Yarışma 3.Fairy ile Ramazan Sofraları Gıdayı #BoşaHarcama

En başarılı bulduğunuz ''Fairy ile Ramazan Sofraları Gıdayı #BoşaHarcama Sofrası '' hangisidir?

• Ankete Katılan
    415
  • Anket Kapalı .

Nevreste

Bir garip yolcu
Yönetici
Editor
16 Ağustos 2010
290.066
595.881
42
Fairy ile Ramazan Sofraları Gıdayı #BoşaHarcama Tarifleri
1 Oy hakkınız bulunmaktadır.

Sofra sahipleri oylama sonunda açıklanacak...

1.Artan Sarma Harcından Patlıcan Dolması :KK200:
1.jpg

Çoğumuz sarma sarınca veya dolma yapınca bu yöntemi kullanıyoruz. İsteğe bağlı, ya biber ya patlıcan, kabak, patates hatta soğan bile doldururuz iç harcımız ziyan olmasın diye. Fazla artarsa buzluğa, az artarsa böyle sebze doldurabiliriz.
Bir gün önceden Ramazan pidesi yapmıştım. Hamurdan 2 pide çıkıyor. Fakat bir tane yapıp hamuru dolaba koydum, ertesi akşam aynı hamura pizza yaptım.
bayat ekmekleri tost makinasında kızartıp çorbada kullandım.

2.Artan Pideden Pideli Köfte:KK200:
2.jpg

Muhakkak ki Allah, israf eden ve çokça yalan söyleyen kimseleri hidayete erdirmez.. (el-Mümin,28)

Hayırlı ramazanlar..
Ben bugün iftar soframıza, bayat pide ekmeğini değerlendirmek için bursanin meşhur pideli köftesini yaptım..

Ramazanın ruhunda olan israftan uzak kalmayı bize tekrardan hatırlatan Fairy'e çok teşekkür ederiz

3.Artan Sebzelerden Mücver:KK200:
3.jpeg

Önceki gün kabak ve patates dolması yapmıştım oyduğum sebzelerin içlerini bugün mücver yaptım. Bayat pidelerdende beytinin köfte harcini yogurdum.
Yiyiniz içiniz israf etmeyiniz. Hayırlı ramazanlar :)

4.Artan Musakka Yemeğinden Tavada Börek:KK200:
24.jpg

Mutfakta israftan kaçınmak için artan yemeklere benim gibi can katabilirsiniz.Cok az kalan musakkaya patates rendeleyip hafif soteledim ve çok güzel bir tava böreği oldu. Attığımız her şeye birilerinin ihtiyacı olduğunu unutmayalım.Hayirli ramazanlar

5.Artan Patatesten Patatesli Kek:KK200:
5.jpg

Hayırlı ramazanlar kk nin güzel hatunları
Bugün yemeğimde daha önceden yaptığım Macır boreginden kalan harcı ekledim soframa
Üzerine yoğurt dökerek de servis edebilirsiniz ....
Menum
Mercimek köftesi
Patlıcan kavurması (borekten kalan harç )
Yoğurtlu sarımsaklı makarna
Patatesli kek
İrmikli kesme tatlısı
Tuzlu kurabiye
Turşu
Gün havasında bir menü oldu :)) herkese hayırlı ramazanlar ....

6.Artan Pirinç Pilavından Sarma:KK200:
6.jpg

Hayırlı Ramazanlar ,hayırlı iftarlar arkadaşlar.💕
Rabbim bu zor zamanları bir an önce atlatmayı nasip etsin inşallah.
Tamda bu zamanlarda ayrı ayrı her nimetin kıymetini bilmemiz geriyor.
Bugün soframda dünden kalan ve aynı zamanda et suyunu değerlendirip yaptigim pirinç pilavımı değerlendirdim ve yaprak sarmamın içinde kullandım. Çok daha lezzetli bir yaprak sarması oldu diyebilirim😉
💕 Rabbim her günümüzü bir önceki günden daha hayırlı ve bereketli kılsın.💕
SeVgİLeR

7.Artan Pilavdan Karnıyarık:KK200:
7.jpg

Hayırlı Ramazanlar 😊 Kalan bulgur pilavindan karnıyarık yaptım

8.Artan Kızartma ile Güveçte Köfte:KK200:
8.jpeg

Hayırlı Ramazanlar:KK200:
Günümüzün en büyük israflarından biri maalesef ekmek... toplumumuzun büyük bi kısmı ekmekleri ziyan ederken bir kısmıda maalesef ki bizim beğenmediğimiz yemediğimiz ekmeğe muhtaç...
Küçük bir kıssa...
Rivayete göre Hz.İbrahim'in (a.s.) çok malı vardır.
Allahu Teala'ya "Ya Rabbi bu kadar malın şükrünü eda edemiyorum lütfen birazını al." diye dua eder.
Allahu Teala:
"Öyleyse ekmeği ayakta ye Ya İbrahim." diye vahyeder.
Hz.İbrahim (a.s.) ekmeği ayakta yemeye başlar , fakat kırıklar dökülmesin diye boynuna bir mendil bağlar böylece kırıklar mendile dökülür.
Hz. İbrahim'in (a.s.) malı dahada çoğalır.
Yine dua eder.
Allahu Teala:
"Sen ekmek kırığına hürmet ettiğin sürece ben senden malımı azaltmam Ya İbrahim."der.
O yüzden elimizden geldiği kadarınca lütfen ekmeklerimizi ziyan etmeyelim
Sahurdan kalan kızartmayla köfte güveç yaptım.

