3 aylık evliliğim bitiyor, hayalkırıklığı içerisindeyim..

Kusura bakmayın ama siz de hatalısınız, adam suçlu birde msj atmalar iletişim kurmaya çalışmalar bunlar çok yanlış, kesip atacaktınız ki niyetinizin ciddi olduğunun farkına varsın, siz barışmak istiyorsunuz yazdıklarınızdan bunu anladım, daha 3 aylık evlilikte bunu yapan adam bikac yıl sonra tam Bir canavara dönüşür, biz eşimle yeni evliyken çok korkunç kavgalar yaşadık ama asla o raddeye gelinmedi hamdolsun , çünkü eşim bir fiske bile değse o an dönüşü olmayacağını çok iyi bilir... Sizin eşiniz bile bile yapıyor sonrada haklı gibi üste çıkıyor ve buna siz izin veriyorsunuz.
Imza atıyorum altına. Çok hakli bir yorum.

"Iyi misin diye sormadin" mesajının anlaşılır bir tarafı yok.
"Krediyi halledelim" mesajı tam bir bahane.
Bunları erkekler anlamıyor mu sanıyorsunuz.

Ee iyi de siz zaten sen haklısın mesajını vermişsiniz ki sonra mesaj atarak, ilgi dilenerek. Niye kendini haksız bulsun. Birisine siz sözel şiddet uyguluyorsanız o da size bunu uygulayabilir, burada şartlar eşittir ama kendinden fiziken güçsüz birini itip kakmak orantısız güç uygulamak ezikliktir, ahlaksızdır. ne demek ikiniz de haksızsınız o zaman dayak yiyebilirsiniz ya.

Ayrıca gerçekten cahillikten daha kötü şey varsa yarı cahillik, hani tam cahil en azından o konu hakkına konuşamıyor da, bildiğin 2 orda burda duyduğundan, okuduğundan, narsist tanısını ortaya fışkırtan tiplerden gına geldi.

Konu sahibi nerde ki? Bence barıştı. Surda bosaniyorum diye konu acip- gerçekten de boşanma gerektiren konular- boşanan yüzde kaçtır ki? Belki en iyi ihtimalle 10.
Bu mesajı görüp belki güncelleme yapar

Bugün itekleyen yarın tokat atar, "alt tarafı bi tokat, dövdüm mü sanki" der.
Daha sonra yüzünüzü gözünüzü morartir "ne var, öldürmedik ya" der.
Siz de düşürüldüğü için evi terk eden kadından, kulak zarı patladığı halde "aslında ben biraz çenemi tutsam böyle yapmaz, iyiyken çok iyi ama ben kışkırttım hak ettim" diyen kadına dönüşürsünüz. Çünkü şiddet böyle bir şey. Bazı eşiklerin hiçbir zaman geçilmemesi gerekir.
Bir defa şans vermişsiniz zaten, daha beterini yapmış. Böyle adamlar düzelmez.

anlattığınız olayın neredeyse aynısını yaşadım ben de yeni evliyim bir tartışma esnasında eşim koltuğa itti ve benim başım sizin korktuğunuz gibi koltuğun sivri yerine geldi babamı aramak istedim o esnada telefonu elimden almak istedi orda da bir itiş kalış sonra ben de o da polis çağırdık darp raporu VS ben babama gittim sonra çok üzüldüm sizi çok gibi yeni evliyken mutlu olmam gerekirken ben neler yaşıyorum diye avukatı aradım avukat bana şunu dedi biraz ayrı yaşayın ondan sonra karar verin dedi 15gün ayrı yaşadık sonra geldi ağladı özür diledi pişman olduğunu söyledi geçmişi sürekli açtığım ve aile konusunu açtığım için böyle sinirlendiğini söyledi ben de Bi şekilde vazgeçtim ama üzerinden zaman geçmesine rağmen acaba hata mı ettim diyorum. olaydan sonra herhangi bir şiddetsel durum asla olmadı
Bende sizinle birebir aynı durumdayım şu anda çok canım yanıyor daha üç aylık evliyim en mutlu olmam gereken zamanlarda karakola gittik darp raporu aldık hep öfkeyle hareket ettik hep ailesi yüzünden bu duruma geldik ama ben evliliğimi kurtarmak istiyorum siz nasıl toparladınız 😞

