3 yıldır hamile kalamıyorum yardim lutfen 😥

Bunu nasıl başarıcam hic bir fikrim yok sanirim unutmaya calisirken bile aklimda bebek fikri var 😔

Canım benim.
Hani hiç düşünmediğimiz zaman oldu diyor ya herkes
Hiç düşünmemek değil aslında.
Tevekkül etmek bence bu.
2 ay ben de gün dakika sayıyordum.
Takvime ilişki günlerini yazıyordum.
Ovulasyon takip ediyordum.
İki günde bir ilişki...
Tabi olmuyordu.
Sonra diğer ay bunları yapmıcam dedim.
Hiç takvime yazmadım.
Eşimi hiç zorlamadım hadi çocuk yapalım diye.
On gün beraber olmadığımız oluyordu yoğunluktan.
Ama hiç takılmadım.
Aklıma gelince başka işlerle uğraşmaya başladım.
Gittim tatlı yaptım.
Bi şeyler okudum.
Her an aklıma getirtmemeye çalıştım.
Ve sürpriz.
O kadar az beraber olmamıza rağmen o ay hamile kaldım. 🤗

Tevekkül et.
Ve bebek fikrini çıkar aklından.
Çıkar dediğim aklına geldiği her an başka şeylere odaklan.
Temizlik yap.
Film izle.
Hobinle uğraş filan.
Bak güzel haberler vereceksin bana inanıyorum ben 🤗

Canım merhaba, detaylıca bildiğim bir konu değil ancak etrafımdan buradan böyle iğneler sonucu hamile kalan çok duydum. Belki bir belki beş kez deneyeceksin bunu biz bilemeyiz. Ama Allah ömür verdiği sürece yaşıyoruz ve yaşadıkça ümidimiz var. Sen iyi düşün sadece stress bile bebeğe engel olabilir ki yakın bi tanıdığım bunu yaşadı.

Bence de zaten stres kaynaklı bu durum. Yoksa hic bir problem neden yokken neden olmasın. Biz elimizden geldigi maddi durumumuz yettiği kadariyla bir seyler yapmaya calisiyoruz allahim hepimize bu duyguyu tattirsin inşallah.

Canım benim.
Hani hiç düşünmediğimiz zaman oldu diyor ya herkes
Hiç düşünmemek değil aslında.
Tevekkül etmek bence bu.
2 ay ben de gün dakika sayıyordum.
Takvime ilişki günlerini yazıyordum.
Ovulasyon takip ediyordum.
İki günde bir ilişki...
Tabi olmuyordu.
Sonra diğer ay bunları yapmıcam dedim.
Hiç takvime yazmadım.
Eşimi hiç zorlamadım hadi çocuk yapalım diye.
On gün beraber olmadığımız oluyordu yoğunluktan.
Ama hiç takılmadım.
Aklıma gelince başka işlerle uğraşmaya başladım.
Gittim tatlı yaptım.
Bi şeyler okudum.
Her an aklıma getirtmemeye çalıştım.
Ve sürpriz.
O kadar az beraber olmamıza rağmen o ay hamile kaldım. 🤗

Tevekkül et.
Ve bebek fikrini çıkar aklından.
Çıkar dediğim aklına geldiği her an başka şeylere odaklan.
Temizlik yap.
Film izle.
Hobinle uğraş filan.
Bak güzel haberler vereceksin bana inanıyorum ben 🤗

O kadar güzel tanimladin ki denemedigim yol yok. Tabiki öncelik tedbir bizden tevekkül allahtan dedik ciktik yola. Öncelik dedim tamam olmiyor aticam kafamdan attim da bi kac ay hic orali bile olmadim hatta takvimim programini da sildim. Ne kadar unutsam da bilinç altim bebek diyor. Annelik istiyor bünye onu susturamiyorum ben. Hatta bi ara psikoloğa bile gitmek istedim ama bi türlü ayağım varmadi. Ama sanki icimde bir seyler hareketleniyor sanki haziranda hamilelik beni bekliyor gibi. Haziranda belli olacak vaziyet dilerim allahtan hersey yolunda gider ve buradaki herkese umut olurum

