3 yaşında oğlum yine bronşit :( yardım lütfen..

gazeldustubaglara

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2012
10.411
2.198
mrb kızlar...oğlum 8 aylık civarındayken bronşit olmuştu ve hastanede yattı iki üç gün... tam kış ortasında memleketimizden buraya taşınmıştık...sanırım o dönemde üşüttü ciğerlerini ve şükür atlatmıştı... nebulizatörler kullandık, soğuk buhar ve ilaçlı buhar verdik geceleri bile 4 saatte bir uyanıp verdik...penisilin falan vuruldu yavrum :KK43: çok kötü bi dönemdi ama şükür dedik atlattık...
doktorumuz dikkat etmemizi ve rüzgarlı cereyanlı ortamlarda tutmamamızı gibi telkinler verdi, o gün bugündür oğlum şimdi 3 yaşını doldurdu ve elimden geleninde fazlasıyla koruyup kollarım devamlı...terlese hemen sırtına havlu koyarım...soğuk birşey yedirip içirmem...ama ne kadar kollasam da yine bronşit olmuş...pazartesi günü burnu akıyordu ve öksürüğü vardı götürdük grip diye düşündük...doktor bronşit olmuş dedi :KK43: okadar üzüldüm ki, yine iğneler serumlar hastanede yattık 2 gündür... tedavi oldu şükür şimdi fena değil, ama evde devam edicez cumartesiye kadar iğneleri var bir sabah bir akşam vurulacak :KK43:
ayrıyeten nebulizatörle dört saatte bir ilaçlı buhar veriyorum...
kızlar lütfen başından geçen varsa, veya doktor hemşire üyeler varsa bir akıl verin...napsam da kollasam bu bronşitten...nedir bu kadar yakamıza yapışan bu hastalık...dikkat ettiğim halde neden tekrar oldu bu...:KK43:
hep böyle tekrar bronşit olacakmı diye düşünmekten bi hal oldum...hasteanelerde elimizde serumla gerçekten düşündükçe çok üzülüyorum...rabbim kimsenin evladını hastaneler düşürmesin...dermansız dert vermesin :KK43:

Geçmiş olsun gazel bende sanırım 6-7 aylıkken bronşite yakalanmışım belkide daha erkendir bilemiyorum gitmedigim doktor yemedigim igne ve ilaç kalmamış doktorların hepsi 7 yaşına kadar geçmez demişler çok şükür 7 yaşında atlatmışım ara sıra üşüttügüm falan olur ama kolay kolay yenilemedi inşallah yenilemezde.

geçmiş olsun bende küçükken yakalanmıştım doktor 7 yaşından önce geçmez dedi hakikatende öyle oldu o yaşa kadar çok hastalanırdım
korumak lazım
sana tavsiyem özellikle kış aylarında hergün 1 yemek kaşığı harnup pekmezi yedir hastaşıklardan koruyor özellikle solum yolu hastalıkları gripten
yine güvediğin bir aktardan harnup tozu al tadı güzel
nesguikine filan karıştırıp içir
arı polenide iyi gelir kış aylarında korur
yine düzenli kefir içir
ben bunları verdim kışın hiç hastalanmadı ama yazın sıcaklarda ağır gelir diye vermedim kışın hastalanmayan çocuk yazın hastalandı

benim kardeşimde bronşitti ama küçük değildi büyüktü oda çok iğne yedi zavallım ama annem dedemin yaptığı balı hakiki bal onu içirdi şerbet olarak sürekli ve artık eseri yok hayatında çok şükür

umarım yavrunda biran önce kurtulur bu hastalıktan kıyamıyorum onlara hiç allahım çocuklarımızı hastalıklardan korusun
hasta olanlarada tez zamanda şifa versin inş...

Bende yıllarca bu hastalıga yakalanıp durmusum canım annem artık bu kışı cıkamaz herhalde ölür bu cocuk diyomus üzüntüden mahvolmus ama bazı bünyeler zayıf ne kdr kollarsan kolla bi yerde yakalanıyor benim tavsiyem bolbol gıda takviyesi bal ve pekmez özellikle. Birde her doktora güvenmeyin ve buhar makinesi konusunda temkinli yaklaşın, bana astım teşhisi bile kondu ama uyanık olmasalar şimdi sprey bağımlısı olacakmısım birde alerjik bronşit tedavisi başka ve aradaki farkı her doktor yakalayamıyor o ihtimali de göz ardı etmeyin geçmiş olsun şimdiden çocuk bu hasta ola ola büyür..

