Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar 3.kullanımda saçlarımın kırık uçlarındaki beyazlıklar kayboldu

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

November 22

Her insan, yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2009
2.280
1.822
Arkadaşlar bu ürünü deneyeniniz var mı bilmiyorum.Saçlarım sarı olduğu için yıpranmış durumda ama esas neden rengi değil çünkü yıllardır saçıma ciddi bakım uygularım bakımlıdır ama düzleştirici ve fön yüzünden saçlarm çok fena durumda.Diplerden harika uzuyor ama boyu uzamıyor kırılmaktan.Tamam artık yapmıycam diyorum ama tam işe gidecekken her biri ayrı yere dönen dalgalara kızıp yine elime alıyorum düzleştiriciyi.Açıkçası uzasa, gerek kalmayacak çünkü düze yakın.Şimdi gelelim memnun kaldığım ürüne.Ben son 7 aydır sadece argan yağlı şampuan ve krem kullanıyorum o kadar eziyete rağmen saçımda belli bir düzelme yapmıştı bu ürünler zaten.Kurumaya yakınken de, sadece uçlarına down under markalı serumu sürüyorum.2 gün önce Şu gıda jöleli balyajı da denemiştim ama fayda göremedim.Geçen hafta bir maske aldım kuaför malzemeleri satan bir yerden SELECTİVE AMMİNO KERATİN MASKESİ.Üzerinde kullanma talimatı yok normal maske gibi uygulamıştım ilk 2 kullanımda. Yıkadım sürdüm havluya sardım 20 dakika bekledim duruladım.Arştırırken farklı kullanma yolunu öğrendim.Yıkamadan nemlendirdim suyla geceden, sürdüm sardım ve uyudum :) yaklaşık 9 saat bekledi sabah duruladım ve saçlarımın artık çekince uzamadığını gördüm o heyecanla kurttum ve saçlarımın kırık beyaz uçlarını göremedim saçlarım şuanda yumuşacık bu kullanım şeklyle haftada1 saç kremi olarak da istenildiği kadar kullanılabiliyormuş.Kesinlikle tavsiye ederim 1 aylık kullanımdan sonra çok daha iyi geleceğine eminim.Fiyatı 50 ye kadar çıkıyo piyasada ben 28 TL'ye aldım

Arkadaşlar bu ürünü deneyeniniz var mı bilmiyorum.Saçlarım sarı olduğu için yıpranmış durumda ama esas neden rengi değil çünkü yıllardır saçıma ciddi bakım uygularım bakımlıdır ama düzleştirici ve fön yüzünden saçlarm çok fena durumda.Diplerden harika uzuyor ama boyu uzamıyor kırılmaktan.Tamam artık yapmıycam diyorum ama tam işe gidecekken her biri ayrı yere dönen dalgalara kızıp yine elime alıyorum düzleştiriciyi.Açıkçası uzasa, gerek kalmayacak çünkü düze yakın.Şimdi gelelim memnun kaldığım ürüne.Ben son 7 aydır sadece argan yağlı şampuan ve krem kullanıyorum o kadar eziyete rağmen saçımda belli bir düzelme yapmıştı bu ürünler zaten.Kurumaya yakınken de, sadece uçlarına down under markalı serumu sürüyorum.2 gün önce Şu gıda jöleli balyajı da denemiştim ama fayda göremedim.Geçen hafta bir maske aldım kuaför malzemeleri satan bir yerden SELECTİVE AMMİNO KERATİN MASKESİ.Üzerinde kullanma talimatı yok normal maske gibi uygulamıştım ilk 2 kullanımda. Yıkadım sürdüm havluya sardım 20 dakika bekledim duruladım.Arştırırken farklı kullanma yolunu öğrendim.Yıkamadan nemlendirdim suyla geceden, sürdüm sardım ve uyudum :) yaklaşık 9 saat bekledi sabah duruladım ve saçlarımın artık çekince uzamadığını gördüm o heyecanla kurttum ve saçlarımın kırık beyaz uçlarını göremedim saçlarım şuanda yumuşacık bu kullanım şeklyle haftada1 saç kremi olarak da istenildiği kadar kullanılabiliyormuş.Kesinlikle tavsiye ederim 1 aylık kullanımdan sonra çok daha iyi geleceğine eminim.Fiyatı 50 ye kadar çıkıyo piyasada ben 28 TL'ye aldım

