28 Ocak 2021 Aslan Dolunayı ve Burçlara Etkileri

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.625
1.392
aslan (6).jpgAslan Burcunda Dolunay... 28 Ocak 2021... 15gün etkili... (Hafta boyu etkisi yoğun)

28 Ocak 2021 22.16 da Aslan burcunun 9 derecesinde Mars Uranüs ve Jupiter Satürn etkili bir dolunay gerçekleşiyor. Biryandan öfkelendiren biryandan sınırlayan konular hayatınızda olabilir. Bu dönemde enerjinizi ekonomik kullanmalı ve planlı ilerlemeye çalışmalısınız. Pratik olmanız gereken bir dönem. Zorunluluklardan veya kısıtlı koşullardan birşeyleri göze almak durumunda kalabilirsiniz. Ani duygusal tepkiler verilebilir veya birikmiş bir öfke ve egosal sorun açığa çıkabilir. Ani tepkiler, isyankar ve karşı çıkan bir enerji ortamı gerebilir. Fazla sorumluluklar nedeniyle veya kalıplarınızdan kurtulmak için değişik şeyler arayışınız olabilir. İlişkiler açısından zor ve sıkıntılı bir dönem.Mantıklı davranmak ve sorumluluk almak gerektiğini bilebilirsiniz ama bunu gerçeğe dönüştürmek zor gelebilir. Depresyonda hissettiğiniz, gerginliklerin yüksek olduğu bir dönem yaşanabilir. Sevdiklerimize karşı yıkıcı davranmak yerine, sinirlenseniz bile sakin kalıp ,sorumlulukları biraz göze alarak ve bu birkaç zor günün de geçeceğini bilerek hareket etmek iyi olacaktır.

Aslan Burcunda gerçekleşen dolunay, sosyal çevre ve arkadaşlıklarla ilgili konuları netleştirebilir. Bir grup üyeliği, spor salonu üyeliği veya bir sosyal sorumlulukla bağlantılı gündemler getirebilir.Zorluklar veya zorunluluklar veya maddi stresler size başka bir yön çizmeyi zorunlu kılabilir. Bir sosyal çevreyi kapatıp yeni bir sosyal çevreye dahil olmayı sağlayabilir.

Aslan dolunayı... Aslan temasında birşeyleri göstermek ve sergilemek, görünür olmak isteriz. Yeteneklerinizi görünür kılabilir. Yalnız burada da koşullarda sıkıntılar olduğundan zorlandığınız ve kendinizi yeterince gösteremediğinizi düşündüren durumlarla karşılaşabilirsiniz. Burada kısıtlı koşullara rağmen birşeyler yapabilmenin de bir başarı olduğunu unutmayın yeter.

Kişisel bakımlar, gösterişli saçlar, bir yerde kendinizi görünür kılmak gibi temaları olabilir. Aslan temasında istediğiniz şeyi tam olarak alamayabilirsiniz, o yüzden riskli uygulamalar için çok tercih etmeseniz iyi olur.

Aslan Dolunayı , Kişisel olarak egosal meselelerde ani gündemler çıkarabilir. Aşk ve arkadaşlıklarla ilgili hareketlilikler getirebilir. Yeni bir hobi getirebilir. Eğlenceli ortamlara katılma ve sosyalleşme sansı olabilir. Elbetteki yine riskleri ve kısıtlı koşulları biryandan keyifli bir ortam sunarken biryandan sıkıntıları olacaktır.

Kariyer gelirleri veya yatırımlar konusunda aniden birşeyi görünür kılabilir ve ani durumlar ortak maddi kaynaklar, primler, sigorta konuları, cezalar,vergi, sağlık veya miraslarla bağlantılı olabilir.

Aslan dolunayı bazı konularda çatışma ve baskılanma enerjisi de barındırıyor. Özellikle ortak parasal kaynaklar, krediler, vergiler, sigorta primleri ,sağlık konularında stresler mücadeleler getirebilir.

Özellikle Aslan, Kova, Boğa, Akrep burcu özelliği taşıyanları biraz daha zorlayan bir Dolunay olabilir.

Dolunaydaki birçok gezegenin etkisi, Dünya çapında Doğal afetler, depremler, elektrik sorunları, teknoloji sorunları, maden kazaları, uçak kazaları, toplu ulaşım sorunları, asidik ve kimyasallara bağlı sorunlar, ayaklanmalar, isyan eden gruplar getirebilir.

Ülkemizde özellikle ekonomik konular, ödemeler, alacak ve vereceklerle ilgili gündemler getirebilir. Zorunlu ödenmesi gereken borçlar , yapılan yatırımlar gibi temalarda bir konu gündemimize getirebilir. Ülke topraklarıyla bağlantılı maddi temele dayalı durumlar çıkarabilir. Toprak bütünlüğü, yeraltı , madenler , doğal afetler gibi gündemlerimiz olabilir. Yeni bir maden üretim alanı açmanın zorunlulukla bir bağlantısı veya kısıtlı bir kaynağı bulmak gibi haberler duyabiliriz. Ekonomik konularda sıkışık bir konu karşımıza aniden gelebilir. Ekonomi ile bağlantılı başka ülkelerle yeni anlaşmalar getirebilir.
AstroGözde
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.625
1.392
aslan (1).jpgAslan burcunda dolunay: Şimdi şans cesurlardan yana!​


28 Ocak Perşembe 22.16’da Aslan Burcu’nun 9. derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor. Bu dolunay sırasında sabit burçlarda konumlanan gezegenlerin yapacağı t-kare açı kalıbı; engeller, kısıtlanmalar, zorlanmalar, yağmurdan kaçarken doluya tutulmalar etkisi gösterecek. Sabit burçlardaki t - kare en zor görünümlerden biridir. Yine dolunay anında çok sayıda gezegenin kavuşum ve kontak halinde olması önümüzdeki 10 günlük sürecin oldukça yoğun olacağına işaret ediyor.

Aslan burcu; cesaret, yaratıcılık, göz önünde olma, liderlik etme, drama yaratma ve çocuklarla ilgilidir. Dolunay haritasında Güneş, Jüpiter’le Kova burcunda birlikte 5. evde hareket ediyor. Dolayısıyla bu toplumsal olarak gündemimizde çocukların olacağını, onlarla ilgili gündemlerin bizi meşgul edeceğini gösteriyor. Öte yandan Aslan burcu içinden geldiği gibi hareket eder, heyecan ve sevgi dolu adımlar atmak istediğimiz duygular içindeyken karşımızdaki insanların soğuk ve mantıkçı tavırları da ikili ilişkiler alanında iklimi soğutan engeller olabilir. Yine cömert ve paylaşımcı Aslan ile Boğa'nın garantici doğası finansal konularda oluşabilecek çatışmaların habercisi olduğu gibi, gösteri dünyasından isimlerin ve yöneticilerin iflasları ya da borçlanmalarıyla ilgili sonuçların habercisi.


  • Uranüs – Mars birlikteliği yöneticiler ve liderlerin skandalları, sağlık sorunları ya da saldırıya uğramaları gibi sonuçlar yaratabilir.
  • Dolunay etkisiyle havacılık, kazalar vb. olaylar gündeme gelebilir.
  • Merkür retrosu da yaklaşırken elektrik, elektronik arızaları çoğalabilir.
  • Sabit burçlarda oluşan t-kare sebebiyle deprem, volkanik patlamalar gibi doğa olayları da yaşanabilir.
Bu dolunay herkesin haritasında Aslan- Kova- Boğa burcu yerleşimine özel, kişisel gezegenlerle oluşan etkileşime bağlı sonuçlar meydana getirir. En çok Aslan, Kova, Boğa ve Akrepleri etkileri etkileyecek dolunay Koç, Terazi, Yay ve İkizler burçları için daha ılımlı sonuçlar ortaya çıkarabilir.

Aslan burcu vücudumuzda, kalp, damar, dolaşım sistemi gibi kısımları temsil eder. Bu yüzden bu 10 günlük süreçte kalp sağlığımıza, omuzlarımıza dikkat etmeli, daha sağlıklı beslenmeye özen göstermeliyiz. Yine Kova burcu da tansiyon ile yakından ilgilidir. Bu açıdan tansiyon problemlerine karşı da önümüzdeki 10 günlük süreç riskli olabilir.

Bu dolunayı, Aslan burcunun temsil ettiği, yaratıcı çalışmalarla tarz değişikliği saç bakımı, aşk, flört eğlence konularına eğilerek ve finansal risklerden kaçınarak değerlendirmeliyiz. Yine yönetme becerisi, sahiplenme ve cesaret de Aslan burcu sembolikleri arasında yer aldığından cesur adımlar atmaktan çekinmemeliyiz.
aslan (2).jpgAslan Dolunayı sizi nasıl etkiliyor?


Koç burçları için havada aşk kokusu var!

Aşk, flörtler, cinsel yaşam, çocuklar, hobiler, sanatsal yetenekler, eğlence yaşamı alanında gerçekleşen bu dolunay yaşamdan keyif almanızı sağlayan bu konularda bir gelişme yaşayacağınıza işaret ediyor. Odak noktanızda gelecek hedefleriniz ve sosyal çevreniz varken hem finansal koşullarınız hem de beklentileriniz konusunda birtakım engeller ya da kısıtlamalar söz konusu olabilir. Finansal koşullarınızı zorlamadan adım atmalı ve kriz yaratmadan bu dönemi geride bırakmaya odaklanmalısınız.

