2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    316
Kizlar bebeginiz sizden ve babadan baskasinda duruyor mu onla vakit geciriyor mu benim kiz annem bende asla durmuyor hemen beni istiyor napacagim
Bu akşam misafir olarak gittiğimiz yerde tüm gece ağladı. Çayı içemeden kalktık. Kimsede durmuyor. Sadece ben ve eşimde durmak istiyor. Tabi bu gece bizde bile ağlıyordu. Eskiden kucaktan kucağa hop hop gezerdi;(

Kızlar bu aralar hep tedirginim. Özellikle gündemdeki haberler beni çok çok etkiliyor. En son çocuklar ile ilgili olan dava da çok derinden etkiledi.
Ahhh diyorum ki kızım büyüyünce nasıl olacak hep yanında olmalıyım onu korumak için dışarısı çok kötü:KK43: Ya üzülürse onu üzerlerse ve diyorum ki benden başka kimse ona benim gibi bakamaz hep yanında olmalıyım ama olacak mıyım…offf çok yoğun duygular yaşıyorum. Allah’ım tüm çocukları korusun kötülüklerden kötü insanlardan:KK43:

Bebişlerinize zeytinyağı veriyor musunuz hiç? Yani şimdi ekgıda zamanı da geliyor ya organik bebek zeytinyağı alıcak mısınız? Bizde kayınvalidemlerin kendi bahçelerinden yaptırdıkları zeytinyağı var organik ona güveniyorum ama pH vs önemli ya bu konularda siz ne düşünüyorsunuz?
IMG_6686.png

Ben doğduğundan beri kabızlık durumunda bunu veriyorum. Yapısı, kokusu, bebeği rahatlatması falan çok memnunum

Arkadaşlar, kızımın saçında küçük noktalar hâlinde geçmeyen konaklar var, azıcık. Ne yaptıysak geçmedi, bir öneriniz var mı?
Bizim de öyleydi kuzum. Zeytinyağı biraz hafifletiyor lakin hindistan cevizi yağı + gazlı bez neredeyse tek seferde temizliyor. Gazlı bezle temizlemek daha kolay gerçekten

Bu akşam misafir olarak gittiğimiz yerde tüm gece ağladı. Çayı içemeden kalktık. Kimsede durmuyor. Sadece ben ve eşimde durmak istiyor. Tabi bu gece bizde bile ağlıyordu. Eskiden kucaktan kucağa hop hop gezerdi;(
Anliyorum doktor yabancilari anliyor dedi.ama artik giderek sosyallesme donemi baslar dedi. Annem 5 ay da 3 kere geldi. Suan 15 gundur biz de. Onun kucaginda durmuyor

Kızlar bu aralar hep tedirginim. Özellikle gündemdeki haberler beni çok çok etkiliyor. En son çocuklar ile ilgili olan dava da çok derinden etkiledi.
Ahhh diyorum ki kızım büyüyünce nasıl olacak hep yanında olmalıyım onu korumak için dışarısı çok kötü:KK43: Ya üzülürse onu üzerlerse ve diyorum ki benden başka kimse ona benim gibi bakamaz hep yanında olmalıyım ama olacak mıyım…offf çok yoğun duygular yaşıyorum. Allah’ım tüm çocukları korusun kötülüklerden kötü insanlardan:KK43:
Ben de oyle dysuncelerde buluyorum kendimi ama Allah buyuktur insallah korur yavrularimizi. Kizi erkegi kalmadi. Erkeklerde de bagimlilik çetelesme vs cok riskler var velilerimden biliyorum. Devir hakketen kötü. Allah kötüye firsat vermesin

Kızlar dün doktora götürdüm benim oğlanı 5. Ay kontrolüne. Ek gıda için 15 20 günü bekle biraz daha dedi. Bir liste verdi ama kabataslak bu yani dedi genel olarak konuştuk. 3 gün kuralını alerjen besinlerde uygula sebzeler de çokta ihtiyaç yok dedi. İlk başlarda hevesli olabilir ama en fazla 3 yemek kaşığı ver dedi tadım sonuçta dedi. Zeytinyağı ekleyebilirsin ama zeytinyağının kabızlığa net iyi geldiği ile ilgili bilimsel veri yok dedi 😂 bence iyi geliyor ama. İlk sebzelerle başla ki çok sevmiyorlar sebzeleri dedi meyveyi yerse sebzeyi yemez dedi. 7. Aydan itibaren de kırmızı eti dahil edebilirsin kuzu eti olsun dedi ve öğün sayısını ikiye çıkarabilirsin dedi. Bi de dedim hocam aşırı oturmaya hevesli bu bebe fotoğrafını çekmiştim anakucağında sürekli kendini kaldırmak istiyor hiç sorun yok kaldırsın kasları gelişir dedi. Ve de destekli sık sık oturt ek gıda için hazırlık olsun o da oturmak istiyor zaten dedi güzel geçti kilo alımı az olmuş bu ay o kafama takıldı sadece doktor 1 ay daha bekleyelim sorun yok şimdilik dedi