Nedir bu yeni evlilerin çilesi :KK43:
Yeni evli biri olarak sizi çok iyi anlıyorum.
Şuan bende eşimden ayrıyım ama evden ayrılmadan önce nasıl bi bıkmışlıksa gözünün üstündeki kaştan nem kapar hale gelmiştim.
Bir takım olaylardan dolayı (ailesiyle alakalı) çok kinliydim, geçmiyordu bir türlü kinim. Sevdiğim halde onunla aynı evde yaşamaktan mutsuzdum yüzünü bile görmek istemiyordum. Hala alışamamıştım evliliğe.
Uzaklaştım. İyi geldi. Hatta özgürlüğümü ne kadar özlediğimin farkına vardım. Uzaklığın size de iyi geleceğini düşünüyorum. Sakin kafayla düşünüp karar verin. Adama da taviz vermeyin başta gururlu ayaklarına yatıp , güya herşeyi yakıp yıkıp sonradan kapınızda yatar hale geliyorlar. Burnu sürtsün onun da bu süreçte. Şiddetin bahanesi olamaz .
Dört aylık evliyim ailesi yüzünden hep bi sorun en son büyük bi kavga sonucu evden ayrıldım şehir dışına çıktım o da ailesinde kalıyor iletişim sıfır hiç aramadım sormadım beni sosyal medya hesaplarından çıkarmış çocuk gibi biz evliyiz ya evli. Wp tan da önce engelledi hiç umursamadım sonra kaldırdı napcaz bilmiyorum. Boşanma davası da açmadı. Pişman olsun istiyorum artık ailesine karşı bi duruş gösterebilsin istiyorum onu çok seviyorum ama aynı şeyleri yasamak istemiyorum 😞

Lutfen tek basınıza gorusmeye gitmeyin Allah muhafaza bilemezsiniz aniden cinnet gecirebilir

Edit:hortlatmayın şu konuları yahu

Ne diyebileceğimi bilmiyorum, burada bir sürü kişiye akıl verdim, bir sürü kişiye de boşan dedim. Daha 3 aylık evliyken benim başıma bunun gelebileceğini asla tahmin etmezdim.

3 gün önce eşimle tartıştım. Tartışma esnasında beni kolumdan tutup itti ve ben yatağa düştüm. Ama yere de dusebilirdim, duvara da carpabilirdim. Ve 3 haftalık evliyken yine bir tartismada benim omzumu tuttu sert bir şekilde. Ben o zaman bir süre konuşmadım, evden gönderdim. Çok pişman olduğunu, birdaha asla tekrarlamayacagini soyledi. Daha yeni evli olduğumuz için belki adaptasyon sorunu var dedim, birdaha asla tekrarlanmaması şartı ile kabul barismayi kabul ettim. Fakat beni ittiği zaman annemi aradım ve gelip beni alabilir misiniz dedim. Kendim de gidebilirdim, fakat evden gitmek istediğim için dolabı açarken bunu yaptığı için annemi aradım. Aradığım için beni kışkırtmaya başladı ve bana hakaret etti. Ben de sen kendini adam mı sanıyorsun? Adamlık gücü yetemeyene zorbalık yapmak mi? Dedim. Daha sonra annemin geleceğini öğrendiği için korkarak evden gitti.

