Bebek Beslenmesi 3 aylık bebeğim aralıksız emmek istiyor, uyurken bile ağzından çıkınca uyanıyor. Normal mi ne zaman biter.

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

blueaqua

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2015
1.648
1.573
Emzik de kabul etmiyor. Acemilikten anlamadım çocuk beni emzik yapmış. Gün içinde uykuları yarım saat bi saat. O da meme ağzında olacak illaki çıkınca uyanıyor. Doktorlar öyle uyku mu olur çocuk açtır, sütün yetmiyordur diyorlar. Ama aylık 700 gram aldı. Çişli kakalı bez sayısına göre aç değil çocuk. Başına gelen var mı? Başka türlü de uyutamıyorum. Sallanan beşik, hamak beşik, uyku arkadaşı, beyaz gürültü, ninni, battaniyede sallama hepsi hikaye. Uyumuyor, rastgele bi iki kere sallayarak uyuttuk, beş dakikaya uyandı hooop memeye. Nolur bi akıl verin normal mi bu ?

Emzik de kabul etmiyor. Acemilikten anlamadım çocuk beni emzik yapmış. Gün içinde uykuları yarım saat bi saat. O da meme ağzında olacak illaki çıkınca uyanıyor. Doktorlar öyle uyku mu olur çocuk açtır, sütün yetmiyordur diyorlar. Ama aylık 700 gram aldı. Çişli kakalı bez sayısına göre aç değil çocuk. Başına gelen var mı? Başka türlü de uyutamıyorum. Sallanan beşik, hamak beşik, uyku arkadaşı, beyaz gürültü, ninni, battaniyede sallama hepsi hikaye. Uyumuyor, rastgele bi iki kere sallayarak uyuttuk, beş dakikaya uyandı hooop memeye. Nolur bi akıl verin normal mi bu ?
bende de durum aynı. Cok da guzel alıyo kıloyu çişi de iyi dolduruyo valla bezı hıc de ac degıl oyle dusundugumden gıdıp sagdım sureklı de verdım cocuga ıcmıyo doyunca mıdesı topalacık cıkıyo daha nolsun catlatmıyalım cocugu😊 . Bugun 9 saat ugrastık 15 dk yarım saat 5 dk memeye alıstırmıssın dedıler bırak yatır uyur o.uyumadı hasta olcak ıcım acıdı... Ne kadar boluk porcuk anlatamam gozlerını kapatıyo mınnak ellerıyle 😔😔gazı vardır dedıler gezdır hoplat masaj yap pıtpıtla sırtını yok.. Memeye bı yatırıyorum 2 dk cekıyo gozler kayıyo hooppp uyuyo karnıma yapısık yamuk yumuk bı hal alıyo orda bıraksam 2 saat rahat uyur.. Bazen gogsumde gazını cıkartırken uyuyakalıyo annem kokunda uyucam dıyo heralde dedı..Ben de napıcagımı sasırdım. Bıldıgın aynı seylerı yazmıssın 😔😔😔😔

Evet normal, kokunuzu, kalp atışınizi istiyor. Sling edinin mutlaka. Bebeginiz huzurla uyurken siz de işlerinizi yaparsınız.
İlk çocuğumda o aylarda kitap okur, film seyrederdim memede uyurken ya da ben de pozisyon ayarlayip uyurdum. Çok güzel günlerdi😚 ikinci de sling kullandım, büyük oğlumla ilgilenmem gerektiği için.
Şöyle bir algı var. Bebeğin altı temiz, karnı yoksa uyumalı. Aslında genelde tam tersi. Tanımadıkları bir dünyada güvenli kollara ihtiyaçları var.
Güle güle büyütün

