Premature Bebekler 27.haftamdayım,erken dogum olabilirmis :((

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

kedi003

Nirvana
Kayıtlı Üye
17 Mart 2008
409
25
arkadaslar herkese merhaba ben 27+2 deyim.. gecen carsamba doktorumuza gıttık ve bebek cok asagı inmıs erken dogum ihtimalin var, artık bundan sonra yatacaksın dedı :KK43:( ayakta cok mu kaldın dıye sordu.. hıc beklemıyorduk buyuk korku yasadık..cok sukur suyumun gelmesı durumu yok, kanamam yok , yada kramplarım yok.. sadece bebek asagıda o kadar ama yınede hep bır korku var.. benımle benzer durumda olan arkadaslar var mı?? varsa onerılerı neler?? doktorum sadece magnesium diasporal verdı.. erken dogum ıhtımalı var dıye mı verdınız dedım yok zaten normalde bu haftalar bunu tum gebelere verıyoruz dedı.. ıste boyle arkadaslar.. hep yatıyorum allah ınsallah zamanında dogum nasıp eder hepımıze.. sımdıden tesekkurler.. ve birde doktora gıttıgmızde 26+5 deydık ve bebek 1050grdı doktor mınyon bır bebek olacak dedı.. sızce haftasına gore kılosu nasıl????

Son düzenleme:
cıger gelıdstırıcı ıgneyı oldun demı bende erken dogum yaptım 33 haftada bol bol dınlen yat kalkmamaya calıs benım kanamam bıranda geldı bırgun sonrada dogum yaptım ama cıgergelıstrıcıyı olmustum kızım 16 gun oglum bır gece köucozde kaldı bol bol dua et 27 hafta oakdar erken bır hafta degıl 30 haftayı gecırebılırsın ınsallah bende ızmırdeyım egede dogum yaptım

acıl bır duurum olursa unıversıteye gıt kuvoz sıkıntısı cekmemek ıcın benım ogluma egede 1 bos kuvoz buldular kızımı tepecıge goturduler ınsallah bunlara gerek kalmaz bırde banyoda cok kalma su ılık olsun sıcak degıl

cıger gelıdstırıcı ıgneyı oldun demı bende erken dogum yaptım 33 haftada bol bol dınlen yat kalkmamaya calıs benım kanamam bıranda geldı bırgun sonrada dogum yaptım ama cıgergelıstrıcıyı olmustum kızım 16 gun oglum bır gece köucozde kaldı bol bol dua et 27 hafta oakdar erken bır hafta degıl 30 haftayı gecırebılırsın ınsallah bende ızmırdeyım egede dogum yaptım

hayır cıger gelıstırı ıgne olmadım.. doktor gerek yok eger kanama yada su gelmesı gıbı seyler olursa onu vuracagını soyledı.. bende hıc bır belırtı yok cok sukur ne kanama ne su gelmesı.. sadece asagıda o kadar.. acaba yınede olmalımıyım??

Allah yardımcın olsun canım ben su an 23 haftalık hamileyim 14. haftamda bebegim asagı inmiş düşük tehlikesi gecirdim sonra cıktı yukarıya hep yattım ama 1 ay gecen hafta doktora gittiğimde doktorum hafif asagıda gene dedi yürümüyorum bi iş yapmıyorum ama genede iniyo bende cok korkuyorum bence bebginin kilosu gayet iyi benim 450 gr su an magnezyumu ben 2 aydır içiyorum devamlı onun bi zararı yok sende iç faydalı Allah yardımcımız olsun canım kendine dikkat et

arkadaslar herkese merhaba ben 27+2 deyim.. gecen carsamba doktorumuza gıttık ve bebek cok asagı inmıs erken dogum ihtimalin var, artık bundan sonra yatacaksın dedı :KK43:( ayakta cok mu kaldın dıye sordu.. hıc beklemıyorduk buyuk korku yasadık..cok sukur suyumun gelmesı durumu yok, kanamam yok , yada kramplarım yok.. sadece bebek asagıda o kadar ama yınede hep bır korku var.. benımle benzer durumda olan arkadaslar var mı?? varsa onerılerı neler?? doktorum sadece magnesium diasporal verdı.. erken dogum ıhtımalı var dıye mı verdınız dedım yok zaten normalde bu haftalar bunu tum gebelere verıyoruz dedı.. ıste boyle arkadaslar.. hep yatıyorum allah ınsallah zamanında dogum nasıp eder hepımıze.. sımdıden tesekkurler.. ve birde doktora gıttıgmızde 26+5 deydık ve bebek 1050grdı doktor mınyon bır bebek olacak dedı.. sızce haftasına gore kılosu nasıl????