çok geçmiş olsun ne iyi gelir nasıl bu hastalıktan krutulunur bilsem de ben de uygulasam :/ iki sene önce oldum hastanede yattım, yaşadığım yer çok soğuktu ondandır artık istanbul'dayım bişey olmaz dedim bu sene de bronşit oldum. sanırım bi kere yakalandın mı sürekli tekrarlıyor kendini :/

tekrardan çok çok geçmiş olsun

Geçmiş olsun gazel bende sanırım 6-7 aylıkken bronşite yakalanmışım belkide daha erkendir bilemiyorum gitmedigim doktor yemedigim igne ve ilaç kalmamış doktorların hepsi 7 yaşına kadar geçmez demişler çok şükür 7 yaşında atlatmışım ara sıra üşüttügüm falan olur ama kolay kolay yenilemedi inşallah yenilemezde.

yedi yaşına daha çok var canım yaa, sürekli olacak mı böyle :KK43:
allah yardımcımız olsun....

geçmiş olsun bende küçükken yakalanmıştım doktor 7 yaşından önce geçmez dedi hakikatende öyle oldu o yaşa kadar çok hastalanırdım
korumak lazım
sana tavsiyem özellikle kış aylarında hergün 1 yemek kaşığı harnup pekmezi yedir hastaşıklardan koruyor özellikle solum yolu hastalıkları gripten
yine güvediğin bir aktardan harnup tozu al tadı güzel
nesguikine filan karıştırıp içir
arı polenide iyi gelir kış aylarında korur
yine düzenli kefir içir
ben bunları verdim kışın hiç hastalanmadı ama yazın sıcaklarda ağır gelir diye vermedim kışın hastalanmayan çocuk yazın hastalandı

polen var evde canım nasıl kullanıyoruz biraz anlatırmısın??
genelde kışın hastalanmayan çocuk yazın çabuk hastalanıyor, oğlum da kışın öyle aman aman bi hastalık geçirmedi, grip olmuştu sadece...ağustosun ortasında yakalandık işte :KK43:

benim kardeşimde bronşitti ama küçük değildi büyüktü oda çok iğne yedi zavallım ama annem dedemin yaptığı balı hakiki bal onu içirdi şerbet olarak sürekli ve artık eseri yok hayatında çok şükür

umarım yavrunda biran önce kurtulur bu hastalıktan kıyamıyorum onlara hiç allahım çocuklarımızı hastalıklardan korusun
hasta olanlarada tez zamanda şifa versin inş...

hakiki balı bulmaz zor burda canım..pekmez yapar eşimin ailesi, ondan vereyim bakalım inşallah faydası olur...teşekkür ederim..

Bende yıllarca bu hastalıga yakalanıp durmusum canım annem artık bu kışı cıkamaz herhalde ölür bu cocuk diyomus üzüntüden mahvolmus ama bazı bünyeler zayıf ne kdr kollarsan kolla bi yerde yakalanıyor benim tavsiyem bolbol gıda takviyesi bal ve pekmez özellikle. Birde her doktora güvenmeyin ve buhar makinesi konusunda temkinli yaklaşın, bana astım teşhisi bile kondu ama uyanık olmasalar şimdi sprey bağımlısı olacakmısım birde alerjik bronşit tedavisi başka ve aradaki farkı her doktor yakalayamıyor o ihtimali de göz ardı etmeyin geçmiş olsun şimdiden çocuk bu hasta ola ola büyür..

gıda takviyesi eczanede satılan vitamin türü bişeymi canım??
oğlumda biraz alerji de çıktı...çok değil ama azcık varmış...doktorumuz cumartesi günü alerjisiyle ilgili görüşelim geldiğinizde dedi..
cumartesiye kadar iğneler var işte bugün 2 tanesi yapıldı, 4 tane kaldı :KK43: yavrum artık bacakları basmaz oldu acıdan...çok yakıyor antibiyotikmiş iğne...:KK14:

Gazelim , bende yemek topiğine yazıyorum , sen konu açmışsın arkadaşım .