bende de durum aynı. Cok da guzel alıyo kıloyu çişi de iyi dolduruyo valla bezı hıc de ac degıl oyle dusundugumden gıdıp sagdım sureklı de verdım cocuga ıcmıyo doyunca mıdesı topalacık cıkıyo daha nolsun catlatmıyalım cocugu😊 . Bugun 9 saat ugrastık 15 dk yarım saat 5 dk memeye alıstırmıssın dedıler bırak yatır uyur o.uyumadı hasta olcak ıcım acıdı... Ne kadar boluk porcuk anlatamam gozlerını kapatıyo mınnak ellerıyle 😔😔gazı vardır dedıler gezdır hoplat masaj yap pıtpıtla sırtını yok.. Memeye bı yatırıyorum 2 dk cekıyo gozler kayıyo hooppp uyuyo karnıma yapısık yamuk yumuk bı hal alıyo orda bıraksam 2 saat rahat uyur.. Bazen gogsumde gazını cıkartırken uyuyakalıyo annem kokunda uyucam dıyo heralde dedı..Ben de napıcagımı sasırdım. Bıldıgın aynı seylerı yazmıssın 😔😔😔😔
Evet kokunuzda uyumak istiyor, keyfini çıkarın çünkü çabucak geçiyor zaman

Hayırlı uğurlu olsun sizin de bebeğiniz. Sizin de 24 saat memede mi? Bi de meme ağzından çıkınca uyanıyor mu? Memeyi illa ağzında istiyor. Yanından hiç kalkamıyorum.

Evet normal, kokunuzu, kalp atışınizi istiyor. Sling edinin mutlaka. Bebeginiz huzurla uyurken siz de işlerinizi yaparsınız.
İlk çocuğumda o aylarda kitap okur, film seyrederdim memede uyurken ya da ben de pozisyon ayarlayip uyurdum. Çok güzel günlerdi😚 ikinci de sling kullandım, büyük oğlumla ilgilenmem gerektiği için.
Şöyle bir algı var. Bebeğin altı temiz, karnı yoksa uyumalı. Aslında genelde tam tersi. Tanımadıkları bir dünyada güvenli kollara ihtiyaçları var.
Güle güle büyütün
Çocuklarınızı Allah bağışlasın. Böyle meme ağzında mı uyuyordu. Bi de ne zaman bitti bu durum. Çünkü göğüslerim egzama oldu sürekli bebeğin ağzında olduğu için doktor. Sütten kesmek bile konuşuldu. Çok tedirginim

Siz yine de emzik verin emip doyunca biraktirin. 4 aylik zaten alişkanliklar oturmaz henuz birkac gune birakır

Benim bebede oyleydi. Memeyi acana kadar kolumu emerdi. Gereginden fazla emdigi icin surekli fazla sütü kusuyordu. Siz biraz gec kalmissiniz ama hala deneyebilirsiniz; Piyasada ne kadar emzik varsa aliyorsunuz, damakli, damaksiz, silikon, ultra air... aglamaktan morarsa bile agzina sokuyorsunuz 5dakika agliyor ve emziklerden birine alisiyor.

Çok normal ilk çocuğum 2 yaşına kadar ful öyleydi. Ufak olanda öyle. 2 yaşına kadar sabret. En iyi en faydalı şey . Saat falan tutma emzik ol gerekirse güvenli bağ desen var , sağlık açısından mükemmellik desen var , varda var.

Çoğu Dr hemşire kocakarı gibi hemen mamaya yönlendiriyor. Benim ebem dedi ki hamileyken hemen mama ver sarılık olmasın . Aynı kocakarı gibi bi kısmı. Ya da mumessilerle mama anlasmalarimi vardır nedir anlamadım.