Kızlar dün doktora götürdüm benim oğlanı 5. Ay kontrolüne. Ek gıda için 15 20 günü bekle biraz daha dedi. Bir liste verdi ama kabataslak bu yani dedi genel olarak konuştuk. 3 gün kuralını alerjen besinlerde uygula sebzeler de çokta ihtiyaç yok dedi. İlk başlarda hevesli olabilir ama en fazla 3 yemek kaşığı ver dedi tadım sonuçta dedi. Zeytinyağı ekleyebilirsin ama zeytinyağının kabızlığa net iyi geldiği ile ilgili bilimsel veri yok dedi 😂 bence iyi geliyor ama. İlk sebzelerle başla ki çok sevmiyorlar sebzeleri dedi meyveyi yerse sebzeyi yemez dedi. 7. Aydan itibaren de kırmızı eti dahil edebilirsin kuzu eti olsun dedi ve öğün sayısını ikiye çıkarabilirsin dedi. Bi de dedim hocam aşırı oturmaya hevesli bu bebe fotoğrafını çekmiştim anakucağında sürekli kendini kaldırmak istiyor hiç sorun yok kaldırsın kasları gelişir dedi. Ve de destekli sık sık oturt ek gıda için hazırlık olsun o da oturmak istiyor zaten dedi güzel geçti kilo alımı az olmuş bu ay o kafama takıldı sadece doktor 1 ay daha bekleyelim sorun yok şimdilik dedi
Ksc kilo almis canim listeni paylasir misin ben de bugun yogurtla baslayacagim

Kızlar selam bebeler için sos tenceresi sormuştunuz, hepsiburdada wmf’te indirim var bir bakın isterseniz. Tekli sos tencereleri de var ama kapaksız. Ben setini kullanıyorum çok memnunum.

Listenizi paylaşabilir misiniz bize de fikir olsun

Arkadaşlar, yavrucanlarınız toplamda ne kadar ve kaç sefer gündüz uykusu uyuyor?
Canım 3 kere 45 dk diyim. 45. Dk bi şekilde uyutmaya devam edebilirsek 1.5 saat oluyor. Ama hepsi 45 dk uyursa saçma sapan 4’ten 11’e kadar uyumuyor mesela ama hiç belli olmuyor, 7’de de akşam uykusuna geçebiliyor. Veya 4., 5. Uykuyu bile yaptığı oluyor. Misafirlikte falan rezillik.

Canım 3 kere 45 dk diyim. 45. Dk bi şekilde uyutmaya devam edebilirsek 1.5 saat oluyor. Ama hepsi 45 dk uyursa saçma sapan 4’ten 11’e kadar uyumuyor mesela ama hiç belli olmuyor, 7’de de akşam uykusuna geçebiliyor. Veya 4., 5. Uykuyu bile yaptığı oluyor. Misafirlikte falan rezillik.
Biz şimdi 3. Uykumuzdan uyandık 30 dk bugünlerde 😔 19. Hafta atağındayız sanırım akşam çok zor uykuya geçiyor çığlık kıyamet ağlıyor, gece sık uyanıyor. Seninkinde var mı bişeyler

Arkadaşlar, yavrucanlarınız toplamda ne kadar ve kaç sefer gündüz uykusu uyuyor?
30 dkdan uzun uykusu olmadığı için genelde 4 uykusu kesin var 5. De nadiren oluyo çünkü güne 5’lerde başlıyo her 1.5-2 saatte bir uyumak istiyor 30 dk:)
Uzatmak için çok uğraşıyorum ama dönmüyor uykuya ayılmıyorda öyle yarım açık gözle yastıkta duruyo

Biz şimdi 3. Uykumuzdan uyandık 30 dk bugünlerde 😔 19. Hafta atağındayız sanırım akşam çok zor uykuya geçiyor çığlık kıyamet ağlıyor, gece sık uyanıyor. Seninkinde var mı bişeyler
Allahım. 19. Haftada da mı atak var daha 4. Ay atağından çıkalı 1 hafta oldu etkileri geçmedi bile 😩

Sabah uyandıktan 1 sata sonrasına bi uyuyor max2 saat uyuyo ardından 2 saat uyanık kalıp bi daha uyuyor onlardada max 2 saat min 45/50 dk uyuyor akşam 5 den sonra pek uyutmuyorum bazen 8.30 en geç 9.30 a kadar geceye geçiyor

Ben diyorum ya 7 yaşa kadar hep atak 😂 ekstra bişey hissetmedim. Bebeğim genelde sakin. Karnı toksa çok ağlamaz. Kucakta gezdirirsen susar. Uykusu gelip uyutmazsak çok ağlıyor. Keşke kendi kendilerine yatıp uyusalar 😂

X