3 günlük bebeğim var biri lütfen bugünlerin geçeceğini söylesin bitik durumdayım 😭

Canım benim lohusa halinle ağrılarınla zor geliyor evet ama o masum da dünyayı yeni tanıyor. Çok normal aslında. Gündüz bakan yardım eden olursa dinlenirken gece daha rahat bakarsın. Her bebek farklıdır o yüzden şu zaman geçer şu zaman kalır diyemiyorum ama hiçbir bebek o haliyle kalmıyor elbette büyüyecek. Biz tabi insanız yorulup şikayet de çok edeceğiz yaratılışımız bu. Bebekler bir de annenin ruh halinden de etkilenir sakin kalmaya çalış kucağındayken ya da emzirirken
Ben uykusuz kalayım hiç sorun değil ama o bebek haliyle uyumayınca çok üzülüyorum uyuyacak ki büyüme hormonu salgılansın diye düşünüyorum ama bildiğim bütün doğruları unutturdu bana 4 günde.. geçecek diye düşünmek istiyorum 😊

Mamadan sonra uykuya daldı demissiniz belkide karnı acıkmişti karni doyunca uykuya daldi neden mama veriyorsunuz öncelikle onu sormak istedim sütünüz varsa emzirin şu an çok küçük daha ilk zamanlar tabi böyle olması da normal 2 saatte bir emzirmeniz lazim belki ağlamasinin nedeni düzgün ememiyorsa ondan da kaynaklanabilir yani sütünüz yeterlimi mamayı neden veriyorsunuz anlamadim düzgün beslenemiyorsa uykuya dalamıyordur ondan ağlayabilir birde size uyumasi icin bir tavsiye ayaklarına saç kurutma makinesiyle hafif ısı verebilirsiniz ayakları ısındıkça mayışıp uykuya dalacaktır ayrıca gazı
varsa gazını da atacaktır...daha küçük olduğu icin bu durumlari yasamaniz normal gece ağlamalarıda çok normal ama kontrolü iyi sağlayın yani genelde karni eger acsa, alti pislenmişse veya gazi varsa ağlarlar zaten bunlara cok dikkat edin öncelikle birde çok kalın giydirmeyin evin içi sıcaksa bebek sonuçta herseyden etkilenip ağlayabilir
İlk gece hastanedeydik uykuya dalmayınca ebe mama verelim süt daha yeterli gelmiyor dedi öylelikle verdik. Bende çok mama vermem diyenlerdendim ama öyle çaresiz kalınıyor ki ona iyi gelecek her ihtimali denemek istiyorsunuz. Ateşin üstünde yürü uyur deseler onu bile yapabilecek kıvamdayım. Tavsiyeler için teşekkür ederim deneyeceğim

4 5 saat bekleme kuzum max 2 saatte bir emzir benim oglum 2 bucuk aylık olmak uzere 3 saatte 1 emziriyrym seninki cok ufak daha sariligi yukselir.mama.isinede.hemen girme once emzirmej icn ugras süt zaten anca gelir diger hersey icn.korkma alışıyorsun benim 40 cikinca bi derece daha duzene girdi ama.bizdede gaz sancilari cocugu kivrandiriyo.geceleri
Dün kontrolümüz vardı sarılığı yok denecek kadar az dedi doktoru. Gündüzleri nerdeyse her saat başı gibi emişiyoruz ama gece geç uyuduğu için hatta artık yorgunluktan bayıldığı için 4-5 saat uyuyor bende uyandırmaya korkuyorum bu sefer acaba tekrar uyumaz mı diye.. iki ucu da ayrı dert 😊😊 inşallah yoluna girecek diyorum 😊

yenidoğan bebekleri uykudan kaldıramazlar ben geceleri uyutamıyorum.
Böyle bir şey yok. Oğlum da doğduğu günden itibaren uyumazdı. Daha üç gün olmuş, endişeniz çok normal. Kırkı çıkınca, üç/altı aylık olunca falan değil, belki de büyüyene kadar hiç düzelmeyecek, sadece siz alışacaksınız. Baş etmeyi öğreneceksiniz. 🥹

