28 Ocak 2021 Aslan Dolunayı ve Burçlara Etkileri

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.625
1.392
aslan (1).jpg


Yeni Yılın İlk Dolunayı Aslan Burcunda Gerçekleşiyor
29.01.2021 Saat:KK22:18'de
Ay 09° 06' Aslan Burcunda
Günün Gezegeni Jüpiter

Ay Menzili: Al-Zubrah (Azobra)(Zebra)
Zenginlik zengin olmakla alakalı bir menzildir. Başkalarının yardımını desteğini alarak yükselmek başarılı olmak için kullanılabilir.
Ticaret, evlilik ve yolculuklar için bu menzil seçilebilir. Sözünüzü dinletmek için güzel bir zaman, bir konuda ustalık belgesi almak istiyorsanız güzel bir enerji. Sanat ile ilgili işlerde güzel başarı getirir. Karizma verir. Saygı ve prestij kazandırır. Derin konsantrasyon ve aşkınlık getirir.
Korunma şifa ,rahmet, sevgi bereket kapılarının açıldığı bir kapıdır.
Harfi Kef esması ise El MÜTEKEBBİR

Güneş Aslan ve Yükselen Aslan-
Güneş Kova ve Yükselen Kovalar
İlişkiler, aşk, konularında çok şanslısınız. Aniden hiç beklemediğiniz anda hayallerinizdeki kişi ile buluşup tanışabilirsiniz. Hatta bu kişi geçmiş yaşamlardan sözleşip buluşma olma ihtimali çok yüksek.


Güneş Koç, Yükselen Koç
Güneş Terazi, Yükselen Teraziler
Sizlerde aşk enerjisinden nasibinizi alacaksınız, ayaklarını yerden kesecek başlangıçlar zamanı


Güneş Yengeç, Yükselen Yengeç
Güneş Oğlak, Yükselen Oğlaklar
2021 de rahata ericeksiniz demiştim, yeni iş, kariyer, beklenen paralar geliyor, her türlü arsa, ev, ticari yatırımlar için güzel fırsat var. Araba alacak olanlar 30. Ocak Merkür Retrosundan önce harekete geçsin derim


Güneş Boğa, Yükselen Boğa
Güneş Akrep, Yükselen Akrepler
Okul mezuniyeti, yurt dışı master planları, iş yerinde terfi, maaşa zam, keyiften arkadaşlarınızla evde partiler vereceğiniz bir dolunay


Güneş İkizler, Yükselen İkizler
Güneş Yay, İkizler Yay
Sosyal ağlarla iletişiminiz kuvvetli olacağı bir dönem, kendinize yatarım yapabilirsiniz. Uzun zamandır ertelediğiniz eğitim yada seyahat için güzel zamanlar.


Güneş Balık, Yükselen Balık
Güneş Başak, Yükselen Başaklar
İstemsiz yorgunluk ve halsizlik, ayaklarda yanma hissi olabilir, hemen panik yapmayın. İçe dönün ve sorun bedeniniz size neyi göstermek istiyor. Meditasyon, dua, frekans çalışmaları ile auranızı yükseltin, koruma dualarından destek alın.





aslan (2).jpg




Genel Olarak Tüm Burçlar İçin: 28-29 Ocak

Saç Kestirmek, Saç bakımı yaptırmak için uygundur. Saçların hızlı ve gür uzamasına katkı olur.
Saçlar Boyayı daha rahat emdiği için, boya için uygundur.
Kaşları, usturalamak ve şekillendirmek, kaşları sıkılaştırır.

Kanama riski artacağından dolayı, tıbbi operasyonlar için uygun değildir. Tansiyon ve kalp problemi olan kişilerde bu 2 gün dikkatli olsun, ağır sporlardan uzak dursun. Aslan Aşk ile birlikte kıskançlığı da getirebilir. Aman boş yere kıskançlık krizlerine germeyin. Vücudumuzda ödem oluşabilir. yine toksit adıcı egzersiz, çay, frekans ve titreşimlerden faydalanarak atabilirsiniz



Müşerref Melda Özateş
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.625
1.392
aslan (3).jpg


28 Ocak Aslan Dolunayı ile birlikte kesinleşen bu kavuşum bir çok kişinin yeniden doğmasına sebep olacak. Ne yaşanırsa yaşansın temamız bu defa içimize dönmemiz ve yersiz mücadeleden soyutlanmamız. Fuzuli haklı. Özellikle bu ay sonuna kadar yalnızlığı adet edin canım insan. Mücadelen kendinle, savaşın alışkanlıklarınla ve sana hizmet etmeyen her şeyi alt etmenle ilgili.

Koç, Terazi , Yengeç ve Aslan
isen ( yükselene de bakınız) dönüşüm en çok seni ilgilendiriyor. Anka ol, korkma cesur ol. Yeniden doğ. Biraz canın yanabilir ama senin için bir yazı yazdım lütfen oku ve beni dinle.

Boğa, Başak, Balık ,Akrep
kolaylıkla bu enerjiyi aşan ve cesurca savaşanlardan olacak.


Ve diyorum ki ;

Kaç kere daha küllerimizden doğacağız, kaç kere döneceğiz bu feleğin çemberinden, kaç kez daha yenik düşüp kalkacağız ayağa diye soruyorlar bana.
Ben her “acı güçlendirir sabredin, bu bir evre ve sonsuza kadar sürmeyecek” dediğimde.

İnsan demirden, çelikten değil ki her gözyaşı her yağmur fırtına onu paslandırsın. Paslanmayacaksın korkma. Sadece döngünü kapatacaksın. Çok aşamalı oyun gibi düşün her bölümde geçmen gereken zorluklar vardır. Geçmen için atlayacaksın süper mario gibi ateşlerin üzerinden.

Bana ne zaman bitecek bu zorluklar deme. Çünkü ne zaman bitecek bu gece demen kadar saçma olacaktır. Gönüllü ol gündüze olduğun gibi geceye de. Sen korkmazsan çok acıtmaz. Hayat bir köpek gibi aslında sen korkunca o korkuyu algılıyor ve daha çok saldırıyor.

Sen nasıl başa çıkıyorsun diye soracak olursan eğer hemen anlatırım . Ben teslim oluyorum. Zorluğun ortasına bağdaş kurup oturuyorum. Geçmesini beklemiyorum. Onu sonuna kadar yaşıyorum. Ne anlatmaya çalışıyor bu Bilge kader yazıcısı? Ne bekliyor benden benim hayatım? Ben beni neden bu duruma soktum?

Sonra kısa bir mühlet sonra koltuk altıma sıkıştırdığım kitaplar dolusu farkedişlerle yola devam ediyorum bu realitede güle oynaya.

Şimdilik bitti acı.
Ama yeniden küllerimizden doğuracağı zamanı beklıyor hayat



Burcu Pamuk
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.625
1.392
aslan (10).jpg

28 Ocak’ta aslan burcunda önemli bir dolunay yaşayacağız.Bir sayfa kapanacak ,akabindeki yeni ayda da bir sayfa açılacak.Elimizden bir şey kayıp gitmiş gibi hissetsek de onun yerini doldurcak daha iyi bir şeyle karşılaşacağız. Bu dolunay Uranüsyen olduğu için ani ve beklenmedik bir şekilde kendisini gösterecek.Jüpiter de kova burcunda olduğu için bu dolunay size yeni kapılar açmanız için ,eskilerin kapanması gerektiğini söylüyor.

Özellikle 26,27,28,29 ,30 Ocak doğumlu kovalar,30 Nisan,1,2,3,4 Mayıs doğumlu boğalar,1 ,2,3,4,5,Kasım doğumlu akrepler,2,3,4,5,6 Ağustos doğumlu aslan burçları ve burçlarda 10 dereceye yakın gezegenleri olanlar,bu dolunayı daha fazla hissedebilirler.


Özellikle maddi konular,gayrimenkul,otorite figüleri ile ilgili konular,miras,ev,aile, kariyer,ikili ilişkiler ve ortaklıklarda yeni bir yapılanmaya gidebilir,sonuçlara bağlı olarak plan değişikliği yapmak durumunda kalabilirsiniz.

Deprem konusuna gelirsek malesef Uranüs’ün olduğu dolunaylar risk taşır ama ben yine de büyük yıkım getirecek depremler için ay/güneş tutulması gibi daha güçlü enerjinin olmasını beklerim.Umarım haksız çıkmam.Düşük şiddetli sarsıntılar için 26,27,28 Ocak tarihleri potansiyel barındırıyor.

Siyaset ve ekonomi konularında mecazi anlamda depremler olabilir hem bizde hem dünyada.Öyle olması felaketlerdense işimize gelir açıkçası😇😇 Finans piyasaları ile ilgili balonların patlaması beklediklerim arasında.

Astroloji tahmin yürütür,olasılıkları söyler ama gerçeği bir tek Allah bilebilir.Bu nedenle dua etmeyi,şükretmeyi hiç bir zaman ihmal etmeyelim.Yardımlarımızı,sahip olduklarımızı paylaşmayı ihmal etmeyelim.İnsanlık son yıllarda eşya ve mal için yaşar hale geldi,değişmemiz şart.

Çok güzel bir hadis var bununla ilgili
“Sadaka vermekte acele edin çünkü bela sadakanın önüne geçemez”

Hepimiz için güzel bir dolunay olması dileğiyle 🍀




Astroberrak
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.625
1.392
aslan (4).jpg


ASLAN BURCUNDA DOLUNAY; KALBİN ATIŞI


Merhabaaa,

nasılsınız? #dolunay öncesi gerginlikler baş göstermeye başladı mı? Malumunuz dolunaylar güneş ile ayın (#eril ile #dişil )karşılıklı çekişmesinden meydana geliyor dolayısıyla sert enerjilerin hakim olması çok olası...

28 ocakta saatler 22.16 yı gösterdiğinde #aslan n burcunun 9 derecesinde ufukta terazi burcu yükselirken bir dolunay gerçekleşecek. Tam da şubat ayının enerjisine uygun yani sevgililer günü temalı!

Aslan deyince sahne, sanat, coşku, yaratıcılık ve aşk dile gelir... Terazi ise başlı başına ilişki içinde olma, diploması, adaleti konuşuruz. Dolayısıyla Şubat ayında da ana teması kaçınılmaz olarak ilişkiler olacak. Dolunaylar kendi başına bitiş ve sonlanma enerjisi taşıdıkları için bir evrenin kapanışı diğerinin başlangıcını ifade ederler. Zira dolunay etkileri bakımında bazı ilişkilere sevgililer gününü yaşatmayacakken bazı ilişkilerde yeni adımların ve yapılanmaları getirebilir. Bir aşk itirafı, yakınlaşmalar, heyecan dolu hisler, keyifli vakit geçirme hissiyatı içine girebiliriz. Güç savaşları, domine etme arzusu...

Diğer taraftan toplum önünde parlama arzusu, halka açılma, sahneye çıkma, toplumsal farkındalık yaratma eylemlerini gözlemleyebiliriz. Diğer taraftan dolunaya eşlik eden #Satürn bunu yapma isteğine rağmen engellere takılma durumu da yaratabilir. Sanatçıları, toplum önünde ön planda olan kişileri idealize ettikleri konuları tartışırken seyredebiliriz.

Aslan çocuklarla ilgili olduğu için çocuklara ilişkin konuların tartışılması, eğitim alanında yeni stratejilerin gündeme gelmesi, aileye yeni bir bireyin dahil olması söz konusu olacaktır. Dolunay haritasının kardinal akslarının 0 derece öncü burçlarla başlıyor olması da oldukça dikkat çekici! Yeni ve önemli başlangıçların habercisi!

