3.bebek fikri

Englishteacher55

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2021
40
45
38
Selam kadınlar kulübünün değerli üyeleri.İlk defa konu açıyorum burada.Ben 35 yaşında bir kız bir de erkek annesi bir öğretmenim.Kızım 8 yaşında oğlum ise 5 yaşında.Kendim tek kız çocuğuyum ve bir kız kardeşin eksikliğini hep hissettim.Kızımın kız kardeşi olsun çok istiyorum.Sizce bu yaştan sonra tekrar bir çocuk sahibi olmak ne kadar mantıklı.Ha oğlum olsa onu da çok seveceğim hiç şüphem yok ama kız olsun kızım için çok isterim.Ne dersiniz hanımlar ,bu saatten sonra değer mi başa dönmeye.Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Selam kadınlar kulübünün değerli üyeleri.İlk defa konu açıyorum burada.Ben 35 yaşında bir kız bir de erkek annesi bir öğretmenim.Kızım 8 yaşında oğlum ise 5 yaşında.Kendim tek kız çocuğuyum ve bir kız kardeşin eksikliğini hep hissettim.Kızımın kız kardeşi olsun çok istiyorum.Sizce bu yaştan sonra tekrar bir çocuk sahibi olmak ne kadar mantıklı.Ha oğlum olsa onu da çok seveceğim hiç şüphem yok ama kız olsun kızım için çok isterim.Ne dersiniz hanımlar ,bu saatten sonra değer mi başa dönmeye.Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
Siz kendiniz de bu sabri gücü madden manen görüyorsanız neden olmasın

Siz kendiniz de bu sabri gücü madden manen görüyorsanız neden olmasın
Aslında bir yandan görüyorum bir yandan da çocuklar büyüdü artık diyorum ama hep aklımda.

Merhaba arkadasım öğretmenmişsin durumun müsaitse bence yap bende 3.gebeliğimdeyim . Keşke hepsi arka arkaya olsaydı diyorum 2 yaş olup büyüselerdi . Eşim 2 kardeş ve ablasını geçen yıl kaybetti eşim tek başına kardeşi yok annesinin eşimden başka kimssi yok yani eş dost ayrı ama kardeş apayrı insallah gönlünüze göre olur da kızkardeşi olur kızınızın .kızkardeş çok başka kendim 4 bacıyız çok şükür arkadasa vs ihtiyacın olmuyor yani herkese herşeyni anlatamazsın herkes herşeyi ne koşup gelmez bişey olsa kardeşten öte kimse sana yakın da olmaz . Siz durumunuz müsaitse yapın yalnız kalmasınlar Allah neyi nasip eylerse hayırlı evlat olması temennisiyle

Yaşında ne var ki??? Bence kendinde madden ve manen güç buluyorsan dene. Bende tek çocuğum ve hep bir kız kardeş aradım ...kızım oldu şimdi birde oğlum oldu ama 3.ye ne madden ne manen hazır değilim. Rabb'im isteyen herkese nasip etsin 🤲🏻

Az önce oğlumu uyutmaya çalışırken bir dahaa aslaağğ dedim 😂 helal olsun böyle konular beni mutlu ediyor bir yerlerde uslu bebeler ya da tahammüllü anneler var demek ki 😂

Ayy yok ya. Çocuklarımızın yaşları aynı gibi. Tam onlar üstünden dusmusken, kendileri yiyip kendileri uyuyup az az evde kalmaya başlamışken, bilmiyorum bende asla o güç yok. Ben artık kizlarimi alıp rahat rahat tatile, gezmeye gitmenin hayalini kuruyorum.

O gücü kendinizde görüyorsanız danışmaya gerek yok bence
Bu tamamen sizin psikolojinize hazır hissetmenize bağlı bence
Yaşınız gayet normal 35te ilk çocuğunu doğuran kadınlar var

Yaşınızda bişey yok inanın örnek kendimi vereyim 41 yaşımda oğlum oldu çok şükür küçük kızımla arası 15 yaş oğlum şuan 3 buçuk yaşında evin neşesi iyiki olmuş hiç korkmayın hayırlı evlat olsun inş

Az önce oğlumu uyutmaya çalışırken bir dahaa aslaağğ dedim 😂 helal olsun böyle konular beni mutlu ediyor bir yerlerde uslu bebeler ya da tahammüllü anneler var demek ki 😂
Valla bende sizin gibiyim. Benimde Bi kızım 4 buçuk yaşında diğeri 2 buçuk ve ben bidaha aslaaaa diyorum. Ama tabi etrafımdaki herkes 3 çocuklu. Ama bidaha cesaret edeceğimi sanmıyorum.

Galiba yaşananlar unutulunca bebek kokusu özlenince yapıveriliyor 😁
Galiba evet yaşadıklarımı unuttum.Aslında kızımda çok çektik kolik bir bebekti sonrasında da hep mızmız oldu.Yeni yeni toparlandı diyebilirim.Oğlumun bebekliği çok usluydu.Aslında ben bebek hevesini aldım.Tam rahatladım ama içimde hep kızıma kızkardeş fikri var,sanki kız olacağını ne biliyorsam.2 tane erkek kardesim var çok severim o ayrı ama farklı memleketlere düştük pek görüşmeyiz.Allah korusun en büyük korkum anneme bir sey olursa ne yaparım.Hep derim keske bana yoldas olacak bir kizkardesim olsaydi.Bu istegim 30 yasindan sonra cok artti.Sonra kızıma bakıyorum benim yok ama belki senin olur diyorum,sonra da diyorum belki hic anlasamazlar.Belki 3.de erkek olur.Kafamda deli sorular 😁

Bende kız kardeşi çok ama çok gerekli bulanlardanım ama olmadı diye de hayat sürmüyor değil ☺️ benim Kız kardeşim olduğu için ne demek olduğunu iyi biliyorum ama şu zamanda 3. Çocuk çok zor be.. Bir de sıkıntılı süreçler siz daha iyi bilirsiniz.. Ne güzel evlatlarınız çok küçük değil büyümüşler.. Şimdi hamilelik süreci, doğum, bebek bakımı, masraflar falan bilemedim 🤷‍♀️

Benim şuan 3 aylık bir kızım var... Tek çocuk olsun istemiyorum aslında fikrim o yönde eğer yaparsam da kızım en azından 4 yaşına 5 yaşına falan geldiğinde isterim..O zamana bende 33 yaşında olacağım.. Ama düşünüyorum ikinciyi hakkıyla büyütebilir miyim..? İkisiyle de olması gerektiği kadar ilgilenebilir miyiz? Her eksiklerini eksiksiz tamamlayabilir miyiz? Zengin sayılabilecek bir gelirimiz yok ama orta halli bir aileyiz şuan sanki hem maddi hem manevi sadece kızımıza yetebilecek gibiyiz gibi hissediyorum.. İnsan evladının herşeyi mükemmel olsun istiyor çünkü ne bilim yaaa..

Siz hepsine yetebilirim.. Uykusuz gecelere geri dönüş yapabilirim nostalji lazım, evimiz bebek koksun, ailemiz büyüsün derseniz Allah size önce sağlıklı daha sonra bir kız evlat nasip eder inşallah ☺️Yaşınız da bir sorun göremedim ben bu yaştan sonra çocuk mu olur falan onlar öncedendi..

X