İlk günler, ilk aylar çok zor... Annelik başlıbaşına çok zor zaten. Çokta fazla tecrübeli değilim henüz 17 aydır anneyim. Tek diyeceğim, ilk zamanlar böyle düşünerek kendimi çok üzdüm çok hırpaladım, çok ağladım, yetersizlik hissi, lohusalık, yalnızlık vs... Kendimi bu kadar çok üzdüğüm için çok pişmanım... Şimdi hamileyim ve aynı zorluklardan tekrar geçeceğim, ve kendimi üzmeyeceğime söz verdim. Siz de kendinizi hırpalamayın lütfen, annelik bizim hayatımız boyunca vereceğimiz bir sınav, mücadele. Allah yokluklarını göstermesin 🙏 sağlıcakla büyütün..❣️
Gerçekten çok zormuş.. her seferinde üzülmeyeceğim diyorum ama hep kendimi ağlarken buluyorum. Bende 40 gün sonra daha normale dönerim inşallah 🙏 amin rabbim hiçbir anneye evlat yokluğu göstermesin sizde sağlıkla alın kucağınıza güzel günlerde büyütün yavrularınızı 💙

Dün kontrolümüz vardı sarılığı yok denecek kadar az dedi doktoru. Gündüzleri nerdeyse her saat başı gibi emişiyoruz ama gece geç uyuduğu için hatta artık yorgunluktan bayıldığı için 4-5 saat uyuyor bende uyandırmaya korkuyorum bu sefer acaba tekrar uyumaz mı diye.. iki ucu da ayrı dert 😊😊 inşallah yoluna girecek diyorum 😊
Gecede emzir sen yinede 4 5 saat uzun sure.onun zamanindaki bebek icin

Bebeğim doğduğu gece sabaha kadar emmek istemişti, şok oldum tabi ki. İlk 40 gün annemle perişandık, gece 3-4e kadar sadece emmek isterdi, uyumazdı. Merak etmeyin yaşadığınız her şey normal. Gerçekten geçecek. Evet eskisi gibi olmayacak ama yeni bir düzen kuracaksınız bebeğinizle. Anneniz de yanınızdaymış, büyük şans. Annem gidince 2 gün ağlamıştım :) ilk zamanlar annesi değil de ablasıyım gibi geliyordu ya da süt annesi. Emzir, annene ver, gazını çıkarsın :) bebeğimiz de biz de zamanla alışıyoruz işte. Tek tavsiyem yaşına göre uyanıklık sürelerini takip edin. Ben ne zaman kaç saatte bir uyutmam gerektiğini öğrendim, gündüz uykuları düzene girdi. Akşamları da loş bir ortama geçip, sabah olana kadar çıkmazdım. Bu şekilde gece gündüz ayrımı oturdu. Yoksa 1-2 ye kadar uyumuyordu. Meğer ben uyutamıyormuşum. Tabi bunlar 1-2 ay sonraki konular belki de. Ben kendim keşke önceden bilseydim dediğim için paylaştım.

Ben uykusuz kalayım hiç sorun değil ama o bebek haliyle uyumayınca çok üzülüyorum uyuyacak ki büyüme hormonu salgılansın diye düşünüyorum ama bildiğim bütün doğruları unutturdu bana 4 günde.. geçecek diye düşünmek istiyorum 😊
Arkadaşın bebeği var dediğine göre asla uyumayan bebekti. Gayet güzel büyüdü gelişti. İçiniz ferah olsun