3 gündur annemdeyim, kavga ettiğimiz gün aşırı hastaydım zaten acilden gelmiştim. Eve gelir gelmez kavga etmeye başladı benimle. Hasta halimle gittim. Bir kere bile durum ne olursa olsun bir "iyi misin?" diye bile sormadı. O kadar zoruma gitti ki dün mesaj attım. İnsan sadece iyi misin bile diye sormaz mı dedim. Ben ona adam değilsin demişim, kendimi sahipsiz hissettim demişim, niye soracakmis.( Hastaneye kendi başıma iş çıkışı gittim geldim o yüzden bunu dedim. Bu sebepten başladı konu zaten.) Artık tartismalardan biktigini, sürekli geçmişi actigimi,ona çok hakaret ettiğimi söyledi. Hakaret ettim evet ama beni ittiği icindi çünkü artık benim de gözüm döndü. Tartışma ufak tefek olan tartışmalar. Bana el kaldirmadigini, sadece ittiğini söylüyor. Bırakın gönlümü almaya çalışmayı, hala kendini haklı görüyor. Peki dedim madem, hayatından çıkıyorum birdaha rahatsız etmeyeceğim. Ben de seninle konuşacaktim iyi oldu araman dedi. Tamam dedi ve kapattık. Daha sonrasında mesaj attım, kendiisi bir donem bir nisanliyken issiz kaldı ve taksitleri ödemekte zorlandık. Ben de o dönem Kredi çektim. Ailelerimiz bu krediyi bilmiyor. Dedim ki aileler konuşmadan önce biz yüzyüze gelip konuşalım. Kendi hesabimizi yapalım ve bu meseleyi kapatalım. Daha sonrasını biz konuşmadan aileler halletsin. Şu an yorgunum yarın konuşuruz dedi ve ben bir şey yazmadım.

Dünden beri baktı sanırım ben de artık tamam dedim, gözümu kararttim hiçbir şekilde WhatsApp a girmiyor ölüyü oynuyor. Ben de yazmadım açıkcasi. İki gün annesi aradı nasıl olduğumu sordu hasta oldugum için. Bugünden beri o da aramıyor. Ya da ailesi bu çocukların durumu ne olacak böyle diye ailemi aramıyor. Böyle kaldık.

Daha 3 aylık evliyken bu tarz bir olayın içinde kendimi bulmama mi üzüleyim, en mutlu zamanlarım olması gerekirken yaşadığım hislere mi bilmiyorum.. Sevgililik dönemimizde asla bu tarz hareketleri olmadı bu arada. Sadece çabuk sinirlenebiliyordu fakat hakaret veya şiddet gösterme gibi bir durum asla olmadı. Ne diyeceğinizi az çok tahmin edebiliyorum, içimi döküp rahatlamak istedim ve kendime dayanma gücü istiyorum, bunun için dua ediyorum. Sizin de desteğinizi alabilirsem ne mutlu bana.

Bu arada çalışıyorum ve maaşım Türkiye şartlarına göre iyi durumda. Hatta kendisinden bile daha yüksek maaş alıyorum.
Bence biraz zamana bırakın sizin değerinizi anlayacağını düşünüyorum çünkü sizde kötü sözler söylemişsiniz

Ona göre bu şiddet değil ki, ben onu igneleyerek konusmusum, üstüne yurumusum ve itmisim. Yüzüme çok yakın mesafede konuşuyordu, ben de parmaklarımla ona dokunarak konuştum o kadar. Eşyalarımı almak için dolaba yöneldiğimde geldi itti beni. Ama el kaldırmamıs
Yanı şuan ben bu olayi cozemiyorum. Siz de onu ittiniz mi. Eger oyleyse bu tek tarafli bir siddet olmuyor. 3 aylik evlilik bitirmek bilemiyorum. Şiddet asla olamaz bir evlilik te kesinlikle ama ne denir bilemedim.

hep ailesi yüzünden bu duruma geldik
hayir ailesi yuzunden bu duruma gelmediniz. Kocanizin karakteri oturmamis oldugu icin bu haldesiniz. Eger ayaklari yere basan duzgun bir adam olsaydi ailesinin hic bir etkisi olamazdi. Bosu bosuna baska suclular aramayin. Evliliginizi bu hale getiren esiniz.

Eşinin ki fiziksel şiddet ama senin ona karşı tavrında psikolojik şiddet. Kedinin kuyruğuna basıp seni tırmalamasından rahatsız olamazsın.

Bende sizinle birebir aynı durumdayım şu anda çok canım yanıyor daha üç aylık evliyim en mutlu olmam gereken zamanlarda karakola gittik darp raporu aldık hep öfkeyle hareket ettik hep ailesi yüzünden bu duruma geldik ama ben evliliğimi kurtarmak istiyorum siz nasıl toparladınız 😞
toparlayamadım gene bir sözlü kavga anında sinir krizi geçirdi koltuğa itmekten daha beter şeyler yaptı şiddetin derecesi arttı ben de çok kötüyüm avukata gideceğim

X