Hepimizin yakından tanıdığı Merkür de 29 Ocakta #kovaburcunda retro yapmaya başlayacak ve 21 şubata kadar devam edecek olan bu retro hareket geçtiğimiz bir ayın bazı konularını yeniden önümüze getirecek. Bir Merkür retro klasiği iletişim problemleri, yanlış anlaşılmalar, işlerin aksaması gibi durumlar kaçınılmaz!

Kova burcuna has temalar özellikle teknolojik aletler, İnternet, hava yolculukları gibi konularda aksaklıklar yaşanabilir. Bu tarihler arasında özellikle anlaşma ve sözleşmeler yapmamaya dikkat ediniz! zorunlu durumlar için kılı kırk yarmanızda sakınca yok...
Genellikle aslan burcunda meydana gelen dolunaylar ve yeni aylar maalesef ülkemiz açısından zorlu enerjileri işaret eder. Özellikle sallanmaya alışmamız gerektiği kadar ekonomik anlamda da bazı zorlayıcı enerjiler söz konusu... Altının temsilcisi aslan burcu dolunayı piyasalara hareketlilik getirirken diğer yandan yer hareketleri olabilir! Zanaatkarlar, kuyumcular, değerli taşlara dair alım satım konuları gündeme gelebilir.

Dolunaydan bireysel anlamda en çok aslan, kova, akrep ve boğa burçlarının ilk günlerinde doğanlar sert etkilenirken, yay, ikizler, terazi ve koç burçlarının ilk günlerinde doğanlar olumlu etkiler alacak...


Balık ve oğlak burçları ise sürpriz gelişmeler yaşayabilirler.

Hazırlanın eski sevgililerin dönme zamanı geldi


Sevgiler

Karma Astrolog Özlem Somuncu
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.625
1.392
aslan (5).jpg



.Bu dolunayda toplumları ilgilendirecek konular meydana gelecek
.Din adamlarına yada göz önünde güçlü otorite konumunda ki kişilere suikast gibi ihtimaller olabilir
.Uçak kazaları meydana gelebilir
.Borsa , mali konularda ani iniş çıkışlar yaşanabilir
.Elektrik bazlı teknolojik aletlerde patlamalar, siber saldırılar gündemde olabilir
.Özellikle Amerika'da askeri bazı hareketlenmeler gündemde olabilir
.Halk ayaklanması, özgürlük, eşitlik , reform gibi konulara değinilebilir.
.Uranüs Boğa etkisi Mars ile kavuşumu apekste kaldığı için toprak sallanmaları, deprem gibi konuları gündeme düşürebilir.
.Ekonomi, bilimsel konular ile ilgili durumlar meydana gelebilir.
.Özgürlük için isyan , yada bir şekilde başkaldırı konuları mevzu olacaktır.
.Ekonomik anlamdan bağımsızlık için bazı grupların kalkışması dahi olabilir.
.Ciddi olumsuz hava koşulları olabilir daha öncede belirtmiştim.
.Ünlü göz önünde olan kişilerin ani bir şekilde kaza haberlerini duyabiliriz.
.Üretim alanında yada işçi, üreten kesimi şok edecek bazı kısıtlamalar karşılığında değişim kaçınılmaz da olabilir.
.Yine seneryolarım bitmiyordu.
.:)
.Kalbe zarar herşeyden uzak durun. 💙
. Kişisel anlamda süregelen aşk hayatınızda ego savaşlarına girmeyin bu süre zarfında.
.Dürtüsel davranışarınız sonucu pat diye biten ilişkileriniz olabilir.
. Yada şiddetle başlayan aşklar :)

. Sabit nitelikte burçlar 4-14 derecede Aslan Kova Akrep ve Boğa burçları en çok etkiyi alacaklar.



. Trafik konuları, kazalara ve tartışmalara girmemeye özen gösterin lütfen!!



⚡ Özde VURMAZ
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.625
1.392
aslan (6).jpg

Gökte süzülen o ne o? Bir kuş mu? Uçak mı? Süpermen mi? Ne Süpermeni ya, o Aslan'ın yanında gölgede kalır bir kere. Taytlı bebe.
Ama Aslan öyle mi? Tam bir haşmetmeab. Dev kedi. Hadi Aslan’ın hatırına hepimiz aynada omzumuza bir öpücük koyalım (Koyduk mu? O zaman bravo şahsen ben omzumu öpemedim, boynum kasıldı ancak kolumun üstünü öpebiliyorum.)
👑
Aslan’ın ihtişamlı tahtından, tacından, kaftanından -işte herhangi ihtişamlı bir şeyinden- gözlerinizi çekin ve bana kulak verin, 28 Ocak'da Aslan burcunda görkemli bir dolunay meydana geliyor.
Derinleri dinleyin; kükremeyi duyuyor musunuz?
👑
Yeni ayda vites değiştirdiysek, şimdi artistik patinaj şov yapıyoruz dostlar.
👑
Aslan bu görkemli geçit töreni sırasında, biz zavallı fanilere de altınlar yağdıracak, masalların mutlu sonunda düşen elmaları her birimizin kafasına isabet ettirecektir. Bakın burası çokomelli, Oğlak yeni ayında ihtiyaç duyduğunuz yeniye kavuştunuz mu? Aradınız mı? Buldunuz mu? “Yok valla beybi aynı tas aynı kurna” diyorsanız üzülmeyin!

Aslan, var olanı simle sıvamaya geliyor. Ha yeni bir şey olsaydı inanın daha memnun olurdu tabi, kaç senelik gıcırdayan döşemeleri verniklemektense, klasına yakışır şekilde yeni laminant döşemeleri cilala(t)mayı tercih ederdi fakat mağrur tavrıyla, olanı da ihtişamıyla yıkayacaktır.
Aslan dolunayı mucize tozlarını üzerinize serpecek, ağzınız yüzünüz düğün görümcesi gibi sim olacak fakat kendinizi şımartmanın; aldığınız kararlarla, hayatınızdan çıkardıklarınızla ve hayatınıza katacaklarınızla gurur duymanın, tam sırası.
👑
Kendinizle gurur duyun. Yüz üstü düştüğünüz çamurdan kalkın. Maddi manevi kıtlık bilincini bırakın ve Aslan dolunayı tahtıravellide arzı-ı endam eylerken, sultanı selamlayın. Bakın çil çil altın saçacak diyoruz, doğrulup eteğinizi altınla doldurun efendiler (buradaki altın metaforunun bilgelik, cesaret, sevgi, affetme vs olduğunu anladık sanıyorum)
👑
Aslan dolunayı senede kaç kere geliyor biliyor musunuz? Bir kere geliyor. Zulanızı gururla, cesaretle, haklı zaferlerle doldurun, göz önüne çıkın, gözünüzün önündeki çözümleri görmeye niyet edin. Aslan’ın yüce kalbi ve tükenmez sevgisi üzerinize olsun, seviliyorsunuz




Kaynak: kahvesek
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.625
1.392
aslan (7).jpg
Aslan burcunun 9 derecesinde gerçekleşen dolunayın an haritasında Terazi burcu yükselmekte. Terazi burcunun yöneticisi Venüs ise Oğlak burcunun son derecelerinde gezerken, 1 Şubat itibariyle Kova burcuna geçiş yapıyor. Venüs Kova geçişini başka bir postta detaylandıracağım.

Dolunaylar bir konunun tamamlanma, sonlandırma enerjisidir. Ancak burada dikkat etmemiz gereken durum Merkür retrosunun gölgeli etkilerinde olacağımız için zihnimiz biraz bulanık olabilir.

Dolunay esnasında sabit burçlarda zorlayıcı açıları görüyor olacağız. Yani sıkı sıkıya bağlı olduğumuz, elimizden gitmesini istemediğimiz konu ve kişilere veda etmek bizleri zorlayabilir. Ya da sorumluluk almamız gereken durumlar da söz konusu olabilir. Dolunaylar Güneş ve Ay karşıt konuma geldiğinde gerçekleşir. Aslan burcu aşkı, yaratıcılığı, eğlenceyi temsil ederken, Kova burcu özgürlüğü, reformu, orjinalliği temsil eder. Aşk ve özgürlük arası sıkı bir çekişme yaşayabiliriz. Yeni ilişkilere gene bu süreçte başlamasanız çok daha sağlıklı olur tekrar tekrar hatırlatıyorum Merkür Rx konumdayken istikrarlı bir ilişki beklemek hatalı olur. Ben denedim, yapmayın 😂

Beklentiyi minimumda tutmak bu süreci en sağlıklı atlatmanın yollarından biri.

Yükselen burçlar hangi konularda etkileniyor diye sorarsanız ev bazında incelediğimde;


Koç-Terazi: 5-11
Boğa-Akrep: 4-10
İkizler-Yay: 3-9
Yengeç-Oğlak: 2-8
Aslan-Kova: 1-7

Başak-Balık: 6-12

Umarım hepimiz için güzel bir dolunay olur, karamsarlıktan yana değilim🌼 Olumsuz durumları, olumluya çevirmekte bizim elimizde. Çeviremediklerimizde tekamül🙏🏻 Etkisini dolunaydan 5 gün önce 5 gün sonra olarak değerlendirebilirsiniz.


Kaynak: astromarsiyen
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.625
1.392
tumblr_a4db15af0b33dd2fb49bbfc5e98bd976_6e4d8e33_1280.jpg

28 Ocak 2021 Aslan Burcunda Zorlu Bir Dolunay Gerçekleşecek​

28 Ocak 2021 Perşembe günü Yılın ilk Dolunayı Aslan burcunda gerçekleşecek. ZORLU BİR DOLUNAY Bizleri karşılıyor. Bu Dolunayın manevi anlamı, öfke yönetimi ve inisiyatifinizi ve coşkunuzu güçlendirmek için öz denetimizi sağlamak ile ilgili. Aslan Dolunayında Mars benzeri agresif bir sabit yıldızın enerjisi ve Jüpiter, Mars'ın zorlu doğasını güçlendiriyor.. Bu nedenle, kendinize ve başkalarına zarar verebilecek öfke ve dürtüsellikten kaçınmak için sabır, sorumluluk ve oto kontrolümüzü kullanmamız çok önemlidir.


Dolunayın Anlamı

Ay'ın karşısındaki Güneş , bu ay evresinin sonraki iki haftasında evinizi, ailenizi ve yakın ilişkilerinizi daha keskin bir odak noktasına getirir. İşe karşı ev gibi karşıt güçler ya da ihtiyacınız olana karşı istediğiniz şey, içsel gerilim ve dış baskılar yaratır. Bu, enerjinizi tüketen çatışmalara ve krizlere yol açabilir DİKKAT!

Duygular ve içgüdüler bu dolunayda zirveye ulaşır. Bu nedenle, İşler ve ilişkiler ile ilgili zorluklarının üstesinden gelmek için artan duygusal gücünüzü ve sezginizi kullanın. Bilinçaltı farkındalık, kişisel ilişkilerinize tarafsız ve dengeli bir bakış açısı kazanmanızı sağlar. ASLAN Dolunayı ve Mars karesi tutkulu arzularınızı karşılamak için anlık duygusal gel gitlere neden olacaktır. Bilinçaltı dürtüsel olarak harekete geçme dürtüsü, risk almaktan tehlike oluşturur. Yaralanmaktan veya zarar vermekten kaçınmak için ekstra özen gösterilmesi gerekir. Ancak öfkeye tutunmak akıllıca değildir. Unutmamalıyız ki ÖFKE ATEŞTEN BİR GÖMLEKTİR önce onu taşıyanı YAKAR!