yenidoğan bebekleri uykudan kaldıramazlar ben geceleri uyutamıyorum.
Yenidoğan uyanamıyorsa genellikle sarılık nedeniyle oluyor. Bebeğim 1 haftalık olmadan fototerapi aldı, oradan biliyorum. Sarılıkken gözlerini açmaya dermanı yoktu. Sarılığı atlatınca hareketlendi. Ama mama verdikten sonra uyuyorsa tam doymuyor olabilir. Arada emzirmek yerine sütünüzü sağarak verebilirsiniz. Böylece yeterli olup olmadığını görürsünüz. Ben sarılık nedeniyle sık sık ve yeterli beslemek zorunda olduğumda öyle yaptım. Sütümü sağdım. 60 cc çıktıysa sadece sütümü içirdim. Ama daha az çıktıysa sütüme ek olarak mama ile 60 ccye tamamladım doktor öyle dediği için. Mesela sütüm toplam 30 cc çıktıysa 30 cc de mama yaptım.

Merhaba bu yazdıklarınız o kadar tanıdık ki bi kağıda ağlaya ağlaya yazmıştım. Alışamamıştım bebeğe hele gece olunca bi kasvet kaplıyordu ki içimi bebeğimi bile kucağıma almak istemiyordum.Sonra pişman oluyordum tabi. Çook şükür Allah sağlıklı uzun ömür versin annem kardeşim yanımda idi.3 hafta sonra toparlamaya başlanıyor. Bol bol kucağına al, öp, kokla kokunu duysun. Emzir bol bol uyusun memede. Alışmıyor. Vay efendim kucağa alıştırma memede uyutma vs diyenlere asla kulak asma. Bu zamanları çok kıymetli bir daha öyle kucağında, omzunda, göğsünde uyumayacak lütfen onu senden mahrum etme. Zor uykusuzluk yeni düzen ama bu zamanlar geçiyor merak etme. GEÇİYOR. Emzik alıyorsa verin büyük rahatlık, kundak yapın eli kolu uyandırmasın moro refleksi olur bebekler bu zamanlar. Beyaz gürültü, giden araba sesi, sizin sesiniz ninni etkili olabiliyor deneyin.40 ınız a kalmadan geçiyor alışıyorsunuz bebeğe, uykusuzluğa düzene. Sizde dinlenmeye uyumaya çalışın. Benim kızımda az uyuyor Dr normal düzene girecek zamanla dedi. Yardım edeniniz varsa (anne - eş-kardeş) Son söz bebeğinize sımsıkı sarılın!! Ben çok pişmanım bebeğimi daha çok kucağıma alıp, daha çok yanında yatıp omzumda uyumasına izin verirdim. Yaptım ama daha çok yapardım varsın belim-kolum ağrısın.Uykusuz kalayım. Onlar bi mucize bu zamamları özleniyor. Sağlıcakla kalın, büyütün bebeğinizi sevgiler....

Merhaba bu yazdıklarınız o kadar tanıdık ki bi kağıda ağlaya ağlaya yazmıştım. Alışamamıştım bebeğe hele gece olunca bi kasvet kaplıyordu ki içimi bebeğimi bile kucağıma almak istemiyordum.Sonra pişman oluyordum tabi. Çook şükür Allah sağlıklı uzun ömür versin annem kardeşim yanımda idi.3 hafta sonra toparlamaya başlanıyor. Bol bol kucağına al, öp, kokla kokunu duysun. Emzir bol bol uyusun memede. Alışmıyor. Vay efendim kucağa alıştırma memede uyutma vs diyenlere asla kulak asma. Bu zamanları çok kıymetli bir daha öyle kucağında, omzunda, göğsünde uyumayacak lütfen onu senden mahrum etme. Zor uykusuzluk yeni düzen ama bu zamanlar geçiyor merak etme. GEÇİYOR. Emzik alıyorsa verin büyük rahatlık, kundak yapın eli kolu uyandırmasın moro refleksi olur bebekler bu zamanlar. Beyaz gürültü, giden araba sesi, sizin sesiniz ninni etkili olabiliyor deneyin.40 ınız a kalmadan geçiyor alışıyorsunuz bebeğe, uykusuzluğa düzene. Sizde dinlenmeye uyumaya çalışın. Benim kızımda az uyuyor Dr normal düzene girecek zamanla dedi. Yardım edeniniz varsa (anne - eş-kardeş) Son söz bebeğinize sımsıkı sarılın!! Ben çok pişmanım bebeğimi daha çok kucağıma alıp, daha çok yanında yatıp omzumda uyumasına izin verirdim. Yaptım ama daha çok yapardım varsın belim-kolum ağrısın.Uykusuz kalayım. Onlar bi mucize bu zamamları özleniyor. Sağlıcakla kalın, büyütün bebeğinizi sevgiler....
Bebeğime tek başıma bakamayacak gibi hissediyorum annemin gidecek olduğu aklıma geldikçe ruhum sıkışıyor. Gerçekten annesi gibi değilde sadece süt annesi gibi hissediyorum. Sanki o bile beni annesi olarak görmüyor gibi geliyor öyle değişik bir haldeyim ki.. umarım 3 haftaya yoluna girer o kadar çok istiyorum ki bu hayatın benim normalim olmasını. Güzel dilekleriniz ve verdiğiniz umut için teşekkür ederim 🙏

