Popüler Konu 2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 94 50,0%
  • erkek

OY: 87 46,3%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,6%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 2,1%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    188
Saçma olduğunu biliyorum ama inanın yaşadıklarım çok ağır, iki yaşında kızım, eşimle yurtdisi hayalimiz vardı o gitti ben oturum alamadım gidemedim başkasını sevdiğini söylemesi ne yapacağımı bilemem. Saçma sapan düşüncelere sokuyo insanı.
Anladım canım kolay değil tabii, çok küçük bir evladın varmış ona sarıl ve böyle bir adamdan bir çocuğun daha olmadığı için şükret. Hamile olma ihtimalin yok kafanı hiç bunlarla bulandırma, hayırlısını diliyorum hakkında 🙏🏻

Açıkçası işin o kısmına fazla odaklanmadım sanırım, tabii ara ara yapmak istediğim her şeyi yapamayacağımı düşünüyorum ama buna eski hayatımı özler miyim diye bakmadım galiba. Düşünce bundan sonra sadece “çift” değil ayrılmaz üçlü oluyoruz 😂 ne yaparsak nereye gidersek bizimle olacak bir minik 🥲 daha çok şimdiki özgürlüğümüze onu nasıl dahil ederiz diye hayaller kuruyorum kafamda, nasıl kolaylaştırırız veya çocuktan sonra eşiyle oturup bir film izleyemeyenler var, biz bunu nasıl başarırız diye düşünüyorum 🥹 işte yaşamadığımız bilmediğimiz şeyler olduğu için ister istemez endişe oluyor. Ama ben hamilesin yapamazsın denilen şeylere bile yaparım ne olacak gözüyle baktığım ve yaptığım için toplum tarafından bilinçaltımıza yerleştirilmiş çocuklu hayat anlayışını reddediyorum 🤣 hayatımızın güzel bir dönemi yaşandı, kapandı, şimdi daha güzel bir döneme geçiyoruz 😍 inşallahh 🙏🏻🥹
Ben de bu bakış açısına sahibim ya da olmak istiyorum. Bazen pembe gözlüklerle mi bakıyorum etrafa diye düşünüyorum. Geçen gün yürüyen merdivenlerden bebek arabasıyla çıkan bir anne gördüm, dedim aboo 😂 Bebek arabasıyla böyle manevralar yapmak durumunda kalacağız, hiç böyle zorluklar olacağını düşünmedim ben. Ama en azından şimdilik bunların hepsi yüzümde tatlı bir tebessüme sebep oluyor, endişeye vs değil.

Tabii hepimizin aklında endişeleri, neler olacak, bizi nasıl bir hayat bekliyor, iyi birer anne baba olabilecek miyiz düşünceleri var ki bence bu iyi olmak isteyişimizden kaynaklanıyor. Olmasaydı umursamaz olurduk. Ama beni gerçekten, milletin sizi göreceğiz, bu günleri çok arayacaksınız lafları resmen yaşamaktan soğutuyor. Size ne kardeşim, bu yüzden gerçekten hiç kimseyle konuşasım gelmiyor ve iyi niyet de göremiyorum bu tür yorumlarda 🙄

Anladım canım kolay değil tabii, çok küçük bir evladın varmış ona sarıl ve böyle bir adamdan bir çocuğun daha olmadığı için şükret. Hamile olma ihtimalin yok kafanı hiç bunlarla bulandırma, hayırlısını diliyorum hakkında 🙏🏻
Çok teşekkür ederim canım. Rabbim size hayırlı sağlıklı bir evlat nasip etsin. Evinize huzur bereket getirsin inşallah 🙏

Ben de bu bakış açısına sahibim ya da olmak istiyorum. Bazen pembe gözlüklerle mi bakıyorum etrafa diye düşünüyorum. Geçen gün yürüyen merdivenlerden bebek arabasıyla çıkan bir anne gördüm, dedim aboo 😂 Bebek arabasıyla böyle manevralar yapmak durumunda kalacağız, hiç böyle zorluklar olacağını düşünmedim ben. Ama en azından şimdilik bunların hepsi yüzümde tatlı bir tebessüme sebep oluyor, endişeye vs değil.

Tabii hepimizin aklında endişeleri, neler olacak, bizi nasıl bir hayat bekliyor, iyi birer anne baba olabilecek miyiz düşünceleri var ki bence bu iyi olmak isteyişimizden kaynaklanıyor. Olmasaydı umursamaz olurduk. Ama beni gerçekten, milletin sizi göreceğiz, bu günleri çok arayacaksınız lafları resmen yaşamaktan soğutuyor. Size ne kardeşim, bu yüzden gerçekten hiç kimseyle konuşasım gelmiyor ve iyi niyet de göremiyorum bu tür yorumlarda 🙄
İşte herkeste bir kalıba sokma çabası. Anne şöyle olur, baba böyle olur, çocuk şöyle büyür… yoo aslında biz nasıl istersek öyle olur 😬 Hepimiz biliyoruz hayatımızın değişeceğini, daha zor olacağını, onu diceğine iyi yönlerinden bahsetsene.. 😂 ben de hiç iyi niyetli bulmuyorum çok sinirleniyorum aksini savunursam da büyük konuşmuş olacağım haklı çıkacaklar diye korkuyorum hahahah

