Bebek Beslenmesi 3 aylık bebeğim aralıksız emmek istiyor, uyurken bile ağzından çıkınca uyanıyor. Normal mi ne zaman biter.

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Çocuklarınızı Allah bağışlasın. Böyle meme ağzında mı uyuyordu. Bi de ne zaman bitti bu durum. Çünkü göğüslerim egzama oldu sürekli bebeğin ağzında olduğu için doktor. Sütten kesmek bile konuşuldu. Çok tedirginim
Göğüslerinizi emzirdikten sonra yıkayıp iyice kurutmanızı tavsiye ederim. Benim yaralarım öyle geçti.

Çocuklarınızı Allah bağışlasın. Böyle meme ağzında mı uyuyordu. Bi de ne zaman bitti bu durum. Çünkü göğüslerim egzama oldu sürekli bebeğin ağzında olduğu için doktor. Sütten kesmek bile konuşuldu. Çok tedirginim
Teşekkür ederim, evet meme ağızda uyurdu diyebilirim. Hep kucağımda olurdu. Bazen çekerdi memeden ama kucağımda kalırdı. Sonra tekrar meme. Tam olarak ne zaman geçti hatırlamıyorum ama 4. ayda çevreye ilgi artıyor meme emme sıklığı azalıyor.
Egzama için ikinci ikinci bir doktor görüşü mu alsaniz. Sürekli emdiği için değil başka bir sebep olabilir

Canım seninki emmiodu hatirliorum şimdi de birakmio mu😀bilirim o memeyi yalancı emzik yapmaları.Az gece geçirmedim yalancı emzik olarak😀

Teşekkür ederim, evet meme ağızda uyurdu diyebilirim. Hep kucağımda olurdu. Bazen çekerdi memeden ama kucağımda kalırdı. Sonra tekrar meme. Tam olarak ne zaman geçti hatırlamıyorum ama 4. ayda çevreye ilgi artıyor meme emme sıklığı azalıyor.
Egzama için ikinci ikinci bir doktor görüşü mu alsaniz. Sürekli emdiği için değil başka bir sebep olabilir
Allah o cildiyeciyi bildiği gibi yapsın. Ne ağlattı beni, böyle çocuk mu bakılır aç o çocuk falan filan dedi. İyileşemezsin böyle filan dedi. Zaten canım yanıyor. Ben çocuğu memeden kesicem diye tutturdum. Panik atak krizleri geçirdim hayatımda ilk defa ki 39 yaşındayım. Başka cildiyeciye göründüm normalde 18 Marta kadar randevuları dolu, ben kriz geçirince hastanede araya soktular. O daha ılıman konuştu. Verdiği kremler de daha iyi geldi. Umarım tamamen iyileşirim daha rahat emziririm. 4. Aya tünelin ucunda ışık var diyorsun. Ay inşallah

Ya ben beceremedim ya da benim kızın ortası yok. Ay nolur düzeldi artık bitti de. Gece uykusu hariç böyleyiz
Biz gece uykusunda da o sekildeydik canım.Benimki bıraktı iyiyiz şuanda.Emzige alıştı şükürler olsun🥰

Allah o cildiyeciyi bildiği gibi yapsın. Ne ağlattı beni, böyle çocuk mu bakılır aç o çocuk falan filan dedi. İyileşemezsin böyle filan dedi. Zaten canım yanıyor. Ben çocuğu memeden kesicem diye tutturdum. Panik atak krizleri geçirdim hayatımda ilk defa ki 39 yaşındayım. Başka cildiyeciye göründüm normalde 18 Marta kadar randevuları dolu, ben kriz geçirince hastanede araya soktular. O daha ılıman konuştu. Verdiği kremler de daha iyi geldi. Umarım tamamen iyileşirim daha rahat emziririm. 4. Aya tünelin ucunda ışık var diyorsun. Ay inşallah
Tabi ki herşey değişecek, dönüşecek hep bu tempoda gitmez ki, şimdi sizin hormonlarıniz bile eski haline gelmiş değil

