20'lik ve gömük Dişlerle ilgili paylaşım alanı

mrb cicikiz34 röntgende bu diş görünüyosa er geç sana bır sekılde rahatsızlık verecektır bu dısler..dun degıl evelsı gun daha yenı bu gomulu dısı cerrahı operasyon ıle aldırmıs bırı olarak derımkı kesınlıkle aldırmalısın...hıc ummadık bır anda atıyorum gebelık olustuggunda gebelık surecınde bu dıs rahatsızlıgınla kalırsan ınan her dk senı agrısı ölüp ölüp diriltir...cerrahı opere ıle aldırdırgım 2.gomulu dısım benım...hem bır fonksıyonları yok agızda..dıger dıslerınde yapısını bozmakta ve en dıpte oldugu ıcın dıs fırcaları ulasmıyo ve fırcalanamadıgı ıcınde yarısı cıksa bıle o cıkan yer curumeye baslıyo...ben sın 2 aydır gebelık dusundugum ıcın yumurtlama gunlerımde korunmuyodum...yumurtlama gunlerımın akabınde bu gomulu dıs patlak verdı ve hergun rabbıme dua ettım ınsallah bu ay gebe degılımdır dıye cunku dısın agrılarına dayanamıyodum hergu aglıyodum 10 gun boyunca agladım hergun agrıdan sızıdan..korunmadıgım ıcın belkı dollenme gerceklesmıstır korkusuyla hıcbır ılac alamadım hayatım felc oldu resmen.ama cok sukur kı gebe degılmısım gebe olmadıgımı netlestırdıgım ılk gun solugu dıscıde aldım..benım dıscı toplam yarım saatte uysuturdu kestı dıktı...ve bu 3.gunum cok sukur agrılarım bıttı dencek kadar azaldı...haftaya pazartesı dıkıslerımı aldırcam yuzum guluyo ve suan daha saglıkla ve ıstekle bebıs ıstemekteyım :)))korkma ınan korkuya degmeyecek kadar basıt bır cerrahı ıslem ınan bana :1closedeyes:

:1shok: çok tşk ederim ama yaşım henüz 20 oldugu için belki zamanla diş dışarı çıkar diye düşünüyorum o zmn da operasyona gerek kalmaz
yirmilik dişlerin o kadar gereksiz olmadıgını düşünüyorum
mesela babamın protezi var agzında protez hariç tek dişleri 20 lik dişlermiş sonradan çıktıgı için.bana gereksiz çektirme dedi
hem ben çok korkarım kesti dikti yazmışsın:1shok:
ilglendigin için çok tşk ederim
acaba şu an rontgende gömülü görünen diş ilerde dıları çıkar mı çok mrk ediyorum

Canım çektirebilirsin
senden benim gibi hata yapma eskiden kalmış bilgiler yüzüden kendini ve bebeğini sitrese sokma.bende hamileyim.hamileliğimin 4. Ayında 20 lik dişimdeki dolgu düştü.bende korkudan gitmedim şimdi çekelim der bebeğim var nasıl olur dedim.veeeeeeeeeeeeeeeee 7 aylığım.9 gün önce gece bir ağrıyla kalktım ve hala devam ediyor....aprıdığı gibi doğum uzmanımı aradım bana antibiyotik verdi....çok hahifi .neyse ben onu dişçime gidip gösterdim.tamam dedi sen bunu kullan apse olmuş ya apse kuruduktan sonra çekeriz bir haftaya kurur dedi.ancak benim ağrılarım ve acılarım hiç bitöedi aksıne devam etti ve hala ediyor.ben hergün dişçideyim bu arada.bugün tekrar gittim çekin çekin diye.ama meğer o bir haftadır kullandığım antibiyotik hiç işe yaramamış hatta daha çok iltihap olmuş şimdi başka bir antibiyotiğe başladım ve pazartesi kısmet olursa çekilecek.....çektiğim acılar yanıma kaldı ve halka öağrıyor ama bebişim iy olsun sende ihmal etme

ARKADAŞALR BEN ÜST 20 LİK DİŞİMİ ÇEKTİRECEĞİM PAZARTESİ DUA EDİN NE OLUR BENİM İÇİN.BENİ KORKUTAN HAMİLE OLMAM.YANİ SONRASIN DA VE ÇEKİLİRKEN BİR SDORUN OLURSA aLLAH KORUSUN NE YAPILACAĞI DUALARINIZA İHTİYACIM VAAAAAAAAAAAR

benim de 17-18 yaşlarımda 20lik dişlerimde böyle bir sıkıntım olmuştu.... diş yapım babamdan çene yapım da annemden geliyormuş her ne hikmetse ::))) ve dişlerim ağzıma sığmadığı için çocukken de alt alta üstüste çıkmışlardı da bazıları çekilmiş ve tel takmıştım::)) neyse, 17 yaşıma geldiğimde kulağa vuran ağrılar yaşamaya başladım... nihayetinde 20lik dişlerin çıkmaya çalıştığpı ama yer bulamadığı için rahatsızlık verdiği anlaşıldı röntgende... dördü de çene kemiğime dayanıormuş.... diş hekimliği fakültesinde 2 ayrı seansta operasyon geçirmiştim... sol üst ve sağ alt bir seansta sağ üst ve sol alt öteki seansta alındı... çene kemiğimin bir kısmı da törpülenerek.. sevimsiz bi operasyondu tabii ama nihayetinde bana verdiği ağrıları düşündükçe önemli olan kurtulmaktı... morfin iğnesi yapıyorlar zaten... ben bırakın gömülü dişi almayı çene kemiğim de törpülendiği halde çok da sıkıntı yaşamadım operasyon sırasında... tabii uzun bi süre ağzımın açmaktan dolayı yırtılacak sandım bi ara o başka::)) neyse, 15 gün arayla 2 operayonu da geçirdim ve 1 ay içinde tamamen iyileştim... iyiki de dördünü birden o yaşlarda aldırmışım... çünkü ileriki yaşlarda çevreden duyduğum gördüğüm kadarıyla 20lik diş ultra lüzumsuz ve ilk sorun çıkartan dişler oluyor..... gerçi şimdi ağzımda çocukken çeklenleri de düşündüğümde toplam 27 diş var ama bana fazlasıyla yetiyor da artıyor bile ... diş ağrısı çok sevimsiz.. ele hele de çıkamayan dişin ağrısı bir başka ... o nedenle bir an önce aldırıp kurtulun derim... sıkıntısını çekmeye değmez

