23 Haftalık bebeğimi aldırmak zorunda kaldım

Sadece size yazabilmek icin uye oldum, benim bir oglum var, oglumdan once bir dusuk yasadim, bebegimin kalbi durdu aldirmak zorunda kaldim, cok agladim hala da aglarim,,,, sonra hamile kaldim bir oglum oldu, oglumun kardesi olsun istedim, hep saglik diledim ama kizim olsunda cok istedim, hemen hamile kaldim, benim yasim 40 oldugu icin perinotolaga gittim hep zaten , 13. Hafta ultrasound da doktor birseyleri ters gordu zaten hemen anladim, hemen aminyosentez yapilmasini istedi ama aminyosentez i isterken yuz ifadesinden anladim, bebekde cok buyuk bir problem oldugunu, (oglumun doktoru da ayrica) birkac gun sonra hastaneye gittim tek basima ,karnimdam sivi aldilar , 5 gun sonra sonuc cikti, esimle down sendromluysa gebeligi sonlandirmamaya karar verdik, ama bebegim hem down sendromluydu hem beyninde sivi toplanmisti hem omiriliginde problem vardi, Ben ilk once aldirmak istemiyorum dedim, doktor eger aldirmqzsan buyuk ihtimalle karninda ölür, ilk dogumun sezeryan, buyurse sezeryan yapilir dedi, saglikli bir cocugun var kendini tehlikeye atma, sonra gene olur dedi,,, ustune esimle iki gun dusunduk gebeligi sonlandirmaya karar verdik, yatisim yapildi, vajinal yoldan suni sanci verildi, zaten ilk sanci verildiginde kalbi duruyor dediler, ilk suni sanciyi verirken avazim ciktigi kadar bagirdim, sonucta karninda yasayan bebeginin kalbi duruyor ölüyor, hayatimin en kotu 8 -9 saatini gecirdim, bebegim dogdu, hemsirelere bakmak istiyorum dedi, dogmadi dediler, ama bakmak istiyorum o benim bebegim dedim, bana gore dunyanin en guzel bebegigdi, sonra bebegimi hastanede biraktim otopsi yapilmqsi gerekiyormus birde bende saglik sorunu varmi diye bakilmqsi gerekiyordu, hastaneden tek basima aldim bebegimi, kutuya koymuslar beyaz kopuk kutulara, kucagimda hastaneden mezarliga goturdum ama mezarliklar mudurlugunde biraktim bebegimi, bir Cenaze aracina koyacagiz, bebekler icin ozel bir yer oraya gomecegiz dediler, gidemedim mezarliga, sanki ikiyuzluluk yapiyormusum gibi geldi, sonucta onun hayatina son verme kararini veren bendim, hangi yuzle gidicektim , gidemedim, utandim bebegimden, hala bogazimda dugumdur, gitsemiydim, onunla beraber,,,zavalli kizim,,,, bilmiyorum, sonra eve geldim birkac gun sonra ona ait neler varsa ultrason goruntuleri, hastanedeyken ona yazdigim mektubu, herseyi yirttim attim, sanki onlari atinca, hayatimdan cikicak, acisi yok olucak gibi geldi, esimle tup bebek yapmaya karar vermistik ama esim kesinlikle bebek istemedigini soyledi yaklasik 7-8 ay once, eskiden benim icimde bir umut vardi bebegim olur diye ama olmayacagini kabullendim, simdi o kadar cok pismanlik varki icimde, keske gebeligi sonlandirmasaydim, kendi secimi ile kendi karar verdigi zaman yasami son bulsaydi diyorum ama bir yandan da bakmakla yukumlu oldugum bir cocugum var bana birsey olsaydi oglum annesiz kalirdi diyorum,,,, gecen gun YouTube da birsey izledim, bir kadin intihar etmis , bebegi olmuyor diye, sonra cenazesinin kalkacagi zaman kimsesiz ölü dogmus bir bebegi de kadinin tabutunun ayak kismina koymuslar, aile ne oluyor demis, hoca aciklamis , ailede bizim esimiz, ablamiz cocugu olmuyor diye intihar etti, kimsesiz ölü dagan bebegi kadinin gogsune koyup beraber gommusler, bunu izledigimden beri cok psikolojim bozuldu, durup dururken agliyorum 18 ay oldu ama sanki ilk baslarda bile bu kadar cok aglamamistim....
Ben oğlumu doğumdan 4gün sonra kaybettim.8ay bitecek ama dün gibi acısı. Lütfen bebeğinizin nereye gömüldüğünü öğrenin yanına gidin. Orda sahipsiz kalmasın. Oğluma haftada 2gün gidiyorum bana kalsa hergün gider orada otururum 😢 oğlumun kabri cennet bahçesi gibi. Gittiğimde huzur veriyor.Orada sahipsiz mezarları görmek beni çok üzüyor . Sizin elinizde olsa onu yaşatmak için canınızı verirdiniz. Ama o bir melek olarak seçilmiş

