3. PRP 0 YUMURTA

Merhabalar ben Melikexxxyyzz, şubat sonrası 3 kere tedaviye başladım ve hepsi iptal edildi. Yumurtalar büyümüyordu. En son mart ayında iptal edilen tedavi sonrası Yiğit Hocam ilk adette İstanbul'a gelin artık yüz yüze görüşelim dedi. Trabzon'daki doktorum ise hiç yorma kendini Kıbrısa git donasyon yaptır çok yoruldun demişti. Adetim yine gelmeyince cyclo progynova başladım bittikten 1 hafta sonra adet oldum ama bu sefer Ankara'dayım. Bülent Hocanın eski doktorlarından Ayşe Saltık ankarada kendi kliniğini açmıştı. Ona muayne oldum ona göre istanbula gidip Kıbrıs bağlantıları bulacaktık ama muayenede 4 folükül vardı ve 1 tanesi 14 mm olmuştu bile. Hemen tedaviye başladık bugün İstanbul'da opu işlemi oldum sonuç tek yumurta toplandı. Kök hücre sonrası ilk yumurta bakalım sonuç ne çıkacak🙏🏼🤨

Merhabalar ben Melikexxxyyzz, şubat sonrası 3 kere tedaviye başladım ve hepsi iptal edildi. Yumurtalar büyümüyordu. En son mart ayında iptal edilen tedavi sonrası Yiğit Hocam ilk adette İstanbul'a gelin artık yüz yüze görüşelim dedi. Trabzon'daki doktorum ise hiç yorma kendini Kıbrısa git donasyon yaptır çok yoruldun demişti. Adetim yine gelmeyince cyclo progynova başladım bittikten 1 hafta sonra adet oldum ama bu sefer Ankara'dayım. Bülent Hocanın eski doktorlarından Ayşe Saltık ankarada kendi kliniğini açmıştı. Ona muayne oldum ona göre istanbula gidip Kıbrıs bağlantıları bulacaktık ama muayenede 4 folükül vardı ve 1 tanesi 14 mm olmuştu bile. Hemen tedaviye başladık bugün İstanbul'da opu işlemi oldum sonuç tek yumurta toplandı. Kök hücre sonrası ilk yumurta bakalım sonuç ne çıkacak🙏🏼🤨
İnşallah o tek yumurta bebeğin olur

Benim durumum da sizden farklı değil.amh 0,02 FSH 20 , 9 kez tedavi gördüm 4 kez transfer oldum .yumurta rezervim kötü ve tek yumurta ile döllenme olmuyordu.olusan embriyolarimda gebelik olmadı.bulent trasa bende gideyim sönmez diyor um .prp zorbir tedavimi.
Prp zor değil ama başarısı kanıtlanmış tedavi değil o yüzden kesin başarılı diyemiyorlar😔 Allah yardımcınız olsun sürecimiz çok benziyor. Ben de dün kontrole gittim çok küçük folükül görüldü ama fsh 20 bu ay dinleneceğim

Canım Ayşe hocadan memnun kaldın mı ücret nasıldı

Benim durumum da sizden farklı değil.amh 0,02 FSH 20 , 9 kez tedavi gördüm 4 kez transfer oldum .yumurta rezervim kötü ve tek yumurta ile döllenme olmuyordu.olusan embriyolarimda gebelik olmadı.bulent trasa bende gideyim sönmez diyor um .prp zorbir tedavimi.
Transferlerinizde kac embriyo konuldu, ve kac günlük hangi kalitedeydiler acaba

Merhabalar 29 yaşındayım 3 yıllık evliyim. 3 yıldır tüp bebek tedavisi görüyorum. Yumurta rezerv azlığım var 0.02 amh 33 fsh değerine sahip olarak ilk gittiğim doktorum direk tüp bebek yapmam gerektiğini söyledi. 3 yıldır yumurta toplama ve embriyo havuzu tekniği uygulanarak 9 opu işlemi 2+1 prp işlemi uygulandı. 4 embriyo oluştu. 2'li şekilde transfer edildi. İlk transferim de gebe kaldım ama boş gebelik oluşmuş ilaçla düşük yaptım. 6 ay sonra kalan 2 embriyo transfer edildi sonuç negatif. Bu sürede pandemi patladı ve süreci bırakarak kendiliğinden denemeye karar verdim. Halk efsanesi ebelere merhaba gittim, kürler-karışımlar kullandım. Genel kontrolde folikül sayımın iyice azaldığını söyledi doktor. İlk zamanlar 3-4 folikül bulunurken artık 2 folikül gözüküyordu. Doktorum yeniden prp önerdi 3. Prp yaptırdım ve 3 ay antioksidan yönünden zengin beslenme programı ve vitamin takviyesine devam ettirdi. Bugün 3. Adetim de kontrolüm vardı ve hiç yumurta bulunamadı. Doktor şaşkın ben şaşkınım... önümüzdeki ay belki oluşur dedi ama yıkıldım... Doktorum yumurta varsa umut vardır diyerek beni motive ederken tedavi sonrası hiç yumurtanın bulunamaması karşısında ne diyeceğini bilemedi ve bu durum beni çok yaraladı. Bir anda yumurtalar sıfırlanabilir mi bilmiyorum. Bunun yanında 2 doz biontech aşımı oldum acaba onun yumurtalıklara olumsuz etkisi mi oluştu onu da bilmiyorum... kısacası bilinmezlik içindeyim, sizlerden buna benzer süreç yaşayan varsa ne durumdasınız nasıl başa çıktınız?
Merhaba canim benimde rezerv düşük 44 tabi yasim ondan hiç yumurta yoksa ve olmuyorsa en kötü ihtimal Kıbrıs'a gidersiniz orada yumurta döneri nakil oluyor en azinda kendi rahminde gelişiyor allahtan umit kesilmez asi etkileri bilmiyorum sırf bu sebepten asi olmamistim