Size acı veren veya sizi tehdit altında hissettiren şeylerle yüzleşmek için cesaret gerekir.
Öfke nöbetleri, kazalar, şiddet, kesikler veya yanıklar, Aslan Dolunayının yansımaları arasında. Sizlere önerim korkularınızın duygusal sorunlarınızla başa çıkmamanın sizi alt etmesine izin vermeyin. Çözüm odaklı olun ve karamsarlıklardan kurtulun. Mars kare Jüpiter açıları , yeni projelere başlama ve büyük ölçekli başarıya mutluluğa ulaşmak için gereken riskleri alma şevkini, cesaretini ve inisiyatifini verir bunu iyi değerlendirin.

Cesur davranışlarınızın sonuçlarını düşünmeden aceleci davranmaktan kaçının. Kelimelerinizi dikkatlice seçin ve önsezi ve strateji kullanın. Bu Dolunayın etkisi ile hangi konuda olursa olsun çok fazla risk almak akıllıca olmayacaktır.

Bu Dolunayın kazananları açık fikirli, sabırlı pozitif olanlar olacak.
Zorluklar, kendinizi yaşamınızdaki olumsuz, kısıtlayıcı ve sınırlayıcı şeylerden kurtaracak fırsatlara dönüştürülebilir. En iyisi, istediğiniz değişikliği zorlamak değil, değişen koşullara uyum sağlamaktır. İyi düşünülmüş, metodik, sabırlı ve adım adım yaklaşım en iyisidir.


Dolunay Asteroitleri
Dolunay ile birleşen asteroid Hygeia (0 ° 01 conj ) , sağlık, hijyen ve hastalık Ocak 2021 astrolojisinin ana temalarını oluşturur. Koronavirüs salgını büyük olasılıkla artan hastalık ve ölümün yanı sıra hipokondriye, korkulara ve komplo teorilerine ve aşılamaya ve virüsün kendisine neden olacaktır.
Dolunay da Mars'ı kare ve Jüpiter'in açıları, Dünya genelinde pek çok kişide dikkat eksikliği, artan sosyalleşme ve risk almanın önümüzdeki haftalarda enfeksiyonlarda artışa yol açması riski artar. Covid-19 ve cinsel yolla bulaşan hastalıklardan enfeksiyon riskinin artmasına neden olabilir.


Dolunay Ocak 2021 Özeti

28 Ocak'taki dolunay Mars ve Jüpiter'in karşısında tutku, coşku ve cesaret, ancak öfke, umursamazlık ve aşırı güvene doğru bir eğilim verebilir•
Duyguları incitmeye, yapılan davranış ve söylemlerden utanmaya, kazalara ve yaralanmalara yol açan dürtüsel eylemlere neden olabilir. Dolunay , Covid-19 enfeksiyonunun yanı sıra cinsel yolla bulaşan hastalıkları ve bunun neden olduğu komplikasyonları artırır.
Aslan Dolunayı hayat yolunuzdaki engelleri belirlemek ve sizin için kötü olan veya artık ihtiyacınız olmayan şeylerden kurtulmak için özellikle iyi bir ay evresidir.

28 Ocak dolunayının etkileri, 11 Şubat yeni ayına kadar iki hafta sürecek.






Şenay Yangel
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.625
1.392
28 Ocak Aslan dolunayı: Huzur mu arıyorsun? Yok öyle bir şey

28 Ocak Perşembe günü saat 22.16’da Aslan burcunun 9 derecesinde dolunayı karşılayacağız. Dolunaylar Yeniay zamanı atılan tohumların, yapılan planların, başlamış enerjilerin nihayete ermesini anlatır. Sürüncemede kalan konular olumlu veya olumsuz şekilde sonuç verecektir. Kişisel alanda belirsiz konuları netleştirir.

28 Ocak Aslan dolunayı: Huzur mu arıyorsun? Yok öyle bir şey



Aslan burcunda gerçekleşmesi ise dürtüsel ve güdüsel tüm davranışları ortaya çıkartacaktır. An haritasında Güneş- Jüpiter kavuşumu, Mars ve Uranüs'e sert etkiler gönderirken enerjisi yüksek bir dolunay yaşayacağız. Bu ‘olacak olan' neyse olayları büyütecektir. Düşüncesizce gireceğimiz kibirli ve havalı hareketler başımızı belaya sokarken, öfke problemleri, egosantrik davranışları ortaya çıkartabilir.

Biliyorsunuz özellikle Ocak ve Şubat aylarındaki stresli görünümlerden dolayı ekonomi ve deprem konusuna sıklıkla değiniyorum. Nisan ayına kadar riskler tam gaz devam ediyor. Finansal konular, bazı büyük şirketlerin iflasları, spekülatif piyasalar, altın, döviz gibi yatırımlara dair önemli iniş ve çıkışlar meydana gelebilir. Riskli bir dönem olduğundan ani hareketlerle kimilerine ciddi para kayıpları yaşatabilir.

Uranüs- Mars kavuşumu uçak kazalarını ortaya çıkartırken, dünya üzerinde tsunami, volkanik hareketler, deprem ve elbette toprak elementinden bahsediyorsak maden kazalarını gündeme getirebilir. Elektrik kesintileri ve elektronik aletler, teknolojik aksaklıklar, hava koşullarında değişimler, hortumlar, fırtınalar anlamında Uranüs elektriğini her alanda gösterebilir. Terör ve şiddet, göksel semboliklerin diliyle beklenmedik olaylarla ortaya çıkabilir.



Global olarak liderler, kraliyet ailesine mensup kişiler, ünlü sanatçıların haberleri, sağlık sorunları ve kayıpları da gündeme gelebilir. Bireysel anlamda ev içi sakarlıklara, trafikte kazalara dikkat etmek gerekiyor. Zor etkilerle başladığımız 2021 ruhsal anlamda kendimizi yorgun hissetmemize sebebiyet verecektir.Psikolojik rahatsızlıklar, uyku sorunları, özellikle Aslan dolunayının stresli açılarıyla dolaşım sistemi, kalp ve kardiyovasküler sorunlar, vertigo gibi nörolojik problemler, tansiyon gibi sağlık sorunlarına karşı dikkatli olmak gerekiyor. Sağlık ve şifayla.

AŞK İLİŞKİLERİNDE YÜZLEŞME ZAMANI
Dolunay anında Venüs ve Pluto gezegenlerinin kavuşumu önümüzdeki hafta aşk ve partner ilişkilerinde takıntılı davranışları, kontrol duygusunu yükseltecek; bağımlılık ve baskı yaratan manipülatif davranışları ortaya çıkartacaktır.
İlişkilerde öfke, kıskançlık ve abartılı tartışmalardan uzak durmak gerekiyor.
Bu kavuşum derindeki arzuların dışa vurumudur.
Karşımızdaki kişilerle güç savaşlarına girmeye açık bir dönemdir; zira kişilerdeki güç tutkusu artar. Krizlidir anlayacağınız.
Hedefe giderken tüm yollar mubah şeklinde gemiler yakılabilir, ancak bu çoğunlukla hüsran yaratacaktır.
Karşılıklı meydan okumalar ilişkileri yorabilir.
Özellikle gökyüzü böylesi sert tesirlerle doluyken hızlı başlayan yanlış ilişkiler aynı hızla sona erebilir.
Kısacası bu dönem gözünüzü hırs bürümesin.
Yavaş, sakin ve her daim istikrar… Bilmem anlatabildim mi?




Seyran Ataklı
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.625
1.392
tumblr_1836624674ce3f8527bfa69d3e4aa381_b7c0ab22_1280.jpg

Koç
Arkadaşlıklar ve sosyal çevre içinde yapılacak çalışmalar, gerçekleştirilecek toplumsal değişimler ve bunlar için kurulacak dernekler ve hayır işleri, insanlara yararlı olma ve bu amaç uğrunda kurulacak dostluklar, gruplar, dernekler, iş hayatımızdan, kariyerimizden kazandığımız gelirler hakkındaki konularda gecikmelere, ufak tefek aksiliklere maruz kalmanız mümkün. Bu konularda özellikle çok daha dikkatli olmanızda fayda var.


Boğa

Statü, toplumun bizi nasıl algıladığı, üstlerimiz, patronlarımız, patronlarla ilişkilerimiz, iş yapış şeklimiz, başarı, herkesin gözü önünde olma, yükselme çabası, yaşam hedefleri, anne ve anneyle ilgili konular, mesleğimiz, kariyer alanlarımız, şan şöhretimiz gibi konular hakkında Merkür retro’sunun azizliğine uğramanız söz konusu olabilir. O nedenle bu konularda özellikle iletişime dikkat etmelisiniz. Var olan işlerinize odaklanmanız en hayırlısı.


İkizler
Liseden sonra ki eğitim, yurt dışı ile ilgili konular, yabancılar, yabancı diller, medya, satış-pazarlama işleri, öğretim görevlileri, uzak akrabalar, felsefe, din, inanlar, hayatı sorgulama anlamlandırma ilgili konular, uzun mesafeli yolculuklar, rüyalar, sıra dışı farklı değişik konular, astroloji, sosyal bilinç, topluma nasıl ayak uydurduğumuz, akademik hayatımız gibi konular hakkında Merkür sizi yavaşlatabilir. Veya ufak tefek aksiliklere neden olabilir.


Yengeç
Finansal krizler, ameliyatlar, sizin ödemek zorunda olduğunuz veya size ödenmek zorunda olan nafaka vergi iadesi gibi konular, ayrıca eş, sevgili, hayatınızdaki kişilerin parasal durumu, korkularınız, paylaşımlı kazançlar, borçlar, vergiler gibi konular hakkında hayli dikkatli olmanızda fayda var. Özellikle resmi işlerde yazışmalara dikkat edin ve eksik belge bırakmamaya gayret etmenizde fayda var. Malum böyle resmi işler şaka kaldırmıyor.


Aslan
Size düşman kişiler, mahkemeler, birden fazla kişi ile yürütülen faaliyetler, ortaklıklar yazılı yahut sözlü birliktelikler ve en önemlisi evlilik hayatının yanında vekalet verdiğiniz insanlar, avukatınız gibi konular hakkında sevgili aslanlar dikkatli olmanızda fayda var. Çünkü bu ve buna benzer konularda yavaşlama hissedebilirsiniz. Veya iletişimde zorlanabilirsiniz. Ve fakat bu konularda tamamlayacağınız onaracağınız bir durum varsa işte Merkür retrosu iyi bir kapı açabilir.



Başak
İkizlerin olduğu gibi sizin de yönetici gezegeniniz olan Merkür, haritada sizi anlatan 6. Ev de geri gidecek. O nedenle; İş ve iş arkadaşları, gündelik hayatın koşturmaları, çalışma metotları, sağlık, hastalıklar, temizlik, hijyen konuları ve evcil hayvanlar, hizmet verdiğiniz alanlar, yanınızda çalıştırdığınız insanlar, hastalıklar gibi konular hakkında gecikmeler, yanlışlıklar, yaşamanız mümkün. Bu sizin için pek de sevimli olmayabilir. Bu üç haftalık süreçte yapılacak en güzel şey yarım kalmış olan işlerinizi toparlamak olsun.