Esma hanım size özellikle yazmak istedim adaşımsınız. Nolur üzülmeyin ben hayırlısı böyleymiş demeyi öyle acı öğrendim ki. Sizin için hayırlısı bu bakın benim de baştan beridir sürekli sorunlu bir gebeliğim oluyır. Her şey güzel başladı. Sonra 15-18.haftalarda plasentan aşağı yerleşimli dendi ve şiddetli kanamalar oldu. 22.gafta detaylı ultrasonda ben plasenta hakkında kötü yorum bekler ve üzülürken bir de bebeğimin sorunları eklendi. Kahroldum. Bebeğimin sol ayağı içe çarpık gelişmiş. Doğar doğmaz sürekli alçılamalar ve ameliyatlar olacak İpek tenine. Bebeğimin beyin ventrikül değerleri son sınırda çıktı. Hidrosefali dendi. Çok ama çok üzüldüm. Eşim de ben de yemedik içmedik ağladık. Halen dua ediyoruz kimseye derdimizi anlatamıyoruz. Evimiz uzakta Doğu görevi yapıyoruz. Memlekete yaz için anneme gelmiştik burda kalakaldık. Çünkü bebek doğar doğmaz bizi operasyonlar bekliyor. E benim plasenta desen halen aşağıda benim için de doğum riskli geçecek. Çok çaresiz kaldık. Belki de bebeğinizin gitmesi sizin için hayırdır. Öyle şeyler var Kİ beterin beteri. Eminim bizim durumdan daha kötüler de vardır. Artık rabbime sığındım. Yavrum engelli olmasın, acı çekmesin yarabbim diyorum. Hakkimızda hayırlısı…
Amin canım. İnşallah sağlıklı şekilde bebeğini kucağına alırsın

Ben oğlumu doğumdan 4gün sonra kaybettim.8ay bitecek ama dün gibi acısı. Lütfen bebeğinizin nereye gömüldüğünü öğrenin yanına gidin. Orda sahipsiz kalmasın. Oğluma haftada 2gün gidiyorum bana kalsa hergün gider orada otururum 😢 oğlumun kabri cennet bahçesi gibi. Gittiğimde huzur veriyor.Orada sahipsiz mezarları görmek beni çok üzüyor . Sizin elinizde olsa onu yaşatmak için canınızı verirdiniz. Ama o bir melek olarak seçilmiş
Başın sağ oldun canım rabbim sağlıklı evlatlar İhsan eylesin. Neden kaybettin meleğini anlatır mısın biraz ? Benim de riskli gebelik. Rabbimden hayırlısını diliyorum

Ben de bugün 12 haftalık bebeğimin kalbi durdugunu öğrendin ve onu benden aldılar çok acı cekiyorum çok üzülüyorum, tüp bebek yapmıştık genetik testi iyiydi kızım olcakti benim olmadı içim acıyor çok dayanamıyorum

Ben de bugün 12 haftalık bebeğimin kalbi durdugunu öğrendin ve onu benden aldılar çok acı cekiyorum çok üzülüyorum, tüp bebek yapmıştık genetik testi iyiydi kızım olcakti benim olmadı içim acıyor çok dayanamıyorum
Pıhtılaşma testlerini yaptırmış miydin? Malesef genetik test iyi çıkınca yetmiyor, nasibi olmayınca olmuyor..

Başın sağ oldun canım rabbim sağlıklı evlatlar İhsan eylesin. Neden kaybettin meleğini anlatır mısın biraz ? Benim de riskli gebelik. Rabbimden hayırlısını diliyorum
Canım doktor hatasından kaybettim ben.sezeryan doğum sırasında eşi kesildi.oksijensiz kaldı. Organları dayanamadı 😢

Canım doktor hatasından kaybettim ben.sezeryan doğum sırasında eşi kesildi.oksijensiz kaldı. Organları dayanamadı 😢
Allahım duymadığımız bilmediğimiz neler var rabbim hakkımızda en doğrusunu en kolayını versin çekilmez yük yüklemesin ne diyebilirim canım çok üzüldüm ama bize düşen sabretmek ve dua etmek. Benim de bebeğimde sorunlar var. Ayağı içe çarpık beyninden de bir ara sıvı var dendi takip ediliyor. Allaha sığındık artık

X