Merhaba arkadaşlar size 3 yıldan bu güne bebek olmasıyla ilgili yasadigim macerayi anlaticam acaba siz yardımda bulunabilirmisiniz? Eşimle evlendik ve ilk 1 yıl korundu eşim. Sonra bebise karar verdik ve bundan sonra başladı olayımiz. Denemeye başladık ve 3 ay boyunca olmayınca doktora gittim ilk doktorum bana "daha 3 ay denemissiniz ve 8 ay boyunca cabalayin o zaman olmazsa bakariz" demisti. Ben pek verim alamadigimi düşündüm. Tabi 8 aya yakin bekledim yine olmayinca baska bir doktora gittim. Alttan muayene etti saglikli olduğumu ancak rahimde polip olduğunu soyledi. Tabi poliple cok hastasi hamile kalmis ama eger bende olmazsa polibi alma ihtimalinin olabileceğini soyledi. Bana bu doktorum ilk klomeni yazan dr. Klomeni kullandım ve Tabi catlatma ignesi. kontrole gittim 3 yumurtamin da çatladığını soyledi. Nasil seviniyorum ama bi gorseniz. Kesin bakiyorum sonuca. Bi baktim hastayim. Yok dedim tamam bu doktor da olmadi. 3 ay sonra baska bi doktora gitmeye basladim. Bu doktorum bana polip var ama sıkıntı degil bu kayboladabilir dedi. Her gittigimde de polip yok demisti. Tedaviye basladik ve dr. 5 kere klomen ve catlatma ignesi verdi sonuc tahammulum kalmadi artik olmuyor. Her ay agla agla agla. Tamam dedim bu doktor da olmayacak. Suan baska bi dr. Geldim ve bu ins. Dogru dr. Bu dr. da bana ilk once hic bir problem yok olmamasi icin ihtimal yok icini ferah tut olacak allahin izniyle dedi. Bana femara verdi bu ay icin yani dün 30. 05. 2020 de basladim bu ilaca gunde 2 kez kullanicam 08. 06. 2020 de kontrole gidicem yumurtalara bakacak sanirim catlatma verir belkide vermez cunku yumurta gelisimiyle ilgili problemim yok dr gelenelde bunu isi sansa birakmayalim diye yapiyorlar. Eger bu da sonuc vermezse aşılama yapicam dedi. Bakalim ne olacak umarim tutar umarim olur çünkü benim ne şansım ne tahammülüm kalmadi 😥 bana yardimci olabilecek kimse var mi acaba..
aşılanma da tüp bebek gibi ücretli mi peki