Terazi
Aşk hayatınız başta olmak üzere, tutkular, eğlence yaşamınız, borsa, kumar, piyango gibi şans ve risk taşıyan işler, sanat, çocuk, hamilelik, yaratıcılık gerektiren alanlar ve iradenizin sınandığı alanlar, çocuklar, romantik ilişkiler, moda gibi konular hakkında Merkür retrosunda etkilenmeniz söz konusu olabilir. Bu süreçte eski sevgililer tekrar hayatınıza girmek isteyebilir. Siz eski ilişkilerinizi onarmaya kalkışabilirsiniz. Bu tip bir eyleme geçmeden iki kere düşünmenizde fayda var.


Akrep
Yaşam tarzınız, baba, kişisel bağlılıklar, alışkanlıklar, ev ve aile içi durumlar. Ve özellikle duygularınızın korunması, kökleriniz hakkında olabilecek gelişmeler, çok yakınızdaki insanlar, taşınmaz mallarınız, eviniz, maddi manevi miraslar konular hakkında Merkür sizi bu retro da etkileyecek gibi durmakta. Bu zaman zarfında görüşemediğiniz yakınlarınız aklınıza düşebilir. Veya çözülememiş bir konu tekrar açılabilir. Aile büyüklerine karşı dikkatli tavır geliştirmenizde fayda var.


Yay
Zekâ, iletişim, haberleşme gibi konular. Problemlere yaklaşımınız ve kısaca sahip olunan bilgiyi nasıl değerlendirdiğinizle ilgili durumlar. Kardeş ilişkileri, yakın çevre ile olan iletişim, komşular, arkadaşlık ilişkileri, kısa yolculuklar, liseye kadar olan eğitim, uzun vadeli olmayan plan ve projeler, yayıncılık, pazarlama, halkla ilişkiler konular hakkında Merkür bu retro da sizi biraz sıkabilir. Sonuçta Merkür tam da bu konuları vurgular. O nedenle o klasik Merkür retro önlemleri bu gerilemede sizin için söylenmiş gibi.


Oğlak

Kazançlarınız, paralarınız, maddi varlıklarınız, para akışınız, güvenlik duygunuz, özgüveniniz, bunun yanında taşınabilir maddi değerleriniz, kısaca maddi bütün varlığınızı anlatan konular hakkında Merkür iletişim ve kendinizi ifade etmenizde aksaklıklara neden olabilir. O nedenle özellikle para konusunda yazdıklarınıza dikkat edin. Bir sıfır daha fazladan çeke yazmak istemezsiniz. Yeni bir kazanç kapısı açmak için iyi bir zaman olmayabilir.


Kova
Kişiliğiniz ve özellikle irade gücünüz, arzularınız ve bireyselliğiniz başta olmak üzere, egonuz ve yapılandırdığınız dünyanız, görünen kişisel tercihleriniz ve sizi siz yapan bütün fiziksel ve psikolojik değerleriniz, sosyal anlamda sizi var eden ve hayatta konumlandığınız yeri ve tepkilerinizi içeren konular hakkında Merkür retrosu özellikle kendinizi ifade ederken zorluklar yaşatabilir. O nedenle kendiniz için bir şeyi isterken ya da anlatırken anlaşılır olmaya dikkat edin.


Balık
Bilinçaltınız, psikolojiniz, hayalleriniz ve rüyalarınız, bunun yanında ruhsal ihtiyaçlarınız, korkularınız, endişeleriniz, kişinin duyduğu güvensizlikler, sırları, maddi ve manevi hapisler, darlık ve kısıtlanmalar, gizli kapaklı işler ve ilişkiler ve bunun yanında gizli düşmanlar, kendinizi kendi içinizde yetiştirmeniz başlıklarında yapılan işler, dedikodular, herkesten sakladığımız, görülmesini çok istemediğimiz yanlarımızı içeren konular hakkında bu Merkür retrosu sizi deşifre edebilir. Bu anlamda özellikle bir zamanlar başladığınız kişisel gelişim konularına, korkularınızla yüzleşmek için güzel zaman.


Murat İpek
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.625
1.392
aslan.jpg



Aslan Burcu Dolunay’ı Ocak 2021​



Türkiye saati ile 22:15’te 9 derece ile Aslan burcunda bir Dolunay meydana geliyor.
Dolunay haritasında 0 derece ile Terazi burcu yükseliyor.
Zorlayıcı açıları olan bu Dolunay’da büyük T-Kare açı gerçekleşiyor.
0 derece ile Terazi yükseldiği için Başak burcununda etkisi olacak diyebilirim.
5-6-7-8-11 evleri öne çıkaran Dolunay 11 evde meydana geliyor.
5 ev 8 ev 11 ev aksları üzerinde bir T-Kare açı gerçekleşiyor.
Satürn, Jüpiter, Mars, Uranüs, Neptün, Plüton, Venüs, Kuzey Ay düğümü, Lilith Dolunay haritasında ön plana çıkıyor, Merkür ise Retro transit öncesi durağan pozisyonda hareket ediyor.


Dolunay;

Maddi hayatta özellikle;


Yaşamsal alanları etkiliyor olacak.
Maddi manevi huzurunuz, keyfiniz, konforunuz, istekleriniz, talepleriniz ön plana çıkıyor olacak.
Maddi manevi hayatı sorgulayacağız, son derece şartlarınızı gözden geçireceğiniz bir Dolunay olacak.
Maddi koşullarınızı eleştirel bir şekilde ele alabilir, nasıl daha iyi hale getirebilirim noktasını sorgulayabilirsiniz.
Bu bağlamda iş değişimleri, istifalar, bitişler, tamamlanmalar ön plana çıkabilir.
Öte yandan eleştirel tutumlar neden ile süregelen iş, eğitim, proje, kariyer hayatınıza adapte olmakta güçlük çekebilirsiniz.
Yine bu eleştiren ve memnuniyetsiz bakış açısı nedeni ile önünü arkasını düşünmeden çok ciddi riskler alabilir,
Maddi anlamda büyük çöküşlere neden olacak yatırımlar, ortaklıklar kurabilirsiniz.
Yine 8 ev ön planda olduğu için Plüton’un ölümü vurguladığı bu ev ön planda olduğu için, geçmişi bitirebilirsiniz.
Bir anda karar verebilir, son derece radikal, hırslı, ön görülemez adımlar atabilirsiniz.
Eğitim, finans, kariyer, yaşamsal alanlarınızda baskıladığınız her ne varsa bir şekilde manipülasyonu kırmak adına,
Çok hayati, radikal adımlar atabilir, yeni bir hayata plan yapmadan atılabilirsiniz.
Bu süreçte büyük kredilerden, kefil olmaktan, büyük işlere girişmekten kaçınmakta fayda var.
Belirsizliği kırmak adına hızlı atacağınız adımlar, ciddi külfetleri olan finansal gelişmelere neden olabilir.
Ancak Dolunay Doğum/Natal haritanıza pozitif etkiler sağlıyor ise, bu dönemde ev alabilir, arsa alabilir, çok önemli kazançlar elde edebilirsiniz.
Bu sebeple mutlaka profesyonel bir Astroloji Danışmanlığı alarak bu Dolunay sürecini daha sağlıklı bir şekilde değerlendirebilirsiniz.
Ev değişimi, evden ayrılmak, sizi baskılayan insanlardan uzaklaşmak, ev, yerleşik düzen, yaşamsal alanlarınızda büyük değişimlere gidebilir, bireyselliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz.


Dolunay;

Manevi/Duygusal hayatta özellikle;


2014-2015-2016 yıllarından bu yana mevcut evliliklerinde, ilişkilerinde sorun yaşayanlar gerçekten artık devam edemeyeceklerini fark ediyorlar.
Yine genel anlamda sürüncemede kalan her türlü evlilik, ilişki kendini düzeltemiyor ise, hiç bir mecburiyet, hiç bir şart, hiç bir menfaat bu evliliği, ilişkiyi yürütmeye yeterli olmayacağı gibi, son derece hızlı düşünerek büyük adımlar atılabilir, bitişlere gidilebilir.
Bu noktada şiddetten, hiddetten, tartışmalardan kaçınmakta mutlaka fayda olacak.
Yapıcı bir şekilde ayrılığa gitmeli ve karşı tarafın gururunu, onurunu kırmayacak şekilde hareket etmeyi tercih etmelisiniz.
Zira bu dönemde egosantrik tutumlara meyilli olan insanlar, kötülükten, negatiften beslenen insanlar hiddetleri, şiddetleri, yıkıcı tutumları ile olağanın çok üstünde zararlar verebilir, dikkat.
Gerek ailevi ilişkilerde, gerek özel yaşamda mecburiyetler bir tarafa atılıyor ve yeni bir yaşam sürecine adımlar atılıyor olacak.
Özellikle çocuklar adına koruma, dikkat, titizlik isteyen bu Dolunay, mutlaka ebeveynleri uyarıyor.
Çocuklarla ilgili kazalara, çocuklara karşı şiddet eğilimi gösterecek insanlara karşı dikkatli olmayı vurguluyor.
Yine dünyada çocuklarla ilgili tatsız, hoşa kaçmayacak, insani değerleri sorgulatacak kötü haberleri sık sık basında görebiliriz.
Yine bu dönemde hamilelik sürecinde olanlar Dolunay’ın baskın enerjisine kapılarak stresten ötürü sağlık sorunları yaşamamaya dikkat etmeli, gergin ilişkilerden, olumsuz enerjilerden kaçınmalı.
Yine çocuklarla ilgili maddi manevi düzenlemeler, değişimler gündeme gelebilir.
Gündelik hayatıda etkileyen bu Dolunay, çocuklarla ev içerisinde geçirilen zamanı ekstra stresli kılabilir.
Yine bu dönemde istenmedik hamilelikler gündeme gelebilir, dikkat.
Aşk adına çok çok kadersel, karmik etkiler sağlayan bu Dolunay, hiç beklenmedik ilişkileri tetikleyecek.
Tutkularını bastırmış olan, duygularını bastırmış olan kişiler, bir şekilde her türlü riski göze alıp, aşk adına büyük adımlar atabilirler.
Yine duygularını, tutkularını bastırmış insanlar ciddi ciddi aşk itirafları yapabilir, bir ilişkinin her türlü sorumluluğunu alarak radikal kararlar alabilir, ciddi ilişkilere adım atabilirler.
Bu dönemde bir çok ilişki, evlilik gündeme gelirken, bir çok insanın hayatında çok kadersel değişimler öne çıkabilir.
Yine bekar kimseler için aşılamayan geçmişi aşmak adına baskılayan gökyüzü, göze alamadığına göz dikme diyor adeta.
Duygusal gelgitlerinden kurtul ve gerçek duygularına odaklan diyor gökyüzü.
Aşk, romantizm, sevgi, tutku, gönül ilişkileri ön plana çıkıyor olacak bu Dolunay sürecinde.
Ancak dediğim gibi enerjisi tükenmiş ancak bir sebepten, bir çıkardan, menfaatten, manipülasyondan, baskıdan süregelen ilişkiler, evlilikler net bir şekilde bitecektir.
Tutku, romantizm, ruh eşi, ruh ikizi, kadersel, karmik etkiler alan ilişkiler sorunlu iletişimleri düzetecek,
Gelecek adına radikal, keskin, ciddi adımlar atacak bu Dolunay enerjisi ile.
Tabii bu bir günlük bir etki değil, 25 Ocak 2021 itibari ile başlayacak bu Dolunay enerjisi, önümüzdeki üç haftaya etki ediyor olacak ancak karmik bir Dolunay olduğu ve hemen akabinde Merkür Retro transiti başlayacağı için bu etkiler önümüzdeki yaz mevsimine kadar devam ediyor olacaktır sonra ki tarihlerde gerçekleşecek olan gökyüzü olayları ile birlikte.
Çok uzun yıllar hayatınıza etki edecek kararlar alacak, adımlar atacaksınız.