bırkere bebeğinin haftasına göre kilosu çok iyi.bende aynı sorunu yaşadım çok aşağıdaydı bebeğim.ve malesef 25.haftadan sonra hep yattım.37+3 tede doğum yaptım.çokta sağlıklı maşallah.korkma dinlenirsen yukarı çıkıyor benimki çıkmıştı.magnezyumda olası kasılmalar için.düzenli iç...

hayır cıger gelıstırı ıgne olmadım.. doktor gerek yok eger kanama yada su gelmesı gıbı seyler olursa onu vuracagını soyledı.. bende hıc bır belırtı yok cok sukur ne kanama ne su gelmesı.. sadece asagıda o kadar.. acaba yınede olmalımıyım??

cmerhaba bende 30.haftada doğum yaptım.suyum azalamış fakat ilk gebeliğimdi anlayamadım kontrolde ortaya çıktı sancı-kanama falan yoktu sonra dr sıvı takviyesi için hastaneye yatırdı serum verildi 9 tane 1000lik bir gün sonra kontrol ettiğinde o sıvıların boşa gittiğini farketti ve gece apar topar 23.30da sezeryana aldılar enfeksiyon almaya başlamış enfeskiyon aldığım iğnede yapamadılar yavrm 31 gündr şuanda küvezde çok badire atlattı 21 gün solunum makinesinde kaldı enfeksiyon almadan celeston iğnesini yaptırmanda fayda var diye düşünüyorum bizim yaptırmaya zamanımız olmadı o iğnenin enfeksiyon yok ise bi zararı yoktur sen bir daha druna görüş derim. ayrıca turnusol kağıdı kullan sumu idaramı anlayabilmen için çok faydalı olur çünkü su birden boşalmayabiliyor sızıntı şeklinde idrar ile gidiyor su gelmeye başladığında geç kalınmış olabiliyor enfeksiyondan dolayı ayrıca 12 saat öncesinden ypılıyor doğuma girmeden

cıger gelıstırıcı ıgneyı bende ol derım ıgne nın etkısı 1 hafta 1hafta ıcınde dogum yapmazssan tekrar oluyormussunn ınsallh erken dogum olmaz sonucta allahın bılecegı ıs sen b0ol bol yat

bilgiler icin tesekkurler arkadaslar.. bu ıgneyı doktoruma tekrar sorucam. bana takrar 1 ay sonra gel dedı ama ben haftaya gıtmeyı dusunuyorum. sık gıtmenın bır zararı yok sonucta.. hep yatıyorum umarım bıraz dahı olsa yukarı cıkar... bu arada magnesıum benım bagırsaklarımı bozdu arkadaslar, sızdede boyle bır sey olmusmuydu ılk basladıgınızda???

Merhaba,

Ben 27+3 de ani başlayan sancı sonucu doğum yaptım (1 ekimde) bebiş 2 ay yoğun bakımda kaldı ve şu an Allaha şükür iyiyiz. Öncelikle doğum yapacağın hastanenin yenidoğan yoğun bakımı olması lazım, çok iyi bakılması lazım. Bu haftalarda başlayan doğum sancılarını maalesef engelleyemiyorlarmış. Benim bebiş ultrasonda 980 gr gözüküyord, 930 doğdu. Şimdi 3200 gr. Herşeyden önce ilk söyleyeceğim inşallah erken doğmaz ama doğarsa da lütfen hastane doktor seçiminizi çok iyi yapın. Üniersite hastanesi olması ise iyi olur. Akciğer iğnesi bizim yetişmedi ama doktoumuz bebişin pozisyonundan dolayı normal doğumda ısrar etti, akciğer gelişimi için. Eğer imkanın varsa bunları görüş doktorunla. ve lütfen dinlen...