Boğa burçları bu aralar önceliğiniz aileniz!

Dolunay aile, ev, evlilik yaşamı, aile büyükleri, gayrimenkuller gibi temaları barındıran 4. evinizde gerçekleşiyor. Odak noktanızda kariyeriniz, toplumsal konumunuz ve evliliğiniz ya da ilişkiniz varken bir yandan aileniz ya da evinizle ilgili mevzular diğer yandan sağlığınız ve yaşam amaçlarınızla ilgili gündemler oluşuyor. Bu dolunayın meydana getireceği engeller konusunda iş birliği içinde olduğunuz kişilerden destek almalı ya da partnerinizle birlikte adım atma yolunu izlemelisiniz.

İkizler gündeminizde yakın çevreniz ve anlaşmalar var!

Dolunay yakın çevre, eğitim, seyahat, kardeşler, iletişim faaliyetleri, sözlü yazılı anlaşmalar gibi konuları temsil eden 3. Evinizde gerçekleşiyor. Odak noktanızda hayata bakış açınız, uzak çevreniz, seyahatler, teknoloji temelli konular, hukuksal meseleler, yurt dışı planları ve hukuksal süreçler varken bir diğer yandan finansal koşullarınız, sağlığınız ve korkularınızla ilgili meseleler gündemde olabilir. Günlük rutinlerinize odaklanarak, sezgilerinizi dinlerseniz, karşınıza çıkabilecek engeller ve kısıtlamaları ortadan kaldırabilirsiniz.

Yengeç burçları bugünlerde aklınız finansal meselelerde!

Dolunay finansal koşullar, gelirler, ikili ilişkilerde değer görme meselelerini konu edinen 2. Evinizde gerçekleşiyor. Bu süreçte borçlarınız, hayatınızda kriz yaratan durumlar, cinsellik ve sağlık gibi konulara odaklanmışken hem kazançlarınız hem de hedeflerinizle ilgili sağlam adımlar atmalısınız. Sosyal çevrenizden gelebilecek beklenmedik gelişmelere karşı sizi mutlu eden konulara odaklanıp, aşk hayatınızı gözden geçirerek engeller ve kısıtlamalara karşı kolaylıkla mücadele edebilirsiniz.

Aslan burçları kendinize odaklanıyorsunuz!

Burcunuzda gerçekleşecek bu dolunay ile yaşam amaçlarınız, sosyal çevreniz, dış görünüşünüz, ikili ilişkileriniz, sağlığınız, aileniz ve kazançlarınız konusunda yeni gündemler meydana gelecek. Bir yandan ikili ilişkileriniz ve partnerinizle ilgili zorlanmalar, sonlanmalar ya da kısıtlamalar ortaya çıkarken bir diğer açıdan da ev ve ailenizle ilgili gelişmeler de ortaya çıkacaktır. En çok etkilenecek burç olarak yapmanız gereken eğer çalışıyorsanız kariyerinize, iş yaşamından uzaksanız toplumsal konumunuza ve romantik ilişkinize odaklanmak olacaktır.

Başak burçları koşulları gözden geçiriyorsunuz!

Dolunayı bilinç dışı, ekonomik koşullar, dedikodular, zihinsel ve fiziksel sağlık gibi konuları temsil eden 12. Evinizde deneyimleyeceksiniz. Bu süreçte sağlığınızda dikkat etmeli, çalışma koşullarınıza odaklanmışken arka planda dönen olayları öğrenmeye hazırlıklı olmalısınız. Bir diğer açıdan da yurt dışı bağlantılı konular, hukuki meseleler, akademik çalışmalar gibi sonuç beklediğiniz durumlar karşısında beklenmedik durumlarla karşılaşırsanız, yakın çevrenizden destek alarak durumu dengeli bir şekilde idare edebilirsiniz.

Terazi burçları bakış açınızı değiştiriyorsunuz!

Dolunayı sosyal çevreniz, ekip çalışması ve gelecek hedeflerinizi temsil eden 11. evinizde deneyimliyorsunuz. Uzun süredir hayal ettiğiniz bir konuda beklediğiniz ödüle kavuşurken bir yandan da aşk hayatınız ya da varsa çocuklarınıza odaklanmış olduğunuzdan iki konu arasında kalabilirsiniz. Yine bu ikilem devam ederken sağlık konularında ya da borç alacak verecek meselelerinde beklemediğiniz gündemler oluşabilir. Bu dolunayın etkisini en sağlıklı yönetim biçimi maddi manevi sahip olduklarınızı gözden geçirmek ve onları koruyacak stratejiler geliştirmek olacaktır.

Akrep burçları en önemli meseleniz kariyeriniz!

Dolunayı toplumsal konumunuz, kariyer ve evlilik hayatınızı temsil eden 10. Ev konuları alanında deneyimleyeceksiniz. Siz ev ve aile hayatınıza odaklanmışken kariyer yaşamınızda meydana gelecek bir mesele ile uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Yine yeni bir iş fırsatı ya da olasılıkla karşılaşabilir. Bir yandan toplumsal konumunuzu gözden geçirirken diğer yandan da ikili ilişkinizdeki zorlanmalara çözüm üretmeye çalışacaksınız. Bu dolunayın etkilerini en sağlıklı şekilde kullanmak için içinizden gelen sesi dinlemeli ve değişim cesareti göstermelisiniz.

Yay burçları yolculuk zamanı geldi mi?

Dolunayı akademik yaşam, hukuki meseleler, uzak çevre, yurt dışı bağlantılı konular, uzak seyahatler, farklı düşünce sistemleri, yayımcılık ve teknoloji temelli işleri temsil eden 9. evinizde karşılıyorsunuz. Yakın çevrenize odaklanmış ve yeni anlaşmalar peşindeyken hukuki bir engel ya da bürokratik bir kısıtlanma ile karşılaşabilirsiniz. Eğer yolculuğa çıkacaksanız özellikle de uçuş yapacaksınız bu konuda birtakım sorunlara hazırlıklı olun. Yine finansal konularda açılmamalı, gelir gider dengesini korumalısınız. Bu süreçte biraz daha kendinizi dinlemeli ve size iyi hissettirecek çalışmalara yönelerek (yoga, pilates, meditasyon, ibadet) dolunayın etkilerini sağlıklı bir biçimde yönetebilirsiniz.

Oğlak burçları harcamalara dikkat!

Dolunay ortaklı paralar, kredi, burs, nafaka konuları, ameliyat gibi sağlık konuları ve kriz yaratan durumları temsil eden 8. evinizde gerçekleşecek. Siz kazançlarınıza ve sahip olduklarınıza odaklanmışken beklenmedik bir ödeme ile karşılaşabilirsiniz, yine bu dönemde sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Diğer yandan aşk hayatınız ve varsa çocuklarınız ile ilgili beklenmedik gelişmeler de ortaya çıkabilir. Bu dolunayı en sağlıklı biçimde değerlendirmek için sosyal çevrenizle iletişim halinde olmalı ve hedeflerinize odaklanmalısınız.

Kova burçları kalbin sesini duyma zamanı!


Karşıt burcunuzda gerçekleşecek bu dolunay ile ikili ilişkiler, ortaklıklar, hukuksal mevzular, açık düşmanlıklar konularında gelişmelere hazır olun. Bu dolunay ile kendinize odaklanmışken ilgi isteyen bir partneriniz olduğunu hatırlamak zorunda kalabilir ya da ortaklarınızla ilgilenmeniz gereken bir sürece adım attığınızı fark edebilirsiniz. Bu süreçte kendinizi haklı görmek ve duvarlar örmekten çok orta yolu bulmaya odaklanmalı ve sorunları duygularınızı ortaya koyarak aşma yolunu izlemelisiniz. Ev ve ailenizle ilgili ortaya çıkabilecek beklenmedik gelişmeler karşısında kariyerinize tutunarak dolunayı sağlıklı bir şekilde yönetebilirsiniz.

Balık burçları bir de bu açıdan bakmaya ne dersiniz?

Dolunayı günlük yaşam rutinleri, evcil hayvanlar, sağlık, çalışma ortamı gibi konuları sembolize eden 6. Evinizde karşılıyorsunuz. Psikolojinize odaklanmışken bu dolunay etkisiyle kendinizi işinize adamanız gereken durumlar ortaya çıkabilir. Yine bu süreçte yakın çevreniz, yolculuklar ve anlaşmalarla ilgili beklenmedik durumlar ortaya çıkarsa durumları farklı bir bakış açısıyla ele almaya çalışmak yanı sıra hukuksal destek almak da dolunayı sağlıklı yönetmenizi sağlayacaktır.

