💕2024 Nisan 💕 Tüp Bebek Transferi Olanların Toplanma Alanı 🤰🏽🍀💕

Ben ilk geçen hafta 5 haftalıkken gittim keseyi gördük 7mm di. Şimdi 6. Hafta gittik kese 15mm olmuş bebek 3mm dedi ama kalp atışını duyamıyoruz şimdi dedi. Alttan muayene yapmak istemiyorum senide rahatsız etmek istemiyorum dedi. Her cuma serum için gidiyorum zaten serumdan sonra muayene oluyorum. Ama ben haftaya cumaya kadar bekleyemem dedim oda salı gel tekrar deneyelim o zaman dedi. Bir öncekinde yaşadığım olumsuzluktan etkilendiğimin farkında heralde 😔 ama şuan daha iyiyim yorumlar içimi rahatlattı çoğu karından duyulmaması çok normal dedi. İnşallah salı günü duyacağım 🙏🏻🙏🏻 sen keseyi görmedin mi neden öyle. Kese büyüklüğü için gitmen gerekmiyormu?
Sadece keseye baktı ilk kontrol de büyüklüğünü de söylemedi zaten bilmyorm acelesi vardı çok ilgilenemedi baktı kaltim oyle

Sadece keseye baktı ilk kontrol de büyüklüğünü de söylemedi zaten bilmyorm acelesi vardı çok ilgilenemedi baktı kaltim oyle
Allahım yaa sinir oluyorum böyle doktorlara. Sen sorsaydın keşke canım için rahatlar, bir dakine gittiğinde sormak istediğin her şeyi sor bence canım.

Gittim canım. Ben de size yazacaktım ilaçların son durumunu. Bebiş çok şükür iyi, tosbalak olmuş baya 😍 yan yatıyordu, soldaki başı, sağdaki gövdesi 😍 doktor bir hafta daha fitili sadece akşamladı kullan ve bırak dedi. 12. Haftada fetal DNA testi istediğimi söyledim. 12. Haftaya koydu bir dahaki muayeneyi. Sanırım o hafta fetal DNA testimiz de olur.

Ordan çıktık, sağlık ocağına ilaç yazdırmaya gittim. Protestan fitil yazdıracaktım. Midem bulanıyor falan deyince; aile hekimi " Sen bu bebeği istemiyor musun? Kusmaya odaklanma, bebeğe odaklan" Falan dedi, o kadar moralim bozuldu ki anlatamam. Gücüme gitti resmen. Bi de ben bu adamdan raporum bitince 10 gün daha rapor istemeye gidecektim. 5 haziranda raporum bitiyor. Şimdiden stres oldum. Sanki kusmak benim hoşuma gidiyor, sanki refleks değil. Kontrolüm dışında olan birşey. Başta güzeldi günüm ama sonra baya moralim bozuldu kuzum yaa.

Ama tosbalağıma bakın kızlar kocaman olmuş 9+3 olmuşuz. Uygulamayla aynı gidiyor. 26mm. aydodo aydodo yarın da senden güzel haberi bekliyoruz 😍
yeni görüyorum resmi maşalllahhh:nazar: kesen yuvarlak canım yuvarlaksa erkek derler :):))

Kızlar doktordan çıktım sımdı 10+0 ultrasonda 10+3 cıktı ense kalınlığına baktı 1.4 dedı daha küçük dedı 10 gün sonra tekrar gıdıcem ense kalınlıgına bakcak tekrar nıpt testı ıcın kan vericem 350 dolar dediler Allah yardımcımız olsun😅bu arada muayenem pahalılaşmış 3 bin olmus 🥲bebış sağlıklı olsunda sağlık olsun😅🥰

Kızlar doktordan çıktım sımdı 10+0 ultrasonda 10+3 cıktı ense kalınlığına baktı 1.4 dedı daha küçük dedı 10 gün sonra tekrar gıdıcem ense kalınlıgına bakcak tekrar nıpt testı ıcın kan vericem 350 dolar dediler Allah yardımcımız olsun😅bu arada muayenem pahalılaşmış 3 bin olmus 🥲bebış sağlıklı olsunda sağlık olsun😅🥰
Oyyy bunlar nasıl paralar ya, ben 3 kere muayenehe gittim bir kez ücret aldı. Muayene ücreti de 1100 TL zaten 🤷‍♀️ iki haftada bir her gittiğinizde ücret ödüyor musunuz?

