3 saat arayla iki tane ertesi günü hapı içtim

1shiny1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2023
34
7
herkese Merhaba arkadaşlar 25 eylülde bir ilişki yaşadım erkek arkadaşım bir kere içime boşaldı boşalır boşalmaz banyoya gidip temizlemeye çalıştım 10 saat sonra ertesi günü hapı kullandım ama 3 saat sonra bende ishal yaptı eczane de çalışanlara sordum tekrardan almak gerekiyor mu diye hap ölmüş dediler bu yüzden başka bir markanın ertesi günü hapını kullandım bende yan etki olarak sadece yorgunluk ve karın ağrısı yaptı normalde çok araştırdım bir taneden fazla kullanmak sakıncalı olduğunu biliyorum ama kusma veya ishal durumlarında tekrar kullanınız yazıyordu bende tekrardan içtim sorum şu ona rağmen hamile kalır mıyım ayın 2 sinde reglim gelmesi lazım normalde reglim gelmesi için soğan kürü vb. şeyler içmeli miyim çok korkuyorum lütfen yardım edin hayatımda ilk defa böyle bir şey oluyor çok telaş yapıyorum internette her araştırma yaptığım da farklı şeyler çıkıyor ertesi günü hapı aldıkları halde hamile kalanlar filan yazıyordu ama ella markasını okudum benim içtiğim iki hapta ella değil...

İçe boşalma durumunda ertesi gün hapına rağmen gebe kalma riski var. Yumurtlama döneminde denk geldiyse hap etki etmeyebilir. Aktif cinsel hayatınız varsa ve gebe kalmayı düşünmüyorsanız korunmayı partnerinizin insafına bırakmamalısınız. Kondom zaten şart olmalı ama hadi takmadı başka bir yöntemle korunmalısınız.

İçe boşalma durumunda ertesi gün hapına rağmen gebe kalma riski var. Yumurtlama döneminde denk geldiyse hap etki etmeyebilir. Aktif cinsel hayatınız varsa ve gebe kalmayı düşünmüyorsanız korunmayı partnerinizin insafına bırakmamalısınız. Kondom zaten şart olmalı ama hadi takmadı başka bir yöntemle korunmalısınız.
yumurtlama döneminde değilmişim baktım ama ne kadar fayda sağlar bu bilmiyorum çok haklısınız gerçekten şu an çok pişmanım zaten ne yapacağımı da bilmiyorum

X