20'lik ve gömük Dişlerle ilgili paylaşım alanı

tşkler VİSEACRE ama benım 20 lık dişlerım cıkmadı malesef gömülü ve ön dişlerimi sıkıştırıyor dr amelıyatla yarılıp alınması gerek dedi ,bende çok korkuyorum özele gitmek ıstıyorum o yuzden fiyat sordum.hemde 2 taneside gömulü alt çenede

Allahımmm ne kötüdür diş ağrısı... Hayatımda en çok korktuğum kişidir diş doktorları. İnanır mısınız para vermeye giderken bile bacaklarımın titrediğini bilirim. Benimle çocukluğumdan beri ilgilenen doktorumu tekmelediğimi de bilirim, çığlık çığlığa ağladığımı da... 2o'Lik dişlerimin 4ü de çıktı ama tam değil, uçları çıktı. 4 sene önce doktorum alınması gerektiğini söyledi, çene cerrahı falan diyince ben aşırı korktum ve 4 senedir doktoruma uğramadım. Aslında pişmanım gitmediğim için, çünkü benim 2o'Lik dişlerim diğer diş köklerimin altından çıkıyor, çenem geniş olmadığı için de en hassas yer olan ön dişlerimi sıkıştırıyor. Öndeki 2 tavşan dişi diye anlatacağım dişlerimden biri diğerinin üzerine doğru eğildi, ve giderek de daha kötü görünmeye başladı. Ama yine de gidemiyorum işte, itiraf edeyim ki çok korkuyorum. Siz kurtulanlar adına ne kadar mutluyum anlatamam, keşke ben de ağrısı en az olacak şekilde kurtulabilsem... Çok korkuyorum çooook = (

arkadaşlar bendede 2 tane alt cenede gömülü 20 lık diş var bu hafta içi aldırmayı planlıyorum özele, aldıran arkadaşlar bana fiyat söyleyebılırler mi ? teşekkürler

benimde alt dişlerim gömülüydü özelde çektirdim alt dişlerimi 40 ytl tek diş

kızlar korkmayın bende korkuyodum dişçi koltuğuna oturmamla kalkmam bir oldu meğer adam dişi çekmiş bittimi diye sordum güldü bana hiç bişey hissetmedim korkmayın ben dayandıysam sizde dayanırsınız

valla korkunun ecele faydasi yok demisler korkmayin ben 2 ay icinde 4 tanesini birden cektirdim ameliyatla alindi benimkilerde cekilirken hic bisey hissetmiyosunuz ama o igneler kadar berbat aci bisey olamaz 2 hafta agzimda dikislerle gezdim son cektirdigim tarafda iltihap varmis doktor nesterle acinca gordu ama geende cektiler disimi ve ondan sonra 1 hafta bademciklerime indi ne yemek yiyebildim ne konusabildim nede nefes alabildim acile gittik antibiyotikle gecti cok dikkat edin arakadaslar cekildigini anlamiyosunuz bile disciden gelir gelemz eve hemen bi hap icin yatin biraz sislik oluyo tabii yanaklarda ama o kadarinada katlanicaz artik demi biseyi yok korkmayin Allah herkese acil sifalar versin o agrilari hergun cekicenize bi gun aci ceker kurtulursunuz

tşkler VİSEACRE ama benım 20 lık dişlerım cıkmadı malesef gömülü ve ön dişlerimi sıkıştırıyor dr amelıyatla yarılıp alınması gerek dedi ,bende çok korkuyorum özele gitmek ıstıyorum o yuzden fiyat sordum.hemde 2 taneside gömulü alt çenede
Anladım.
Yalnız gömülü dişin çekim ücreti daha farklı olabilir.
En sağlıklı bilgiyi diş hekiminden alırsınız.
Korkacak birşey olduğunu sanmıyorum,kendinizi kasmayın,rahat olun.