Evet aylık kontrol olduğu ıcın her gıttıgımde ödüyorum tüp bebek doktorumla devam ettiğim için böyle malesef sağlık olsun napalım😅
Ben de tüp bebek doktorumla devam ediyorum değiştirmedim daha. Benimki insaflıymış burda gördükçe daha çok seviyorum doktorumu 😂 orası öyle, yeter ki iyi olsunlar

Oyy minişimiZ büyüyor 🧿 maşallah canım. 350 dolar baya iyi nipt için. İnşallah bana da öyle derler. Benim muayenem 2500müş, daha hiç muayene parası almamışlardı, tüp bebeğin içindeydi. Ama artık normal kontrole geçildiği için ben de muayene ücreti vermeye başlıcam. Sağlıkla gelsin bebiklerimiz

hangi firmada yaptıracaksın canım fetal DNA testini ? Bizim tüpçü de 3200 alıyor ya 🤦🏼‍♀️ ama ben son kez pazartesi gideceğim ona sonra perinatolog ile ilerleyeceğiz gebelik kontrollerinde. Daha önceden servikal yetmezlikden dolayı kaybım oldu serklaj yapılacak o yüzden. Perinatoloji uzmanını da allahtan sigortamız karşılıyor 😅

hangi firmada yaptıracaksın canım fetal DNA testini ? Bizim tüpçü de 3200 alıyor ya 🤦🏼‍♀️ ama ben son kez pazartesi gideceğim ona sonra perinatolog ile ilerleyeceğiz gebelik kontrollerinde. Daha önceden servikal yetmezlikden dolayı kaybım oldu serklaj yapılacak o yüzden. Perinatoloji uzmanını da allahtan sigortamız karşılıyor 😅
Genoks galıba geçen sene ıkızlere de orda yaptırmıştım tabı dolar ucuzdu o zamanlar ya benim de kaybım varda doktor bana hıcbır şey demedi hayta ıkılı test falan da yapmıycaz nıpt yeter dedı hatta protestonı ıkıye düşürdü sorun gormedı sımdılık bebek küçük ama büyüdükçe gergınlık sarar beni

Oyy minişimiZ büyüyor 🧿 maşallah canım. 350 dolar baya iyi nipt için. İnşallah bana da öyle derler. Benim muayenem 2500müş, daha hiç muayene parası almamışlardı, tüp bebeğin içindeydi. Ama artık normal kontrole geçildiği için ben de muayene ücreti vermeye başlıcam. Sağlıkla gelsin bebiklerimiz
Ayy evet canm yaptırırım en azından ıkılı falan yaptırmam daha ıyı olur hamıle kalınca normal kontrol sayıyor benım doktorum

Kızlar aranızda fitille beraber hafif sarı/çok açık kahverengi gibi akıntı gören var mı? Mide bulantılarım azaldı çok paranoya yaptım devamlı tuvalete gidip kontrol ediyorum. Fazla ıslaklık var sanki. 6 fitil kullanıyorum günde, 2x3 şeklinde.

Genoks galıba geçen sene ıkızlere de orda yaptırmıştım tabı dolar ucuzdu o zamanlar ya benim de kaybım varda doktor bana hıcbır şey demedi hayta ıkılı test falan da yapmıycaz nıpt yeter dedı hatta protestonı ıkıye düşürdü sorun gormedı sımdılık bebek küçük ama büyüdükçe gergınlık sarar beni
Benimde ikizdi kaybım konuşmuştuk senle. Neden Serklaj yapmayacaklar sende de servikal yetmezlik olmuştu ? Ben bir kaç doktora gitmiştim doğumdan sonra olayı anlattım , muayene etmeden hepsi de kesinlikle bir sonraki hamilelikte serklaj yapılmalı dedi.

Son düzenleme:
Kızlar aranızda fitille beraber hafif sarı/çok açık kahverengi gibi akıntı gören var mı? Mide bulantılarım azaldı çok paranoya yaptım devamlı tuvalete gidip kontrol ediyorum. Fazla ıslaklık var sanki. 6 fitil kullanıyorum günde, 2x3 şeklinde.
Fitille sarımsı çıkıyır canım. Susuz kalıyorsan ondan idrarının rengi de sararıyor. İyice sarı çıkıyor.

X