2023 Mart ayı ilk tüp bebek denemesi🤍

Allahtan umut kesilmez diyelim, 3 hiç aklımdan geçmiyordu aslında ama transfer sırasında ikisi zaten daha kalitesiz istersen koyalım ama olmaz diye de düşünme bakarsın ikiz olur bazen en kalitelisi diye koyuyoruz tutmuyor, daha az kalitede koyuyoruz tutuyor şansını yükseltsin çöp olmasın dedi🫠 nasip artık..
Aynen hakkımız da hayırlısi

Merhaba kızlarr bugün aradılar benide opudan sonra 3 tane 1.kalite 2 tanede çok umutlu olmadığımız embriyo var demişlerdi. Bugün 3.güne 4 tane 1.kalite embriyo iki tanede 2.kalite embriyo ulaşmış toplamda 6 embriyo var. Doktorum 4 tane 1.kalite embriyonun 5.güne gitmesinin çok yüksek ihtimal olduğunu ama ikisinden emin olmadığını söyledi. Bana 4 tane 1.kalite embriyo da yeter umarım sağlıkla 5.güne ulaşırlar. Ben daha önce miyom ameliyatı olduğum için tek embriyo transfer şeklinde ilerleyeceğiz. Zaten 35 yaş altı ilk denemeler de doktor inisiyatifi olmazsa da yasak fazla konması diye konuşmuştuk. Yarın arayıp cumartesi transfer için saat verecek doktorum bana da dualarınızı esirgemeyin inşallah hepimiz çok iyi sonuçlar alırızz
Allah sağlıkla kucağınıza almayı da nasip etsin inşallah.

Kızlar ben transferimi oldum bu sabah.. Transfer olcaklara naçizane önerim çok ama çok sıkışın olur mu düşündüğünüzden çok ama çok. Ben kendimi sıkıştım sanmıştım ama içerde yeterli değil diyip mesaneyi kendileri şişirdler. İşlem olarak hiçbir acı yok emin olabilirsiniz ama o çiş durumu var ya o berbattu hele bunu o şekişfe ayarlamaları. Böyle tutamıcak kadar kötü olduğunuza emin olunn

Kızlar ben transferimi oldum bu sabah.. Transfer olcaklara naçizane önerim çok ama çok sıkışın olur mu düşündüğünüzden çok ama çok. Ben kendimi sıkıştım sanmıştım ama içerde yeterli değil diyip mesaneyi kendileri şişirdler. İşlem olarak hiçbir acı yok emin olabilirsiniz ama o çiş durumu var ya o berbattu hele bunu o şekişfe ayarlamaları. Böyle tutamıcak kadar kötü olduğunuza emin olunn
Canım transferden sonra idrarı hemen yapacak mıyız o kadar sıkışık olduğumuz için

Arkadaşlar merhaba, ben de artık tüp bebeğe yöneleceğim gibi duruyor önümüzdeki ay sormak istediğim şu hepiniz hsg rahim filmi çekildiniz mi ? Acaba bu ay çekilip aradan çıkarsam mı diyorum da nasıl olsa tüp bebek yapmadan isterler mi diye ?

Canım transferden sonra idrarı hemen yapacak mıyız o kadar sıkışık olduğumuz için
Valla kuzu bende şöyle oldu transfer oldu hemen çataldan kaldırdılar odaya geçtim yürüyerek doktorum 5 dk bekle sonra git dedi 5 dk yatakta oturdum sonra gittim ama hemen böyle kendimi zorlamadım yavaş yavaş devam ettim. Yani her doktor farklı yapabilir belki daha az sıkışık olup seni Daha fazla bekletebilir yada gerek yok diyebilir. Yani ben baya fulun fuluydum ilaçla büyüttüler mesaneyi ekstradan

Arkadaşlar merhaba, ben de artık tüp bebeğe yöneleceğim gibi duruyor önümüzdeki ay sormak istediğim şu hepiniz hsg rahim filmi çekildiniz mi ? Acaba bu ay çekilip aradan çıkarsam mı diyorum da nasıl olsa tüp bebek yapmadan isterler mi diye ?
Ben çektirmedim doktorum istemedi rahim filmi. Muayene etti bi sıkıntı gözükmüyor ilk tüp bebek denemende film istemicem dedi

Teşekkür ederim çok kararsızlıklar yaşıyorum daha önce 2 kez kayıp yaşadım ankaradayim bit üniversitenin tüp bebek Prof çok yakın tanıdığımız ama Ankara’da bir sürü isim yapmış hoca ve merkez de var acaba tanıdığımıza mı gitmeliyim yoksa çok bilinen merkezlere mi başlamalıyım bilemiyorum yaşım da 37 oldu neye karar vereceğimi şaşırdım.

Teşekkür ederim çok kararsızlıklar yaşıyorum daha önce 2 kez kayıp yaşadım ankaradayim bit üniversitenin tüp bebek Prof çok yakın tanıdığımız ama Ankara’da bir sürü isim yapmış hoca ve merkez de var acaba tanıdığımıza mı gitmeliyim yoksa çok bilinen merkezlere mi başlamalıyım bilemiyorum yaşım da 37 oldu neye karar vereceğimi şaşırdım.
Kayıplarınız varsa bence hsg çekilmenizde fayda var. Artık eskisi gibi zor bir test değil. Daha önce hiç laporoskopik tanı vs olmadıysanız bence hsg iyi yönde bir adım olur. Doktorunuz ister mi istemez mi bilmiyorum ama mesela ben tüp bebeğe tubal faktörlerden geldim hsgde 2 tüptede Hidrosalpenks gözüktü. Bu da ya bebeğin tutunamaması yada erken kayıp sebebi mesela. Laporoskopi oldum tüpler alındı ve sonrasında tüp bebek başladı. Hsg çoğu tanı için önemli bi adım oluyor elinizde olup gitmenizde fayda var

Ben çektirmedim doktorum istemedi rahim filmi. Muayene etti bi sıkıntı gözükmüyor ilk tüp bebek denemende film istemicem dedi
Bence rahim filmi mutlaka çektirilmeli aşılama ve tüp bebek öncesi, çünkü hamile kalmanı engelleyen şey belki orada olabilir ve tüp bebeğe gerek kalmadan hamile kalabilirsin aslında. Tabi doktorun daha iyi bilir ama öncelikli bir şey olduğunu düşünüyorum kendi adıma

Bence rahim filmi mutlaka çektirilmeli aşılama ve tüp bebek öncesi, çünkü hamile kalmanı engelleyen şey belki orada olabilir ve tüp bebeğe gerek kalmadan hamile kalabilirsin aslında. Tabi doktorun daha iyi bilir ama öncelikli bir şey olduğunu düşünüyorum kendi adıma
Canım tüp bebek benden kaynaklı değil eşimin spermleri ile alakalı ondan istemedi.

X