Çocuklarda bronşit için keçi boynuzu kürü okudum şimdi , senin için araştırken .Sende bir bak istersen .İbram Saraçoğlunun .

KK da iki arkadaşa özel mesaj attım , onlarda bu sorun vardı çünkü , geçti diye biliyorum .

Asıl sana bahsettiğim arkadaşımda astım ve kronik bronşit vardı 5 aylıkken başlamıştı , şimdi bir şey yok .Telini açsın , yazacağım sana .

Sıkma canını arkadaşım , dua ediyorum bende paşaya , keyfi , sağlığı yerine gelsin inşallah.

çok geçmiş olsun ne iyi gelir nasıl bu hastalıktan krutulunur bilsem de ben de uygulasam :/ iki sene önce oldum hastanede yattım, yaşadığım yer çok soğuktu ondandır artık istanbul'dayım bişey olmaz dedim bu sene de bronşit oldum. sanırım bi kere yakalandın mı sürekli tekrarlıyor kendini :/

tekrardan çok çok geçmiş olsun

teşekkür ederim aqualily'cim...:KK43: büyük yaşta da oluyor demekki :KK43: ne kadar kollasam da tekrar oldu işte :KK43: sana da allah şifa versin canım...

Gazelim , bende yemek topiğine yazıyorum , sen konu açmışsın arkadaşım .

Çocuklarda bronşit için keçi boynuzu kürü okudum şimdi , senin için araştırken .Sende bir bak istersen .İbram Saraçoğlunun .

KK da iki arkadaşa özel mesaj attım , onlarda bu sorun vardı çünkü , geçti diye biliyorum .

Asıl sana bahsettiğim arkadaşımda astım ve kronik bronşit vardı 5 aylıkken başlamıştı , şimdi bir şey yok .Telini açsın , yazacağım sana .

Sıkma canını arkadaşım , dua ediyorum bende paşaya , keyfi , sağlığı yerine gelsin inşallah.

çok sağol ausum yaa, allah razı olsun senden...
konu açtım aklıma çare gelmedi başka...belki bilen yaşayan varsa tavsiyeleri olur diye...:KK43: elimiz kolumuz bağlı işte doktor ne derse onu yapıyoruz...doğal yollarla belki bi çare bulurum umuduyla konu açayım dedim...harnup pekmezini bende çok duymuştum bronşite faydasını, ama bu hazır satılan pekmezler ne kadar doğal acaba?? :26:
hangisinden alayım, kaliteli olduğunu bildiğin bi marka varmı??

çok sağol ausum yaa, allah razı olsun senden...
konu açtım aklıma çare gelmedi başka...belki bilen yaşayan varsa tavsiyeleri olur diye...:KK43: elimiz kolumuz bağlı işte doktor ne derse onu yapıyoruz...doğal yollarla belki bi çare bulurum umuduyla konu açayım dedim...harnup pekmezini bende çok duymuştum bronşite faydasını, ama bu hazır satılan pekmezler ne kadar doğal acaba?? :26:
hangisinden alayım, kaliteli olduğunu bildiğin bi marka varmı??

Dur onu akşam kayınpedere sorayım , pekmezde üstad onlar , ben sana yollarım burdan .

Arkadaşim cok gecmis olsun. Insallah en yakın zamanda sağlığına kavuşur oglusun. Bir önerim olacak. Kemal milar isimli bir doktorun yazılarını okudum. Sodyum bikarbonat in mucizelerinden bahsediyor. Saniyir

Arkadaşım çok geçmiş olsun. İnşallah bir an önce sağlığına kavuşur oglun. Bir önerim olacak. Kemal milar isimli bir doktorun sodyum bikarbonat ile ilgili yazilarini okudum. Bir cok hastaliga sifa oldugu gibi sanıyorum bronsite de iyi geliyordu. Yazimi gören herkesin arastirip kullanmasini öneririm. Ben ilk bardakta faydasını gördüm.

X