İrem Haliloğlu
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.625
1.392

aslan0.jpg

Abartmayın, sağduyulu kalın

Aslan burcunun dokuzuncu derecesindeki dolunay sert ve zor bir haftayı işaret ediyor. Aslında kendinize inancınızı ve güveninizi pekiştirmek, kendinizle gurur duymak için ideal bir zaman. Ancak sizi ele geçirecek tutkulara dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Perşembe günü, yani 28 Ocak’ta Aslan burcunun dokuzuncu derecesinde bir dolunay meydana gelecek. Bir taraftan Mars ile Uranüs birlikteliği, diğer taraftan Jüpiter ile Satürn birlikteliği bu dolunayla etkileşimde olacak. Oldukça sert ve zor bir dolunay haftası. Dolunay 13 gün kadar etkin kalacak.
Güneş’in yönettiği Aslan’da ve Güneş gününde gerçekleşen bu dolunay kendinize inancınızı ve güveninizi pekiştirmek, kendinizle gurur duymak, çevrenizin beğenisini toplamak konusunda sizi bilinçli adımlar atmaya yönlendirebilir.
Benlik duygusunu ön plana çıkararak tanınma, beğenilme, takdir edilme arzunuzu harekete geçiren enerji yaratıcı özelliklerinizi besleyebilir. Bir yandan da dramatik, abartılı, dikkat çekici davranmanıza neden olabilir. Dolunayın etkin günlerinde sahnede olmak, dostlarla
eğlenmek, size uzatılan dostça bir eli tutmak isteyebilirsiniz. Sevdiklerinize isteklerinizi kabul ettirmek gündeminizde olabilir.İlgi odağı olma arzusu...

Ayrıca, bu dolunay sanat faaliyetleri, her türlü eğlence, gösteri ve etkinlik için uygun bir zaman yaratıyor. Düşüncelerinizi samimi, candan ama bir yandan da esprili bir şekilde aktarmak size popülerlik katacak. Aslan’ın ilgi odağı olma arzusunu içimizde hissedeceğiz. Sevdiğinize ilanı aşk edebilir ya da çok seveceğini bildiğiniz bir hediye alarak aşkınızı pekiştirebilirsiniz. Yaratıcı, eğlenceli yönlerinizi öne çıkaran tavırlarla sevgilinizle harika bir hafta geçirebilirsiniz. Dolunay haftasında risk almaya çok daha yatkın olacağız ama dikkatli olmakta fayda var. İşin içinde Jüpiter de olacağı için her türlü duygu ve hareketi abartılı bir şekilde yaşayabilirsiniz. Eğitimler ve yolculuklar da organize edilebilir.
Bu süreçte sağlığımıza dikkat etmek gerekiyor. Özellikle de kalp, omurga, üst mide, dolaşım sistemi ve sırt bölgesine... Dolunayın meydana geleceği Aslan burcunun dokuzuncu derecesi şahdamar ve boyunla ilgilidir. Şimdi daha çok sıvı tüketin. Çok fazla kafein veya uyku kaçıracak gıdalar almamakta fayda var. Zira uykusuzluk söz konusu olabilir. Özellikle kalple ilgili bir probleminiz varsa bu dolunay haftasında kalbinizi çok fazla yormamaya özen gösterin. Asselus Austral sabit yıldızı da dolunayla etkileşimde olduğu için kazalara ve yanıklara dikkat etmek gerekiyor. Bu yıldız göz sorunlarına da işaret eder, gözlerinize de dikkat.
Libidonun arttığı bir dönem

Bu dolunaya Mars ile Uranüs birlikteliği ve Jüpiter’in sert etkileri olacak. Bizi sınırlayan ne varsa kurtulmak için harekete geçeceğimiz bir zaman dilimi. Fakat bu iş planlı ve programlı olmaz. Aksine Mars’ın getirdiği öfkenin etkili olma ihtimali epey yüksek. Bu ikili hayatı altüst eden kötü sürprizlere hazırlıklı olmamız gerektiğine dair de bir uyarı... Özellikle Boğa burcunun sembolize ettiği parasal konular, aşırı inatçılık, çokça sahiplenme, kontrol etme duygusu ciddi krizlere sürükleyebilir. Belli ki tutkular sizi ele geçirecek ve bu duyguyla hareket edeceksiniz. Sağduyuyu elden bırakmayın.

Mars ile Uranüs dengesiz ve tutarsız bir enerji yaratır. Bu nedenle amaçlarınızdan sapmadan yolunuza devam etmeye çalışın. Yapabilirseniz tabii... Libidonun oldukça artacağı bu dönemde cinsel anlamda farklı ve yeni şeyler deneyebilir, yatak odanızı daha hareketli, daha renkli bir ortama dönüştürebilirsiniz.

Jüpiter’in bu dolunaya sert açısı her şeyin abartılabileceğine işaret ediyor. Bu dönemde yaşanacak her şey kocaman bir hale dönüşecek. Abartılı yeme-içme, para harcama, seks, ego, özgürlük, kavgalar ve inat ...

Sabit yıldız Asselus Austral, Güneş ve Mars tabiatında bir yıldız. Kahramanlık etmek, meydan okumak, savaş vermek anlamına gelir. Bu yıldız aşırı inatçılığı da getirir. Bu yüzden bu dolunay zamanı keçi gibi inatçı insanlarla karşılaşabiliriz ya da biz öyle bir inat içine girebiliriz. İnatçılık yapmamakta; farklı seslere, düşüncelere, renklere, fikirlere açık olmakta fayda var.Türkiye ve dünyaya etkileri
Aslan burcu dünya astrolojisine göre yöneticiler, ünlüler, çocuklar, eğlence yerleri, lüks mekânlar, gazinolar, başkentler, şov dünyası ve altınla sembolize ediliyor.
Dolunay, Mars ve Uranüs’ün birlikteliğiyle isyanları, halkla yöneticiler arasındaki gerginlikleri, parasal konularda meydana gelebilecek skandalları işaret ediyor. Bu dönem büyük finansal riskler de söz konusu. Borsada ani iniş ve çıkışlar görebiliriz. Volkanik hareketlenmeler, özellikle başkentlerde patlamalar, ateşli silahlar, büyük yangınlar ve kazalar söz konusu olabilir. Askeri hareketlilik, meydan okuma gibi olaylarla karşılaşabiliriz. Sabit burçlar arası bu zorlu görünüm grevler, isyanlar olabileceği gibi depremleri de tetikleyebilir. Çocuklarla ilgili skandallar ortaya çıkabilir. Sanatçılar, tiyatrocular grev yapabilir. Asselus Austral sabit yıldızıysa çokça yağmura ve meydan okuyan liderlere işaret ediyor.
Dolunay, Türkiye haritasında ikinci eve düşüyor ve aynı anda hem 11’inci hem de 8’inci evi tetikliyor. Türkiye açısından bu dolunay tamamen parasal konuları, vergileri, ödemeleri, kazançları ve meclisi tetikliyor. Kabine ve Meclis’te revizyonlara gidilmesi mümkün. Meclis’te ciddi ve büyük tartışmalar, kavgalar yaşanabilir.Dinçer Güner​

 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.625
1.392
aslan (4).jpg

ASLAN BURCUNDA ♌︎ DOLUNAY

İÇİMİZDEKİ ASLANI ÜRKÜTMEDEN NASIL KÜKRETİRİZ?
Pazar günü Aslan burcunda gerçekleşecek dolunay bireyliğimizi toplumda ve dahil olduğumuz gruplar içinde nasıl ortaya koyduğumuzu sorguluyor. Bir yanımız içinde bulunduğumuz çekirdek grubun üyesi olabilmek için mücadele verirken, Aslan yanımız önde olmayı ve toplum içindeki bireyliğimizin görülmesini talep ediyor. Bu dolunay yaşamdaki bize ait olan sahneye dolunay ışığını çeviriyor. Kendimizi birey olarak sosyal alanlarımız içerisinde nasıl ifade ettiğimiz aslan gözü bir mercek altına alınıyor.

Aslan burcu Astroloji’de Güneş gezegeninin yöneticisi olarak, yaşamda yaratıcı enerjimizi nasıl kullandığımızı ve olmak istediğimiz kişi olabilmemiz adına doğuştan sahip olduğumuz egosal özelliklerimizi kullanabilmeyi öğretir. Bu özellikler toplum içindeki sosyal varlığımız tarafından beslenmiyorsa, gün geçtikçe bizi duyarsız makineler haline getirerek özümüzü kaybetmemize yol açar.

Yaşamda bağlı olduğumuz gruplar ya da toplum tarafından yönetilmek istenen benliğimiz, biz ihtiyaçlarımıza karşı duyarsız kaldıkça başkaları tarafından kontrol altına alınmaya çalışır.

Onaylanmak ve alkış almak adına kendi ihtiyaç ve isteklerimizi görmezden gelerek, bireyliğimizi kendi kalıpları içine sıkıştırmak isteyen bu güçlerin karşısında bir Aslan gibi durmak cesaret ve özgüven ister.

Aslanları bile ormanlarından ayırabilecek bu güçler bizi ideallerimiz dışına sürükleyerek kendi varlığımızı ve hayatı yaşama kabiliyetimizi etkiler. Ve bizi başkaları için yaşayan, alkış uğruna kendimizi feda ettiğimiz sirk aslanlarına çevirebilirler.

