3. TÜP BEBEK İÇİN TÜP MİDE OLMAK..

Ben1.81 boyunda 130 kiloyla tup bebek yaptim. Kendimi bildim bileli kiloluyum. Ve kilo veremiyorum. Polikistik over hastasiyim. Dogal yolla olmuyor. Sana nasil tup bebek yapmislar diyen doktor bile cikti karsima. Kavga edicektim neredeyse. Ilk tup bebek denememde hamile kaldim. 133 ile doguma girdim. ALLAH nasip etti anne oldum. Isteyen herkese nasip etsin. Yukardaki isterse kilo bile engel degil .. Istanbul bahçeci t.b.merkezi dr. cem celik
bana da canım ankaradaki prof dr berfu demir kilo vermeden sana tüp bebek yapamam dedim 2 tane ünv hastabesinde tüp bebek yaptırıp olmayınca özelde şansımızı deneyelim dedik..samsundan ankaraya onun yanına gittim boy 165 kilo 108 idi yani yaşın da var 40a da az kalmış dedi 90a in opu yapayım 80 de transfer dedi ..
zaten annem vefat etti falan kendimden de geçtim dedim normal olmuyor tüp bebek olmadı kilo da veremiyorum sağlığımda elden gidiyor gözümü kapadım tüpmide ameliyatına karar verdim oldum çok şükür onu da geçirdik ..şimdi 6 7 ay kilo verme sürecmi bekleyeceğim...önce tabii ALLAH ol diyecek ama henüz bizim için zamanı gelmemiş demek ki ben elimden geleni yaptım bundan sonrası nasip..

biraz fazla kaçırdım mı aklım çıkıyor...mide gitmiş gerçekten :)

Allah saglik versin. Geçmiş olsun. Sonra da bebis verir insallah:) yolun acik, sansin bol olsun.

Merhaba öncelikle geçmiş olsun inşallah en kısa sürede verirsiniz fazla kilolarınızı ve sağlıkla kavuşursunuz evladınıza. Bende kilolu olduğum için konu dikkatimi çekti yazmak istedim 3,5 yıldır evliyim 39 yaşındayım nerdeyse 3 yıldır çocuğumuz olsun diye uğraştık 2 aşılama 2 başarısız tüp bebek denememiz oldu sonra başka bir merkeze başvurduk ilk gittiğimde 112 kilo idim boyum da 1,65 kilonun tabiki önemi var ama hamile kalmak için tek başına engel değil, bugün 14.haftalık ikizlerime hamileyim çok şükür :dua: gittiğim hiçbir doktor zayıfla öyle gel demedi bekledim desinler de bende tüp mide olayım diye ama demediler bende olmadım vakit kaybı olacak diye düşündüm ben en az 1 yıl hamile kalmamanız lazım dedi sorduğum tüp mide ameliyatı yapan doktorlar. tabiki kilo vermem gerekliydi hamileliğim rahat geçsin diye kendi çabamla 104 kiloya düşebildim hamile kaldıktan sonra 2 kilo verdim bulantılardan iştahsızlıktan ama sonradan açıldı tabi :) bugün diyetisyen kontrolüm var kaç kilo aldım bilmiyorum :) siz olmuşsunuz ameliyatı inşallah zayıf bir şekilde hamile kalacaksınız ve hamileliğiniz rahat geçecek dualarım sizinle ve sizin gibi bir çok anne olmak isteyen hemcinsimle :dua:
Hangi merkeze gittiniz acaba aiz

Ben1.81 boyunda 130 kiloyla tup bebek yaptim. Kendimi bildim bileli kiloluyum. Ve kilo veremiyorum. Polikistik over hastasiyim. Dogal yolla olmuyor. Sana nasil tup bebek yapmislar diyen doktor bile cikti karsima. Kavga edicektim neredeyse. Ilk tup bebek denememde hamile kaldim. 133 ile doguma girdim. ALLAH nasip etti anne oldum. Isteyen herkese nasip etsin. Yukardaki isterse kilo bile engel degil .. Istanbul bahçeci t.b.merkezi dr. cem celik
maşallah allah bağıslasın yavrunuzu 3 kilo almayı nasıl başardınız hamilelik boyunca :) bebiş ne kadar doğdu acaba? benim şeker sıkıntım da var insilün başladık dikkat ediyorum yediklerime ikizlerime hamileyim korkuyorum da bir yandan nasıl kilo alacaklar bu yediklerim ikisine yetecek mi diye.

Benim boyum 150 kilom şuan 81. Tüp bebek tedavisine başladığım da 78 kiloydum 78 gebe kaldım yani ilk tüp bebek denemem de. Kilo sanırım herkeste aynı etkiyi yapmıyor. Şuan ameliyat olmuşsunuz kaç kilosunz merak ettim fıstık gibi olacaksınız inşallah 😊

Hangi merkeze gittiniz acaba aiz
Tup mide ameliyatı için mi ?
Eğer onu soruyorsanız samsun ondokuz mayıs ünv hastanesinde doc.dr selçuk ozbalciya ameliyat oldum kendisinden çok memnunum çok ılgili ve başarılı 1 ayı tamamladım 10 kilom gitti

Kilo hamileliğe engel değil lafına inanmayın bence şansı çok düşürdüğünü söyleyen doktorlarda çok fazla.Kendinizi zorlayın kiloları mutlaka verin düşünün birde hamile olunca o kilonuzun üzerine daha da kilo almaya devam edeceksiniz.Gebeliğiniz ne kadar sağlıklı olabilir ki ?

