2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    318
Kesinlikle ben de boyle hissediyorum simdi izindeyken hic sorun degil aka this se baslayinca nasil olacak bilmiyorum.İki kitap okudum bir tanesi sinem ozen canbolat ve digeri hogg ikisi de ayni seyi soyluyor memede uyutmakla ilgili.Ama emzik almayan bir bebek icin pis pis pat pat ile uyutabilmek imkansiz geliyor bana.Bir de ustune sallamayinca uyutmak icin yontem kalmiyor ki😅

O Oezzi29 senin yazdigina da bakacagim mutlaka aksi gorus okumak cok iyi olur😊
Gündüz değil de akşamları direk memede uyuyor 😅 ben de hogg’u okudum ama pış pış pat pat denedim de olmuyor, yemiyor kızım o numaraları. Sadece akşam yatıracağım zaman önce bizim yatağa yatırıyorum, fonda dandini açıyorum müzik olarak ve yatarak emziriyorum karanlıkta. Bazen emiyor bazen emmiyor. Emmezse ellerimle oynarken uyuyakalıyor. Mama veren arkadaşlar belki mamadan sonra yatağa uzanıp deneyebilirler. Tam dalınca da anneyanı yatağına alıyorum onu

Bizimde neden ki, kendi de ilk zamanlar ayağının tadını begenmiyordu artık önemsemiyor en sevdiği oyuncak ayakları oldu

Benimde cok hareketli her şeyi yapıyor ama bunu yapamıyor. Acaba öğretmek mi lazım nasıl yapılıyor ki normalde

Canım olabilir kimse yazmamış diye yazdım ilk talip olayım ücreti dahilinde alalım ama bu hayat pahalılığında ücretsiz bir şey olmaz. 07 Antalya'da mısın yoksa?

300 almış, 6300 almış 🤦🏼‍♀️ persentil25ten iki aydır persentil10dayız . Doğum kilosu düşük olduğu için doktor hep böyle gider dedi. Anne karnında da beslenmemis demek ki minyon olur hep dedi

İşe mi başladın kv neden bakıyor?
Bizim kendi yagimiz zaten, piyasadaki yaglarin icerigi belirsiz ve bebeklerimiz kiymetli. Ben uzun bir sure bekledikten sonra oldu, bu nedenle dogal beslenmeleri onemli 💜 ucret istemiyorum canim benim, ozelden adres bilgisi verirsen arkadasimin kargo anlasmasi var karsi odemeli, onu odersin bi tek. Aydin'dayim 🤚

Benim yeğenime annem bakmıştı sırtı ağrır diye yaptırmamışlar tummy time. Ben yaptırıyorum ama benimki anca yan dönüp devriliyor henüz yüzüstü levelına geçemedik yardımsız. Çok da şeetmiyorum 😅

Deneyimli arkadaşım trukid kullanmış ki bebesi pamuk beyazı hiç güneş yanığı vs olmamış.

Hava sıcak buralarda 23-24 üstü kısa kollu atlet altına da patikli alt giydiriyorum çorap giydirmiyorum
Bizim kızın yüzü gözü ayakları soğuk oluyor 24'te bile, sizinkinde durum nasıl bir serinlik oluyor mu minikte?

Ben tek başıma çocuğu arabaya koyup iskeletini katlayıp rahatça yerleştiriyorum arabaya. Normal araba kısmına henüz geçmedim onun için birşey diyemiyorum. . Ama 2 arkadaşım da inglesina ile büyüttü çocuklarını biri bel fıtığı olduğu için özellikle bunu almıştı (o zaman electa yoktu trilogy kullanmışlardı) ama ben bunun yanında ileride tatilde uçakta vs daha rahat kullanmak için cybex gb de almak istiyorum katlanıp çanta boyutuna geliyor.
Bendede bel fıtığı var çok teşekkürler Bilgilendirme için 🌸🙏🏼

Bizim kızın yüzü gözü ayakları soğuk oluyor 24'te bile, sizinkinde durum nasıl bir serinlik oluyor mu minikte?
Bazen ayakları çok soğuk oluyor, o zaman giydiriyorum ya da kakası mukuslu olunca. Ama hafif serinlik varsa patikli pantolon yetiyor aslında hafif serinlikten korkmuyorum. Çok da sıcağa alıştırmak istemiyorum bir yandan da üşür mü diyorum the analıq.

