3 yaş kızım nefes alırken uyurken hırıltısı var

Sanem0907

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2017
1.549
729
33
Merhaba kızımın uyurken hırıltılı nefes alıyor ıkı gundur boyle hava verdım ventolın ve cortaır sabah da aksamda ama hırıltısı var halen öksürük burun akıntısı baska bır sey yok daha once de 2 defa bronsıt olmustu 1 aydır flixotide sabahları kullanıyoruz bronşit olmasın diye verdi bıze. Acaba burnu tıkalı dıye mı hırıltıaı var yada cıgerlerıne mı ındı nasıl anlaşılır ılerlemesınden korkuyorum.. Acıle goturcem ama genel durumu ıyı dıye götuemedım ama yarın göturcem cıgerlerını dınlesın dıye. Burun akıntısı yok atesı yok ılk gun bogazım agrıyor dedı sonra burnu tıkandı anlamadım artık her seyden korkar oldum siz hırıltısı olunca neler yapıyorsunuz

kbb doktoruna gidip Geniz etine baktırın
Alerji alt yapısı sebebiyle bu şekilde olur ve düzgün takip edilmezse Geniz eti ameliyatı ile sonuçlanır (ki bu da ayrı bir rahatlatma şekildir. Kötü bir şey değil)

Ventolin cortair çok ağır ilaçlar
Doktor reçete ettiğinde dahi minimum seviyede kullandım kızıma
Taşikardiye sebep olabiliyor bilginize

Buhar verıorum zaten ventolın ve cortaır verdım
Buhar vermeniz ayrı bir şey ama oradan sümüğü çekmeniz için demiştim. Burun kuruyorsada serum fizyolojik ile nemlendirip aspiratör yardımı ile sümüğü çekin çünkü bebekler balgam ve sümük çıkarmakta zorlanıyorlar. Bu hem hastalığı ileri dereceye taşıyor hem de aşağı inmesine sebebiyet verebilir. Evin nemini iyi ayarlayın %45-60 oranında olsun. Odayı muhakkak havalandırın. Banyodada burnunu çok güzel boşaltabilirsiniz.

İnek sütü içiyorsa kesin geniz akıntısını, öksürüğü muhteşem azdırıyor. Kuru dut yedirebilirsiniz vücuttaki enfeksiyonu temizler

Eklentiler

• 29BA1086-A175-4055-98A9-CD0028C60F8C.jpeg
    29BA1086-A175-4055-98A9-CD0028C60F8C.jpeg
    78,4 KB · Görüntüleme: 22
Gece uyurken rahatsizsa sogani ikiye kesip yarisini basina/yastigina yakin bir yere birakin, rahatlatiyor uyumasini. Gecmis olsun

Merhaba kızımın uyurken hırıltılı nefes alıyor ıkı gundur boyle hava verdım ventolın ve cortaır sabah da aksamda ama hırıltısı var halen öksürük burun akıntısı baska bır sey yok daha once de 2 defa bronsıt olmustu 1 aydır flixotide sabahları kullanıyoruz bronşit olmasın diye verdi bıze. Acaba burnu tıkalı dıye mı hırıltıaı var yada cıgerlerıne mı ındı nasıl anlaşılır ılerlemesınden korkuyorum.. Acıle goturcem ama genel durumu ıyı dıye götuemedım ama yarın göturcem cıgerlerını dınlesın dıye. Burun akıntısı yok atesı yok ılk gun bogazım agrıyor dedı sonra burnu tıkandı anlamadım artık her seyden korkar oldum siz hırıltısı olunca neler yapıyorsunuz

Ciğerlerine inse duramaz ateşi vsde olur.

X