Fakat unutmamalıdır ki,
Aslan’ın yeri sirk değil, ormandır.🌴
Ve bir Aslan özünü ve yaratıcılığını sadece kendi ormanında olduğu sürece ortaya rahatça koyacaktır.
Ormandaki Aslanı sirke giden yola sokan ise içinde yaşadığı toplum ve bağlı olduğu grupların baskısıdır. Toplum tarafından bize verilen rollere uyum sağlamayı zararsız bulur ve bunda çoğu zaman bir sorun görmeyiz çünkü yaşamanın temel ilkeleri arasında “kabileye uyum sağlamak” bize öğretilen ilk temel değerdir. Buna “Yıkıcı Kabile İçgüdüsü” denir.

Bu yıkıcı kabile içgüdüsü birey olmak adına sahip çıkmamız gereken özgürlüğümüze zarar verir. Bize demokratik gibi gelen bu güdü zamanla otokratik hale gelerek bireysel egomuzu toplumda görünmez hale getirebilir.

Aslan burcunda gerçekleşen bu dolunay, bize yönetebileceğimiz tek krallığın kendi ormanımız olduğunu hatırlatıyor.

Orman, Aslanın kimliğini özgürce ortaya koyabileceği en güvenli yaşam alanıdır. Çünkü egonun ruhsal gelişimi ancak kendimizi ifade edebildiğimiz kadar gelişebilir.

Kendimizi gerçekleştirebileceğimiz ve potansiyelimizi ortaya rahatça çıkarabileceğimiz alan ihtiyaç ve isteklerimizin farkındalığı kadardır
.

Aslan burcu astrolojide yaşam kaynağı olan güneşi, fiziksel olarak da vücudumuzda kalbimizi yönetir. Evrende Güneş gezegeni nasıl bir yaşam kaynağı ise, kalbimiz de varoluşumuzu sağlayan en önemli iç ve ruhsal organımızdır.

Aslan burcu yaşama her zaman bir kral ve kraliçe edasıyla yaklaşır. Ve bir aslanın yaşamda bir kral ya da soytarı olması tamamen kendi özgür iradesine bırakılmıştır.

Bu dolunayda içgüdüleri ile kendi ormanını ve özünü koruyan bir Kral mı yoksa sirkte hayatını kazanmaya çalışan bir Aslan mı olacağınıza siz karar vereceksiniz.

Gerçekleşen Aslan dolunayı yaşamlarımızda toplum önünde kendimizi ‘nasıl ifade ettiğimizi’ sorgulatacak yaşam olaylarını karşımıza getiriyor.

Dolunay etkisi ile herkes gergin ve ortaya koymayı arzu ettiği bireyliği ile kafamızı karıştırıyor. Vahşi bir halde sağa sola kükreyerek kendini ifade etmeye çalışan bir sürü aslan bu dolunayda karşımıza çıkacaktır.

Otokrat — demokrat dengesini içgüdüsel olarak bulamayan tüm aslanların, bu dolunayda kendini bir kafesin içinde kükrerken keşfetmeleri kaçınılmaz olacaktır.

Kendimizi yeterince ifade edecek alan bulamadığımızda kabile bilincine razı gelerek sirkin (yıkıcı kabile) uyumsuz bir parçası haline geliyoruz. Bu sıradanlık hissi içimizdeki Aslan’ın (ego) kükremesine neden olur. Çünkü bir aslan kendini istediği gibi ortaya koyamazsa kükreyerek kendini dile getirmeye alışkındır. Fakat toplum içinde bu şekilde görünür olmaya çalışmak dışarıdan gözüken kimliğimize sadece zarar verir.

Aslan yanlış zamanda, yanlış yerde, yanlış kişiye kükrediğinde sesi duyulmaz hale gelir. Ve duyulmadıkça, zamanla sesini yitirir.

Böylelikle Orman’da kendinden taviz vermeden büyümesi gereken Aslan, özgüvenini kaybeder, gururu incinir ve tüm ormanı kendisi ile birlikte ateşe verebilecek yıkıcı bir davranış sergileyebilir.

Orman Kralı olan Aslan’ın onay ve değer görmek adına feda ettiği “kimlik” egosunu beslemediğinde hayatındaki tüm alanlarda bu yıkıcı davranışı sergileyebilir.

Dünya üzerindeki her bireyin kendi ihtiyaçlarını ve isteklerini sorgulaması; otoriteyi ve toplumsal değerleri sorgulaması kadar doğaldır.
Birçok spiritüel öğreti egodan vazgeçmemizi söyler fakat asıl anlatmaya çalıştığı egomuzun yıkıcı olan taraflarını törpülememiz gerektiğidir.

Çünkü ego aslında yardımcımızdır.
EGO; Kalbimizin sesini kimliğimiz üzerinden topluma ulaştırır.
Bize kim olduğumuzu ve ne istediğimizi hatırlatan bir yaşam aracıdır.
“Ego” bilinçte birey olmanın temel yapı taşıdır. Ve bizi kendi Ormanımıza götürecek taşlar bu bilinçli yol üzerinde yer almaktadır.
Dayanmanın artık mümkün olmadığı koşullar ya da yaşamın artık bize hizmet etmediğini hissettiğimiz anlar aslında egosal kaynaklarımızın beslenmediği zamanlardır.

Bu koşullardan kurtulabilmek için bize fırsat yaratan Aslan Burcu dolunayında doğru zamanda, doğru yerde, doğru ses tonu ile doğru kişiye kükremek içsel yapı taşlarımıza iyi gelir. Bu kükreme sirkteki tüm hayvanları korkutacak bile olsa sesinizin duyulmasını sağlayacaktır.

Eğer siz bir Aslan’ın kendini ifade etmek için kükremesi ile karşı karşıya kaldıysanız bunu sadece onun kendini “yetersiz” hissettiği bir durumu yansıtma yolu olduğunu unutmayın. Böyle bir durumda Aslan’ın üzerine gitmeyin yoksa kükremesini arttıracaktır. Aslında bir Aslan’nın kükremesi size ve fikirlerinize değer verdiğinin göstergesidir. Çünkü bir Kral her zaman kükrerse toplumdaki hükmünü zamanla kaybedebilir. Bunu bilen bir Aslan zaten her zaman kükremeyecektir.

Kükremeden korkmayın, Aslan’nın yelelerini okşayın ya da oradan hızlıca uzaklaşın.

Eğer sesinizin duyurmak istediğiniz yaşamınızdaki bazı otoriteler ise, birey olarak kalbinizi ortaya koyarak bilinçli ve tutarlı şekilde kendinizi ifade etmeniz gerekir. Buna “Yaşamsal Kararlar Alma Cesareti” denir. Ve bu cesareti ortaya koymanın tek yolu ihtiyaç ve isteklerinizi ortaya koyma potansiyelinizdir.

Bu cesaret birey olmanın ve bir egoya sahip olmanın en üst düzeyidir.
Çünkü “Bir Aslanın yöneteceği en büyük krallık kendi kalbidir.”
Aslan vahşi doğasına sahip çıkmadan ne kendini, ne ormanı koruyabilir, ne de kendine ait bir Orman’ın yolunu bulabilir.
Kendi içimize geri dönmek, ormana dönmek gibidir.
Kalbimizin ihtiyaçlarını dile getirirken aynı zamanda başkasını da duymaya gönüllü olmak Kral ya da Kraliçe olmayı gerektirir.

Bunun karşılığında yaptıklarınızın takdir edilmesini ve alkışı beklemek ise hakkınızdır.

Yaşamsal enerji kaynağımız, egomuz, bireyliğimiz toplum içinde önce kendimize hizmet etmelidir. Çünkü ancak o zaman çevremize ve topluma faydalı bireyler haline geliriz.

Aslan burcunda gerçekleşen dolunayın kendimize geri dönüş yolunda ihtiyaçlarını ve isteklerini gerek kükreyerek gerekse kükremeden dile getirmesini dilerim.

Ayşe Zeynep Açıkalp, StarZCope
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.625
1.392
aslan (3).jpg

Bu hafta Perşembe günü bir dolunay yaşayacağız. Aslan burcunda gerçekleşecek olan bu dolunay, bireysel hayatlarımız üzerinde ortalama 2 hafta boyunca etkili olacak. Dolunaylar ayda 1 kez gerçekleşen ve yaşadığımız olayları ‘açığa çıkartma ve tamamlanma etkisine’ sürükleyen gökyüzü olaylarıdır. Burç burç yapılan yorumlar astrolojiyi gerçek amacından uzaklaştırdığı için, her hafta gökyüzünde gerçekleşen önemli olayları ve bunların hayatlarımız üzerindeki etkisini anlatacağım.

