Aile Planlaması 3 aylık korunma iğnesi ve yan etkileri.

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Benimde adetimi kesti regl olamiyorum dogum yaptim 3 ay oldu vuruldum 2 ay oldu vurulali regl gormedim

Doğumdan sonra, 5 ay önce 3 aylık dogum kontrol iğnesi vuruldum. İğneden sonra sürekli kalamam oldu. Adet düzensizliği yapar adet olmayabilirsin dediler ama sürekli kanama olacagını söylemediler. İkinci dozu vurulmadım iki ay oluyor yani bırakalı. Şimdi hala aynı durumdayım sürekli kanamam var. Doktora gitsem mi. İgnenin yan etkisi deyip geçer mi. Kullanıp da bilgisi olan var mı neler yaptınız nezaman düzeldi bu hal. Bu arada iğneyi saglık ocağında yaptırdım çok fazla bilgi vermediler. Bu sefer kadın dogum doktoruna gitmek istiyorum hem korunma konusunda bilgi verip yardımcı olur mu?
Konuda yanlış yerdeyse kusura bakmayın. Ben doktora gitmek konusunda muallakta kaldım da bir cevap almam gerek.
Çok geçmiş olsun bende aynı durumdayim 3aylik iğne yaptırdım yaptırmaz olaydım 3ayjn 16 sinda yaptırdım iğneyi 5inci ayın ortalarında başladım adet görmeye hala görüyorum 2 ayı geçti su gibi artık Dr gittim 3 tane 2 tanesi ilaç verdi geçmedi en son 5 gün önce başka bi Dr a gittim polip var dedi kürtaj yaptı kanaman hemen geçer dedi aksine çoğaldı bence ignelerden dolayı böyle çok çaresiz hissediyorum anormal derecede kanama yapiyo sizinki de böylemiydi ne zaman geçti bide??

Doğumdan sonra, 5 ay önce 3 aylık dogum kontrol iğnesi vuruldum. İğneden sonra sürekli kalamam oldu. Adet düzensizliği yapar adet olmayabilirsin dediler ama sürekli kanama olacagını söylemediler. İkinci dozu vurulmadım iki ay oluyor yani bırakalı. Şimdi hala aynı durumdayım sürekli kanamam var. Doktora gitsem mi. İgnenin yan etkisi deyip geçer mi. Kullanıp da bilgisi olan var mı neler yaptınız nezaman düzeldi bu hal. Bu arada iğneyi saglık ocağında yaptırdım çok fazla bilgi vermediler. Bu sefer kadın dogum doktoruna gitmek istiyorum hem korunma konusunda bilgi verip yardımcı olur mu?
Konuda yanlış yerdeyse kusura bakmayın. Ben doktora gitmek konusunda muallakta kaldım da bir cevap almam gerek.
Merhaba eğer buradaysaniz lütfen cevap verin aynı durumdayım şu anda 3 aylik koruma iğnesi yaptırdım 3 aydır kesilmeyen adetim var kürtaj bile yaptılar bir sürü iğne ilaç hala geçmedi sizinki nasil geçti psikolojim bozuldu artık kaç tane doktora gittim

X