3 Ayda KPPS kazanmak...

Merhaba KK'nın güzel kadınları,umarım iyisinizdir.Ben Kpss hazırlanıyorum,branşım sınıf öğretmenliği.Bu zamana kadar düzenli olmasa da KPSS çalıştım.Son 3 ay kaldı ama konularım hala bitmedi,gerideyim arkadaşlarıma göre.Son 3 ayda sıkı bir çalışmayla bu sınav halledilir mi?Sizler neler önerirsiniz,atananınız varsa şu süreçten sonra nasıl toparlarım? Kaybetsem de savaşarak kaybetmek istiyorum ama henüz kaybetmiş değilim diyerek kalan günlerimi çok çok iyi değerlendirmek istiyorum.Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Eksiklerinizi iyi tespit edin.bunlaarin uzerine gidin.bol soru cozun.3ay az değil.pes etmeye kazanir

çok teşekkür ederim,siz böyle yazınca daha da umutlu oldum.
Ben de sizinle aynı durumdayım.
Eksiklerim var ama önceden çalışmışlığım da var.
Ama önümüzdeki zaman çok kıymetli uzun bir zaman. İyi değerlendirirsek seneye bu zamanlar başka başka illerden görev başında yorumlaşırız.
Saplayın pençelerinizi. Çok çok başarılar :sampiyon:

Ben ataması biraz zor olan bir branşa sahibim. O yüzden çok çalıştım ama sınavda heyecanim ağır bastı denemelerinden yaklaşık 10 puan düşük aldım. Yine atandım ama istediğim şehir olmadı. En önemlisi sakin kalabilmek. İnşallah sizin için en hayırlı olacak yere gidersiniz. Ben o zamanlar yeter ki atanayim neresi olursa olsun kafasindaydim. O kadar zor bir 3 sene geçirdim ki istifa etmeyi bile düşündüm. Sınıf öğretmenisiniz mezrada çalışmakta var işin ucunda gerekirse 1 yıl sonra olsun ama nispeten iyi bir yer olsun.

Geçen sene 26 Nisanda kpss'ye girmeye karar verdim, ingilizceciyim. 15 hazırana kadar akşamları çıkmış soruları çözüp alan çalıştım. Gündüzleri özel okulda çalışıyordum. Sonra bu kadar kısa zamanda zaten olmaz diyip bıraktım tatile çıktık falan. Ama sınava girdim tabi ki temmuzda. Nasıl olsa olmayacak diye de sınavdan bir gece önce dışarda içtik. Gece eve 3te geldim ve baş ağrısından ölüyordum sınav günü. Sonuç olarak 2. tercihime atandım. branş sıralamam 450 idi. Sürpriz oldu hiç beklemiyordum. Yani, olmaz diye bir şey yok. Siz de tempoyu azaltmadan çalışın. Olmazsa seneye hazırlık olur diye düşünün. Branşınız iyi. Her zaman alım çok oluyor. Başarılar.

Geçen sene 26 Nisanda kpss'ye girmeye karar verdim, ingilizceciyim. 15 hazırana kadar akşamları çıkmış soruları çözüp alan çalıştım. Gündüzleri özel okulda çalışıyordum. Sonra bu kadar kısa zamanda zaten olmaz diyip bıraktım tatile çıktık falan. Ama sınava girdim tabi ki temmuzda. Nasıl olsa olmayacak diye de sınavdan bir gece önce dışarda içtik. Gece eve 3te geldim ve baş ağrısından ölüyordum sınav günü. Sonuç olarak 2. tercihime atandım. branş sıralamam 450 idi. Sürpriz oldu hiç beklemiyordum. Yani, olmaz diye bir şey yok. Siz de tempoyu azaltmadan çalışın. Olmazsa seneye hazırlık olur diye düşünün. Branşınız iyi. Her zaman alım çok oluyor. Başarılar.
Hocam mükemmel olmuş,sevindim atanmanıza.Az ama verimli çalışmışsınız anlaşılan.