canım aynı keratinden bendede var 3 kere kullanmışımdır ilk kullanımda baariz bi parlaklık farkettim düzleştirdiğimde bayağı bi güclü durmustu ikincisinde sadece parlattı ücüncüsünde hicbi faydasını göremedim benim kuaförümde satıyo bunlardan beyaz hani şu nisantasında falan sosyetik kuförlerde satan kullananlar etkisini çok fazla görmüs bu yararını kaybederse falan onuda bi dene baktım buda selectivenin resminin linkinide veriyim http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQZH-9wwYfzQ0WUTfiGYVhUtSp6kvFXC4rcPYdbab9DQvTE5hU :)

$maske.jpg Canım farklı ürünlerden bahsediyoruz galiba çünkü senin denemem için bana önerdiğin ve resmini koyduğun ürün zaten benim şu an kullanıp memnuniyetimi buraya yazdığım ürün.Yani önerdiğin ürünü kullanıyorum zaten

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer denemem için önerdiğin ürünü ben yanlış anladıysam da adını söle araştırayım bakım malzemelerine sonsuza kadar açığım :) Ama bu ürünü bitirmeden başka bir şey almayacağım ciddi olarak çok beğendim

bende sarı saçtan vazgeçemeyenlerdenim ve dediğin gibi kırıklar benimde peşimi bırakmıyor ...ama bu ürünü bende denemek istiyorum yan etkisi falan yok dimi?

Evet hala kullanıyorum 5. denemem oldu geceden nemlendirip sürünce daha etkili oldu hafta sonu geceden sürüp yattım sabah yıkadım saçlarım baya farketti bakımlı ve parlak duruyor ama benim asıl sevincim uzama sinyali veriyor normalde saçım hızlı uzar dipten ama çok kırık var boydan kopmalar yüzünden uzamıyor ama bu ürünü kullandığımdan beri kopmalar azaldı buna eminim çünkü lavaboya düşen saç miktarım çok azaldı bu da uzamaya başlayacağını gösterir bence

Evet hala kullanıyorum 5. denemem oldu geceden nemlendirip sürünce daha etkili oldu hafta sonu geceden sürüp yattım sabah yıkadım saçlarım baya farketti bakımlı ve parlak duruyor ama benim asıl sevincim uzama sinyali veriyor normalde saçım hızlı uzar dipten ama çok kırık var boydan kopmalar yüzünden uzamıyor ama bu ürünü kullandığımdan beri kopmalar azaldı buna eminim çünkü lavaboya düşen saç miktarım çok azaldı bu da uzamaya başlayacağını gösterir bence

saçını nemlendirdikten sonra sadece uçlarına mı sürüyorsun yoksa uyguladığın başka kısımlar da var mı ? tamamına uygularsak aynı etkiyi verir mi acaba

Hayır sadece uçlarına değil diplerine değdirmeden yukarılara kadar sürüyorum sonra havluyla sarıp kurumasını bekliyorum kuruyunca da yatıyorum.Bu hafta sonu sabahtan sürüp akşama doğru yıkıycam geceden ıslak yatmak zor oluyor nemli kalınca.Sanırım güçlendirici bir etkisi var çünkü normalde tarayınca bile lavaboda bir sürü minik saç birikirdi kopan şimdi çok azaldı çok mutluyum

keratinli maskeler gerçekten güzel etkiler yapıyor keratin bakım yaptırsam kimbilir neler olacak :)