Dolunay;

Siyaset, Sağlık, Doğa, Finans, Ekonomi üzerine özellikle;


Doğa olaylarını tetikleyen bu Dolunay, asteroidlerinde etkileri ile toprakla ilgili olayları tetikleyeceği gibi, iklimsel değişimleri, hava ulaşımı, su ulaşımı ile ilgili önemli olayları, yine toplumsal patlamaları tetikleyecektir.
Ekonomik anlamda çok önemli değişimler ve iddialı olmak istemem fakat devalüasyon, borsa ve finans piyasalarında akıl tutulması gibi durumlar yaşanabilir.
Yine insanın inkar ettiği, görmezden geldiği, arka plana attığı kirli, çirkin yüzlerini de ortaya çıkaracak bir Dolunay olacak.
Gizli saklı dürtüleri, etik değerleri çiğnetecek kadar karanlık tutkuları ön plana çıkaracağı için çok dikkatli olmakta fayda var.
Bu dönemde tartışmalardan kaçınmalı, riskli diyaloglardan uzak durmalı, aldatma-ihanet-gizlilik içeren ilişkilerden uzak durmalı,
İlahi karmanın geri dönüşlerini düşünerek gönül kırmaktan, hakka girmekten kaçınılmalısınız.
Kibirden, egodan, hırstan, bir baksına zarar verme güdüsünden kesinlikle uzak kalınması gereken bir Dolunay süreci.
Öte yandan baskıcı enerjileri ile yoran Dolunay sürecinde, psikolojik sorunlar, depresyon, histeri krizleri, kronikleşmiş hastalıkların tetiklenmesi durumları söz konusu olabilir.
Böylesi bir durumda mutlaka bir uzmandan destek almakta fayda var.
Bu bağlamda siyasi istifalar, büyük şirketlerin iflasları, el değiştirmeleri ya da iş ortaklıkları ön plana çıkabilir.
Toplumsal olayları, ayaklanmaları, askeri hareketliliği, orduları, büyük kaotik olayları, şiddet vakalarını, kesici-delici alet yaralanmalarını, yangınları, patlamaları ön plana çıkaracak bir Dolunay olacak maalesef.
Dolunay haritasında her ne kadar 0 derece ile Terazi burcu yükseliyor olsa da, Başak burcu temalarını da öne çıkaran bir Dolunay yaşayacağız.
Bu sebeple Covid-19 ile ilgili düzenlemeler, sağlık çalışanları, sağlığa dair detaylar, sürpriz çözüm önerileri, aşı uygulamalarının artması, pandemi süreci ile ilgili yapılandırmalar öne çıkabilir.
Yine hizmet sektörü, devlet iç düzenlemeleri, belediyelerle ilgili düzenlemeler, iç siyaset ön plana çıkabilir.
Sağlık olarak baktığımız da kan ve kan hastalıkları, kalp-damar hastalıkları, psikosomatik hastalıklar öne çıkabilir.
Yine tutkuları, aşkı, ilişkileri vurgulayan bir Dolunay süreci olduğu için, cinsel yolla bulaşılan hastalıklara karşı dikkatli olmakta da fayda var diyebilirim.
Sağlıksız cinsel yaşamın, yönetilemeyen tutkuların ruhsal çöküşe neden olması söz konusu olacaktır.




-Astrolog Seda Turan
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.625
1.392
aslanb.jpg


Aslan Dolunay’ı Burçlara Etkileri Ocak 2021​



Koç Burcu
Özel hayatını ön plana çıkaran Dolunay, mevcut ilişkinde, evliliğinde çok hayati etkiler sağlayabilir.
Ruhsal, fiziksel anlamda tatmin yaşayamadığın, yaptığın fedakarlıkların görülmediği bir evliliğin, ilişkinin içerisinde yer almak istemeyebilir, önemli adımlar atabilirsin.
Çocukları olan bir Koç isen, çocukların ile ilgili takıntılı tutumlar sergilemeye meyilli olabilirsin, dikkat.
Gerek kendi psikolojini, gerek çocuklarının psikolojilerini mutlaka korumalısın.
Bekar bir Koç isen, dış dünyanın ne dediğine, ne düşündüğüne aldırmadan yüreğinin götürdüğü yere gidebilir, çok hayati, çok radikal adımlar atabilir, ciddi bir ilişkiye adım atabilirsin.
2020 yaz aylarından bu yana sürüncemede kalan bir gönül meselesi ciddiyete taşınabilir, maddi manevi tüm sorumluluğu üstlenmek adına cesur adımlar atabilirsin.
Kariyer, eğitim, finans, ev yaşamı hayatın adına öz değerlerini önemseyeceğin, radikal değişimlere gideceğin bir Dolunay süreci olacak diyebilirim.

Boğa Burcu
Bu dönemde belkide en cesur olacak olan sensin diyebilirim sevgili Boğa.
Stil, imaj yeniliği, toplum önündeki imajın ile ilgili önemli değişimler gündeme gelebilir.
Ev değiştirebilir, mevcut evinde dekoratif değişimler yapabilir ya da yeni bir eve taşınabilirsin.
Ailevi ilişkilerinde süregelen sorunlara temelden, kökten çözümler bulacaksın.
Evli, ilişkisi olan bir Boğa isen, fazlası ile tutkulu, fazlası ile hırslı hareket edebilirsin.
Ancak Dolunay süreci netlik istiyor olsa da sen geçmişle-gelecek arasında bir arafta kalabilirsin.
Ne istediğine odaklanmalı, kendin ve bütünün adına en hayırlı olanı yapmaya cesaret göstermelisin.
Bekar bir Boğa isen, tutkunun, aşkın, romantizmin ön planda olacağı bir ilişkiye adım atabilirsin.

İkizler Burcu
Seni yakından ilgilendiren konularda büyük aydınlanmalar yaşayabilirsin.
Eşinin, partnerinin ailevi ilişkilerin, iş hayatı, finansal hayatı ile ilgili önemli gelişmeler öne çıkabilir.
Yine eşinin, partnerinin iş, eğitim, finans hayatı ile ilgili değişimler senin hayatına da birebir yansıyabilir.
İş değiştirebilir, sektörel değişimlere ayak uydurmak adına büyük girişimlerde bulunabilirsin.
Reklam, basın, tanıtım alanlarına yönelebilir, iş, eğitim, finans hayatında büyük bir hareket başlatabilirsin.
Dedikodusu bol bu Dolunay’da yakın çevre, aile, dostluk ilişkilerinde çok önemli bitişler gündeme gelebilir.
Gizliliğe dikkat diyen bu Dolunay sürecinde mutlaka dikkatli olmalısın.
Şehir dışı, yurt dışı bağlantılar, taşınmalar, işbirlikleri, eğitimler gündeme gelebilir.

Yengeç Burcu
Maddi değerleri, borçları, hukuksal meseleleri ön plana çıkaran bir Dolunay olacak.
Bazı bitişler gündeme gelebilir, önemli işbirlikleri, ortaklıklar artık bitebilir.
İş değiştirebilir, istifa edebilir, terfi edebilir, tayin alabilirsin.
Ailevi ilişkilerin, yakın ilişkilerin adına gerçekleri açığa çıkaran bir Dolunay olacak.
Görmezden geldiğin, arka plana attığın maddi külfetlerin maddi-manevi senin hayatını bloke ettiğini farkına varabilirsin.
Bir şekilde geçmişle ilgili borçlarını kapatmak isteyebilir, karmik olarak özgürleşebilirsin.
Özel hayatında ise hiç beklemediğin iyi/kötü değişimler gündeme gelebilir.
ancak bu Dolunay dönüşüm dediği için aslında bu yaşayacağın zorlu deneyimler senin kaderini ilgilendiren, sana yol açan bir dönemi başlatıyor olacak.
Bekar bir Yengeç isen, geçmişle ilgili kritik gönül ilişkilerini bitiriyorsun.

Aslan Burcu
Özel hayatın, evliliğin, ilişkin, sorumlulukların ile ilgili çok çok önemli gelişmeler öne çıkabilir.
Sorunlu bir evliliğin, ilişkin, sana fazlası ile yük yükleyen, maddi-manevi yaralanmana neden olan, seni manipüle eden, tutkularını körelten, seni beslemeyen bir evliliğe, ilişkiye devam etmek istemeyeceksin.
Çocukları olan bir Aslan isen, eşin ile çocuklara dair ortak sorumluluk alıp-almadığınızı sorgulayacak, bu nokta da çok radikal adımlar atabilirsin.
Özel hayatına vurgu yapan öz burcunda gerçekleşen bu Dolunay, tutkularını, aşkı, romantizmi, heyecanı ön plana çıkarıyor.
Tamamen seni tamamlayacak, ruhsal anlamda anlaşıldığını hissettiğin, seni manevi olarak tamamlayacak ruhsal ilişkilere çekilebilirsin.
Yine aşk adına büyük adımlar atabilir, geçmişi kapatabilir, geleceğe dair ciddi adımlar atabilirsin.
Yine ailevi ilişkilerde karmik yüzleşmeler, tamamlanmalar gündeme gelebilir.
İşbirliklerin, ortakların adına da artık bireysel hareket etmek isteyebilir, bazı işbirliklerini bitirebilirsin.
Hayata dair A’dan Z’ye değişimler, dönüşümler getirecek bir Dolunay olacak.

Başak Burcu
Kariyer, eğitim, finans hayatın adına içsel sorgulamalar yapacağın, kendinle yüzleşeceğin bir Dolunay süreci olacak.
Uğraşların, iş hayatın, eğitim hayatın ile ilgili uzun uzadıya düşünebilir, öz muhakemeni yapabilirsin.
Hayata dair çok çok önemli değişimlere gidebilir, adımlar atabilirsin.
Mataryel dünyanın duygusal, ruhsal hayatının önüne geçiyor olması seni çok çok önemli değişimlere itebilir.
Ruhsallığı, duygusallığı, özel hayatını öne çıkararak hareket edecek bu bağlamda iş, eğitim, finans, toplum önündeki duruşun, sorumlulukların, yaşamın ile ilgili çok önemli değişimlere gideceksin.
Seni yoran, yıpratan iş, eğitim, finans, yaşamsal ilişkileri, işbirliklerini, sorumluluklarını geri plana atacaksın.
Yeni yaşam düzenine geçerken sana iyi gelecek, sana şifa olacak insanlara çekileceksin.
Sosyal çevreni değiştirebilir, senden menfaatlenen insanlarla ilişkilerini sonlandırabilirsin.

Terazi Burcu
Seni çok yakından ilgilendiren bir Dolunay olacak zira Dolunay haritasında öz burcun yükseliyor.
Özel hayatında gönlüne yük olmuş, fedakarlıklarını görmeyen, emeklerine değmeyen, seni değersizleştiren bir insanı artık geride bırakıyorsun.
Özel hayatında çok önemli değişimleri tetikleyecek bir Dolunay olacak senin adına.
Ailevi ilişkilerinde, ebeveyn-çocuk ilişkilerinde artık sorumluluklarına odaklanacak, elini taşın altına koyacaksın.
Kariyer, eğitim, finans, yaşamsal alanların ile ilgili düzenlemelere gidecek, sorumluluklarını farkında olacak, her türlü engel, manipülasyona rağmen bu zorlu süreci yönetecek ve hayatına yöneleceksin.
Aceleci olmamalı, şartlarını, koşullarını en mantıklı şekilde gözden geçirmeli, stresten kaçınmalı, hırslı tutumlardan uzak durmalı, sağlığını önemsemelisin.
Düzenlemelere iten bu Dolunay, fazlası ile zorlayıcı olacak genel anlamda ancak doğru yönetebilir isen, bu zorluklardan sonra sana çok büyük mucizeler, iyilikler getirecek.