Merhaba arkadaşlar,
Ben 2014 yılından beri kadınlar kulubündeyim ve derdim evlat..
9 senelik evliyim bu zamana kadar 2 aşılama 2 tüp bebek yaptırdık hiç hamile kalmadım o duyguyu bilmiyorum. 36 yaşındayım birkaç aya 37 olacağım tüp bebeklerim de olumsuz olunca özellere gittim 2 yere...Samsun medicana ankara bahçeci..Ankara'daki bahçecideki Prof. Berfu hoca neredeyse bana kilolarımdan dolayı çok kızdı yani bu kiloları o bacaklar nasıl taşıyacak dedi bir sorun yok ama bu kiloda sana tedavi yapamam dedi o zaman 108 kiloydum tabii haklı ama insan çok da utanıyor yani..
Ünv. de yıllarında kilo problemim yoktu sonra okul bitti atanamadım panik atak falan ilaçlar sonra evlendim biraz verdim sonra sadece evdeki hayat umutsuzluk üzüntü tedaviler derken tatlı krizleri 81 ile evlendim ameliyat öncesi 114 kiloydum..
Astımım azdı hareket kısıldı dedim hamile kalsam bile ne ben ne de bebeğim sağlıklı olacak en son işte berfu hoca aha 40 a da az kalmış senin için zaman çok daralıyor diyince de içime taş oturdu annemi kaybettim onun üzüntüsünden ne diyeti ne sporu düşünebildim yerimde saydım 1 seneden fazla ve ben ve eşim oturduk karar verdim tüp mideye hem öncelikle evlat hasretim için hem de sağlığım da gidiyordu yaş da gidiyordu...Şimdi 6-7 ay geçsin diye bekleyeceğim...
Ünv. hastanesindeki doktorlar kilo önemli değil diyor ooo senden daha kilolular hamile kaldı diyor ama yaş beden yapı aynı sonucu vermiyor ne yazık ki..
Hamile kalan arkadaşlardan duanızı bekliyorum..
Kilosu olan arkadaşlar da inşallah biraz kurtulabilir kilolarından bu derdi ALLAH düşmanıma vermesin ...ALLAH bu kadar bekletti hepimize tüm isteyenlere hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin inşallah amin..
Şimdi 3. tüp bebek için moralolarak da kendimi hazırlamaya çalışıyorum..
HAMİŞ OLDUĞUMDA HAMİLEYİM YAZACAĞIM GÜNÜ BEKLİYORUM HEYECANLA...
TABİİ ALLAH HAYIR İLE SAĞLICAKLA KUCAĞIMIZA ALIP SAĞLICAKLA BÜYÜTMEYİ DE NASİP ETSİN BİZLERE İNŞALLAH AMİN..
Dilerim Allah en hayirli en guzel evlatlardan nasib eder. Eşimin patronunun 14 sene çocuğu olmamiş. 6 kere tup bebek yapmişlar negatif olmuş. En sonunda HLA ile ilişkili sorun bulmuşlar. Hiçbir doktor degil sadece bir doktor akil etmiş kontrol etmeyi. Ne olduğunu bilmiyorum. Eşime soylerim daha etrafli sorar burdan bildiririm. Onu buldukdan sonra galiba ona yonelik tedaviyle hamile kalmiş şu an kizi 18 yaşinda.

Dilerim Allah en hayirli en guzel evlatlardan nasib eder. Eşimin patronunun 14 sene çocuğu olmamiş. 6 kere tup bebek yapmişlar negatif olmuş. En sonunda HLA ile ilişkili sorun bulmuşlar. Hiçbir doktor degil sadece bir doktor akil etmiş kontrol etmeyi. Ne olduğunu bilmiyorum. Eşime soylerim daha etrafli sorar burdan bildiririm. Onu buldukdan sonra galiba ona yonelik tedaviyle hamile kalmiş şu an kizi 18 yaşinda.
Çok teşekkür ederim memnun olurum en son kilo dediler bakalım kilolarım gitmeye başladı

🤩🤩 Aynı kilodayız bende hafta sonu transfer olacam insAllah

4 ay olacak ameliyat olalı 25kilodan kurtuldum çok şükür...bakalım nasipse bayramdan sonraya tüp bebek düşünüyoruz yeniden

maşallah hayırlısıyla inş. olur
inş. tüp bebeğe gerek kalmadan olur

maşallah hayırlısıyla inş. olur
inş. tüp bebeğe gerek kalmadan olur
inşallah canım ben de umut ediyorum tedavisiz ALLAH verir hayırlısı ile sağlıcakla inşallah maddi olarak da 2 tüp bebek benim tüp mide amieliyatı çok zorladı bizi en azından bebeğimize harcarız

X