2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    318
Kızlar pencere önüne daha yeni güvercin yuva yapmaya hazırlanıyor ama öyle cok kanat sesi geliyor ki. Bir panjurum açık, birisi kapalıydı, açığın altından girmisler kapalida yapmışlar.
Oda bir anne yuvayi bozmak istemiyorum. Ama camın önude kızımın oyun halısı, alt değiştirme yatağı var. Ve cok ses geliyor pata küte. Yaz geldi camı acicam guvercinden böcek hastalık gelir diye korkuyorum. Toplam ne kadar süre yuva yapar ve tamamen giderler? Ne yapsam?

Valla benim geçen iki yaz önce balkonuma iki kez üst üste kumru yuva yaptı hemde ardı ardına klımanın üstüne ben getirdiği dalları atıyordum bi gecede yuvayı yaptı bide yumurtladı neyse sonra ardına aralıksız tekrar başkası yumurtladı ve sonunda tüm balkonumu bit sardı eşim yıkadı pakladı ilaçladı tüm balkonu şimdi sorun şu kuşlar o yaptığı yeri hiç unutmuyorlar geçen yaz resmen kuş savar gibi balkonu bekledim şimdide tekrar yuva zamanı yine unutmadılar geliyorlar çok ilginç eşimde bak ikiz bebeklerimiz oldu bu bi işaretti deyip duruyor şaka bi yana bir kere izin verirseniz hep gelecekler aklınızda olsun

İçinde yumurta yoksa boz bence. Yapar o yine yuva.

Oyy kıyamam yaa, kız nasıl sinirlenmiştir benım mamayı verdı diye
Kız neden ağlıyor falan konuşurken annem bu oğlan mamayı severek içmiyor o aç olmasın dedi ozaman jeton düştü iki kez alt değişmişliğimde var karışıklık oluyor en son iki kez d vitamini verince artık vitaminleri peş peşe veriyorum uyurkende ağzına sokuyorum uyanmasını bekleyince unutuyorum kafayı kırdım azıcık

İçinde yumurta yoksa boz bence. Yapar o yine yuva.

Yumurta yok içinde daha yeni bugün çalı çırpı koymuş, bir de o panjuru her gün açıyorum kapatıyorum sürekli. Kapatıp karanlık yapıyorum, kapatip camı açıyorum hafif rüzgar geliyor fln. Çok kullanıyorum. Ama çok duygusala bağladım. Bende cok zor yuva yaptım kimse yardim etmedi, bende ona yardım etsem diyorum. Biraz bakıştık göz göze geldik gitti ama gelir mi bilmiyorum. Gelse üstüne oturur bu sefer herhalde

Arkadaşlar merhaba heyet raporu veren bildiginoz hastaneler varmi herhangi bir sehir olabilir.. bulundugum yer kucuk ozelde devlette vermiyor cok sıkıntıda kaldim bilgisi olan varsa yardimci olursa cok sevinirim
Hastasi az olan ozelde bi bolum bulun o işe yarayabiliyor doktor sabah gelince kapida iceri girin rica edin sekreteriyle konusun oncesinde o da olabilir

Sen bilirsin canım her yaz beslerim ben diyorsan bitini böceğini çekersen güzel ve çokta evcil oluyorlar muhtemelen kumrudur seninkide yavrular çıkınca pencere kenarında gezerler hemen uçmuyorlar insandanda kaçmıyorlar çok ama her yıl gelirler benimkiler unutmadılar koca balkonda başka yere değil çalı çırpıyı yine ilk yuva yapılan yere getiriyorlar

Bence parayla alinan rapor ozluk hakki olmuyor ya.Herkesin sansi esit olsaydi oyle olurdu.Ama yazdiklarinizdan anladigim yoneticisi dolayisiyla alip kabul ettiremeyen var doktor bulamayip alamayan var..Cok adaletsiz geldi bana o yuzden ulkemizin sacma uygulamalarından dedim.Yonetici tamam diyip doktor bulan maasli izne devam ederken baska bi tip yoneticiye denk gelen ya da doktor bulamayan ucretsiz izne ayrilmak zorunda kaliyor..Keske kisilerin insiyatifinde olmasa bu durumlar,kimse boyle seyler kovalamak zorunda kalmasa..Birilerine de haksiz kazanc olmus tabi bu.Bizim ozel sektor daha adaletli geldi bana neticede herkes dimdizlak kaliyorYa da ucretsiz izne ayrilmiyorsun..
Yurtdisi konusunda da ben cocuktan sonra farklı dusunmeye basladim.Kolay gidebilecegim bi meslegim var ama gitme konusunda hic istekli değildim.Ama simdi farkli..Emekliligi dusunmuyorum bile ben ya daha kac sene var 20-25 falan galiba

Kızlar bu ay 700 gr almışız ama kızım 900 içmesi gerekirken 700-750 içiyor o da zar zor. Doktor kilosu fazla olsaydı ek gıdaya erken geçirirdik dedi ama benim gördüğüm kilo alımı yetersizse ek gıdaya geçiliyor yanlış mı biliyorumm

Kesinlikle katiliyorum.
8+8 izin çok çok az..8 haftalik bebek nasil birakilir daha sut bebekleri ana kuzulari..En az 16 hafta sadece doğum sonrası olmali
Benim sigortami kurum yapiyor ben kendim ayrica yaptirmadim.Ucretsiz izinde kullanamiyorum.Kendim yaptirmis olsaydim kullanabilir olurdum herhalde.

Tek seferde 180 icebiliyor mu masallah
Sen sagip veriyordun dimi canim is nasil halllediyorsun bu isi valla bravo sana .Stok mu eritiyorsun yoksa surekli sagiyor musun?

Benim bebek de çok hareketli. Ben 2 yanına yastık koyup yatıyorum sıkıştırıyorum. O şekilde çok az hareket edebiliyor. Sadece kafasını hareket ettirebiliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…