Merhaba arkadaşlar size 3 yıldan bu güne bebek olmasıyla ilgili yasadigim macerayi anlaticam acaba siz yardımda bulunabilirmisiniz? Eşimle evlendik ve ilk 1 yıl korundu eşim. Sonra bebise karar verdik ve bundan sonra başladı olayımiz. Denemeye başladık ve 3 ay boyunca olmayınca doktora gittim ilk doktorum bana "daha 3 ay denemissiniz ve 8 ay boyunca cabalayin o zaman olmazsa bakariz" demisti. Ben pek verim alamadigimi düşündüm. Tabi 8 aya yakin bekledim yine olmayinca baska bir doktora gittim. Alttan muayene etti saglikli olduğumu ancak rahimde polip olduğunu soyledi. Tabi poliple cok hastasi hamile kalmis ama eger bende olmazsa polibi alma ihtimalinin olabileceğini soyledi. Bana bu doktorum ilk klomeni yazan dr. Klomeni kullandım ve Tabi catlatma ignesi. kontrole gittim 3 yumurtamin da çatladığını soyledi. Nasil seviniyorum ama bi gorseniz. Kesin bakiyorum sonuca. Bi baktim hastayim. Yok dedim tamam bu doktor da olmadi. 3 ay sonra baska bi doktora gitmeye basladim. Bu doktorum bana polip var ama sıkıntı degil bu kayboladabilir dedi. Her gittigimde de polip yok demisti. Tedaviye basladik ve dr. 5 kere klomen ve catlatma ignesi verdi sonuc tahammulum kalmadi artik olmuyor. Her ay agla agla agla. Tamam dedim bu doktor da olmayacak. Suan baska bi dr. Geldim ve bu ins. Dogru dr. Bu dr. da bana ilk once hic bir problem yok olmamasi icin ihtimal yok icini ferah tut olacak allahin izniyle dedi. Bana femara verdi bu ay icin yani dün 30. 05. 2020 de basladim bu ilaca gunde 2 kez kullanicam 08. 06. 2020 de kontrole gidicem yumurtalara bakacak sanirim catlatma verir belkide vermez cunku yumurta gelisimiyle ilgili problemim yok dr gelenelde bunu isi sansa birakmayalim diye yapiyorlar. Eger bu da sonuc vermezse aşılama yapicam dedi. Bakalim ne olacak umarim tutar umarim olur çünkü benim ne şansım ne tahammülüm kalmadi 😥 bana yardimci olabilecek kimse var mi acaba..
MERHABA
tatlım canını sıkma bence
eşin hiç doktora gittimi spermio testi dna hasarı testi yaptırdımı sigara kullanıyor mu veya kullanıyor mu yaş kaç eşinin yaşı kaç v.s. çoook fazla alt başlık bulunmakta ayrıca sadece senin doktora gitmen bana değişik geldi büyük ihtimal eşlerdede eksiklik olabiliyor klomen gibi başka ilaçları eşininde kullanması çok önemli lütfen tek taraflı düşünme ve kendini canını sıkma pozitif ol sen iyisindir belki ufacık bir mineral eksikliğidir

Geçmiş olsun. Yalnız değilsiniz,bende sizin gibiyim. Ve birçok kişi. 2 yıllık evliyim,hiç bir sorunumuz yok. Geçen ay ilk defa klomen çatlatma iğnesi kullandım ama olmadı . Bu ay aşılama yapacağız. Benim yaşım da var. Hiç umudum yok aşılamadan ama Allahtan ümit kesilmez. 2 haziranda klomene başladım. 13 haziranda aşılama olacak

Geçmiş olsun. Yalnız değilsiniz,bende sizin gibiyim. Ve birçok kişi. 2 yıllık evliyim,hiç bir sorunumuz yok. Geçen ay ilk defa klomen çatlatma iğnesi kullandım ama olmadı . Bu ay aşılama yapacağız. Benim yaşım da var. Hiç umudum yok aşılamadan ama Allahtan ümit kesilmez. 2 haziranda klomene başladım. 13 haziranda aşılama olacak
ben de sizin gibiyim 2 yıllık olumsuz bir süreç... bu ay ben de aşılama olacağım nasipse

Canım ben de aylarca bitkisel kürler denedikten sonra bi o kadar da klomen femara falan denedim. Doktorlar pcos olup olmadığım konusunda hem fikir değildi. Kilo kıllanma sivilce gibi problemlerim ve hormonlarda bi sıkıntı yoktu. Ultrasonda pco görüntüsü bi var bi yok diyolardı. Sonuç olarak bi problem var ki o kadar uzun zaman olmadı diye düşündüm ve 1,5 yıllık evliyken tüp bebeğe başladım. Aşılama denemek istemedim çünkü o kadar ilaç git gel zahmet ve beklenti %10’luk bir ihtimal için olacağına % 50 için olsun dedim ve çok şükür ilk denemeden bi çocuğum var 1,5 yaşında. Dondurulmuşlar da var onları denemeyi düşünüyorum şimdi de normalini bekleyip stres oluyorum nasılsa bari stresi bu şekilde yaşayayım diyorum. Herkesin durumu farklı tabi Allah hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin herkese.