Anladım.
Yalnız gömülü dişin çekim ücreti daha farklı olabilir.
En sağlıklı bilgiyi diş hekiminden alırsınız.
Korkacak birşey olduğunu sanmıyorum,kendinizi kasmayın,rahat olun.

teşekkürler a.s. hazırım gibi bu olaya ama ne bılım işte neyse 30 ekımde yazarım hisslerimi alındıktan sonra:Saruboceq:

selamlar
arkadaşlar bugün sabah yarısıgömülü 20 lik dişimi çektirdim önce sprey sıktı sonra iki şırınga iğne vurdu doktor tabi dilimede iğne yaptı ve dişi sadece 5 sn de çekti bitti ağızımdaki uyuşukluk 6 saatte falan geçti dişin olduğu yer çukur oldu evet resmen oyuk sebebi 20 liklerin kökleri bütün ve kısa dikişe de gerek yok dedi alt dişlerimi baya sıkıştırıyodu birinden kurtuldum kısmetse sıra öbüründe ...bide rapor aldım 3 gün iii bi dinleneyim doktor dondurma ye dedi:icecream:

kızlar ben sonunda aldırdım bi tanesini dikişlerim kaldı sadece iyi bi his değil ama cok kötüde degil, benım sanssızlıgım hepsının gömülü olması:KK43: şunuda söyleyım cekerken (daha dogrusu dişimi içerde kırdı parça parça aldı) çok acımıyor ama sonrasııı o uyuşmalarr iğnenin etkisi ayyy henüz 9 gün oldu şişlik kalmadı ama agzımı tam olarak açamıyorum:KK43: sorusu olan varsa sorabılır eeeee nede olsa deneyım geçti başımızdan:)

ya ben daha 19 umdayım ama 3 tanesi cıktı habire dilimi oraya götürüyorum. rahatsız edior sanki yemek yerken oraya basınc yaparsam acıyor. agrı flan yok cok şükür ama rahatsızlık duyuyorum. bu yirmilik dişleri nasıl alıyorlar ???? normal bir diş cekimi giibi degil heralde cok geride oldugu icin . benimkide yarı gömük durumda ne yapmalıyım ???????

aynen canım bende 23 yaşındayım bende de hiç çıkmadı ağrı filanda olmadı.herkeste çıkıyormu bu 20lik dişler çoktan çıkması lazımdı bende de ama tık yok.eğer bukadar kötü olacaksa çıkmasın zaten daha çok memnun olurum

vallahi arkadaşlar ben 26 yaşımdayım.10 gün önce çektirdim 20 liğimi.yarın dikişleri aldırmaya gidiyorum.yani bunun kaçarı yok er geç çıkacak.40 yaşında çıkaranlar bile var arkadaşlar.

ben yarın böyle bir ameliyat olcam kızlar..köpek dişim gömüde ve 3 yıldır uygulanan tel tedavisine de cevap vermedi ve inmedi yarın açıp alacaklar ve ben çok korkuyorummm.varmı böyle ameliyat olan kızlar ne kadar sürüyor acıyormu hissediyormu insan:KK43:

ben yarın böyle bir ameliyat olcam kızlar..köpek dişim gömüde ve 3 yıldır uygulanan tel tedavisine de cevap vermedi ve inmedi yarın açıp alacaklar ve ben çok korkuyorummm.varmı böyle ameliyat olan kızlar ne kadar sürüyor acıyormu hissediyormu insan:KK43:

benim yirmilik dişlerim hep gömük bir tanesini aldırabildim benimki uzun sürdü çok sorunlu bi dişti seninki basit olur bence acı filan olmuyo korkma ben dişçiden çok korktuğum için bayılma derecesine gelmiştim ürktüm yani inş kolayca atlatırsın

kızlar benımde 16 yaşımda çıkmaya başladı şuanda 22 yaşındayım. ve yıllarca çok kötu agrılar çektim. dişçiye ne zaman gitsem bıkaç ay sonra gel daha çıkmamış deyıp duruyordu. gittigimde de ustundeki eti kesiyordu. ve ben her kesildiğinde 2 3 kilo verıyordum 1 hafta bırsey yıyemedigimden. bu 5 kez tekrarlanınca solugu diş hastanesinde aldım ve dişimi çektirdim. keşke çok daha önce çektirseymışım dıyorum.
kesinlikle çektirmekten tereddut etmeyın eger rahatsız edıyorsa.

