27 yaş depresyonu, arkadaşlar ve ilişkiler

Justalittlebityourheart

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2020
1.789
2.858
Selam,
Şu an hayatımı tam oturtamadığım bir süreçteyim, sınavlara hazırlanıyorum o konuda kendimi başarısız hissettiğim yetmiyormuş gibi bir de arkadaşlarımla da işler pek yolunda gitmiyor, aşk hayatım zaten kötü. Flörtler ilişkiye dönmüyor, dönen yürümüyor ben kendimi sorguluyorum, bir yandan hayatımı toplamaya çalışıyorum.
Yaş oldu 27, arkadaşlarım birer birer evleniyor ya da ciddi ilişkileri var.
Evlenenler zaten hiç şaşmıyor, anında değişip özel hayatımı eleştirmeye başlıyorlar. Bazen arkadaşlarımı tanıyamıyorum ya bu mu benim kaç senelik arkadaşım, dostum diyorum. İnanamıyorum bazen hareketlerine
Mesela çok çok samimi kaç yıllık arkadaşım, bana birini önerdi. Önerirken de senden bi iş çıkmayacak ben el atayım dedi neyse ben bu cümlenin üstüne düşünmedim beni çok iyi tanıdığı için bir bildiği vardır dedim hiç önyargılı davranmadım tamam dedim tanıştım.
Sonrasında o elektriği yakalayamadım ve görüşmeyi kestim ama arkadaşım hep beni suçladı. Bu konudaki ısrarı da bitmedi ve o konu üzerinden beni kendi ilişkilerimle vurdu.
Sonra muhabbet birilerini önermeye gelince, istemiyorum artık kendim tanıyıp aşık olmak istiyorum dedim. Bana bu saatten sonra artık o işler zor ancak birisinin önerisiyle olur yaş ilerledi dedi. Ben sevgilimden ayrıldıktan çok üzgünüm yıkılmışım bana o haldeyken bile senin bulduklarını da gördük dedi.(?) Şey gibi davranıyor bana ben salağım doğru insanları bulamıyorum, o buluyor onu da beğenmiyorum.
Devamlı ne olacak bu halin, gerçekten evlenmeyi düşünüyor musun ya sen? Bırak hadi geceleri hala onu düşünüp ağlıyorsun tabi falan diyordu. Velev ki ağlıyorum dost insana bunu söyler mi ya? İş üzerine hayallerim konusunda da ayrı yaraladı orası bambaşka bir konu. Neyse artık görüşmüyorum ama ister istemez yaralandım,şimdi başka birisi bana birini önerdiğinde belki saçma gelecek ama onun sözleri aklıma geliyor ağlamaya başlıyorum. Yok bu yaştan sonra aşık olmak zormuş da bilmem ne.
Çok üzdü beni, söyledikleri. Hala mutsuzum, elimde değil hep onun dedikleri aklıma geliyor. Ben ona daima destek oldum onun bana bu yaptıklarını sindiremiyorum resmen.
Bir de sınırları keskin bir insanım. Şimdi kimse hayatıma müdahale edemesin diye içimi de açamıyorum.
Böyle densiz densiz konuşan bir kaç kişiyi de hayatımdan çıkardım. Lafımı esirgemem ama kimseye bir şey demeden şak diye kesiyorum iletişimi orası da doğru mu tartışılır. Kime neyi anlatıyorum ben diyorum.
Ve kendimi de sorguluyorum ya diyorum ne yapıyorum da bu insanlar kendilerinde bana bunları söyleyecek haddi buluyor.
İş, aşk, sorumluluklar, para, gençliğin boşa gidiyor hissi derken 27 yaş depresyonu gerçekmiş.
Dostlar da başkalaşıp gidiyor hayatımdan, ne diyeyim üzülüyorum.

Tabi ki görüşmüyorum artık. Böyle insanları da çıkarıyorum hayatımdan ama yine de üzülüyorum böyle değişmelerine yollarımızın ayrılmasına.
Tabi ki kendime göre kriterlerim var.

Canım çağımızın hastalıgı hadsızlık.Ne yapalım 27 olduysan .En guzel yaşların.Boşver agzı olan konuşur.

Insanlarin cogu kendini cok zeki zannediyor ne yaziki. Benimde hayatima böyle kisiler girdi. Her yerde var bunlardan. O yüzden özel hayatin hakkinda cok bir bilgi verme. Sana akil vermeye kalkisan insanlara bastan haddini bildirmek gerekiyor.
27 Yas daha cok genc. 40 yasinda aski bulup evlenen var. Misal Basak Dizer Tatlitug.

İnanın kaç yıllık arkadaşım bu insan ya ben inanamıyorum bana yaptıklarına, söylediklerine, beni eleştirme şekline.
Bebeğini tebrik etmek için aradım bana dedi ki darısı başına derdim ama birini bile bulamadın neredeeee? Ben ne alaka ya dedim içimden, ben seni tebrik etmek için aramışım çok sevinmişim hala bana laf çarpıtıyor.
Hiçbir şey demeden hayatımdan çıkarttım. Bu sefer de arkadaşlıkların böyle bitmesi beni çok üzüyor.