Perşembe günü gerçekleşecek dolunay özellikle aşk hayatı, çocuklar, sosyal çevre ve toplumsal konularla alakalı gündemleri önümüze getirecek. Önümüzdeki 2 haftalık süreçte bu konularla alakalı hiç beklemediğimiz olaylara hazırlıklı olalım. Bu süreçte bilmemiz gereken en önemli nokta şu; bundan böyle takıldığımız, tutunduğumuz, bitmesi gereken ama bitiremediğimiz, başlaması gereken ama başlatamadığımız gündemlerden kaçamayacağız.. Bizi huzursuz eden ilişkilerin, iş hayatının ve artık bize olumlu anlamda hizmet etmeyen düşüncelerin uzaklaşmasına izin vermek, yeni başlangıçlara kapı aralamak önümüzdeki iki haftalık süreçte yapabileceğimiz en akıllıca davranış olur.
Astrolog Bilge Aslı
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.625
1.392
aslan (5).jpgYÜKSELEN BURÇLARA GÖRE ASLAN BURCU DOLUNAYI

YÜKSELEN KOÇLAR: Yetenekleriniz, aşk, ofis işleri, yatırımlarınız, çocuklarınızın koşulları ve varsa hobileriniz. Aslan burcunda gerçekleşen dolunayla birlikte koşulları netleşiyor. Bu konularla ilgili bir temizlik yapacak şartları daha Hijyenik hale getireceksiniz. İleriye yönelik özgürlük elde ediyorsunuz. İş kariyer alanında olabilecek önemli kırılmalar maddi kaynaklarınızla ilgili olacağını ön görüyor. Dikkat edilmesi gereken gelişmeler içinde kalabilirsiniz.

YÜKSELEN BOĞALAR: Ev, aile yerleşim, temel alt yapınızı ilgilendiren konular ve varsa eşinizin kariyeri; bu konularda olabilecek gelişmelerde bir temizlik ve arınma yapacaksınız. Hedeflerinizle ilgili idealize ettiğiniz konularda özgürlüğünüzü elde ediyorsunuz. Kişisel konumunuzla ilgili önemli kırılmaları açığa çıkaracak olan Aslan burcu dolunayı büyük değişime hazır olunuz diyor.

YÜKSELEN İKİZLER: İletişim alanında etkili olacak olan dolunay, kardeşlerinizin şartları, sözleşmeler, kurslar ve mesajlarınızla ilgili konuları da netleştirecek. Bu konularda bir nevi evrak temizliği yapıyorsunuz. Uluslara arası konular, hukuk ve şirketlerle ilgili gelişmelerde özgürlüğünüzü elde ederken, ödemeler ve eşin gelirinden fayda alacağınız kırılma gerçekleşiyor.

YÜKSELEN YENGEÇLER: Kişisel kazançlarınız Aslan burcu dolunayı ile netlik kazanıyor. Ödemelerle ilgili bir şekilde evrak temizliği yapıyor ve maddi konularda özgürlüğünüzü kazanıyorsunuz. Mesleki alanda beklenmedik ani kırılmalarla birlikte iyi veri alacağınız gelişmeler olacak. Büyük değişim açığa çıkıyor dikkatli olunuz.

YÜKSELEN ASLANLAR: Kişisel konumunuz, sağlığınız, girişimleriniz netlik kazanıyor. Akademik alan ve şirketlerle ilgili bağlantılarınız varsa şartlarınız sonlanıyor. İş alanı ve hedeflerinizle ilgili ortaklık yaptığınız ya da danışmanlık aldığınız konularda büyük kırılma yaşadığınız dönem içindesiniz. Büyük değişim Aslan burcu dolunayı ile açığa çıkıyor.

YÜKSELEN BAŞAKLAR: Kapalı devre işleriniz, internet üzerinden yapılan çalışmalar, hastane okul gibi yerlerle bağlantılar ve zorluklarınız. Aslan burcunda olacak olan dolunayla birlikte netlik kazanarak sonlanıyor. Yabancılar, şirket, akademik alanla ilgili angarya işlerde kırılmalarda netleşiyor. Büyük değişim başladı.


YÜKSELEN TERAZİLER: Aslan burcunda olacak olan dolunay sizi önemli derecede etkileyecek. Sosyal alan ve projelerinizle ilgili konularda yapacağınız temizlik ile kişisel olarak kendinizi sergilediğiniz konularda bireyselliğinizi elde ediyorsunuz. Maddi kaynaklarınızda olacak olan kırılma size ortaklık yolu ile fayda sağlayacak. Büyük değişime hazır olunuz.

YÜKSELEN AKREPLER: Mesleki alandaki konum ve hedeflerinizle ilgili konular Aslan burcunda olacak olan dolunayla birlikte gerçekleşiyor. Yapacağınız evrak temizliği ile temel özgürlüğünüzü elde ediyorsunuz. Ortaklık alanda olacak olan kırılmalar sizin günlük temponuzla ilgili konulardı değiştiriyor ve siz bu durumdan fayda elde ediyorsunuz. Zor gibi görünse de Aslan burcu dolunayı büyük değişimi netleştiriyor.

YÜKSELEN YAYLAR: Akademik alan, uluslar arası konular, şirketler ve hukuk; bu konuların birisi ile ilgiliyseniz üzerinde temizlik ve yenilik yapıyorsunuz. Hareket alanınızda daha özgürsünüz ve bireysellik elde ediyorsunuz. İş ve sağlık konularında büyük kırılmaların açığa çıkacağı dönem dolunay fazı ile açığa çıkıyor. Zor olsa da büyük değişim başladı.

YÜKSELEN OĞLAKLAR: Ortak gelir, ödemeler ve eşinizin para kaynakları Aslan burcunda gerçekleşecek olan dolunayla birlikte netlik kazanıyor. Evrak ya da ödemeler yolu ile yapılacak temizlik maddi kaynaklarınızla ilgili bireyselliğinizi sağlayacak. Kişisel konumunuz ve çocuklarınız ya da yatırımlarınızla ilgili konuları da açığa çıkaracak olan dolunay, aileden gelecek olan beklenmedik gelişmelerle fayda sağlayacak. Büyük değişim netlik kazanıyor.

YÜKSELEN KOVALAR: Büyük değişim ve sorumluluklar başladı. Aslan burcunda olacak olan dolunay eşinizin, ortaklıklarınız ve anlaşmalarınızla ilgili gelişmeleri netleştiriyor. Bir tür yapacağınız evrak temizliği ile maddi kaynaklarınızda bireysel güvencenizi elde edeceksiniz. Temellerinizle ilgili konularda kırılma gerçekleşirken anlaşmalar yolu ile beklenmedik fayda sağlıyorsunuz. Zorluklar yolu ile büyük değişim açığa çıkıyor.

YÜKSELEN BALIKLAR: İş temponuz, sağlığınız, beslenmenizi ve çalışma şartlarınız Aslan burcunda gerçekleşen dolunayla birlikte netlik kazanıyor. Yapacağınız Hijyenik iyileştirme planı ile psikolojiniz rahatlıyor. Kişisel konumuzla ilgili yağacağınız anlaşmalar size maddi kaynaklarınızda faydalar getirecek. Zorluklar yolu ile değişim açığa çıkıyor.

Banu Boz
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.625
1.392
kk kedi mitoloji (5).jpg

Aslan Burcunda Dolunay neler getiriyor?​

Aslan burcunda dolunay 28 Ocak 2021 Perşembe günü akşam saatlerinde gerçekleşecek. Dolunay sırasında Güneş 9 derece Kova burcunda olacak ve yanında tam derece kavuşum ile Jüpiter ve diğer tarafında Satürn olacak. Güneş ve Ay ile Boğa burcundaki Mars – Uranüs kavuşumu biraz gergin bir açı da yapıyor olacak. Şimdi bunların anlamına bakalım;

Aslan burcu kendimizi ön plana koymakla, girişkenlikle, yönetkenlik ve liderlerle alakalıdır. Sahnede olmak, ün, eğlence ve sahne sanatları da Aslan burcu ile alakalıdır. Aynı zamanda egomuz ve biraz bencil olduğumuz, kendimizi dışarıya nasıl gösterdiğimiz ile de alakalıdır.

Bu dolunay bir yandan fırsatları içerirken bir yandan da gergin etkileri de içeriyor, bu dönemde fazla bencil olmamaya ve ben derken karşınızdaki kişileri unutmamaya dikkat edin. Kendinizi ön plana koymak, ben varım demek, içinizdeki gücü keşfetmek, parasal konularda yaptığınız girişimlerin sonuçlarını almak için iyi etkiler içerecek.

Bilgiye odaklanmak ve iyi niyetlerle yaptığınız işlerin sonuçlarını almak için de önemli bir dolunay olacak. Eğer kendi değerinizin farkında değilseniz, yetenekleriniz var ama kendinizi geri çekiyorsanız bu dolunay sizin için öne çıkmak için iyi bir dönem olabilir. Bazen bizim kendimize ettiğimizi kimse etmiyor, kendine ve yeteneklerine inanmayarak yetiştirilen veya yeteneklerini ortaya koymaya çalışırken aileleri tarafından sen beceriksizsin gibi bir söz ile potansiyelleri kapatılan insanlar için bunu fark etmek ve aşmak için harika bir dönem olacak…

Yine dikkat etmek gereken size patlama şeklinde, öfke ile ortaya çıkacak olan enerji ve bunun sonucunda zarara uğramak olacak. Otorite figürleri ile ilgili konular, yöneticiler, ünlüler ve politikacılar ile ilgili bazı konuların ön plana çıkması bu dönemde mümkün.

