3 saatte dip kose temizlik nasil yapilir(Güncellendi)

Bu bilgileri kagida yazip buzdolabimin kapagina asacagim. Çok güzel faydali bilgiler paylasim için tesekkürler.
Bu arada ben arti olarak ilk siralara makineye çamasirlari atmak yazacagim ki temizlik yaparken onlarda yikanmis olur.
Tekrar tskler :)

Dip köşe temizlik diyorsunuz benim heryerim halı diyorsunuz. Halıları kaldırmadan nasıl dip köşe temizlik yapıyorsunuz?

Evet aynen dediğim gibi benim evin her yeri hali
Hem de öyle küçük halılar değil kanepenin alti da tv unitesinin alti da masanın alti da halı
masayı en son yerinde kurdular kaldırması mümkün değil çok ağır
o yüzden ben ha deyince halı kaldiramiyorum kenarlari kivirip oyle siliyorum
şimdi evim tamir ediliyor inşallah bu sefer her şey istediğim gibi olucak o zaman dediginiz gibi yapma sansim var
ha eğer bunu zaman kaybı gibi görüyorsanız şunu da belirteyim evet halı kaldirmiyorum ama ben de bulasigi elimde yikiyorum

Son düzenleme:
Anladım canım. Evet üzerinde okadar ağır eşyalar varken kalkması mümkün değil tabi her temizlikte.

Ben normal orta yerde olan 4-5 m2 halıları kastettim. Ben bile her süpürgede halıları kaldırmıyorum, 15 te bir falan...

Kendi dip köşe temizliğime göre yorum yaptım ben.

Benide bugün dipköşe bir temizlik bekliyor hemde saat 4ten sonra

İşe kotuğumu silerek başlicam, halıları kaldırıcam süpürücem silicem, mutfağıda aynı şekilde, halıları halı yıkama yada buhar mak. ile temizlicem 3 halımı.
Banyo tuvaleti buhar mak. ile temizlicem ( ilk defa denicem de )

Ama cam-kapı-mutfak dolaplarına giremicem için yinede çok derin bi temizlik sayılmaz.

Ama koltuğum ve halım okadar battı ki, ne temizlik yapsam içime sinmiyor o yüzden önce onları halledicem. Bu arada evim 100 m2 nin üstünde

Son düzenleme:

Şu koltukla ilgili konunu okudum canım
tay tuyunu bilmem ama ben hali yıkama makinesiyle halimi yikamistim bi bak istersen belki işine yarar

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=628262

azerincim valla hep bu senin topiğe göre gidiyorum çok memnunum kuzum
bu hafta bayram temizliği topiğklerine başlıyoruz eşimle malum tatil ve doğum zamanına az kaldı

Gezinirken denk geldim bu topiğe canım ama senin koltuğun koyu sayılır kumaşıda farklı. Benimki bembeyaz baksana. Eğer dedikleri gibi su lekesi bırakırsa mahvolur. Cesaret edemem yani. Deneme yanılma yapmayada fırsatım yok b, köşesinde yapayımda bekliyim die.

Teşekkürler :)
Temizlikten nefret ediyorum

Azem

Bebek gelir gelmez tadilata mı girişeceksiniz ? Zor olmayacak mı balım ?

Yardıma gelirdim de çok uzaksın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…