3 Ayda KPPS kazanmak...

EscobarCesur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2018
1.239
1.402
23
Staj arkadaşım derslerin yoğunluğundan son 3 ay çalıştı, atandı kararnamesini bekliyor şu an. Bence olabilir. Bölüm aynı değil ama benim bölümüm de kolay atanan öğretmenliklerden. Olabileceğini gördüm arkadaşım yaptı :) Ben de hiç hazırlanamadım geçen yıl ek atama için kontenjandayım şu an. Gider miyim bilmiyorum, özelde çalışıyorum ve yüksek lisans yapıyorum çünkü. Çok da zor bir sınav değil zaten. Stres yapmadan güzelce hazırlanın. Başarılar dilerim
Hocam inşallah atanırsınız,çok teşekkür ederim.Ben de size başarılar diliyorum.
 

EscobarCesur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2018
1.239
1.402
23
Öğretmenlik okuduysam da çalışmayı düşünmemiştim. Sonra baktım olmuyor, son 2 ay kampa soktum kendimi. Ama sadece ders çalıştım,hazırlığım
temelim yoktu. 87puan aldım atandım. Motivasyon çok önemli,dişinizi sıkın neden olmasın
Hocam nasıl çalıştınız,ne tür stratejiler yaptınız?
 

Upsmila

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2016
279
737
inşallah öyle olur,atanamayan arkadaşlarımda var,onları görünce stres oluyorum.Biraz da süreci kötü yönettim.

Endişelenmeyin :) bölümünüz için gk gy mi daha belirleyici oluyor yoksa alan mı daha önemli onu da iyi öğrenin. Ona göre ağırlık verin.

Bizim ilk matta geçen seneler sadece alan önemliydi ama bu sene 75 soru olunca gk gy de çok belirleyici oldu
 

EscobarCesur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2018
1.239
1.402
23
Endişelenmeyin :) bölümünüz için gk gy mi daha belirleyici oluyor yoksa alan mı daha önemli onu da iyi öğrenin. Ona göre ağırlık verin.

Bizim ilk matta geçen seneler sadece alan önemliydi ama bu sene 75 soru olunca gk gy de çok belirleyici oldu
bizde alan daha belirleyici hocam.Hocalardan hep şunu duyuyorum alan atanıp atanamayacağını,gy-gk ve eğitim nereye atanacağını belirliyor diye.
 

Sevmek76

Denge 🌴
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2019
716
1.814
28
Merhaba KK'nın güzel kadınları,umarım iyisinizdir.Ben Kpss hazırlanıyorum,branşım sınıf öğretmenliği.Bu zamana kadar düzenli olmasa da KPSS çalıştım.Son 3 ay kaldı ama konularım hala bitmedi,gerideyim arkadaşlarıma göre.Son 3 ayda sıkı bir çalışmayla bu sınav halledilir mi?Sizler neler önerirsiniz,atananınız varsa şu süreçten sonra nasıl toparlarım? Kaybetsem de savaşarak kaybetmek istiyorum ama henüz kaybetmiş değilim diyerek kalan günlerimi çok çok iyi değerlendirmek istiyorum.Tavsiyelerinizi bekliyorum.Konular tekrar edilmeden yetişir. Alt yapın kuvvetliyse çok zor olacağını sanmıyorum benim arkadaşım bir anda karar verdi 5 6 ay çalışma, 86 puan ile atandı başarılar diliyorum
 

dstn33

ALLAH VAR GAM YOK.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2016
5.753
9.379
Merhaba KK'nın güzel kadınları,umarım iyisinizdir.Ben Kpss hazırlanıyorum,branşım sınıf öğretmenliği.Bu zamana kadar düzenli olmasa da KPSS çalıştım.Son 3 ay kaldı ama konularım hala bitmedi,gerideyim arkadaşlarıma göre.Son 3 ayda sıkı bir çalışmayla bu sınav halledilir mi?Sizler neler önerirsiniz,atananınız varsa şu süreçten sonra nasıl toparlarım? Kaybetsem de savaşarak kaybetmek istiyorum ama henüz kaybetmiş değilim diyerek kalan günlerimi çok çok iyi değerlendirmek istiyorum.Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Eksiklerinizi iyi tespit edin.bunlaarin uzerine gidin.bol soru cozun.3ay az değil.pes etmeye kazanir
 

worship

ee sonra?
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2016
810
3.628
çok teşekkür ederim,siz böyle yazınca daha da umutlu oldum.
Ben de sizinle aynı durumdayım.
Eksiklerim var ama önceden çalışmışlığım da var.
Ama önümüzdeki zaman çok kıymetli uzun bir zaman. İyi değerlendirirsek seneye bu zamanlar başka başka illerden görev başında yorumlaşırız.
Saplayın pençelerinizi. Çok çok başarılar :sampiyon:
 

Selebe

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2020
39
123
32
Ben ataması biraz zor olan bir branşa sahibim. O yüzden çok çalıştım ama sınavda heyecanim ağır bastı denemelerinden yaklaşık 10 puan düşük aldım. Yine atandım ama istediğim şehir olmadı. En önemlisi sakin kalabilmek. İnşallah sizin için en hayırlı olacak yere gidersiniz. Ben o zamanlar yeter ki atanayim neresi olursa olsun kafasindaydim. O kadar zor bir 3 sene geçirdim ki istifa etmeyi bile düşündüm. Sınıf öğretmenisiniz mezrada çalışmakta var işin ucunda gerekirse 1 yıl sonra olsun ama nispeten iyi bir yer olsun.
 

behna_xwes

Yeniden Başlamalı =)
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2008
4.391
3.425
Geçen sene 26 Nisanda kpss'ye girmeye karar verdim, ingilizceciyim. 15 hazırana kadar akşamları çıkmış soruları çözüp alan çalıştım. Gündüzleri özel okulda çalışıyordum. Sonra bu kadar kısa zamanda zaten olmaz diyip bıraktım tatile çıktık falan. Ama sınava girdim tabi ki temmuzda. Nasıl olsa olmayacak diye de sınavdan bir gece önce dışarda içtik. Gece eve 3te geldim ve baş ağrısından ölüyordum sınav günü. Sonuç olarak 2. tercihime atandım. branş sıralamam 450 idi. Sürpriz oldu hiç beklemiyordum. Yani, olmaz diye bir şey yok. Siz de tempoyu azaltmadan çalışın. Olmazsa seneye hazırlık olur diye düşünün. Branşınız iyi. Her zaman alım çok oluyor. Başarılar.