Akrep Burcu
Kariyer, eğitim, finans, toplum önündeki duruşun ile ilgili önemli kadersel kapanışlar ön plana çıkıyor olacak.
Süregelen iş, eğitim, kariyer, finans hayatın ile ilgili çok önemli değişimler gündeme gelebilir.
İşten ayrılmak, istifa etmek ya da terfi, zamn, tayin almak ya da bulunduğun sektörde öne çıkmak durumları söz konusu olabilir.
Aslında emeklerinin karşılığını alacağın bir süreçte olacak diyebilirim.
Eksik gedik ne varsa fark edecek, düzenlemelere gideceksin.
Ailevi ilişkilerin, özel hayatın ile ilgili baskılandığın alanlarda çok büyük ruhsal patlamalar yaşayabilirsin.
Şartlar, koşullar gerek psikolojik, gerek fiziksel olarak ne kadar zor olursa olsun, sen sorumluluklarını farkındasın ve kendin için en doğru olan ne artık biliyorsun.
Her ne kadar değişim, dönüşüm zor olsa da, sen bir şekilde bu dönemdeki krizleri yönetecek ve çok büyük değişimlere gideceksin.
Evliliğin, ilişkin ile ilgili kadersel değişimler, kontrol dışı değişimler gündeme gelebilir.
Bu değişimler yine Doğum/Natal haritandan aldığın etkilere göre iyi-kötü senin dışında gelişecektir.
Bekar bir Akrep isen, kafana taktığın biri var ise, gerçek yüzünü görebilir, yaptığın fedakarlıklara üzülebilirsin.
Yine bekar bir Akrep isen, sürpriz bir aşk hayatına dahil olabilir, ciddi bir ilişki, evlilik yoluna girebilirsin.

Yay Burcu
Psikosomatik sorunları, bilinçaltı sorunlarını, seni bloke eden etkenleri gözle görülür hale getirecek bir Dolunay olacak.
Bu zorlayıcı olsa da, aslında seni özgürleştirmek adına Dolunay diyor ki, sorunları gör ve aşmak adına adımlar at.
Yine ailevi ilişkilerini, yakın çevre ilişkilerini, dostluk ilişkilerini öne çıkaran Dolunay sürecinde, arkandan çevrilen işlerle yüzleşebilir, ihanetlerle yüzleşebilirsin.
Bazı ilişkileri, iletişimleri net bir şekilde koparacak bir Dolunay süreci olacak.
Meditatif çalışmalar, Yoga, Spiritüel çalışmalardan faydalanmak isteyebilir, Astroloji destekleri alabilirsin.
Gündelik yaşamına kalite getirecek beslenme, egzersiz, aktivitelere gidebilirsin.
Uyku sorunları bu dönemde ön plana çıkabilir, mutlaka beslenme düzenine dikkat etmeli ve stresten kaçınmalısın.
Özel yaşamında kendinle yüzleşeceğin, ne isteyip-istemediğin ile ilgili netleşmeler yaşayacağın bir Dolunay süreci olacak.

Oğlak Burcu
Finans, kariyer, eğitim, finans hayatın ile ilgili çok önemli bitişleri, başlangıçları tetikleyen bir Dolunay süreci olacak.
Hukuksal süreçler, resmi daire işlemleri ön plana çıkabilir.
İş hayatında önemli adımlar atabilir, resmiyete gidebilir, bir ileri adıma gidebilirsin.
Kazanç kaynaklarını durduran, sana zarar veren etkenleri tespit edebilir, düzenlemelere gidebilirsin.
Özel hayatında tutkunun, romantizmin, aşkın, sevginin ön plana çıkacağı bir Dolunay süreci olacak.
Tutkulu, romantik hissedebilir evli, ilişkisi olan bir Oğlak isen, eşin, partnerin ile zaman geçirmek, evliliğinizi, ilişkinizi daha iyi bir boyuta taşımak adına büyük girişimlerde bulunabilir, kendini çok açık bir şekilde ifade edebilir, ortaya koyabilirsin.
Yine bekar bir Oğlak isen, kontrol dışı bir ilişkiye çekilebilir, hiç planda yokken resmi bir ilişkiye girebilirsin.
Çocuk sahibi olmak isteyen Oğlak isen, çocuk sahibi olabilirsin.
Yine bekar bir Oğlak isen, evlenebilir, çocuk sahibi olabilirsin.
Ailevi ilişkilerin, yakın ilişkilerin, finansal meselelerde seni aşağı çeken şey her ne olursa olsun bu süreci aşacaksın.

Kova Burcu
Maddi manevi hayatını dönüşüme itecek bu Dolunay, kariyer, eğitim, finans hayatın ile ilgili çok önemli adımlar atacağına vurgu yapıyor.
İş, eğitim, finans hayatın ön plana çıkarken, sektörel değişimlere gidebilir, bulunduğun sektörde öne çıkmak adına önemli adımlar atabilirsin.
İşbirliklerini, ortaklıklarını gözden geçirebilir, sana katkı sağlamayan işbirliklerini, ortaklıkları bitirebilirsin.
Özel hayatında, ailevi ilişkilerde büyük yüzleşmeler yaşayabilirsin.
Önemli değişimlere gidebilirsin, ev değiştirebilir, taşınabilir, şehir, ülke değişimlerine gidebilirsin.
Seni maniple eden, ruhsal anlamda enerjini tüketen ilişkilere, evliliklere şans vermek istemeyeceksin.
Yakın çevre ve aile ilişkilerinde sözleri ile seni incitenlere, sana zarar verenlere mesafeler uygulayacaksın.

Balık Burcu
Gizli saklı ne varsa bu Dolunay sürecinde ön plana çıkıyor sevgili Balık.
Ailevi ilişkilerin, akrabalık ilişkilerin, yakın çevre ilişkilerin ile ilgili büyük yüzleşmeler yaşayabilirsin.
Dostlarının, akrabalarının, iş ortaklarının senin hakkındaki gerçek düşüncelerini öğrenebilirsin.
Evli, ilişkisi olan bir Balık isen, seni tatmin etmeyen, seni dinlemeyen, seni anlamak istemeyen bir partnere, eşe sahip ise, büyük tepkiler verebilir, beklentilerini çok açık bir şekilde ön plana koyabilirsin.
Yine ev düzeni, dekoratif değişimler, konfor alanını ön plana çıkaran bir Dolunay olacak.
Bekar bir Balık isen, geçmişe duyduğun özlemlerin, ruhunu, kalbini yoran enerjilerini geride kalmasını isteyeceksin.
Kariyer, eğitim, finans, sektör, toplumsal ilişkilerinde, yatırımlarında, işbirliklerinde mutlaka radikal adımlardan kaçınmalı, mutlaka sağlıklı, mantıklı hareket etmeye özen göstermelisin.





Sevgiyle,
-Astrolog Seda Turan
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.625
1.392
aslanc.jpg



28 Ocak 2021 Aslan Burcunda Dolunay: Mahşer Yeri​




Aslan dolunayının burçlara etkisi: (Yükselen burcunuzu okumanızı öneririm)


KOÇ: Yaratıcı faaliyetler ile ilgileniyorsanız sıra dışı şeyler üretebileceğiniz ve yeteneklerinizi ortaya çıkarabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Öte yandan kaslarınız biraz hassas olabilir bu süreçte. Sportif faaliyetler esnasında zorlu hareketlerden kaçınmanız iyi olabilir. Aniden aşık olabilir veya mevcut flörtünüzle ilişkiye tutku ve heyecan katmak isteyebilirsiniz. Sürpriz gelişmeler yaşamanız olasıdır. Daha özgür, orijinal ve farklı beraberliklere çekilebilirsiniz.





BOĞA: Aile ve akrabalarda sürpriz evlilik ve hamilelik haberleri gelebilir. Aniden pılınızı pırtınızı toplayarak ailenizin yanına yerleşebilir veya tam tersi özgürlüğünüzü kazanmak için ayrılmak isteyebilirsiniz. Evinizin içerisinde onarım gerektiren aksilikler olabilir, acele davranışlardan kaçınmanız gerekiyor. Yakınlarınızla çatışma yaşamamaya da dikkat etmelisiniz. Bu dönem paylaşım kavramını daha iyi idrak etmeniz gerekebilir.





İKİZLER: İletişim ve kardeşler alanınızda meydana gelecek dolunay gündelik haberleşme trafiğinizi arttıracaktır. Elektronik aletlerinizi tazelemek isteyebilirsiniz. Ani kısa seyahatlere çıkma isteğiniz yükselebilir. Öte yandan yolda eşyalarınıza dikkat etmeniz ve aracınızın bakımını yaptırarak yola çıkmanız iyi olabilir. Aksi halde sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ticari faaliyetlerde bulunacaksanız verilen sözlere dikkat etmeniz önem taşıyor. İmzalanan evrakları da iki kere kontrol etmek iyi olabilir.





YENGEÇ: Para ile ilgili projeler var ise veya zam artışı bekliyorsanız sonuç beklemediğiniz şekillerde olabilir veya aniden ertelenebilir. Beklenmedik ödemeler yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu süreçte maddi açıdan özgürleşme isteğiniz yükselebilir. Kendi işinizi kurmak veya internetten para kazanmayı düşünebilirsiniz ki bu konuda destekçi etkiler söz konusu. Özdeğerinizi zedeleyen arkadaş bağlantılarınız var ise ayrılmak ve yeni çevrelere girmek için karar alabilirsiniz.





ASLAN: Her konuda radikal kararlar almaya yatkın olabilirsiniz. Uzun zamandır üzerinde çalıştığınız projeler veya aldığınız kararlar var ise başkalarıyla paylaşmak isteyebilirsiniz. Bu süreçte sorumluluklarınızın aniden arttığını hissedebilirsiniz. Yürümeyen ilişkiler ve aile içi karışıklıklar var ise bunları çözümlemek için fedakarlıkta bulunmanız gereken koşullar ortaya çıkabilir. Ego savaşlarına girdiğiniz takdirde ilişkilerde önemli kayıplar yaşayabilirsiniz.





BAŞAK: Bilinçaltınıza attığınız düşünceler, sıkıntılar var ise dışarıya vurmak, paylaşmak isteyebilirsiniz. Arkanızdan dönen dolaplar da kendisini belli etmeye başlayabilir, size gizliden gizliye düşmanlık yapan bazı kişileri fark edebilirsiniz. İyi yönünden bakarsak şayet sezgileriniz, yaratıcılığınız çok güçlü olabilir. Olayların gidişatını kalp gözü ile görerek o yönde adımlar atabilirsiniz. Öte yandan bu süreçte sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekebilir.





TERAZİ: Hedeflerinize ne kadar yakın veya uzak olduğunuz konusunda farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Yanlış yöntemleri denemek ve parayı doğru yönetememekten şikayetçi olabilirsiniz. Bu sebeple gelir giden dengenizi disipline edecek şekilde maddi düzenleme yapmanız gerekebilir. Arkadaşlarınızla ilgili sürpriz haberler duyabilirsiniz ve hatta çevrenizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Kendi işinizi yapıyorsanız çalıştığınız yerde ekip değişimleri gündeme gelebilir.