benim de gömülü dişim vardı.damağımda,ucu hiç yoktu,onu hastanede aldırtmıştım.sonra kızımda da aynı sorun oldu onun ucu görünüyordu,diş teli taktırdı,inanırmısınız damaktaki diş yerine geldi.
bir an önce git,kurtul.korkma.geçmiş olsun.

Slm kızlar yaklaşık 3 yıldır 20 liklerimin agrısını çekiyorum herseferinde agrı apse yapıyo çenemi açamıyorum konuşamayacak dereceye geliyorum şuan oldygy gibi...hep antibiyotik agrı kesiciyle idare ettim ama artık korkularımı yenip çektircem ne olursa olsun...

Slm kızlar yaklaşık 3 yıldır 20 liklerimin agrısını çekiyorum herseferinde agrı apse yapıyo çenemi açamıyorum konuşamayacak dereceye geliyorum şuan oldygy gibi...hep antibiyotik agrı kesiciyle idare ettim ama artık korkularımı yenip çektircem ne olursa olsun...
vallah iyi sabır sende:nazar:,ben irmilik dişine dolgu yaptırdım,anestezi etkisi geçtiğinde biraz ağrı hissetim,dr ra sordum eğer ağrıyorsa çekelim dedi:1shok:,normalde ben çok korkarım dişçiden ama dişle şaka olmazCADIARZU,bugün yirmilik dişinı çektirdimşutarafagitti ama dr bi uyuşturdu beni:roflol: ne oldu bile anlamadım,sende hiç korkma dr iyi seça.s,ve tedavi uygula:icecream::nazar:

Ben gecen sene 20lik disimi cektirdim.Hicbirsey hissetmedim.Doktorum igne yapti.10 dk icinde uyustu.Cekmeside okadar rahat olduki anlamadim bile.Dikis atildi.1hafta sonra dikis alindi.Birde agri kesici yazdi.Uyusmasi gecince agri yaparsa almam icin.1kere aldim.

2 aydirda disimin kökünde iltahap olmustu.3 gün öncede onu aldirdim.Yine igne vurup uyusturdu iltihapi kaziyip aldi.Hic birsey hissetmedim.Suan dikisli sali günü aldirmaya gidecegim.

Doktorum genc olmasina ragmen cok tecrübeli hic bir rahatsizlik hissetmedim.

bende iki gün önce çektirdim yirmilik dişlerimi.çekerken uyuşuyor zaten hissetmiyorsun.sonrası biraz kötü.yanağım şu an şiş.birazda ağrı var.antibiyotik ve ağrı kesici kullanıyorum.doktor cuma günü dikişlerimi alcak.sanırım a zamana kadar iğleşirim.

ya kızlar çenem öle acıokii anlatamammm,ağzımı dahi açmakta zorlanıyorum,kulağımın altına varıncaya kadar ağrıyo,yemek yiyemiyorum yanağımın sağ tarafı çok fecii zonkluo ve ağrıoo,ben daha önce hiç böle bi ağrı görmemiştim,yutkunurken bile zorlanıyorum sizce bu 20 lik diş ağrısımı???:uhm:nolur bi yardım edin yaa :çok üzgünüm:

ya kızlar bu 20lik diş kaç tane yahu benim üçüncü çıkıyor. Ayrıca diş daha çıkmadan aldıran arkadaşlara tavsiyem dişinizi rahat bırakın çünkü onlarda diğer dişler gibi. benim ilk 20lik dişim 6 sene önce çıktı ve çürüme iltahap filan olmadı şimdi sağlam dişi aldırmanın bi manası yok.ikinci 20liğim yatay geldi zaten anladım problem olduğunu doktor onu ameliyatla aldı. şimdi 2 gündür üçüncü 20lik çıkıyor doktora gittim zaten çoğu çıkmış yerde var bırak çıksın normal herşey dedi.yani boşuna herşey yolundayken dişinizi çektirmeyin.:lepi:

20 yaş dişleri 4 tanedir en arkadaki dişler. kimisinde peşpeşe çıkar kimisinde ara ara. bazende hiç çıkmaz gömülü kalır ve eğer rahatsızlık veriyorsa ( ağrı, iltihap, uyutmama gibi...) alınması gerekir. kemikte gömülü bir halde yan, dik, ters vb. gibi olabilir en doğru kararı doktorunuz verecektir. ama korkulacak birşey yok hiç birşey hissedilmiyor.

istanbul da 20 lik diş çekimi için (gömülü olan) diş hekimi önerisi olan var mı?bir de fiyat çok pahalı olmasın ya:KK43:350 400 die duydum ben hatta 500 falan alanlar bile varmış

X