Merhabalar ben Melikexxxyyzz, eski kullanıcı adım ile giremedim ama yeni bir profil oluşturdum. Ağustos ayında kök hücre tedavisi olmuştum. Kök hücre sonrası her 2 günde bir amh ve fsh bakıldı. İlk adette kontrol olacaktım ama 2 ay geçti adet olamadım. 2 kutu divina kullandım yani 2 ay daha ilaç kullanınca 4 ay sonra adet oldum. 4 folükül oluşmuştu tedaviye başladık ama ateş basmalarım ve gece uykusuzlukları başladı😔 yumurtalar büyümedi yılbaşında tedaviyi iptal etti Bülent hoca. Daha sonra ilk adette kontrol olacaktım ki yine 50 gün geçti adet olmadım ultrason kontrolüne gittim rahim duvarım incecik artık menopozsun dedi doktorum ama yine folikül vardı ilaç kullandım önce biraz büyüdü 3 folikül sonra durdu yine iptal oldu. Östrojen hormonum çok düşük şuan yapıcak hiç bir şeyim yok😔
hayırlı uğurlu olsun sevindim umut oldu bana. Öneriniz nedir beslenme takviye vs. Genetiğe gönderildi mi embiryonuz prp etkisi olmuş mudur sizce

Çok memnunum benim ilk tüp bebek muaynemi de Ayşe hoca yapmıştı o zaman acıbademde çalışıyordu. Şimdi ankarada klinik açtı
Tebrikler hamileliğin için. Allah sağlıkcakla kucağına aşmayı nasip etsin. En son gelişmelerin nasıl oldu anlatırmısın? Kök hücre ve başarıszlarsan sonra hamileliğe giden süreç? Ayşe hoca ile devam mı ettin?

Merhaba kök hücreden sonra sonuç ne oldu folükül oluştumu

Benim de amh 0.01, 30 yaşındayım

İlk tüp bebek denememde sadece 1 yumurta oluştu ama döllenmedi kalitesizdi. Opu sırasında prp de yapıldı

Daha sonra 1 ay ara verdim prp etkisini gösterebilmesi için. İkinci denememde de yine 1 folikul oluşmuştu ilk kontrolde. Ama ilaçlar sayesinde ikinci folikul de oluştu. İkisi de olgun ve kaliteli yumurtalardı. Şu anda hamileyim İnş sağlıkla kucağıma da alırım.

Fakat bizim gibi çok düşük amh seviyelerinde neredeyse her ayı değerlendirmek gerekiyor diye düşünüyorum. Kürler, kocakarı ilaçları pek işe yaramıyor sadece zaman çalıyor. Keşke ara vermeseydiniz

Merhaba bana da prp yapacaklar toplama sırasında havuz sistemi ile her seferde sanırım prp yapılacak yorumunuza denk geldim de böyle bi. Acaba prp acılı bir işlem mi ? Prp sizde ise yaradı mi ? Faydasını gördünüz mü? Amh benim 0,03 tü 0,01 e düştü. Ultrasonda 2 tane sağda 1 tane solda 1 tane de solda kist olmak üzere folikül görünüyordu doktor havuz yapacağını ve prp yı söyledi

Y

Ya çok sevindim benim gibi birinden umut dolu bir haber aldığım için. Benimde amh 0. 01 yaşım 36 sağlıklı yumurta 6 ay oluşmadı temmuzda oluştu dollendi 1.kalite oldu ama tutmadı. Simdi tekrar adeti bekliyorum ama yumurta cikması ok dar zor ki.

Merhaba bu amh ile gebe kalabildiniz mi acaba? Benim bir evlâdım var doğal yolla olan. 32 yaşındayım ikinci olmadı tüp bebek dediler fsh yüksek çıkınca. Fsh 35 lh 12 şu an amh değerim 0,03 ken 0,01 oldu sadece 1 ayda. Doktor prp ve havuz sistemi yapacağını söyledi. Ultrasonda 2 sağda 1 tane de solda folikül görünüyor 1 tane de kist olmaknuzere varmış haricinde. Doktor senden toplayabilcegim yumurta 1-2 tane 3. Soru işareti dedi. Doğal yolla %1-2 dedi yani mümkün görünmüyor tüp bebekle deneyeceğiz ama prp ve havuz sistemi dedi

Merhaba bana da prp yapacaklar toplama sırasında havuz sistemi ile her seferde sanırım prp yapılacak yorumunuza denk geldim de böyle bi. Acaba prp acılı bir işlem mi ? Prp sizde ise yaradı mi ? Faydasını gördünüz mü? Amh benim 0,03 tü 0,01 e düştü. Ultrasonda 2 tane sağda 1 tane solda 1 tane de solda kist olmak üzere folikül görünüyordu doktor havuz yapacağını ve prp yı söyledi
Prp mi ilaçlar mı işe yaradı bilmiyorum ama ikiz evlatlarım var çok şükür. 2 yaşında oldular bile. Prpde herhangi bir acı vs hissetmedim diye hatırlıyorum. Zamanınızı hiç harcamayın, bence taze transfer mümkünse yaptırın. Dondurma cozdurme işleminde de kayıplar olabiliyor demişti benim doktorum

X