AKREP: Kariyer, toplumsal imajınız ve sorumluluklarınızla bağlantılı bir dönem sona erebilir, önemli kararlar alınabilir. Terfi edebilirsiniz veya mevcut işiniz beklentilerinizi karşılamıyorsa başka firmalarla görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz. Ev hayatı ve kariyer sorumluluklarınız arasında kalmaya açık etkiler söz konusu. Sorunlarınızı ifade ederken sert üsluptan kaçınmanız gerekebilir. Sınırlarınızı zorlayan kişiler söz konusu ise soğuk kanlı bir şekilde set çekmeniz gerekebilir.





YAY: Hayata farklı yönden bakmanızı sağlayacak şok edici gelişmeler ortaya çıkabilir. Halihazırda devam ettiğiniz bir eğitimi tamamlayabilir, belki yarım bırakabilir veya ani kararla orijinal bir alanda eğitim fırsatlarını değerlendirmek isteyebilirsiniz. Uzak ülke ve şehirlerle bağlantılı işleriniz var ise ertelemeler veya karar değişiklikleri gündeme gelebilir. Çevrenizle, iş ortamınızla ve akrabalarınızla görüş ayrılıkları, gerginlikler söz konusu olabilir.





OĞLAK: Korku ve kaygılarınızda artış yaşayabileceğiniz bir dönem. Finans konularında bütçenizi iyi ayarlamak gerekebilir. Kredi, miras, vergi ve ödemelerinizde beklenmedik krizler ortaya çıkabilir. Çok risk almak para kayıplarına sebebiyet verebilir. Aşk hayatınız ve çocuklarınızla yaşayacağınız fikir ayrılıkları gergin hissetmenize yol açabilir bu dönem. Çözümü ise arkadaşlarınızdan yardım almakta bulabilirsiniz.





KOVA: Karşıt burcunuzda meydana gelecek dolunay sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğine işaret ediyor. Her türlü ilişkinizde beklenmedik gelişmeler, ani bitişler ve düşmanlıkların ortaya çıkması sizi zorlayabilir. Aile bireyleri ve ev düzeni açısından eşinizle/sevgilinizle fikir ayrılıkları görülebilir. Bekarlar ani evlilik veya evliler ise boşanma kararı alabilir. Bireysel alana saygı duyulmadığını düşündüğünüz ilişkiler için mesafe ihtiyacınız artabilir.





BALIK: Gündelik rutininizde sizi zorlayan koşullar var ise değişiklikler yapabilirsiniz. Bir sağlık probleminden kurtulabilir veya gizli bir rahatsızlığınız beklenmedik şekilde ortaya çıkarak kontrol altına alınması gerekebilir. Beden ve ruh dengesini iyi kurmanız gereken bir dönemdesiniz. Sportif faaliyetlere, doğa yürüyüşlerine veya diyete başlamak isteyebilirsiniz. İş ortamınızda beklenmedik değişimler yaşanabilir. Aniden işe kabul edilebilir, sorumluluk değişimi yaşayabilirsiniz.






Sevgilerimle,
Begüm Minkis
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.625
1.392

Aslan Terbiyecisi Dolunay​




28 Ocak 2021, saat 22.16‘da Aslan Burcu’nun 9 derecesinde Ay dolacak. Dolunaylar tamamlanma, ortaya çıkma ve görünür hale getirmeyi sembolize ederler. Son iki haftadır uğraş verdiklerimizi ortaya çıkarma ve meyvelerini yeme zamanına eriştiğimizi bilelim.


asland.jpg

Bu dolunay hepimizin içindeki Güneş’i parlatacak. Ateşi doğru alanlarda kullanmayı başardığımız müddetçe, o ateşle kavrulmak yerine onu ısı ve ışık kaynağı olarak kullanmayı başarabiliriz. Bu dolunay bize ışık yolunun vicdanımızda saklı olduğunu “Eğer bir şey biliyorsam o da hiçbir şey bilmediğimdir” demeyi deneyimletecek. Bir nevi antik Yunan filozofu kesileceğiz.

Herkesin düşüncelerinin ortaya döküldüğünü, kişilerin niyetlerinin davranışlarında, beyan ettikleri fikirlerde saklı olduğunu fark edeceğiz. Bu süreçte hırslarımıza ve tutkularımıza yenik düşmemeliyiz. Dolunayın etkisi yaklaşık 14 gün boyunca üzerimizde olacak. Özellikle sabit burçları Kova, Aslan, Boğa ve Akrep etkileyecek. Dolunayın sizlere öğüdü, sabit fikirlilikten uzak kalmalı, esnemeyi başarmalısınız olacak. Yay ve Koçlar riskli girişimlerden uzak durmalısınız. İkizler ve Teraziler destekleri reddetmemelisiniz. Yengeç, Balık, Başak ve Oğlaklar yaşamlarınızda uyumu sağlamak için fırsatları değerlendirmelisiniz.

9 derece felsefe, inanç ve yanlı tutumları sembolize eden yay doğasını anlatıyor. Bu süreçte haklı olduğumuzu kanıtlamak uğruna gereksiz çaba sarf edebiliriz. Yanlı tutumlara , görüş farklılıklarının ve fikir ayrılıklarının önüne geçilemeyecek derecede büyüdüğüne şahit olabiliriz.

Dolunay, Mars Uranüs kavuşumunu tetikleyecek. Yanlı tutumlar büyük başkaldırılara, ayaklanmalara dönüşebilir. Mars, Uranüs’ten ayrılıyor. Uzaklaşan açıda olası yeni başlayacak olayları değil, süre gelen olayların hortlayacağını, içte bastırılmış öfkenin ve kontrolsüzlüğün açığa çıkacağını anlatmakta.

Mars, Alhena sabit yıldızı ile hizalanacak. Bu yıldız bilinçli ya da bilinçsiz şekilde görevi olan kişileri sembolize eder. Yapılması, tamamlanması gereken bir görevin olduğunu anlatır. Yaşamımızdaki önemli kişilerin halledebileceği süreçleri hızlandıracağını ve bu gök konumunun sonuçlarının olumlu ya da olumsuz bize yansıyacağını anlatıyor.

Özellikle ülke yöneticilerinin ve devletlerin kendi halkları için yaptığı çalışmaların duyurularını hızlandıracak bir dolunay deneyimleyeceğiz. Fakat bu duyurular şeffaf paylaşımlar içermezse bu konuda hızla büyüyen bir öfke ve gerilimden de söz etmemiz gerekecek.

Kendi kişisel haritalarımızda Aslan ve Kova evlerimizi dikkatlice incelemeliyiz. Ayrıca Boğa evimize denk gelen Mars Uranüs kavuşumu yaşamımızdaki patlak veren konuyu gösterecek. Fakat asıl mevzu Aslan ve Kova aksımızdaki tıkanıklıklardan ileri gelecek.


Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.



file.png
30ee62_857819d8b04e452d89473b3d2dc5469b~mv2.webp



Koç Burçları ve Yükselen Koçlar Sizler dolunayı arkadaş çevrenizden ve yaratım alanlarınızdan deneyimleyeceksiniz. Bu süreçte aşina olduğunuz ve yabancıladığınız konular bir araya gelecek. Hem bildiğiniz hem de bilmediğiniz iki konu sizlerin kazanç hanenizde hareketliliğe yol açacak. Maddi konularda güvenceler elde etmek için sizi destekleyen kişilere kulak vermeli ve yaratıcılığınızı ortaya çıkarmanızı engellemeyecek seçimler yapmaya çalışmalısınız. Yaratım alanlarınız için beklenmedik harcamalar yapmak durumunda kalabilirsiniz. Ön plana çıkmaya çalışacağım derken temeli sağlam olmayan atılımlara dikkat! Özellikle arkadaş ortamında ya da sosyal çevrenizde şahit olduğunuz durumlar karşısında ileri görüşlü davranmak isteyebilirsiniz. Bu durum sizin için çözüm odaklı bir davranışmış gibi gözükse de hesapsızca atılmış bir adım olarak size geri dönebilir.

file.png
30ee62_b600ca2776da43b7ab0117d001c7a70e~mv2.webp



Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar Sizler dolunayı aile, yuva haneniz ve kariyer alanlarınızdan deneyimleyeceksiniz. Deneyim noktanız ise iki farklı konuyu tek bir çatı altında toparlayamamak olacak. Yoğun iş temposunun geri dönüşü ailenizi ve yuvanızı ihmal etmek olarak geri dönecek. Oysa yetmezmiş gibi aile içerisinde huzuru kovalarken sizler, bu iki konu arasında kalabilirsiniz. Bu durum sizlerde motivasyon kayıplarına sebep olabilir. Bu süreçte sağlığınıza daha fazla dikkat etmelisiniz. Aşırı gerginlik, agresiflik tansiyon problemlerine neden olabilir. Ani tepkileriniz sağlıksız kayıplar getirebilir. Aile içerisindeki huzursuzluğunuzu dile getirmek faydalı olabilir. Çalışma ortamınızda ise her an her şeye sinirlenecekmiş gibi yaydığınız enerji yansıması üzerine çalışmalar geliştirebilirsiniz.


file.jpg
30ee62_91b7105ad79242c092b75ea5d282bc91~mv2.webp



İkizler Burcu ve Yükselen İkizler Sizler dolunayı yakın çevre, akraba, kardeşler ya da yurt dışı, yabancı kaynaklar hanenizde deneyimleyeceksiniz. Kontrolünüz dışında gelişen olaylarla karşılaşabilirsiniz. Hakimiyetinizi kayıp ettiğiniz durumlar olabilir. Yaşanan olayları kontrol altına alamamak noktasında pürüzler yaşayabilirsiniz. Yurt dışı yabancı kaynaklar, akademik konularda istediğiniz branşı ya da yardımı göremeyebilirsiniz. Bu tıkanıklıklar içe çekilme enerjisini beraberinde getirebilir. Kendinizi gözlemleyemediğinizi fark edebilir ve doğru bir yol izlemediğinizi düşünebilirsiniz. Ani geçiş ve kararlar almadan önce isteklerinizi gözden geçirmelisiniz.

file.png
30ee62_9fda241cbbb940b982b45a0288c66779~mv2.webp



Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler Sizler bu dolunayda gelir-gider dengesi üzerine deneyimler elde edeceksiniz. Paylaşmayı öğrenmeyip sadece ben merkezci davranmak kazanç kapılarınızı kapayabilir. Yardımlaşmanın ve birlik içerisinde olmanın değerini kavramak size artı kazanç kapılarını aralayacaktır. Kendi değerinizi ve yerinizi bilmek yanınıza kar kalırken, başkalarını da hesaba katarak, empati geliştirmek tıkanıklıklarınızı çözmenize vesile olacaktır. Arkadaş çevrenizden destek alabilir ya da onları gözlemleyebilirsiniz.

file.jpg
30ee62_19011649035a4e68904251825f0be9d4~mv2.webp



Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar Giriş yazımda belirttiğim gibi dolunayın sizlere öğüdü, sabit fikirlilikten uzak kalmalı, esnemeyi başarmalısınız olacak. İkili ilişkilerinizdeki tıkanıklıkların farkına varmalısınız. Ben demeyi öğrenmelisiniz. Ancak ben derken de nasıl biz olunacağını da iyi bir şekilde yönetmeyi başarmalısınız. Tek başınıza yapacaklarınızı organize etmeli ve yaratım gücünüzü artık sahneye sermelisiniz. Güneş gibi parlayacağınız alanları çok iyi keşfetmeli ve kolektife hizmet etmek üzere harekete geçmelisiniz. Başarı mı? yoksa başarısızlık mı? diyebilmek adına hedefleriniz doğrultusunda ilk adımı atmalısınız.