Emzik de kabul etmiyor. Acemilikten anlamadım çocuk beni emzik yapmış. Gün içinde uykuları yarım saat bi saat. O da meme ağzında olacak illaki çıkınca uyanıyor. Doktorlar öyle uyku mu olur çocuk açtır, sütün yetmiyordur diyorlar. Ama aylık 700 gram aldı. Çişli kakalı bez sayısına göre aç değil çocuk. Başına gelen var mı? Başka türlü de uyutamıyorum. Sallanan beşik, hamak beşik, uyku arkadaşı, beyaz gürültü, ninni, battaniyede sallama hepsi hikaye. Uyumuyor, rastgele bi iki kere sallayarak uyuttuk, beş dakikaya uyandı hooop memeye. Nolur bi akıl verin normal mi bu ?
Sütünüz az ve doymuyor olabilir mi? Benimki de öyleydi ilk ay. 1 saat memede kalıyordu.. Dr. Normalde en fazla 15. Dak. Da tğm, sütü emer boşuna 1 saat yormuşsun memede dedi. Sütüm azdı mama ver mutlaka dedi. Sarılık oldu hatta. Mama meme beraber yürüttük. Sonra tahim helvası acaip sütümü artırdı

Yok kuzum ne ilk denemesi.3 ayda anca tuttu emziği.Kusma hareketi yapıodu ille de memeyi istiodu.Kriz geciriodu meme ağzından çıktığı anda.
Aynıyız şuan. Meme ağzından çıkar çıkmaz kriz geçiriyor. Anladım ben de denedim emziği bir iki kere aynen öyle yapıyor. Çok kararsızım emzik konusunda meme reddi diyorlar

Tabi ki herşey değişecek, dönüşecek hep bu tempoda gitmez ki, şimdi sizin hormonlarıniz bile eski haline gelmiş değil
İnşallah eşimin kuzenin bebeği 5 buçuk aylık. Biz hala aynıyız dedi. Meme bebeğin ağızda yaşıyorlarmış. Onunla konuşunca çok umutsuzluğa kapıldım. Şimdi ana kucağında oyun halısında filan oyalamak istiyorum 10-15 dakika ancak duruyor. Ağlıyor memeye gelmek için almazsam sinir krizi geçiriyor. Arkadaşı benimle aynı anda doğum yaptı, onun ki iki saat bakıyor etrafa. Bişeyi yanlış mı yapıyorum diyorum kafam çok karışık

Sütünüz az ve doymuyor olabilir mi? Benimki de öyleydi ilk ay. 1 saat memede kalıyordu.. Dr. Normalde en fazla 15. Dak. Da tğm, sütü emer boşuna 1 saat yormuşsun memede dedi. Sütüm azdı mama ver mutlaka dedi. Sarılık oldu hatta. Mama meme beraber yürüttük. Sonra tahim helvası acaip sütümü artırdı
Bilmiyorum ki olabilir ama emmekten çok meme ağzının içinde uyumak istiyor. Meme ağzından çıkınca uyanıyor

Aynıyız şuan. Meme ağzından çıkar çıkmaz kriz geçiriyor. Anladım ben de denedim emziği bir iki kere aynen öyle yapıyor. Çok kararsızım emzik konusunda meme reddi diyorlar
Bilmem ki canim.Belki de bebekten bebeğe degisiodur.Bizde meme reddi olmadı.

Bilmiyorum ki olabilir ama emmekten çok meme ağzının içinde uyumak istiyor. Meme ağzından çıkınca uyanıyor
Belki de sadece o şekilde güvende hissettiğindendir. Rabbim kolaylaştırsın bu süreci. Ama geçiyor allahın izniyle. Size zor tabi şuan ama geçiyor mutlaka 🤗

Yorumumu begenmeyenler olmus o yuzden birsey aciklama geregi duydum. Dogum yaptiktan sonra tam 20 gun bebegim meme emmeyi reddetti. Morarana kadar aglardi emmemek icin. Zorla verirdim agzina. Memeye alistiktan sonra emzik verdim. Dogal olarak emzigide reddetti yine morarana kadar agladi. Ilk defa tanistigi birseye karsi tepkisi aglamak oluyor bu memede olabilir, emzikte hatta d vitaminide. Meme emmeye alisan bebege emzik verilir, meme reddi oluşturmaz. Bunlari emzirme hemsiresi ve pediatrist onerileriyle uyguladım. Bebegi emzige alistirmazsaniz buyuyunce hic kabul ettiremeyeceksiniz. Emzik emmedigi surece cikip esinizle cay icmek bile azap olacak, birsure sonra emzik denemediginiz icin pisman olacaksiniz

X