benim yirmilik dişlerim hep gömük bir tanesini aldırabildim benimki uzun sürdü çok sorunlu bi dişti seninki basit olur bence acı filan olmuyo korkma ben dişçiden çok korktuğum için bayılma derecesine gelmiştim ürktüm yani inş kolayca atlatırsın

Uyuşturupdamı yapıyorlar yoksa bayıltarakmı?bende de gömülü diş var ama korkuyorum senağlama

arkadaşlar benim 20'lik dişim gömülüydü ve ben dişçiden çok ama çok korkardım...
ama yapacak başka birşey yok,mecburen gittim...
ve inanın hiçbirşey anlamadım...uyuşturuyorlar ve alıyorlar ,
sonrada dikiyorlar ve siz hiçbirini hissetmiyorsunuz...
ondan sonraki 20 lik dişimde de problem yaşadım ve bu kez koşa koşa gittim dişçiye...
çünkü birşey hissetmiyorsunuz...
bence kendineze problem yaratmayın ve hiç beklemeden gidin...
hepinize geçmiş olsun...
sevgiler
...

arkadaşlar bende de varmış rontgende çıktı
acaba aldırmasak bişi olur mu
ben kokrtugum için diyorum ki bi sorun oldugunda gidip aldırıyım şu ana kadar bi rahatsızlık vermedi :uhm: ne dersniz

arkadaşlar bende de varmış rontgende çıktı
acaba aldırmasak bişi olur mu
ben kokrtugum için diyorum ki bi sorun oldugunda gidip aldırıyım şu ana kadar bi rahatsızlık vermedi :uhm: ne dersniz

mrb cicikiz34 röntgende bu diş görünüyosa er geç sana bır sekılde rahatsızlık verecektır bu dısler..dun degıl evelsı gun daha yenı bu gomulu dısı cerrahı operasyon ıle aldırmıs bırı olarak derımkı kesınlıkle aldırmalısın...hıc ummadık bır anda atıyorum gebelık olustuggunda gebelık surecınde bu dıs rahatsızlıgınla kalırsan ınan her dk senı agrısı ölüp ölüp diriltir...cerrahı opere ıle aldırdırgım 2.gomulu dısım benım...hem bır fonksıyonları yok agızda..dıger dıslerınde yapısını bozmakta ve en dıpte oldugu ıcın dıs fırcaları ulasmıyo ve fırcalanamadıgı ıcınde yarısı cıksa bıle o cıkan yer curumeye baslıyo...ben sın 2 aydır gebelık dusundugum ıcın yumurtlama gunlerımde korunmuyodum...yumurtlama gunlerımın akabınde bu gomulu dıs patlak verdı ve hergun rabbıme dua ettım ınsallah bu ay gebe degılımdır dıye cunku dısın agrılarına dayanamıyodum hergu aglıyodum 10 gun boyunca agladım hergun agrıdan sızıdan..korunmadıgım ıcın belkı dollenme gerceklesmıstır korkusuyla hıcbır ılac alamadım hayatım felc oldu resmen.ama cok sukur kı gebe degılmısım gebe olmadıgımı netlestırdıgım ılk gun solugu dıscıde aldım..benım dıscı toplam yarım saatte uysuturdu kestı dıktı...ve bu 3.gunum cok sukur agrılarım bıttı dencek kadar azaldı...haftaya pazartesı dıkıslerımı aldırcam yuzum guluyo ve suan daha saglıkla ve ıstekle bebıs ıstemekteyım :)))korkma ınan korkuya degmeyecek kadar basıt bır cerrahı ıslem ınan bana :1closedeyes:

X