bilgiler icin tesekkurler arkadaslar.. bu ıgneyı doktoruma tekrar sorucam. bana takrar 1 ay sonra gel dedı ama ben haftaya gıtmeyı dusunuyorum. sık gıtmenın bır zararı yok sonucta.. hep yatıyorum umarım bıraz dahı olsa yukarı cıkar... bu arada magnesıum benım bagırsaklarımı bozdu arkadaslar, sızdede boyle bır sey olmusmuydu ılk basladıgınızda???

canım geçmiş olsun inşallah biraz daha kalır bebeğin..
magnezyum yapar merak etme..
kabızlığa da iyi gelir..
ben doğum yaptım ve halen arada kullanırım (kabızlık sorunumdan )

Çok gecmis olsun arkadasım
ben 31 haftayim bende iki U gündür bebeğin hareketleirni kasıkta hisseidyorum ve bazen hareket ederken canım acıyor ve cisim geliyor
acil Dr gittim thaim ağzına bakmak isteidler ama benim vajinismus hastalık var gecmiste yasadım muayne olamıyorum olamadimda nst sancı çıkmadı Dr bebek asada demedi kendi Dr ywirn gidicem bende tedbir amaçlı suanda yatıyorum sürekli oturmuyorumda yairn gslidince umarım aynı durumla karşılaşmam bende ve sende atoatirsin inşallah
com ciddi bisey olsaydı Dr ciğer iğnesini çürütdü diye düşünüyorum ama genede dikkatli ol
turnusol kağıdı ne oullaniyormusun sen
bende kullanmak isterim acikcais hatta ben ciğer igneside istiyorum bakalım yairn ne çıkicak kendi doktorum ne dicek haberdar ederim seni
buarada kilosu değil ciğerleri önemliymiş canım seker ffalan varmi o cigr gelişimini engelliyebiliyomus

Merhaba,

Ben 27+3 de ani başlayan sancı sonucu doğum yaptım (1 ekimde) bebiş 2 ay yoğun bakımda kaldı ve şu an Allaha şükür iyiyiz. Öncelikle doğum yapacağın hastanenin yenidoğan yoğun bakımı olması lazım, çok iyi bakılması lazım. Bu haftalarda başlayan doğum sancılarını maalesef engelleyemiyorlarmış. Benim bebiş ultrasonda 980 gr gözüküyord, 930 doğdu. Şimdi 3200 gr. Herşeyden önce ilk söyleyeceğim inşallah erken doğmaz ama doğarsa da lütfen hastane doktor seçiminizi çok iyi yapın. Üniersite hastanesi olması ise iyi olur. Akciğer iğnesi bizim yetişmedi ama doktoumuz bebişin pozisyonundan dolayı normal doğumda ısrar etti, akciğer gelişimi için. Eğer imkanın varsa bunları görüş doktorunla. ve lütfen dinlen...

bebısının ıyı olmasına sevındım.. umarım bizim oglan erkenden gelıp bıze bır suprız yapmaz.. hastane olarak izmirde cınarlı kadın dogum hastanesı olucak sanırım.. bakalım.. umarım bır terslık olmaz..

canım geçmiş olsun inşallah biraz daha kalır bebeğin..
magnezyum yapar merak etme..
kabızlığa da iyi gelir..
ben doğum yaptım ve halen arada kullanırım (kabızlık sorunumdan )

sagol cnm. ınsallah acele etmez, en azından 32.haftaya kadar dogmasın ıstıyorum.. magnezyum benım bagırsaklarımı cok cıddı bozdu eger ıkı gun daha boyle surerse doktoruma danısıcam.

Çok gecmis olsun arkadasım
ben 31 haftayim bende iki U gündür bebeğin hareketleirni kasıkta hisseidyorum ve bazen hareket ederken canım acıyor ve cisim geliyor
acil Dr gittim thaim ağzına bakmak isteidler ama benim vajinismus hastalık var gecmiste yasadım muayne olamıyorum olamadimda nst sancı çıkmadı Dr bebek asada demedi kendi Dr ywirn gidicem bende tedbir amaçlı suanda yatıyorum sürekli oturmuyorumda yairn gslidince umarım aynı durumla karşılaşmam bende ve sende atoatirsin inşallah
com ciddi bisey olsaydı Dr ciğer iğnesini çürütdü diye düşünüyorum ama genede dikkatli ol
turnusol kağıdı ne oullaniyormusun sen
bende kullanmak isterim acikcais hatta ben ciğer igneside istiyorum bakalım yairn ne çıkicak kendi doktorum ne dicek haberdar ederim seni
buarada kilosu değil ciğerleri önemliymiş canım seker ffalan varmi o cigr gelişimini engelliyebiliyomus