E
Hayırlı uğurlu olsun sizin de bebeğiniz. Sizin de 24 saat memede mi? Bi de meme ağzından çıkınca uyanıyor mu? Memeyi illa ağzında istiyor. Yanından hiç kalkamıyorum.
2.5 saate bir kesin emer gece. Kendı uyanır kalkar emzırırım uyuyakalır yatırırım. Aksam 11 den sabah 6 ya kadar boyle guzel gıdıyo. aralarda uzun sure uyanık durmuyo altını acıyorum sonra bıraz daha emıp uyuyor besıge alıyorum sıkıntısız. Sabah bıraz bakınmaya dolasmaya zaman ayırıyoruz o gereklı kısmı zaten uyumıycak bellı de . Sonra Emip karnı doydugunda agzında tutmaya baslıyo. Agzından cıkarmaya kalksam uyanıyo emzık begendıgı reddetmedıgı emzıkken o anda onu ıstemıyo ya uyumıycak ya da memede durcak. Zaten agzında bı sure takıldıktan sonra bırakıyo ama bu sefer de besıge gecırınce uyanıyo.

E
2.5 saate bir kesin emer gece. Kendı uyanır kalkar emzırırım uyuyakalır yatırırım. Aksam 11 den sabah 6 ya kadar boyle guzel gıdıyo. aralarda uzun sure uyanık durmuyo altını acıyorum sonra bıraz daha emıp uyuyor besıge alıyorum sıkıntısız. Sabah bıraz bakınmaya dolasmaya zaman ayırıyoruz o gereklı kısmı zaten uyumıycak bellı de . Sonra Emip karnı doydugunda agzında tutmaya baslıyo. Agzından cıkarmaya kalksam uyanıyo emzık begendıgı reddetmedıgı emzıkken o anda onu ıstemıyo ya uyumıycak ya da memede durcak. Zaten agzında bı sure takıldıktan sonra bırakıyo ama bu sefer de besıge gecırınce uyanıyo.
Birebir aynı. Sizin de gündüz hiç beşikte durmuyor di mi? 82iinci günden iyi bi haber vereyim gece uykusu biraz uzuyor. Bi de her zaman değil ama çok nadiren yatakta ben de yanında uyuyakalırsam bi saat filan öyle uyuyoruz. Yalnız anlamadığım bazen gün içinde yarım saatlik uykularla duruyor, bazen bi saat güzelce uyuyor. Öyle uykuyu az seven bi kız ki. Bebek dediğin uyur öyle biliriz. Doktora göre sütüm doyurucu değilmiş, insülini yükselmiyormuş çocuğun.

Benimki de oyleydi artik yorulunca serçe parmağımı veriyordum onu emiyordu, yavaş yavaş ek gıdaya geçin 4. Ayda bence, mesela eline yumuşak gıdalar verin oyalansın dursun

Cocuklar hemen emzik kabul etmiyorlar zaten. israrla alistirmak gerekiyor. Bence normal degil. Emzige alistirin. Oyle memede can mi dayanir. Nasil tahris olur deriniz. Olmaz oyle is. karni doyuyorsa, sadece emcek birsey ariyorsa, zorla emzige alistirin. agzindan cikardikca tekrar tekrar agzinda tutun.

Gayet normal şuanda anne tenine muhtaç ve güven duygusunu arıyor, ten teması kurun çokça zamanla düzelir inşallah

O zaman doyunca biraktirıp kucaginizda gezdirin ya da baska bir uykuya dalma yontemi bulun az aglarama alisir. Aksi haldeileri aylar bagimlilik olur. Şimdi tam biraktırma zamanı
Biliyorum çok haklısınız. Kimle konuşsam 4. Aya kadar sabret diyorlar. Düzeleceğini bilsem sabredicem. Ölene kadar böyle yaşayacakmışım gibi geliyor

Belki sadece meme ağzında olmasını istiyodur sürekli bi cocuk doktoruna danışın isterseniz çünkü bu şekilde sizde rahat edemezsiniz bebek de

Bebek sizi emzik yapmadı, asıl bebekler emziği meme yapmaya çalışırlar. Normali bu, bebeğin emziği değil annesini emmesi.

Ne zamandır böyle? Atak mı geçiriyor?
Atak değilse cluster feeding olabilir. Ben de yaşadım. Geçiyor ve çok normal. Nette cluster feeding aratıp araştırın 🌷

X