Herkese merhaba. Bu forum üzerinden hep teselli bulmaya çalıştım yine size koştum geldim. Önce bebek istedim rabbim hemen istediğimde vermedi sonra rabbim bebeğimi müjdeledi bu sefer doğum hayal ettiğim gibi olmadı. Derken kucağıma aldım oğlumu ama bu annelik işini yapamıyorum 🥺 yenidoğan bebekleri uykudan kaldıramazlar ben geceleri uyutamıyorum. 3 gün bitti kucağıma alalı ve ilk gecesi dahil gece uyumuyor. İlk gün 2 saatte bir beslemek için uyandır dediler uyusada uyandırdım emzirdim bu sefer geri uykuya dalması zulüm oldu gece en sonunda ne kadar dirensemde mama verdim. Yorgun mu düştü yoksa mamamı iyi geldi bilmiyorum mamadan sonra uykuya daldı.
2. Gün sen uyandırma o acıkınca uyanır dediler bu sefer ellemedim 4-5 saat uyudu o uyanınca besledim gündüz rahat geçti ama gece yine uykuya dalmadı. Yine mama verdim.. mamadan sonra uykuya daldı
3. Gün yine o uyandıkça emzirmeye çalıştım yine 4-5 saat uyudu gece yine uykusuz geceler oldu. Bu sefer mamada işe yaramadı. Uykuya dalamadı. İşin kötüsü 3. Gün öğürme durumu başladı bide ondan korktum kusar mi boğulur mu artık delirecek durumdayım sürekli hapşırıyor üşütüyor muyuz acaba diye düşünüyorum bu gece itibariyle göğüslerimde de mistit oldu gerçekten çok üzgünüm bu uyku düzeni için ne yapabilirim doğrusu ne artık hiçbirşey düşünemiyorum 40ı çıkınca düzelir mi birinin bana bu umudu vermesine çok ihtiyacım var
Merhaba bebeğim yok ancak annem kardeşimi doğurduğunda 18 yaşındaydım bi çok şeye şahit oldum. Düzeniniz bir günde değişti haklısınız. Ancak düşünün ki bebeğiniz 9 ay boyunca sizin karnınızdaydı. Hep güven altındaydı. Şuanda da kucağınızda kalıp uyumak istememesi normal olabilir yani