Evlendigi ıcın ovunen arkadasına sahtın sahbaz oldun desene?

Suan bır cok ınsan senin gibi dusunuyor, gelecekten pek cok kimsenin umudu yok. Maddi sıkıntı var. Hastalık almıs basını gıdıyor. Hanı suan istesen de bırıyle tanısmak ıcın ortam yok zaten.

Yani sen aslında, olması gerekeni yasıyorsun suan. Herkes evinde ve ne olacak diye dusunuyor.

Acıklama yapmadan soru sormadan hayatından cıkarman harıka bir sey.
Bende boyle yapıyorum.
Simdı beni tanıyan ınsan neye kırılacagımı bilir dı mı, gıdıp o insana neden boyle dedın dedıgımde dogru cevabı almayacagımı aksine oyle demek istemedim dıye kendını aklar, sende herseyı yanlıs anlıyorsun temalı bos muhabbetini cekmektense cıkarıyorum hayatımdan. Bılerek yapıyorlar, bılerek diyorlar bılerek kırılıyorlar cunku.
Insanları bosver, yasında da bir sey yok. Gencecıksın daha.

Sırf bu nedenlerle arkadaş edinmem ben mesala . Herşeyimi en yakın can dostum dediğim kişiye bile anlatmam da çünkü insanlar zamanla belli eder kendini hep bir gizemli tarafın olmalı seninde. Annemin bir lafı vardır elin attığı taş uzağa gider diye canım elin ne dediğini boşver hiç uzulmeye değer mi . ayrıca 27 yaş hiçte geç kalınmış aşık olunmayacak bir yaş degilki. Hem koşsanda surunsende senin nasibin seni takdir edilen zamanda bulur acele etme. İşine evine hobine odaklan. Bir daha görüşme seni uzenlerle

Aynen öyle Aşkla yaşın ne alakası var ya. Zaten bunalımlı dönemden geçerken üstüne tuz biber ekti resmen kaygılarıma kaygı eklemeye çalıştı. Geç oldu ama ayıktım.

Çok iyi yapmışsınız da keske laf ederek çıkarsaydıniz hayatinizdan

Tabi ki görüşmüyorum artık. Böyle insanları da çıkarıyorum hayatımdan ama yine de üzülüyorum böyle değişmelerine yollarımızın ayrılmasına.
Tabi ki kendime göre kriterlerim var.
Söyle söyleyeyim: her insan oldugu gibi kabul edilmek ister. Heleki zaten kendinden pek emin degilse arkadaslarinin destegine ihtiyac duyar. Arkadasiniz sende is yok yerine daha olumlu seyler söyleyebilirdi. Bence kriterleriniz olmasi iyi ve sirf iliskim olsun diye vazgecmeyin. Sahsen taviz vermedim, öyle biriyle de evliyim simdi. Önce kendi hayatimizi düzene sokuyoruz, sonra o hayata uyacak birini de aliyoruz. :)

Burada arkadaşından öte sen kendini düşün.

Sen bu arkadaşının düşündüklerine demek ki hak veriyorsun ki alınıyorsun.Ben gece yattığımda veya şu saatte bir şeyi düşünüyorsam bu insanlar söyledi diye değil kendim öyle düşündüğüm içindir. Kendine verdiğin değer evlenememek veya işle bağlantılı olmasın. Yarın evlenecek olsan kendi gözünde değerin mi artacak?

sen dert etmissin kendine bu durumu keske evlenmicem evlenince madalyonmu takiyorlar hayatimi yasiyorum deyip gecistirseydin birilerinin senin icin arayislari biter sende asik oldugun kisiyle insallah evlenirsin bu isler yasa bakmiyor ayrica

Aynen size katılıyorum.
Şu an çok zor süreçten geçiyoruz hepimiz. Ama ben biraz daha uzun bir zamandır bu süreçten geçiyorum sevdiğim birini kaybettim, sevgilimden ayrıldım, işsizlik bunalım derken dostuma sığınayım dedim. O da bana bunları diyor. Sanki ben aptalmışım gibi bana doğruları gösteriyor. Yok gecikiyormuşum, yok ne yapacakmışım böyle o bana biliyor da söylüyormuş bunları.
Sanki hayatta her şey 2x2 mantığıyla yürüyor. Keşke öyle olsaydı her şey daha kolay olurdu. İş konusunda da öyle.
Ama Allah biliyor kaç gece sorguladım acaba dedim ben mi yanlış yorumluyorum, günahını mı alıyorum ama bana en son bebeği için aradığımda, darısı sana derdim ama birini bile bulamadın bulamadın yok işte sosyal medyadan bak da bul hahaha deyip telefonu kapatınca kime ne anlatacağım ki dedim. Ama yine de içimde kaldı demek istediklerim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…