Aslan burcu zenginlikle, kendine güvenle de alakalıdır, içinizdeki hazineleri keşfetmek, zenginlik yolunda sizi engelleyen şeyleri fark etmek ve hatta çözmek içinde güzel bir dolunay olacak. Dikkat edilmesi gereken de kendimizi fazla abarttığımız, kendimizi düşünüp diğer kişileri düşünmekten uzak kaldığımız alanlar olacak…. Beklediğiniz haberler bu dönemde gelebilir, umarım güzel gelişmeler olur, sevgiyle kalın…

Güliz Kına
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.625
1.392
kk kedi mitoloji (4).jpg


Yükselen Koç

Arkadaşlarınızla ilgili konularda almanız gereken sorumluluklar eğlencenizi veya aşk ilişkileriniz üzerinde engelleyici olabilir bu da gerginlik ve kopuşlara sebep olabilir. Ayrıca spontane finansal harcamalara da dikkat etmekte fayda var.Yükselen Boğa

İşiniz ve kariyeriniz ile ilgili konularda almanız gereken sorumluluklar aile hayatınız üzerinde gerginlikler yaratabilir. Ani kararlardan ve gerginlikten uzak durmaya çalışmakta fayda var.


Yükselen İkizler

Eğitim, yolculuklar veya yabancılarla ilgili konularda almanız gereken sorumluluklar kendinizi iletişim yoluyla ifadenizi engelleyebilir, ayrıca kardeşlerinizle veya yakın akrabalarınızla gerginlikler yaşayabilirsiniz.


Yükselen Yengeç

Finansal kaynaklarınız ve borçlar konularında engeller yaşayabilirsiniz, ayrıca arkadaşlarınızla veya içinde bulunduğunuz gruplarla maddi konularla ilgili birtakım gerginlikler ve ayrılıklar yaşayabilirsiniz.


Yükselen Aslan

İkili ilişkiler ve evlilik konuları üzerinizde baskı yaratıyor, kendinizi ifade etmenizi kısıtlıyor olabilir. Ayrıca kariyerinizle ilgili konularda veya üstlerinizle iletişiminizde duygusal gerginlikler yaşayabilirsiniz.


Yükselen Başak

Görev ve sorumluluklarınızın iç dünyanız üzerinde baskı yarattığı bir dönemdesiniz. Kendinizi istediğiniz gibi ifade edemeyip duygularınızı bastırabilirsiniz. Ayrıca uzak akrabalar veya eğitim ile ilgili konularda birtakım gerginlikler yaşanabilir.


Yükselen Terazi

Çocuklar veya flörtlerinizle ilgili konuların sosyal yaşantınızı veya gelecekle ilgili planlarınızı engellediği bir dönemdesiniz. Ayrıca alacak verecek, borçlar krediler gibi konular üzerinizde gerginlik yaratıyor, büyük harcamaların altına düşünmeden girmemekte fayda var.


Yükselen Akrep

İkili ilişkilerinizle finansal konularla ilgili gerginlik yaratan durumlar olabilir. Ayrıca aileniz veya gayrimenkul konularıyla ilgili sorumluluklarınız kariyerinize odaklanmanızı ve kendinizi ifade etmenizi engelliyor.


Yükselen Yay

Eğitim ve uluslararası konularda iletişimsel sorumluluklar almanız gerekiyor, yazmak, yayın yapmak, araştırmak gibi sorumluluklarınız olabilir. Ayrıca işlerinizin de yoğun ve üzerinizde gerginlik yarattığı bir dönem. Sağlık operasyonları için uygun bir dönem değil.


Yükselen Oğlak

Finansal kaynaklarınızla ilgili sorumluluklarınız yeni yatırımlara girmek konusunda sizi engelliyor. Ayrıca flörtleriniz veya varsa çocuklarınızla ilgili gerginlik yaratan durumlarla karşılaşabilirsiniz.


Yükselen Kova

Üzerinizdeki görev ve sorumluluklar ikili ilişkilerde kendinizi açık ifadenizi engelleyecek durumlar yaratıyor, ikili ilişkilerinize vakit ayıramıyor olabilirsiniz. Ayrıca özel hayatınız, aileniz ile ilgili konularda da gerginlik yaratan durumlara dikkat.


Yükselen Balık

İşleriniz ile ilgili ifadenizi zorlayan bazı bilinçaltı korkularınız olabilir. İnziva ile ilgili konular işinizde kendinizi ifade etmenize engel teşkil edebilir. Ayrıca yakın çevreniz, akrabalarınız veya kardeşlerinizle ilgili gerginlikler yaşayabilirsiniz, genel olarak iş ile ilgili fikirsel tartışmalara açık bir zaman.
Korhan Kılınçkaya

 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.625
1.392
kk kedi mitoloji (2).jpg

28 Ocak Aslan Dolunayı: Doğru ve hızlı tepkiler verin!​

2021 yılının ilk Dolunayı 28 Ocak tarihinde Aslan burcunda meydana gelecek. Jüpiter ve Satürn'e bağlanarak, Mars-Uranüs'le Kare yapan bu Dolunay kötü niyetli bir insan ya da acil bir durum karşısında bizi hızlıca harekete geçmeye davet edecek

Aslan burcu Dolunayı: Enerji desteği​

Ocak 2021'de Dolunay, Türkiye saatiyle 22:17'de 9 derece açıyla Aslan burcunda meydana gelecek.

Aslan burcunda Dolunay meydana geldiğinde, Güneş Kova burcundadır ve Ay da onun tam karşısında yani Aslan burcunda konumlanır.

Aslan burcunda meydana gelen Dolunaylar bize güç verir. Enerjik ve hırs doludur. İrademizi besler ve verimimizi artırır. Girişimlerimizde başarılı olmak adına sentez yapma becerimizi ortaya koymak için ideal bir zamandır. Bu Dolunay, enerjilerimizi özgür bırakır ve kendimize yalan söylemeden ve cesur bir şekilde karşılaştığımız durumların bilincine varmamızı sağlar.

Aslan Dolunayı'nda ya gördüğümüz manzara bizi mutlu eder ya da mevcut durumu değiştirmek adına harekete geçmemizi ve asla tereddüt etmememizi sağlar.28 Ocak 2021 Dolunayı: ufukta gerilimler var...​

Ocak 2021 Dolunayı Satürn ve Jüpiter'e bağlanacak ve birlikte Mars-Uranüs ile Kare açı yapacaklar. Bu Dolunay, rahatsız edici bir kişi ya da acil bir durum karşısında hareke geçmemizi sağlar. Zira kaybedecek bir saniyemiz bile yoktur. Ayrıca bu Dolunay hırslarımızı kamçılasa bile bunlar bir şekilde frenlenir ve bir tür tatminsizlik duygusuna yol açarlar. Onurlu olmak, hedeflerimize dürüst bir şekilde ve ideallerimize ihanet etmeden ulaşmak isterken bir yandan da bir tür aciliyet duygusuna kapılabiliriz. Her türlü sistemin ve kuralın dışına çıkıp özgürce hareket etme isteğimiz ise gerilimlere sebep olur.

Bu gerilimler çeşitli otorilerle (devlet ya da üstümüzde çalışanlar vs.) çatışma yaşamamıza ya da harekete geçmemiz gereken önemli bir durumla karşı karşıya kalmamıza sebep olabilir. (COVID-19, kazalar ya da ekonomik problemler). Her ne olursa olsun, faal, sabırsız ve kendi fikirlerimizi ortaya koymak konusunda kararlı olacağız ama bu tavırlar rakiplerimizle sorun yaşamamıza da sebep olabilir. Elbette ki herkes için bu durum farklı ölçülerde meydana gelecek. Bazılarımız umduklarından yalnızca çok ufak bir farkla daha çok zorlanacakken bazılarımız ise beklenmedik ve rahatsız edici bir olay ya da bir tartışma karşısında çok güçlü ve yoğun duyguların etkisinde kalacak

Ayrıca, bu Dolunay'dan iki gün sonra ayın 30'unda Kova burcunda Merkür Retrosu'nun başlayacağını hatırlatmakta fayda var : Bu dönemde özellikle maddi yaşantımız ve finansal durumumuz söz konusu olduğunda daha da dikkatli davranmamız gerekecek. Ama buna rağmen, iki gün öncesinde meydana gelen Dolunay ile, belki biraz şiddetli bir şekilde olsa bile, hakikati ortaya çıkarmayı başaracağız. Bu sayede, yaklaşık üç hafta boyunca sorunlu bir iletişim yaşayacağımız bir döneme derinde yatan problemleri çözmüş olarak gireceğiz.

Ayrıca Dolunaylı gökyüzüne eşlik eden ve Oğlak burcunda meydana gelen Venüs-Plüton Kavuşumu yoğun duyguların ve tutkuların hakim olduğu ve sert, geri dönüşü olmayan biçimde ifade edildikleri bu atmosferi daha da belirgin hale getirecek.

28 Ocak Dolunayı Burç Yorumları​

Dolunaylar da Yeni Aylar da herkesin yaşamını etkileyen astrolojik olaylardır. Ancak 28 Ocak'taki Aslan Dolunayı'ndan en çok Yengeç, Oğlak, Terazi ve Akrep, Boğa, Başak burçları etkilenecek.