Canım annem geçen ay kuaför malzemeleri satan bi yerden 25tl ye kendine almıştı. Bende keratin olduğu için kullanmak istedim ama üzerinde kullanma talimatı yoktu bende şampuanladıktan sonra sürüp 5 dakika bekletip tekrar duruladım. Sen ıslak ıslak mı uyudun bende sinuzit var nasıl kullanacağım ki :KK43:(((

Canım dediğin gibi üzerinde kullanma talimatı yok ben arştırdım bayağı.saç kremi olarak sizin uyguladığınız gibi kullanılıyor.Maske amaçlı ise 7-8 saat nemlendirilmiş saçta bekletiliyormuş.Benim de sünizit sorunum var ilk iki seferde gece saçlarımı yıkamadan nemlendirdim sürdüm yarım saat bekledim sonra uyudum ama sabah başım çok ağrıdı tabi o yüzden bu hafta sabah uyanınca saçımı nemlendirdim sürdüm, evde takılacaktım zaten o gün temizlik vs yaptım :) 6-7 saat sonra da yıkadım ben geç keşfetmişim bir çok insan kullanıyormuş aslında.Ben İstanbul Maltepe de bulmuştum 28 TL

Son düzenleyen: Moderatör:

keratinin çok faydalı olduğunu okudum bi kaç yerde pahalı olduğu için alamadm bnde almayı düşünüyrm saçım uzun ama çabuk kırılıyo düzleştirici falan çok kullanıyrm :) gerçekten kullanmak lazım özellikle boyalı saçlarda

Aynen öyle canım biz kızlar malesef saçımız güzel olsun diye canına okuyoruz sonra da iş düzeltmeye gelince pahalı diyoruz :) Ama bakım şart gerçekten, saçıma üzüldüğümden beri, market şampuanlarını terkettim çünkü güzel kokuyorlar iyi temizliyorlar ama bakım amaçlı yeterli değiller.Şampuan olarak Watson'daki Live clean argan yağlı şampuanı kullanıyorum saç kremi olarak loreal elseve anında mucizevi bakım kreminin kırmızı olanını alıyorum.Kurutmadan önce de uçlarına down under marka serum sürüyorum ısıya karşı koruyucu.Azcık daha pahalılar ama saç da önemli; ben bozdum ben düzeltçem.Bir de bu keratin maskesini buldum ya tamam değmeyin keyfime :)

Canım dediğin gibi üzerinde kullanma talimatı yok ben arştırdım bayağı.saç kremi olarak sizin uyguladığınız gibi kullanılıyor.Maske amaçlı ise 7-8 saat nemlendirilmiş saçta bekletiliyormuş.Benim de sünizit sorunum var ilk iki seferde gece saçlarımı yıkamadan nemlendirdim sürdüm yarım saat bekledim sonra uyudum ama sabah başım çok ağrıdı tabi o yüzden bu hafta sabah uyanınca saçımı nemlendirdim sürdüm, evde takılacaktım zaten o gün temizlik vs yaptım :) 6-7 saat sonra da yıkadım ben geç keşfetmişim bir çok insan kullanıyormuş aslında.Ben İstanbul Maltepe de bulmuştum 28 TL

anladım canım ben zaten gece nemli saçlı uyumaya kalksam sabaha karşı baş ağrısından uyanırım uyuyamam nemlendirip bende evde dolandım 2 saat kaldı saçımda gayet memnunum. Bir de aklında bulunsun morfose marka saç kremi var sadece kuaför malzemeleri satan yerlerde bulunuyor onu da dene ben çok memnun kaldım..

nergis peki senin saçlarının uçları sünüyor muydu saçın ıslakken

Maalesef sünüyordu canım sarı saç açıcı nedeniyle yıpanıyor.Aslında ben hiç kuaförde boyatmadım asla oryal de kullanmadım zaten kumralım ama normal boya açıcıları bile yakabiliyor saçı.Şuanda sünme durumu yok desem yeridir.Saçlarım toparlanıyor en azından dolaşık değil uçlarındaki beyazlıklar yok daha az kopuyor böyle azıcık uzasın sonra gidip 2 parmak kestirip bakım yapmaya devam edeceğim

X