Ben ataması biraz zor olan bir branşa sahibim. O yüzden çok çalıştım ama sınavda heyecanim ağır bastı denemelerinden yaklaşık 10 puan düşük aldım. Yine atandım ama istediğim şehir olmadı. En önemlisi sakin kalabilmek. İnşallah sizin için en hayırlı olacak yere gidersiniz. Ben o zamanlar yeter ki atanayim neresi olursa olsun kafasindaydim. O kadar zor bir 3 sene geçirdim ki istifa etmeyi bile düşündüm. Sınıf öğretmenisiniz mezrada çalışmakta var işin ucunda gerekirse 1 yıl sonra olsun ama nispeten iyi bir yer olsun.
Şu an ben de neresi olursa giderim kafasındayım hocam.

Hocam mükemmel olmuş,sevindim atanmanıza.Az ama verimli çalışmışsınız anlaşılan.

Temelim de vardı. 2009 mezunuyum ben. Ama 7 senedir kpss 'ye girmiyordum. İmkansız gibi geliyordu, alan, türkçe ve eğitim kurtardı beni. tarih cografya berbattı. Siz de alana kasın. Alan sınavına ilk kez girmeme rağmen netim çok iyiydi. Asıl önemli olan stres faktörü. Rahat olunca sınav daha kolay geçiyor. Eğlenerek zevk alarak ders çalışın. Eksiklerinizi tespit edin. 3 ay fazlasıyla yeter. Sizin de güzel haberlerinizi alırız inşallah burdan =)

Temelim de vardı. 2009 mezunuyum ben. Ama 7 senedir kpss 'ye girmiyordum. İmkansız gibi geliyordu, alan, türkçe ve eğitim kurtardı beni. tarih cografya berbattı. Siz de alana kasın. Alan sınavına ilk kez girmeme rağmen netim çok iyiydi. Asıl önemli olan stres faktörü. Rahat olunca sınav daha kolay geçiyor. Eğlenerek zevk alarak ders çalışın. Eksiklerinizi tespit edin. 3 ay fazlasıyla yeter. Sizin de güzel haberlerinizi alırız inşallah burdan =)
inşallah hocam.Mutlu oldum böyle başaranları görünce.

Çok fazla soru çözerseniz neden olmasın ki, net hedefi belirleyin o hedefe ulaşmaya çalışın, haftada 1 kere mutlaka genel deneme çözün, soruların çözümlerinden ilerlemeye çalışın mutlaka başarılı olurunuz. Hedef koymak çok önemli, başarılar diliyorum

Hocam nasıl çalıştınız,ne tür stratejiler yaptınız?
Ben girdiğim zaman alan sınavı yoktu. 10 sene önce atandım. Konu temelim yoktu ama zaman da az diye özet konu çalışıp bol soru çözdüm. Sorular üzerinden öğrendim demek daha doğru sanırım. İnşallah gönlünüze göre atanırsınız

Zümrem😍 bende sınıf öğretmeniyim, geçen sene Şubat atamasında atanmayı beklerken verilen kontenjan ile kontenjan dışında olduğumu gördüm. ( 2000 kişi aldı, ben 2200deydim. ) Tabi hayaller pert. Psikolojim bozuldu ama yılmayacağım dedim, nisan ayında çalışmaya başladım. Temmuza kadar vaktim vardı. 3 ay neyime yeter diye düşünsemde; kendi kendime hep “seneye bu zamanda atanmış olacaksın sakın bırakma” dedim. Nitekim de öyle oldu, o girdiğim sınavdan 79 puan aldım ve 18 martta yapılan öğretmen alımında atandım. ❤️ Ve kendime verdiğim sözü tuttum.

Yani demek istediğim, tam beni anlatıyorsun. Önünde benim gibi bir örnek var; gündüz mutlaka haberleşelim. Her zaman destek olabilirim öğretmenim🥰

3 değil ama 5 ayda kazanmıştım.

