Tuvalet Eğitimi 3,5 yaşında oğlum ve tuvalet alışkanlığımız lütfen yardım... ne yapmalıyım

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

reklam

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2015
1.807
3.780
37
Merhabalar,
Oğlum 3,5 yaşında tuvalet eğitimine başladık bu hafta, kreşte ne çişini ne de kakasını yapıyor sabahtan akşama kadar tutuyor klozette de yapmıyor. Kreşten kendini aldığımızda gergin oluyor tuvalet ihtiyacından dolayı kimsenin olmadığı bi yerde altını ıslatıyor anne altımı değiş diye ağlıyor. Ne evdeki klozete ne de kreşteki klozete hala çişini yapmadı oturup kalkıyor, Gece uyurken altını bağlamıyorum çişini yapmıyor. Ne yapacağımı bilemedim, hazır mı değil yoksa lazımlık alayım birde öylemi deneyeyim. Bağırsak sorunu olacak diye de korkuyorum.Bezinin bağlanmasınıda istemiyor. Ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz.

Canım anlattıkların benim kızımla aynı kızımda 3.5 yaşında klozete zar zor oturuyor oturduğuyla kalktığı bir oluyor üzerine gitmek istemiyorum üzerine gidince tuvaletten daha çok soğuyor bizim evde lazımlık var ben her ikisini de teklif ettim lazımlığa kesinlikle oturmuyor sadece klozete oturuyor oda zaten 1 dakikayı bulmuyor. Zaten otursada çişini tutuyor 5 gün oldu daha halen bir kere bile klozete yapmadı yerlere sağa sola yapıyor. Çişini hatırlattıkça benim kızım daha çok tutuyor bilmiyorum sizinkide öyle mi? Ama ben 15 gün bekleyeceğim birde artık sormamaya karar verdim çişini yapalım mı falan diye çünkü daha kötü oluyor kendi haline bırakıcam zaten kaka ve çiş yaptıkça rahatsız oluyor ve hemen temizlenmek istiyor zaman içinde o sorumluluğu alacaklar bize sanırım sabırla beklemek düşüyor

X