Not: Yükseleniniz bu burçlardan olduğu takdirde de Dolunay'dan daha fazla etkilenmeniz mümkün.


kk kedi mitoloji (1).jpg

Koç​


Dolunay'ın etkisiyle abartılı ve sınırları zorlayan tepkiler veriyorsunuz ama yine de arkadaşlarınızla ya da birlikte zaman geçirdiğiniz grupların içinde isteklerinizi ve projelerinizi açıkça ifade etmeyi başardığınızı hissediyorsunuz.
Boğa​


Bu Dolunay, ailenizi ilgilendiren bir karar almanıza ya da evinizle, yaşam alanızla ilgili bir gelişmenin ortaya çıkmasına sebep olabilir. Öfkelenmemeye ve yapıcı tavırlar sergilemeye gayret edin!
İkizler​


Dolunay'ın etkisiyle kız ya da erkek kardeşiniz, iş arkadaşınız veya komşunuzla aranızda bir tartışma yaşanabilir. Her şey sonrasında düzgün bir başlangıç yapmak için kendinizi doğru ifade etmekten geçiyor.

Yengeç​


Bu Dolunay'da finansal durumunuzu sarsacak olumsuz bir haber alabilirsiniz. Bir projeniz size çok pahalıya patlayacaksa ya da bünyesinde pek güven duymadığınız insanlar yer alıyorsa, kararlarınızı gözden geçirmeniz gerekebilir.
Aslan​


Bu Dolunay'da iş hayatınızda ve aktivitelerinizde diğer insanların fikrinden uzaklaşmaya meyillisiniz. Hem de kendi fikirlerinizi savunmak adına bir skandala sebep olacak kadar

Başak​


Bu Dolunay, günlük yaşamınızda benliğinizi ortaya koymanıza ve olduğunuzdan çok daha güçlü görünmenize de yardımcı oluyor. Yine de bu süreçte kimlerle muhatap olduğunuzdan emin olun!

Terazi​


Bu Dolunay, sizinle aynı fikirleri paylaşmayan bir arkadaşınızla aranızın bozulmasına yol açabilir. Hararetli bir tartışma her zaman kavgaya dönüşecek diye bir şey yok. Önemli olan saygı çerçevesinde kendimizi ifade edebilmek...


Akrep​


Bu Dolunay, kariyerinizdeki engellere ve zorluklara ışık tutabilir. Bu durum sebebiyle öfkeye kalıp üstlerinize karşı isyan bayrağını çekmekten kendinizi alamayabilirsiniz.
Yay​


Dolunay'ın etkisiyle, duygularınız ve sorumluluklarınızın karşı karşıya kaldığı bir durumda karar vermenin ve belli bir tavır takınmanın vaktinin geldiğini hissediyorsunuz. Başkalarına zarar verme pahasına da olsa artık ilerlemek istiyorsunuz.

Oğlak​


Bu Dolunay'da bir aydınlanma yaşıyorsunuz. Beklenmedik bir şekilde olsa da bilinçaltınızdan bir şeylerin yüzeye çıktığını hissediyorsunuz. Duygusal bir meseleyle ilgili artık çok daha net bir bakışa sahipsiniz.

Kova​


Bu Dolunay, kendi istekleriniz ile partnerinizin, çocuklarınızın ya da genel anlamda ailenizin istekleri arasında çatışmalara yol açabilir. Yumruğunuzu masaya mı vuracaksınız? En azından bu tepki karşılıklı konuşmanın önünü açabilir...

Balık​


Bu Dolunay sizi çok daha cesur kılıyor. Yakınlarınız kadar profesyonel çevrenizi de şaşırtıyorsunuz. Hoşunuza gitmeyen bir durum hakkında bilgi sahibi olmak için harekete geçiyorsunuz. Bravo!

Kaynak: Astrocenter
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.625
1.392
"Bazı geceler hangi derdimin uykumu kaçırmakta olduğunu bulmakta zorlanıyorum."


tumblr_ae8ed25b12e4cfc347f52ddf392de5a6_476f00a7_1280.jpg

Artık biliyorsunuz. Dolunaylar bir tamamlanışı, bitişleri, sonlanmaları gösterir. Bunu ayrılıklar olarak tanımlamamanızı tavsiye ederim. Elinizde olan işleri bitirmeniz, yolunda gitmeyen işlerin noktalanması, bazı ilişkilerin bitmesi ya da yanlış anlamaların anlaşılması ve ilişkilerin tekrar yoluna konulması, bir sayfanın kapanıp yeni bir sayfanın açılması olarak düşünebilirsiniz.
Doğum haritanızda hangi evinizde gerçekleşiyorsa Dolunay "o evin konularıyla ilgili etkiler alacaksınız" demektir. İş, kariyer, sağlık, finans-para, aile, ortaklıklar, evlilik, arkadaşlar, sosyal çevre... Çoğaltabiliriz bunları...

Bu Dolunaydan en çok Kova/Akrep/Aslan/Boğa burçları ve bu burçların 9. derecesine yakın gezegenleri/yıldızları olup herhangi bir açı etkisi alanlar etkilenecek.

Bu haftaki Dolunayın enerjisi yüksek olduğu gibi sert etkiler barındırdığı için bizler de zor geçişler yaşayabiliriz. Dolunayın etkisi şubat ayına kadar hissedilecek. Çalkantı içinde hissedebilirsiniz kendinizi hayatınızda. Önemli olan doğru kararları verebilmek ve uygulayabilmek...


Bu hafta Aslan burcunda gerçekleşecek olan Dolunay bizleri genel anlamda şöyle etkileyebilir:


Aşk, sevgi, ikili ilişkiler, ortaklıklar, sosyal çevremiz, arkadaşlık ve dostluklarımız, katıldığımız organizasyonlar, para ve hukuk...
Bu konularda sınanabiliriz, daha doğrusu bir süredir sınanıyoruz. Artık nokta koymamız gereken arkadaşlıklarımız, ilişkilerimiz, ortaklıklarımız olduğunu gösteriyor. Siz istemeseniz de bu gerçekleşecektir. Öfkeyi bir kenara bırakın. Takıntılı davranmayın. Akışta kalın. Bencil olmayın. Biz demeyi öğrenin, diyor bu Dolunay.

Aslan burcu "Ben" demeyi Kova burcu" Biz" demeyi ve öyle hareket etmeyi severler. O nedenle bu Dolunayda bu konularda zorlanabiliriz. Zorlu açının tepe noktasında Boğa burcu bulunuyor. Boğa burcu Dolunayda ikili ilişkileri, ortaklıkları, hukuksal konuları, parayı, zevki sefayı yöneten durumunda... Zorlu açının en zor kısmının burada bulunması bu konularla ilgili hayatlarımızda ters giden şeylerin artık bitmesi, bitirilmesi gerektiğini gösteriyor. İkili ilişkiler, ortaklıklar, hukuki konular, fazladan yapılan harcamalar, halâ çözülmemiş sıkıntılara iyi anlamda ya da bitiş anlamında bir nokta koymalısınız.

"Ben-Biz" konularında yaşanan çatışmaların biteceği, her iki tarafın birbirine hoşgörü gösterme zamanının geldiğini haber veriyor.
"Ya bitirin ya da karşı tarafı da anlayışla karşılayarak bu zıtlaşmalara son verin." diyor.

Düzen ve disipline ayrıca sağlınıza daha dikkat etmeniz gereken bir Dolunay bu... Sağlıkla ilgili göz ardı ettiğiniz kronik rahatsızlıkların daha belirginleşip artık baştan savamayacağınız bir noktaya geldiğini gösteriyor. Böyle rahatsızlıkları olanların artık muhakkak kontrollerini yaptırması gerekiyor. Kalp damar rahatsızlıklarının ve tansiyon sorunlarının zirve yapacağı bir zaman dilimi...Kan dolaşım sistemi, bacaklar ve boğaz rahatsızlıklarına dikkat edin. Yeme içme konusunda da abartı olacak. Kendinizi yiyip yiyip doymamış hissedebilirsiniz. Dikkatli olsun kronik rahatsızlıkları olanlar. Özellikle şeker hastaları...

Çocuklar, gençler, kadınlar, hayvanlarla ilgili konularda istemediğimiz haberler almaya devam edeceğiz. İnsanların daha çok örgütlenip liderleri zorlamasıyla bu konularda olumlu anlamda yeni bir dönem başlatılabilir önümüzdeki haftalarda.
Abartılı harcamalar yapılabilir, gereksiz borçlanmalara girilebilir. Beklemediğiniz ödemelerle karşılaşabilirsiniz. Bir anda fire verebilirsiniz maddi konularda. Gereksiz riskler almayın.
Sanat ve sanatçı konularıyla ilgili birtakım olumsuz haberler gelebilir. Sanatsal işlerle uğraşanlar istedikleri verimi alamadıkları için grevler olabilir. Beklenmedik vefat haberleri alabiliriz. Hastalıkları ve yaşadıkları ekonomik sıkıntılardan dolayı belli organizasyonlarla kendilerini anlatmaya çalışacaklar.
Dünya liderlerinin birbirleriyle çatışmaları, bu çatışmaların halklar üzerinde zaten var olan gerginlikleri arttırması ve bunların günlük yaşamımız üzerindeki olumsuz etkileri... Askeri hareketlenmeler...
Dünyadaki ekonomik krizin artarak devam etmesi, borsa spekülasyonları, bankaların ve büyük şirketlerin iflasları, kapanışları... Yeni ortaklıklar kurularak yollarına devam etmeleri...