İşte herkeste bir kalıba sokma çabası. Anne şöyle olur, baba böyle olur, çocuk şöyle büyür… yoo aslında biz nasıl istersek öyle olur 😬 Hepimiz biliyoruz hayatımızın değişeceğini, daha zor olacağını, onu diceğine iyi yönlerinden bahsetsene.. 😂 ben de hiç iyi niyetli bulmuyorum çok sinirleniyorum aksini savunursam da büyük konuşmuş olacağım haklı çıkacaklar diye korkuyorum hahahah
Ben de öyle 😂 Laf işte cevap versen dert, vermesen içinde kalıyor. Herkes duracağı yeri bilse keşke 😶

Ben de öyle 😂 Laf işte cevap versen dert, vermesen içinde kalıyor. Herkes duracağı yeri bilse keşke 😶
Ah keşke… bazen diyorum biz böyle ince düşünen, empati yapan, merhametli insanlarız muhtemelen inşallah çocuğumuz da öyle olacak. Büyüyecek arkadaşları olacak, karşısına bu duracağı yeri bilmeyenlerin çocuklarından biri çıkacak ve ne olduğunu şaşıracak yavrum… 🥺 keşke herkes önce kendini yetiştirmenin sonra çocuk yetiştirmenin bilincinde olsa…

Kızlar benim kv her bezden sonra pişik kremi sürersen pişik olmaz düşüncesini fazla benimsemiş, uzmanlar önermiyor pişik olursa sürülmeli diyor, siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

• Beğen
Reactions: Jou
Kızlar benim kv her bezden sonra pişik kremi sürersen pişik olmaz düşüncesini fazla benimsemiş, uzmanlar önermiyor pişik olursa sürülmeli diyor, siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
pişik önleyici bepanthol aldım birde pişik olursa diye sudocrem aldım acemim. ek gıdaya geçmediğimiz sürece pişik olmazlarsa bence hiç bir şey sürmeye gerek yok ama yaz bebesi olacakları için nasipse, bepantholü aldım baktım kızarıyor gibi oluyor sürerim dedim. ama herr bezde sürmek doğru değil diye araştırdım bende öyle düşünüyorum boşuna kimyasal

Ben de tam 31-32. Haftamda cok duygusal oldum. 33 te ev islerini oda islerini duzenlemeye baslayinca duygusallasacak vakit olmadi :)) biz tup bebek surecinden gectik bu sebeple o surecte sanki hic cocugum olmayacakmis gibi yasadim ve cok uzuluyordum. Su an bazen zorluklar yasiyorum ama tek dusundugum “allahim cok sukur bize nasip etti. Ya olmasaydi? “ diye dusunuyorum nedense. O zaman bu kisimlar bana kolay gelmeye basladi. Iste herkes simdi guzel zamanlarin uyu gez ne guzel diyor. tek istedigim sey saglikla zamaninda ona kavusmak. Uyuyamadigim zamanlarda da boyle dusunmeye calisacagim. Hastanelerde o kadar kavusmayi bekleyen insan varken , ve anne olmayi ben tercih ediyorken ; eski zamanlari, rahat uyuyup ,gezdigim zamanlari dusunmeden kendimi psikolojik olarak yormamaya istekliyim. Umarim basarabilirim. Her “zaman” ayri guzel. Bence evlenmeden once anne baba evi de cok guzeldi. Ama su an ona da alistik kendi evimizi daha cok seviyoruz. Her sey bir surec :) saglik olsun yeter ki. Allah bize de kimseye de evlat yoklugunu gostermesinn🙏

Amin canım benim çok güzel yazmışsın ♥️

Bence her defasında sürmeye gerek yok, ayrıca ben yenidoğan dönemi için ıslak mendil değil pamuk kullanmayı düşünüyorum. İnternette gördüğüm kadarıyla da pamuğu ıslatıp kullananlarda pişik problemi zaten çok çok az görülüyor. Kaynanaya he he deyip bildiğimizi yapmalı gibi 😊 O niye çocuğun pişiğini şimdiden dert ediyor ki 🫣

pişik önleyici bepanthol aldım birde pişik olursa diye sudocrem aldım acemim. ek gıdaya geçmediğimiz sürece pişik olmazlarsa bence hiç bir şey sürmeye gerek yok ama yaz bebesi olacakları için nasipse, bepantholü aldım baktım kızarıyor gibi oluyor sürerim dedim. ama herr bezde sürmek doğru değil diye araştırdım bende öyle düşünüyorum boşuna kimyasal
Ben de açıkçası sürekli kremlemektense ıslak kalmamasına dikkat etmeyi doğru buluyorum bir yandan da diyorum es kaza pişik olup o acıyı çekmesindense hiç olmasın süreyim garanti olsun ama kafam çok karışıkk 🙄

Bence her defasında sürmeye gerek yok, ayrıca ben yenidoğan dönemi için ıslak mendil değil pamuk kullanmayı düşünüyorum. İnternette gördüğüm kadarıyla da pamuğu ıslatıp kullananlarda pişik problemi zaten çok çok az görülüyor. Kaynanaya he he deyip bildiğimizi yapmalı gibi 😊 O niye çocuğun pişiğini şimdiden dert ediyor ki 🫣
Evet ben de öyle yaparım diye düşünüyorum canım hatta yıkarız bile havalar sıcak olacak. Ya doğumda yanıma o gelecek o yüzden gizli saklı iş yapma şansım yok 🤣 ya kötü gelin olmayı göze alıp zıt gideceğim ya da tecrübesine güveneceğim bilmiyorum ki 🙄 ilk torunu bebekliğinden o büyütmüş hala bakıyor iki lafından biri biz öyle yapmıştık biz böyle yapmıştık ama o kızının çocuğu, güvenmiş bırakmış ben sorumluluk vermiyorum ki inşallah fazla müdahale etmeye kalkmaz 🙄

X