Dogum kilosu kac canim.benim kiz geriden geliyordu iki aydir 1 kilo aliyor aylik.bugün tarttim 6500 olmus. Benim bebegime de daha karnimdayken minyon diyordu doktor gelisim göstsrmiyor 3 haftadir diye aliverdi hatta
2960dogdu, 2850 hastaneden ayrıldık. İki aydır az kilo alıyor. Doktor doğum kilosu çocuğun kilosunu belirlemede cok önemli dedi. Anne karnında da çok beslenmemis simdi de böyle olmasi normal dedi.🤦🏼‍♀️
Zaten grupta takip ettigim kadar bebegi doğum kilosu az gidenlerde hep bi beslenme zorluğu konusu oldu sanki. Bizim kız zorla besleniyor hâlâ

2960dogdu, 2850 hastaneden ayrıldık. İki aydır az kilo alıyor. Doktor doğum kilosu çocuğun kilosunu belirlemede cok önemli dedi. Anne karnında da çok beslenmemis simdi de böyle olmasi normal dedi.🤦🏼‍♀️
Zaten grupta takip ettigim kadar bebegi doğum kilosu az gidenlerde hep bi beslenme zorluğu konusu oldu sanki. Bizim kız zorla besleniyor hâlâ
Benim bebeğim 24 saatte sadece 470 ml içti… bazen böyle çok az içtiği oluyor ama ben artık kafama takmamaya çalışıyorum çünkü çok şükür sağlıklı 🙏🏽🧿💙 biraz avokado yedi öğlen bir de kabak denedik ama sevmedi yemedi… o kadar yani 😩

Benimki de onlardan biri 🙋🏻‍♀️
2650 doğdu. 2500 hastaneden çıktık. 5.ayını doldurduğunda 5400 çıktı 🤷🏻‍♀️ p3 te doğduğu için aynı persentilde gidiyor gelişimi normal olarak değerlendiriliyor doktorlar tarafından. Ama gel bir de bize anlat 😄 keşke güzelce yeseler 🥹

Benim kızım da 3000 dogdu canim 2700 e düstü.beslenme zorlugu cekmiyoruz bizim tek sıkıntımız emmemesiydi. Şu an iyi gidiyor kilo olarak son 2 ayda toparladi,bilmiyorum hep minyon denildi benim kıza da bakalim nolcak

Benim bebeğim 24 saatte sadece 470 ml içti… bazen böyle çok az içtiği oluyor ama ben artık kafama takmamaya çalışıyorum çünkü çok şükür sağlıklı 🙏🏽🧿💙 biraz avokado yedi öğlen bir de kabak denedik ama sevmedi yemedi… o kadar yani 😩
Senin bebeğin kac kg canim

7.250 kg şimdi tarttım, erkek 😥
Canım senin bebeğin az mama icjyor gercekten.Biz günde 1000 i geciyoruz artik 400 lerde ne zaman iciyordu belki 2.ayinda falan.ama tabi her bebek farkli icmiyorsa da zorla veremezsin.benimki de emmedj iste ya mama da icmeseydi napardim bilmiyorum.istahi cok iyi masallah 180 versem onu da icer bitince agliyor 🥲 bize maddi olarak büyük zarar o ayri 😄😃 mama fiyatlari yine artmis.simdi bi kutu 2-3 günde bitiyor bir güne düserse ya da günde 2 kutuya cikarsa baticaz 😆 umarim ek gida da böyle istahli olur şu an pek yediklerimizde gözü yok tek derdi mama. Doktor 6.ay cagirdi bizi ama alrerjimiz artti yine anlamiyorjm tek mama aliyor bir artiyor bir azaliyor bu isi cözemedim olmadi gidicem ben bu ay doktora

Canım senin bebeğin az mama icjyor gercekten.Biz günde 1000 i geciyoruz artik 400 lerde ne zaman iciyordu belki 2.ayinda falan.ama tabi her bebek farkli icmiyorsa da zorla veremezsin.benimki de emmedj iste ya mama da icmeseydi napardim bilmiyorum.istahi cok iyi masallah 180 versem onu da icer bitince agliyor 🥲 bize maddi olarak büyük zarar o ayri 😄😃 mama fiyatlari yine artmis.simdi bi kutu 2-3 günde bitiyor bir güne düserse ya da günde 2 kutuya cikarsa baticaz 😆 umarim ek gida da böyle istahli olur şu an pek yediklerimizde gözü yok tek derdi mama. Doktor 6.ay cagirdi bizi ama alrerjimiz artti yine anlamiyorjm tek mama aliyor bir artiyor bir azaliyor bu isi cözemedim olmadi gidicem ben bu ay doktora
Alerji maması kullanıyorsunuz değil mi

X