3 kuruş param vardı o da eridi gitti.

Markete gittim kasa görevlisine sordum dolar yükseldikçe etiketler değişti devamli her gün yeni etiket her gün yeni etiket
Peki şimdi etiket değiştireni henüz göremedim düşüşler ne zaman başlayacak dedim.

Düşüşler sabit kalırsa fiyatlara yansiyacakmis🤔 demiyorlar ki işimize gelmedi 😏
Bunun kararını veren asgari ücretle çalışan kasiyerler mi sizce? Onlar da senin benim aldığımız fiyattan alışverişini yapıyor, onlara en fazla her şey maalesef çok pahalı serzenişi yapabilirsiniz aynı ülkenin vatandaşı olduğunuz için o da.

Bunun kararını veren asgari ücretle çalışan kasiyerler mi sizce? Onlar da senin benim aldığımız fiyattan alışverişini yapıyor, onlara en fazla her şey maalesef çok pahalı serzenişi yapabilirsiniz aynı ülkenin vatandaşı olduğunuz için o da.
Fiyatin arttırılmasıni söyleyen kişilerle muhatap oluyorlar en azından bizden daha iyi biliyorlar en azından soruyorlardir

Kaçtan dolar aldınız bilmiyorum ama defalarca tarihi zirveyi gördü. Sizi tatmin edecek bir noktada risk alıp daha fazla kazanma hayalini bırakıp bozdursaydınız keşke. Dursun bakalım daha çıkar bu mantığı çok insana ev araba sattırıp altın dolar aldırdı ve sonuç hüsran. Girerken bir hedef belirleyip şu kadar kar edersem çıkarım mantığıyla yaklaşmak gerekiyor bence.

Altın doları uzun vadeli alırım 1 yıl dokunmayı düşünmediğim parayla alırım ve asla zarar etmedim
Bu düşüş kalıcı olursa zaten fiyatlar düşmeye başlar alacağınız araba telefon giyim vs fiyatı düşeceği için yine bir zararımız olmaz ama ben pek böyle olacağını düşünmüyorum dolardaki düşüşün kalıcı olması için üretim adalet güven lazım o yüzden ben altınımı bozmam benim şahsi düşüncem böyle yatırım tavsiyesi değildir

Fiyatin arttırılmasıni söyleyen kişilerle muhatap oluyorlar en azından bizden daha iyi biliyorlar en azından soruyorlardir

Market sahibi tek başinami fiyati arttiriyor sence?

Bunun zinciri, ekonomisiden hiçmi haberin yok?

Herşey ithal. Ithal olan şeyler dolar ile aliniyor. Kur düştü diye, alinan şeylerde ucuzlama oluyor diye bişey yok. 1 günde düsen kuru, niye nasil o kadar yükselmesine 'izin' verildi, madem müdahale edilebilirdi hiç düşündünmü?

Neyse fazlasi siyasete kaçar. Ivet ivet vojdansiz market sahibi, haklisin.

Market sahibi tek başinami fiyati arttiriyor sence?

Bunun zinciri, ekonomisiden hiçmi haberin yok?

Herşey ithal. Ithal olan şeyler dolar ile aliniyor. Kur düştü diye, alinan şeylerde ucuzlama oluyor diye bişey yok. 1 günde düsen kuru, niye nasil o kadar yükselmesine 'izin' verildi, madem müdahale edilebilirdi hiç düşündünmü?

Neyse fazlasi siyasete kaçar. Ivet ivet vojdansiz market sahibi, haklisin.
Boşa açıklamayın ,anlamazlar.
Bir de saldırırlar,hakli çıktıklarını sanırlar.

Ben de altın ve dövizde kardan yüzde yüz kaybettim. Yapacak bir şey yok bu kadar planı hesaplayacak halimiz yok sonuçta. Yoksa hepimiz satip alttan geri alırdık. Zaten piyasalar kapalıyken yapılan açıklama ile buna imkan verilmedi.

Suan o para bana lazım degil mevduat tercihim değil beklemeye devam edeceğim. 6 yıl önce ev yerine parayı altında biraksaymisim şu fiyattan bile iki ev alabiliyordum. Özetle paramı altında tutmaya devam edip kullanacağım zaman bakacağım kar zarar kısmına.

Markete gittim kasa görevlisine sordum dolar yükseldikçe etiketler değişti devamli her gün yeni etiket her gün yeni etiket
Peki şimdi etiket değiştireni henüz göremedim düşüşler ne zaman başlayacak dedim.

Düşüşler sabit kalırsa fiyatlara yansiyacakmis🤔 demiyorlar ki işimize gelmedi 😏
İyi de kasa görevlisine hesap sormak saçma değil mi?

Market sahiplerini bulup onlara sormak lazım her zaman onlar kârda. Çalışanlar da sonuçta o fiyatla alıyorlar evlerine ihtiyaçlarını...

Boşa açıklamayın ,anlamazlar.
Bir de saldırırlar,hakli çıktıklarını sanırlar.

Sanki adam bedavaya taşıyacak getirecek. Artık eve teslim gibi bir hizmet ne kdr yayginken
Kasiyer orda asgari ücret alıyor, birde zamları geri alın muhabbeti dinliyor oy dağlar...

uzun zaman önce aldığım dolar ve altınım var. 3 sene önce falan almıştım, düşünün. duruyor hiç ellemedim. en son doları 6.5'tan, altını da 350lerden almıştım :KK70: geçenlerde 14'ten ve 11.7'den dolar aldım az bişey. hiç de üzülmüyorum daha geçen akşam anneme ''altın 3 ay içinde 1000 tl olmaz diyebilir misin?'' dedim, aradan çok değil sadece 1-2 hafta geçti altın 1040'ları gördü. bu ülke aynen böyle bir ülke. sorun kendinize, ''bu ülkede dolar 3 ay içinde 20 tl olamaz, altın 3 ay için 1000'i göremez'' diyebiliyorsanız şu an zarardayım diye oturun üzülün. ama diyemiyorsanız üzülmeye gerek yok. yahu asgari ücreti 2800lerden 4250 yaptı ama dolar bazında aslında asgari ücrette artış değil aksine azalış var. 1 litre yağ olmuş 50 lira. ne denir ki. tl'de olma da nerde olursan ol.

X