2li Tarama Yaş Riskiniz Ne Çıktı

mltem0638

Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2022
33
19
32
Kızlar merhaba 12 haftalık hamileyim. 2li tarama testimde kombine risk 1/100000 Trisomy 13/18 1/100000 çıktı. Ancak yaş riskim 1/458 çıktı iki doktora danıştım. Birisi yaşınızı değiştiremeyiz bu bağımsız yaşınıza verilen risk sıkıntı görmüyorum diğeri ise fetal dna ve amniosentez yaptırın dedi. Kafam çok karıştı. Yaşım 32. Benimle aynı durumda olan var mıdır meraktayım. Cevap yazarsanız sevinirim.

2li testin de 3 lü testinde tanı değeri yok illa kafam rahatlasın diyorsan ve risk almak ta istemiyorsan gecikmeden bir perinatoğa git bu haftada detaylı değerlendiriyorlar ve bir sıkıntı olup olmadığını amniyosentezin zorunlu olup olmadığı nı söyler sana sağlıkla gelsin birde hep burda yazıyorum bilgilendirmek maksatlı artık riskli olsun olmasın
12 22 ve 32. haftalarda perinatoloji muayenesi şart bilginiz olsun

Bebeğim ne olursa olsun benim kabulüm ancak içime kurt düştü. Zaten zor bir gebelik geçiriyorum. Düşük riskim lekelenmem vs. Var. Doktorumun bir tanesi perinatolog. Sıkıntı görmüyorum diyen.

Bebeğim ne olursa olsun benim kabulüm ancak içime kurt düştü. Zaten zor bir gebelik geçiriyorum. Düşük riskim lekelenmem vs. Var. Doktorumun bir tanesi perinatolog. Sıkıntı görmüyorum diyen.
Doğrudur ozaman sıkıntı yok demekki sıkıntı görseydi mutlaka isterdi için rahat olsun.Birde şuna değinmeden geçemiycem kimse bu haftada hamileliğinden vazgeçmek istemez geçmesinde zaten ama (varsa) sıkıntıyı önceden belirlemek doğumda yaşanacak komplikasyonların önüne geçmek için yapılır.Yani (Allah korusun)bebek down sendromlu aldırmayacaksınız ki herkes böyle düşünür doğum yapacağınız hastane öyle herhangi bir hastane olmamalı bu yüzden bazı şeyler önden bilinirse iyi olur her bebek sağlıkla doğsun temennimiz o yönde fakat varsa doğumdan önce alınacak bi önlem alınmalı sağlık sıhhatle gelsin bebeğin

1:208 benim ki, diğer değerler iyi. Yaşım 38 , doktor bana testin iyi dedi, yaşı bekliyordum zaten. Rabbim sağlık versin

Kızlar merhaba 12 haftalık hamileyim. 2li tarama testimde kombine risk 1/100000 Trisomy 13/18 1/100000 çıktı. Ancak yaş riskim 1/458 çıktı iki doktora danıştım. Birisi yaşınızı değiştiremeyiz bu bağımsız yaşınıza verilen risk sıkıntı görmüyorum diğeri ise fetal dna ve amniosentez yaptırın dedi. Kafam çok karıştı. Yaşım 32. Benimle aynı durumda olan var mıdır meraktayım. Cevap yazarsanız sevinirim.
Benimde yaşım 31 yaş riskimde düşük çıktı yaş ilerledikçe risk elbette ki artıyor bemce yaşa bağlı olan kısmı önemsemeyin ultrasonda da az çok belli oluyor bazı şeyler

Ayrıca yok benim içim rahat etmez dersenizde fetal dna yaptırabilirsiniz bir risk var mı yok mu yüzden doksandokuz sonuç veriyor

Benimde yaşım 31 yaş riskimde düşük çıktı yaş ilerledikçe risk elbette ki artıyor bemce yaşa bağlı olan kısmı önemsemeyin ultrasonda da az çok belli oluyor bazı şeyler
Yaş riskiniz kaç çıktı acaba. Ultrason normal çıktı. Dopler ense kalınlığı burun kemiği vs herşey olması gerektiği gibi. Sağlıkla alalım inşallah. Kaç haftalık hamilesiniz

Yaş riskiniz kaç çıktı acaba. Ultrason normal çıktı. Dopler ense kalınlığı burun kemiği vs herşey olması gerektiği gibi. Sağlıkla alalım inşallah. Kaç haftalık hamilesiniz
Kaçtı hatırlamıyorum ama ikiside düşük çıktı zaten bende de ultrasonda ense kalınlığı burun kemiği normal gözüktü bi hafta sonra detaylı ultrasona giricem 19+2 haftalık cnm kız bebiş 😊

X