file.jpg
30ee62_7d0250bc83974ecda84c5ac7272d1c12~mv2.webp



Başak Burcu ve Yükselen Başaklar Bu dolunay sizlere fırsatları yakalamayı deneyimletecek. Arka planda olan yönetmen mi? yoksa oyuncu mu? olacaksınız. Her ikisi de bir fırsat olacak sizler için. Ancak Amerika'yı baştan keşfetmeye gerek var mı? sorgulamalısınız. Deneyimledikleriniz tecrübelerinize dönüştüyse, doğru yolu bulacak ve aldığınız kararın arkasında durabileceksiniz. Kanatlanıp uçmanın vakti gelmiş olabilir. Gözden kaçırmamalı ve gelen fırsatları değerlendirmeyi ve yakalamayı becermelisiniz.

file.png
30ee62_f5f17103d6324676aba61eeef5c4538b~mv2.webp



Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler Bu dolunay yaratıcılığınızı ortaya koymanızla ilgili deneyimler kazandıracak sizlere. Kararsızlıklarınızı geri plana atmalı ve artık kararlı davranmalısınız. Arkadaşlarınızdan gelen desteği geri çevirmemelisiniz. Artık üstün başarılarınızı parlatmayı başarmalısınız. Hobilerinizle ilgilenmeli ve bu konuda da eğitim almanız gerekliyse almalısınız. Gelen sponsorluk tekliflerini ince eleyip sık dokumalısınız. Garantici olmalısınız! Verilen vaatlerin yapılacağından emin olana kadar araştırmalarınızı sürdürmelisiniz.

file.png
30ee62_63ba581e99ff461a9da47bc5d14c34ad~mv2.webp



Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler Bu dolunay liderlik vasıflarınızı ne şekilde sergilediğiniz konusunda deneyimler kazandıracak. Terfi etmek ya da her konuda hakim olma istekliliğiniz sizi kibre sürükleyebilir. Elma ile armutu karıştırmadan dengeyi ne şekilde yakalamak gerektiği konusunda tıkanıklıklar yaşatabilirsiniz. Alınacak kararlarda egonuzu devreye sokmak mı? yoksa ortak karar almak mı? ikileminiz tüm ilişkilerinizi sarsabilir. Bencil olmakla ilgili sınavlarınız olabilir.

file.png
30ee62_a862864e49fe40d29b5aa368fc0a7ed3~mv2.webp



Yay Burcu ve Yükselen Yaylar Aşina olmadığınız ancak ilginizi çeken konulara dikkat çekebilirsiniz. Küçük bir işletmeyken yurt dışına açılmak isteyebilirsiniz. Eğitiminizle ilgili yeni kararlar almak ve yabancı bir dil eğitimi almak ve kendinizi geliştirmek isteyebilirsiniz. Ancak bu adımları atmadan önce rutin düzeninizi bozacak ve sizi sağlığınızdan edecek riskli girişimlerde de bulunmamalısınız. Çabalarınızın boşa çıkmasını istemiyorsanız enine boyuna araştırma yapmalısınız.

file.png
30ee62_7e03effc6d3a421ba046d99e31767486~mv2.webp



Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar Para kazanç noktasında doğal yeteneklerinizin farkına varabilirsiniz. Bu farkındalıkla birlikte harcamalarınızı arttırabilir ve riskli girişimlerde bulunabilirsiniz. Risk almadan önünüze gelen fırsatları değerlendirmelisiniz. Ancak eşiniz, ortaklı kazançlarınız noktasında tıkanıklıklar olabileceğini göz ardı etmemelisiniz. Önce kendinize güvenmeli ver ardından yola koyulmalısınız. Kendi becerilerinizin ve yaratım gücünüzün farkına varmalısınız. Bu farkındalık size karlı kazançlar ve fırsatlar yaratmanıza vesile olacaktır.

file.png
30ee62_387ebb8adfbd45c5b2fbbef0cc1d2907~mv2.webp



Kova Burcu ve Yükselen Kovalar Bu dolunay kendinizden emin olmanızı ve emin adımlar sergilemeniz gerektiğini deneyimletebilir. Ancak ikili ilişkilerdeki, kendinizi ifade etmekle ilgili tıkanıklarınız gündeme gelebilir. Yönlendirilme ihtiyacı içerisine girebilirsiniz. Biri olmadan bir destek almadan başarılı olamayacağınızı düşünebilirsiniz. Bu düşüncenize neden olan kök problemlere odaklanmalısınız. Özgüven eksikliğine neden olan sıkıntılarınıza çözüm geliştirmelisiniz. Kendinizden emin adımlar sergilemeli ancak kendi eksikliklerinizi agresif bir tutum sergileyerek ört pas etmemelisiniz. Gerçeklerle yüzleşmeli ve başkalarından etkilenmeden fikirlerinizi beyan edebilmelisiniz.

file.png
30ee62_cf81c30a65e54d4d94de940d51b1a1c2~mv2.webp



Balık Burcu ve Yükselen Balıklar Bu dolunay engellerin üstesinden ne şekilde geleceğiniz konusunda sizi agrese edebilir. Bildiğiniz halde çıkış yollarını bulamıyor olmak ya da adım atamıyor olmak öfkelenmenize neden olabilir. Öfkenizi ne şekilde kontrol etmeniz gerektiği konusunda deneyimler kazanmanız yararınıza olabilir. Uyumlanmalı ve sakin kalmayı görev edinmelisiniz. Ağırlıklı olarak kadın figürleri ile problemler gündeminize gelebilir. Çalışma ortamı hanenizde sürekli sorumluluklarınız değişkenlik gösterebilir. Çalışma ortamınızda iş arkadaşlarınız sürekli yer değiştiriyor, işten ayrılıyor olabilir. Bu düzensizlik nedeniyle sağlık açısından dengesizlikler baş gösterebilir. Sürekli rahatsızlık çekiyor olmanızın nedenlerine odaklanmalı ve bedeninizin size söylemek istediklerini gözlemlemelisiniz. Arkadaşlık ilişkilerinizi gözden geçirmeli ve onlarla da daha sakin bir iletişim içerisinde olmalısınız. Beden sağlığınızın uyumu yakalamaktan geçtiğini fark etmelisiniz.



Hepimize Şifa Olsun...




Kenan Yasin Bölükbaşı
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.625
1.392

2021'in İlk Dolunayı İçin Ayrıntılı Kozmik Rehber​


2021 yılının ilk dolunayı, dev bir kükreme ile Aslan burcunda başlıyor! 28 Ocak'ta doruğa ulaşacak bu dolunay; kozmik çatışmalara yol açabilir ancak öte yandan bize ilham veren güven ve yaratıcılık duygumuzu da aydınlatacak.

Bu dolunay "Wolf Moon" yani Kurt Dolunayı olarak da biliniyor. Ateş grubunun lider ya da değişken değil de "sabit" burcunda gerçekleşen bu dolunay; kendimizi ortaya koyma, cesur, karizmatik ve yaratıcı yönlerimizi öne çıkaracak.

Ancak drama faktörü de zirvede olacak. Dolunayda Mars ve Uranüs; Jüpiter ve Satürn ile karşı karşıya gelecek. Bu da kavgalardan kaçınmamız gerektiği anlamına geliyor.

Ancak sizin için hazırladığımız bu 28 Ocak dolunayı rehberi sayesinde yapmanız ve yapmamanız gerekenleri görebilirsiniz.


aslanf.jpg

YAPIN: Kalbinizi Ortaya Koyun
Kova burcu sezonunun ortasında olabiliriz ama açık kalpli Aslan'daki bu dolunay duygularımız hakkında tutkulu olmamızı istiyor. Kendinizi ifade etmek duygularınızı göstermek için korkmayın, büyük ve dağınık olsalar bile... Bu dolunay bize en sıcak duyguları serbest bırakmak için bir şans sunuyor. Nasıl hissettiğinize eğilin ve romantik tarafınızı ilgi odağı haline getirin.



YAPMAYIN: Öfke kontrolünü kaybetmek
Duygularınızı paylaşmak başka bir şey, ama öfkenizin kontrolü ele almasına izin vermek başka bir şey. Dolunay, saldırgan Mars gezegeni ile dolup taşanınca, hepimiz daha çok ateş alıp soğukkanlılığımızı kaybedebiliriz. Geniş gezegen Jüpiter dolunaya karşı gelecek ve Mars ile gerilim dolu bir T-kare yönü oluşturacak, Bu da alıngan yönümüzün de ortada olması demek. Öfkenizi kontrol edin ve drama yaratmadan önce düşünün.



YAPIN: Yaratıcı Hedeflerinizi Kovalayın
Yeteneklerinizi göstermek ve hayattaki tutkulu olduğunuz projeleri gerçekleştirmek için iyi bir zaman. Ateşli Mars etkisi kesinlikle bizi biraz agresif hissettirebilir ama aynı zamanda bizi tutkulu olduğumuz şeylerin peşinde daha cesur yapar. Bu cesur enerji artışını kendi yararınıza kullanın ve kendinizi sanat, müzik, performans, hatta sadece komik bir Instagram hikayesi serisiyle ifade ederek değerlendirin



YAPMAYIN: Romantizmde Paranoyaklaşmayın
Romantik gezegen Venüs, zaten dramatik olan bu dolunay ile birlikte güç düşkünü Plüton ile aynı hizaya geliyor. Bu da kıskançlık duygularımızı yükseltebilir ve bizi ortaklıklar içinde bir güç yolculuğuna çıkarabilir. Bazı dramlar ortaya çıkabilir, aşk hayatınızdaki bazı sırları kovalayabilirsiniz ancak aşırıya kaçmayın. Bu dolunay ışığını, yüzeyin altında yatan karanlık derinlikleri araştırmaya çalışmak yerine ilişkinizin flörtöz, eğlenceli ve neşeli yönlerine odaklanmak için kullanın.



YAPIN: Işıltılı Yanınızı Kucaklayın
Aslan burcu Güneş tarafından yönetiliyor, yani her şey ışığının parlamasına izin vermek ve sahnenin ortasında yer almakla ilgili. Göz alıcı olmak ve gösteriş yapmaktan korkmayın. Gurur duyduğunuz ve dünyanın görmesini istediğiniz bir şey varsa, şimdi onu spot ışığına çıkarmanın zamanı. Kendinizle büyüleyin, mesela şimdiye dek post olarak atmakta ikilemde kaldığınız seksi selfielerinizi Instagram'a koyun. Bu dolunay, kendinize olan güveni bulmak ve onunla eğlenmekle ilgili.



YAPMAYIN: Güven, Pervasızlığa Dönmesin
Bu dolunay güvenimizi arttırıyor ve iç ateşimizi yakmamıza yardımcı oluyor, ama aşırı paylaşım, kendini beğenmişlik ya da gereksiz riskler alarak kendinizi alevlere kaptırmayın. Şanslı gezegen Jüpiter bu dolunaya karşı çıkıyor, bu da iyimserlik duygumuzu arttırıyor ve güven duygumuzu havaya uçuruyor. Ama bu yönü aynı zamanda bize pişman olacağımız şeyleri söyletme olarak geri dönebilir. Kötü alışkanlıklarınızı kontrol edin ve kendinizi duyarlı tutmak için Kova mevsiminin serin, sakin ve toparlanmış enerjisine kanalize edin.




Marie Claire