9.Artan İç Harçtan Lahana Sarması :KK200:
4.jpg

Çok şükür Ramazan ayının son haftasına geldik.Ramazanının huzurlu sofranız bereketli olsun.:KK200::KK36:
Kabak dolması yaptım ve iç harcım kaldı içine buzluktan çıkardığım kıymayı koyduğum için tekrar dolaba koyamadım.Ertesi gün üzerine biraz bulgur ve diğer malzemerden ekledim,daha önce haşlayıp buzluğa koyduğum lahanaları çıkarıp sardım.Hatta yine harç arttı 5-6 tane biber doldurdum:-)Çok şükür harcı bitirdim:)
Yayla çorbasını bir gün önce kalan pirinç pilanından yaptım.

10.Artan Bayat Ekmeklerden Patatesli Köfte:KK200:
9.jpg

Herkese hayırlı akşamlar :KK200:

Ben bu akşam artan bayat ekmeklerimi kofte için kullandım ve firinda patatesli kofte yaptım. Geçen günden kalan haslanmis etlerimle de dugun corbasi yaparak değerlendirdim.

Rabbim elimizdeki nimetleri israf etmeden değerlendirmeyi, bugunlerimizin kıymetini bilmeyi nasip etsin.

Herkese hayırlı iftarlar. Afiyet olsun..:KK36:

11.Artan Patates Yemeğinden Yarımca Böreği:KK200:
10.jpg

Hayırlı Ramazanlar, patates yemeginden yarımca böreği yaptım.

12.Artan Makarnadan Yoğurtlu Mantı:KK200:
11.jpg

Merhaba arkadaşlar Yine Bir yarışmada beraberiz bu sefer arta kalan makarnadan yoğurtlu mantı yaptım israf etmemek tasarruflu olmak sadece bu zamana değil Her zaman yapmamız gereken bir şey kendi ailesini kesesini milletini düşünen zaten tasarrufunu yapar herkese başarılar

13.Artan Tavuk Eti ve Tavuk Suyuna Maklube :KK200:
12.jpeg

Artan tavuk eti ve tavuk suyuna maklube
Herkese hayırlı ramazanlar dilerim :) bu sene çok değişik bir ramazan ayı geçirdik Allah bir daha yaşatmasın amin amin.
hem ramazanı geride bırakıyor olmanın hem de sevdiklerimden uzak olmanın hüznünü yaşıyorum eminim herkes benim gibi hissediyordur.
Rabbim bayrama ve sevdiklerimize kavuşmayı nasip etsin tekrar herkese hayırlı ramazanlar dilerim.
:KK200: :KK200:

-----------------------------------------------------------------------------------------
Fairy ile her hafta gerçekleştireceğimiz Ramazan Sofraları yarışmasında, sizlerden gıda israfını önlediğiniz sofralarınızı bizimle paylaşmanızı bekliyoruz. Bu güzel sofraları kurmak ve dolu tabaklara sahip çıkmak sizden, boş tabakları tertemiz yapmak Fairy’den…

Gıdayı #BoşaHarcama

Yarışmaya Katılım Şekli :

Yarışma kapsamında ramazan ruhunu yansıtan, israftan kaçındığınız sofra fotoğrafını (aile olabilir) paylaşmanız gerekmektedir.

Ayrıca fotoğraf ile birlikte; bu sofrada gıda israfından nasıl kaçındığınızı, artan yemek ve malzemeleri nasıl değerlendirdiğinizi kısaca belirtmeniz gerekmektedir.

Fotoğraf ve israftan kaçınma yönteminiz özel mesaj ile Nevreste'ye yollanmalıdır.

İftar menüsü ve paylaşılmak istenen başka bir mesaj varsa eklenmelidir.

Not: Paylaşımı yaptığınızda konu editörün onayına düşecek eksiklik durumunda kullanıcıya bilgi verilecek ve eksiklik düzeltilene kadar konu aktif edilmeyecektir. Gerekirse başvuru red edilebilir.

Kriterler

Konuyla ilgili olmayan görsel ya da içerik paylaşılmamalıdır.

Mesajlar anlaşılır olmalı, israfı önleme yöntemi ve iftar menüsü paylaşılmalıdır.

Sofra sunumuna özen gösterilmelidir.

Daha önceki yarışmalarda 1 kez kazanan üyemiz, 2. kez birinci olduğunda oylamada 2. olan üyemiz kazanmış sayılacaktır.

Detaylar

Yarışma Ramazan ayı boyunca her hafta olacak ve oylamaya sunulacaktır.

Ödül

Her hafta tekrarlanacak yarışmamızın birincileri, Fairy’den temizlik paketi kazanacaktır.

1.Yarışma

Katılım başlama tarihi : 11 Mayıs 2020

En son başvuru tarihi : 17 Mayıs 2020

Oylama başlama tarihi : 17 Mayıs 2020

Oylama bitiş tarihi : 21 Mayıs 2020

Son düzenleme:
X