İngilizce öğretmeniyim, memleketim ülkenin en turistik bölgelerinden biri. İyi de para kazandığım için hiç niyetim yoktu atanmaya.

Sonra bir şeyler oldu ve ben 15 tatilde sınava girmeye karar verdim. Turizmdeki işimi bıraktım, gittim bir dershane buldum kaydoldum çünkü çok disiplinli biri değilimdir neyse velhasıl kelam 86 puan, 300 branş sıralamasıyla atandım.

Ama nereye olsa giderim fikrinizi tehlikeli buldum haberiniz olsun. Başka bir branş olsa neyse ama yerinizde olsam gerekirse bir sene geç giderim ama doğru düzgün bir yere giderim. Köyler, mezralar, tek sınıflı okullar kolay değil, sizinkisi çakılı kadro gibi bir şey olacak yıllar boyunca. Sosyal medyada il içi- il dışı tayin gruplarını bir inceleyin derim. Sınıfçılar çoğu zaman eş durumunda bile sorun yaşıyor.

Moral bozmak amacında değilim, gitmişken düzgün bir yer olsun sizin için. 3 yıl sevmediğim bir yerde çalıştım (ki o da Trabzon merkezdi, öyle dağ başı vs değil) hakikaten zulüm oluyor insana.

Başarılar dilerim, hakkınızda hayırlısı olsun.

Zümrem😍 bende sınıf öğretmeniyim, geçen sene Şubat atamasında atanmayı beklerken verilen kontenjan ile kontenjan dışında olduğumu gördüm. ( 2000 kişi aldı, ben 2200deydim. ) Tabi hayaller pert. Psikolojim bozuldu ama yılmayacağım dedim, nisan ayında çalışmaya başladım. Temmuza kadar vaktim vardı. 3 ay neyime yeter diye düşünsemde; kendi kendime hep “seneye bu zamanda atanmış olacaksın sakın bırakma” dedim. Nitekim de öyle oldu, o girdiğim sınavdan 79 puan aldım ve 18 martta yapılan öğretmen alımında atandım. ❤ Ve kendime verdiğim sözü tuttum.

Yani demek istediğim, tam beni anlatıyorsun. Önünde benim gibi bir örnek var; gündüz mutlaka haberleşelim. Her zaman destek olabilirim öğretmenim🥰
çok çok teşekkür ederim öğretmenim,özelden sormak istediklerimi sorabilir miyim?

3 değil ama 5 ayda kazanmıştım.

İngilizce öğretmeniyim, memleketim ülkenin en turistik bölgelerinden biri. İyi de para kazandığım için hiç niyetim yoktu atanmaya.

Sonra bir şeyler oldu ve ben 15 tatilde sınava girmeye karar verdim. Turizmdeki işimi bıraktım, gittim bir dershane buldum kaydoldum çünkü çok disiplinli biri değilimdir neyse velhasıl kelam 86 puan, 300 branş sıralamasıyla atandım.

Ama nereye olsa giderim fikrinizi tehlikeli buldum haberiniz olsun. Başka bir branş olsa neyse ama yerinizde olsam gerekirse bir sene geç giderim ama doğru düzgün bir yere giderim. Köyler, mezralar, tek sınıflı okullar kolay değil, sizinkisi çakılı kadro gibi bir şey olacak yıllar boyunca. Sosyal medyada il içi- il dışı tayin gruplarını bir inceleyin derim. Sınıfçılar çoğu zaman eş durumunda bile sorun yaşıyor.

Moral bozmak amacında değilim, gitmişken düzgün bir yer olsun sizin için. 3 yıl sevmediğim bir yerde çalıştım (ki o da Trabzon merkezdi, öyle dağ başı vs değil) hakikaten zulüm oluyor insana.

Başarılar dilerim, hakkınızda hayırlısı olsun.
Haklısınız aslında hocam.
Çok teşekkür ederim,hepimizin hakkında hayırlısı olsun.

X