Kazalar, sakarlıklar böyle zamanlar da artar. Dikkat edin kendinize.

Yeryüzü hareketliliği aynen devam edecek. Depremler, yanardağ patlamaları, büyük yangınlar, halk hareketlenmeleri, ani yağışlar, seller, kayıplar...
Aslan burcu "lider" olarak tek başına ve en önde hareket etmeyi anlatırken Kova burcu "örgütlenmeyi, hep birlikte" hareket etmeyi gösterir. Üstelik Ay, Aslan'da fazla gururlu ve tek başına hareket etmeyi ama artık buna bir son verilmesi gerektiğini; Güneş'in Kova'da olması hep birlikte çalışmayı, karşılıklı hoşgörüyü, anlayışı öğrenmeniz gerektiğini anlatıyor.

Bu Dolunayı bu şekilde yorumlayın. Her şeyi siz tek başına yapmak zorunda değilsiniz. Çevrenizdeki insanlardan yardım alın. Onları organize edin. Bugüne kadar tek başına yapamadıysanız bu Dolunayda bunu yapmayı öğrenmelisiniz.

Dolunay zamanları -hangi burçları ve haritalarda hangi gezegenleri etkiliyorsa- biraz uykusuzluk, moralsizlik, saldırganlık, kızgınlık, kötü rüyalar görme, umutsuzluk, bıkkınlık, vücudumuzda çeşitli hastalıklar gibi şeyler oluşturup yaşatabilir. Sakin olun. Etkisi geçtiğinde bunlar da geçecektir.

Hepsini; görmediklerimizi görmemiz, umursamadıklarımızı umursamamız, baştan savdığımız şeyleri artık önemsememiz için yaşıyoruz. Yaşatılıyoruz. 1 adım daha olgunlaşmamız için... İsyan etmek yerine oturup düşünmeyi, başkalarını hissetmeyi, sezgilerimize güvenmeyi öğretir her Gökyüzü hareketi.Sevgiyle kalın...

AstroKedi Dilara'dan Sevgilerle...
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.625
1.392
kk kedi mitoloji (3).jpg


28 ocak aslan dolunayı burçlara etkisi 🌝⭐️

Merkür retrosu öncesi güçlü bir dolunay geliyor. Zorlu bir dolunay bizi bekliyor.
Öfke patlamalarına açık bir dolunay olacak. Sizi normal hayattada zorlayan konuları gün yüzüne çıkartacak bir dolunay.

♈️Koç ve yükselen koç: Özgürlük hissini sizde çok fazla hissettirecek. Sizi kısıtlayan noktaları zorlayabilir. Sürpriz bir aşk veya evlilik teklifi ile karşılaşabilirsiniz.

♉️Boğa ve yükselen boğa: Aileniz ile ilgili ani hamilelik, evlilik haberleri alabilirsiniz. Yakın çevredeki gerginlik sizi tartışmaya itebilir.

♊️İkizler ve yükselen ikizler: Bu dolunay sizi kısıtlamış konuları gün yüzüne çıkartacak.
Tatile çıkma isteğinizi artıracak. Kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz.

♋️Yengeç ve yükselen yengeç: Ani bir para kaybı yaşayabilirsiniz. Beklediğiniz haberde gecikmeler söz konusu. Sizi yoran toksit ilişkilerden kurtulmak isteyeceksiniz.

♌️Aslan ve yükselen Aslan: bu dolunay sizi çok ciddi kararlar almaya itebilir. Merkür retrosunda karar almanızı önermiyorum. Pişmanlık yapabilir.

♍️Başak ve yükselen başak: Uzun süredir kafaya taktığınız konuları gün yüzüne vuracaksınız. Sezgilerinizi artıracak güçlü bir dolunay olacak sizin için. Gizli konuları çözmenize yardımcı olacak.

♎️Terazi ve yükselen terazi: yaptığınız işte kendinizi yetersiz hissedebilirsiz. Bu dolunay size gereksiz korkular verebilir. Paranızı gereksiz konularda kullanmaya uygun bir dönem değil.

♏️Akrep ve yükselen akrep: İş konusunda artık yeni bir girişime başlayabilirsiniz. İş alanında imajınızın artı. Ön planda olduğunuz bir dolunay olacak. Sizi zorlayan kişilerle sert konuşmalardan kaçının.

♐️Yay ve yükselen yay: yaptığınız ve emin olmadığınız işleri yarıda bırakma isteğiniz olabilir. Çevrenizle görüş ayrılıkları yaşayabilirsiniz.

♑️Oğlak ve yükselen oğlak: maddi anlamda gergin bir dolunay olabilir. Ani beklenmedik para harcamalarına dikkat etmeniz gereken bir dolunay.

♒️Kova ve yükselen kova: ilişkilerde beklenmedik bitişler beklenmedik başlangıçlar yaşayabilirsiniz. Sağlık anlamında bu dolunay bağışıklığınızı etkileyebilir.

♓️Balık ve yükselen balık: Çevreniz veya sizinle ilgili bir rahatsızlık duyabilirsiniz. Yaptığınız işleri artık değiştirmek isteyebilirsiniz. İş alanında beklemediğiniz şeyler ani ayrılıklar olabilir.Astrolog Çağla
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.625
1.392
tumblr_pr3r5mCr211qas1mto5_1280.jpg


28 Ocak Perşembe günü Aslan burcun da Dolunay geliyor.Etkilerini göstermeye başladı..

Yeni Ay zamanında neye yeni başlamışsaniz karşılığını almaya baslyacak,neler sürüncemede kalan olaylar olumlu veya olumsuz artik sonuc verecek.

Enerjisi yüksek bir Dolunay yaşayacağız.Olaylari buyutebilir,bilinçsizce kibirli hale gelebiliriz.Finansal konulara dikkat,büyük firmalarda iflaslar olabilir.Altin,borsa iniş çıkışlar olabilir ve büyük para kayıpları getirebilir.Kazalara dikkat edin,elektrik kesintileri cok sık olabilir,evdeki elektrikli aletler de bozulmalar olabilir,hava şartları ani ve sert degisim gösterebilir.Siddet olaylari artabilir.Depremler olabilir.
Aşk ve ilişkilerde aşırı kıskançlıklar,takıntılı duygular,tartışmalar olabilir dikkatli ve sakin olmak lazım.Iliskilerde simdiye kadar söylenmeyen sözler,saklanan konular ortaya çıkabilir,Sakin olmalı ve eger o an sinirli isek uzaklaşmak daha doğru olacaktır.

Karşınızdaki kişilerle gereksiz tartışma,egodan kaçının.Hedeflerinize ulasmak uzere iken sorunlar engeller olabilir bu durum sizi daha cok öfkelendirip yanlis yaptırabilir.Dikkatli olun sakin olun.Bu süreçte ic dünyanıza kesfine çıkın,meditasyon yapin,dualar edin,doğa ile ic içe olun.
Olumsuzu olumluya çevirmek bizim elimizdedir.ofkeler kontrol altında tutulsun,stresli ortamlardan uzak durulsun.
Aysun İşler
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.625
1.392
Aslan dolunayı der ki;

Çok canın yandı belki ama affetmeye ve unutmaya cesaretin var mı?


Ancak cesurlar yeni bir dünya yaratabilir!
Astrolog Elvan
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.625
1.392
tumblr_p7yx73PnMw1qas1mto1_1280.jpgGitmek istiyorsun gidemiyorsun, kalmak istiyorsun kalamıyorsun..
Nefret edemiyorsun ama sevemiyorsun da, kızamıyorsun ama affedemiyorsun da, gidemiyorsun ama kalamıyorsun da...


🌒🌒🌒

28 Ocak Aslan Burcunda Dolunay
Çatışacağız en çok kendimizle. Evet bizi bu çatışmaya elbet ki birileri ve bir şeyler sürüklemiş olabilir. Onların dengesizliği, yokluğu, varlığı. Bu bir kişi olabilir, bir iş ya da bir olay.
Ama özellikle kendimiz olmak, olabilmek ile ilgili hem zorlayacak hem kısıtlayacak bir etkisi var bu Dolunay’ın.

🌒🌒🌒

Eğer iyice kaybolursan, yolunu bulamazsan bu on gün boyunca sadece dur.
Geri de gitme, ileri de. Kal bekle.
Bir şeyleri oldurtmaya ya da yıkmaya çalışma.
Sessiz bir kükreme duyucaksın, kalbin de beynin de avaz avaz.
Vazgeçme tabi ki istediklerinden ama hareket etmek içinde acele etme.
Dolunay sonrası sana gelmesi gereken gelecek, gelmeyen ile vedalaşma vakti.

🌒🌒🌒

AstroCansu