sagol canım dedıgın gıbı eger gereklı gorseydı doktorum cıger gelıstırıcı vururdu herhalde dıyorum. belkıde o kadar tehlıkelı bır noktada degılımdır.. hep dua edıyorum umarım herse yoluna gırer.. sen en azından 31. haftaya gelmıssın masallah..hep yat canım sende, ben hep yatıyorum.. seker falan cıkmadı bende, ınsallah bebıslerımız zmanında sagflıkla dunyaya gelır..

Benimde çıkmamıştı ama bı haftadır yüksek çıkıyor ondan oorkuyrium
haftannda büyük ama seker dezavantajmis yarın netlescek bakalım
bencede Allah inşallah 32 değil 36 görürsün inşallah
buarda magnezyum gazmiyapti ben bı haftadır kullanıyorum gaz yaptı bende kokusu aynı limonata gibi ama icicince :p
sen bebeğin hareketlerini nerde hissediyosun bı farklılık oldumu yani kimisi asada hissesinde ebek asa düşmüş diyolar
kimisi kandımın üst tarafı boşalıyor aşağıya inip baskı yapıyor diyolar

arkadasım cınarlıda yenıdogan unıtesı yok bnde orayı dusunuyordum ama bu erken dogum ıhtımalıne karsı ege unıversıtesındede bır hocaya gıtmjeye baslamıstım ıyıkıde oyle yapmısım erken dogumda oldu zaten ordakı dr lar bu konuda daha tecrubelı ... ve yogun bakım unıtelerı var cok korkuyordum egede dogum yapmaya ama ınan cok ılgılıler

arkadasım cınarlıda yenıdogan unıtesı yok bnde orayı dusunuyordum ama bu erken dogum ıhtımalıne karsı ege unıversıtesındede bır hocaya gıtmjeye baslamıstım ıyıkıde oyle yapmısım erken dogumda oldu zaten ordakı dr lar bu konuda daha tecrubelı ... ve yogun bakım unıtelerı var cok korkuyordum egede dogum yapmaya ama ınan cok ılgılıler

bilmiyordum ıyı kı soyledın.. cok sağol

bebısının ıyı olmasına sevındım.. umarım bizim oglan erkenden gelıp bıze bır suprız yapmaz.. hastane olarak izmirde cınarlı kadın dogum hastanesı olucak sanırım.. bakalım.. umarım bır terslık olmaz..

Hiç bir yeri karalamak değil hedefim canım. Ben 34+2 haftalıken acil doğuma alındım ve dr muz ile daha hastane işlerini konuşamamışken. Doğuma girerken tam anestezi istiyorum diye yalvarırken ebe hemşire epidiralin burada çok iyi olduğunu söyledi ve dr daha hastaneye ulaşmadan epidurale başlandı ve ben iğnein girdiğini hatırlıyorum gerisi yok. Ayşe ye katılıyorum birebir yaşadık kızımın birinin karnımda ölmüş olduğu söylendi ki inanmıyorum ve diğerininde etkilendiiği ama her nedense ben doğumdayken bir çocuk dr yoktu ameliyathanede dr gelip hayattaki kızımla ilgilenme süresini bilemiyorum ama ailem çok geç geldi diyor ve o kadar ilgisiz davranılmışkı sevki içinde 112 yenidoğan a teslim edilmiş işleri bitmiş geri çekilmişler ne bir hastane araştırılmış nede boş bir kuvöz. hayatımın hataları dr ve dr mun çınarlıya gidin demesine riayet etmek oldu. Ayşeninde dediği gibi üniversite hastanesi ile acil irtibata geç bencede .Açıkçası özel düşünme madem riskli bir hamilelik benim aklım olsa o güne dönebilsem ssk nın tepecik doğum evine bile giderim öözel yerine.Kızım 14 aylık ve nörolojik sorunları var nedeni oksijensiz kalması.Bunları korkutmak için yazmadım ama beni bu konularda uyaran olmadı keşke olsaydı daha dikkatli davranman ve bazen dr na bile direnmen için söylüyorum.

X