Herkese merhaba. Bu forum üzerinden hep teselli bulmaya çalıştım yine size koştum geldim. Önce bebek istedim rabbim hemen istediğimde vermedi sonra rabbim bebeğimi müjdeledi bu sefer doğum hayal ettiğim gibi olmadı. Derken kucağıma aldım oğlumu ama bu annelik işini yapamıyorum 🥺 yenidoğan bebekleri uykudan kaldıramazlar ben geceleri uyutamıyorum. 3 gün bitti kucağıma alalı ve ilk gecesi dahil gece uyumuyor. İlk gün 2 saatte bir beslemek için uyandır dediler uyusada uyandırdım emzirdim bu sefer geri uykuya dalması zulüm oldu gece en sonunda ne kadar dirensemde mama verdim. Yorgun mu düştü yoksa mamamı iyi geldi bilmiyorum mamadan sonra uykuya daldı.
2. Gün sen uyandırma o acıkınca uyanır dediler bu sefer ellemedim 4-5 saat uyudu o uyanınca besledim gündüz rahat geçti ama gece yine uykuya dalmadı. Yine mama verdim.. mamadan sonra uykuya daldı
3. Gün yine o uyandıkça emzirmeye çalıştım yine 4-5 saat uyudu gece yine uykusuz geceler oldu. Bu sefer mamada işe yaramadı. Uykuya dalamadı. İşin kötüsü 3. Gün öğürme durumu başladı bide ondan korktum kusar mi boğulur mu artık delirecek durumdayım sürekli hapşırıyor üşütüyor muyuz acaba diye düşünüyorum bu gece itibariyle göğüslerimde de mistit oldu gerçekten çok üzgünüm bu uyku düzeni için ne yapabilirim doğrusu ne artık hiçbirşey düşünemiyorum 40ı çıkınca düzelir mi birinin bana bu umudu vermesine çok ihtiyacım var
Canım doymuyodur mamayı kesme. Benim bebeğimde öyleydi çok ağlardı meğer açmış. Sarılığı çok yükseldi. Şimdi mama veriyorum huzurlu bi bebek :)

4 ,5 saat uyumuş çok iyi benimki 2 saatte bir kalkıyor. Yeni dogum yapmış arkadaşım var gece bi saate bir emziriyormus mama vermemek için. 4 saat uyusam daha ne isterim

4 ,5 saat uyumuş çok iyi benimki 2 saatte bir kalkıyor. Yeni dogum yapmış arkadaşım var gece bi saate bir emziriyormus mama vermemek için. 4 saat uyusam daha ne isterim
4-5 saat uyumadan öncede yaklaşık 4-5 saat uyanık kalıyordu ama ben oğlumun yeni doğan dönemin de 10 saatte sadece 45 dk uyuduğunu bilirim. 4-5 saatte bir emmek için uyanıp geri uyumuyordu yani maalesef. Keşke benim ki de 2 saatte bir beslenmek için uyanıp geri uyusaydı ama naparsam yapayım hiçbir zaman belli bir düzeni olmadı. Şimdi 10 aylık hala bir uyku düzeni yok uykuyu sevmiyor.

4-5 saat uyumadan öncede yaklaşık 4-5 saat uyanık kalıyordu ama ben oğlumun yeni doğan dönemin de 10 saatte sadece 45 dk uyuduğunu bilirim. 4-5 saatte bir emmek için uyanıp geri uyumuyordu yani maalesef. Keşke benim ki de 2 saatte bir beslenmek için uyanıp geri uyusaydı ama naparsam yapayım hiçbir zaman belli bir düzeni olmadı. Şimdi 10 aylık hala bir uyku düzeni yok uykuyu sevmiyor.
Benim minnak 1 aylık şu an yanımda nasıl uyuyacağını bilmiyor saat 10dan beri uyanik ve saat su an 1e gelmek uzere...müzik aciyorum her gece besigin müziğini, demin fön makinesi sesi açtım , beşik otomatik sallanan beşik ve asla sallanmayi sevmiyor, ayakta sallansa onda da uyumuyor, şu an mık mık yapıyor ses kaydı yeri olsa da atsam🙈🙈 valla ben artık uykuyu da geçtim mık mık yapmasın yeter diyorum durup bakınmiyor da değişik sesler çıkarıyor...nese ne diyordum işte bazı çocuklar uykuyu sevmiyor, benimki hem uykuyu hem beni uyutmayi sevmiyor..3 aylık olunca en azından uyku eğitimi veririz şu an eğitimden falan da anlamiyo bunlar 🥲

X