oluyor,okulda herkes öğretmen o yüzden buna cok normal bakılıyor herkes alıyor çünkü. Bizde kimse hastalansa rapor bile almıyor, ben alınca göze batıyor

Bu heyet raporu konusuna hep sasiriyorum ben ya ilk

İlgili yönetmelikte İstirahat raporlu olan memurun rapor süresince izinsiz il dışına çıkışı konusunda net bir ibare bulunmaması sebebiyle hastalık raporunun istisnalar dışında memuriyet mahallindeki sağlık hizmeti sunucularından alınmasının gerekli olduğunu değerlendirilmekte. Ama bu konu muallakta olduğundan ben iki gün o şehire yıllık izin yazıp o şehirden izin süresi içinde rapor almıştım.
Benim durumum da şu. Şu an raporluyum ve raporum bitince çalıştığım şehirde olmam lazım. Hafta sonu heyet olmaz. Şunu merak ediyorum rapor devam ederken heyet raporu da alınabilir mi?

X