Sadece ilaç kullanacaksınız sandım. Olmuyorsa beklememek lazım. Zaten bizim gibi kadınlar

arka arkaya olacağız o zaman aşılama.
Ben 3 kez klomen ve çatlatma iğnesi denedim. Artık sıra aşılamada. Evet daha fazla beklemek istemiyorum 2 yıl çok uzun bir süre bence daha uzun sürenler de var tabi . Allah sabrımızı arttırsın

MERHABA
tatlım canını sıkma bence
eşin hiç doktora gittimi spermio testi dna hasarı testi yaptırdımı sigara kullanıyor mu veya kullanıyor mu yaş kaç eşinin yaşı kaç v.s. çoook fazla alt başlık bulunmakta ayrıca sadece senin doktora gitmen bana değişik geldi büyük ihtimal eşlerdede eksiklik olabiliyor klomen gibi başka ilaçları eşininde kullanması çok önemli lütfen tek taraflı düşünme ve kendini canını sıkma pozitif ol sen iyisindir belki ufacık bir mineral eksikliğidir

Merhabalar kusura bakma canim cevap vermedim bir türlü.
Evet eşim de dr gitti testleri gayet iyi tek problem bile yok cok şükür. Evet sigara kullaniyor. Benim yaşım 29 eşimin yaşı 34.
Eşim sadece test yaptırdı herşey olumlu olunca kimse dr. Gitsin demedi ama ozellikle onunda gitmesi gerek mi bilemiyorum. Belki de dedigin gibi bende bi eksik takviye sorunu da olabilir ama oyle bile olsa 5 6 dr bilemeyebilir mi ki 😧

Ben 3 kez klomen ve çatlatma iğnesi denedim. Artık sıra aşılamada. Evet daha fazla beklemek istemiyorum 2 yıl çok uzun bir süre bence daha uzun sürenler de var tabi . Allah sabrımızı arttırsın

Evet bu süreç biraz sıkıntılı ama sabır bizi zorlayan en büyük etken. Yıllardır olmayan bebek isteyen eşler var bizimki onun yaninda 2 3 yil deyince tuhaf geliyor. Ama kimse ne yanimizdaki ne karsimizdaki bu duyguyu allah yasatmasin ama yasamadan anlayamaz. Isyan etmek istemiyorum allah biliyor ya cok fazla anne olmak istiyorum rabbim herkese bu duyguyu tattirsin ins. Canim eger aşılamayla ilgili bana haber bilgi yasadiklarini bana da anlatirmisin. Ben pazartesi gunu kontrole gidicem yumurtalıklarima bakip büyük ihtimalle catlatma ignesi verecek. Şayet olur olmazsa da aşılama yapilacak merak ediyorum. Beni unutmaz bilgi verirsen çok çok sevinirim.

Evet canim ama benim dusunceme gore sanki en iyi yöntem aşılama bence. Çünkü iliski esnasinda sperm isabet etmeyebiliyor ama sende ve eşinde cok elzem bi durum yoksa tam gununde tam anında spermi catlayan oluşan ve artik zamaninda koyuyorlar. Bana cok mantikli geliyor. Bi de elaleten bi sperm degil cok saglikli spermleri koyuyorlar.

Canım ben de aylarca bitkisel kürler denedikten sonra bi o kadar da klomen femara falan denedim. Doktorlar pcos olup olmadığım konusunda hem fikir değildi. Kilo kıllanma sivilce gibi problemlerim ve hormonlarda bi sıkıntı yoktu. Ultrasonda pco görüntüsü bi var bi yok diyolardı. Sonuç olarak bi problem var ki o kadar uzun zaman olmadı diye düşündüm ve 1,5 yıllık evliyken tüp bebeğe başladım. Aşılama denemek istemedim çünkü o kadar ilaç git gel zahmet ve beklenti %10’luk bir ihtimal için olacağına % 50 için olsun dedim ve çok şükür ilk denemeden bi çocuğum var 1,5 yaşında. Dondurulmuşlar da var onları denemeyi düşünüyorum şimdi de normalini bekleyip stres oluyorum nasılsa bari stresi bu şekilde yaşayayım diyorum. Herkesin durumu farklı tabi Allah hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin herkese.

Merhaba canim allahim bagislasin. Cok sevindim ne güzel net bi sekilde davranmışsın en guzeli tüp bebek. Tabi bunun icin maddiyat gerekli ama benim suan ona durumum yok dr söylediği zaman sinirleniyorum bazen olmazsa tup bebek diyorlar ama benim maddiyatim ne olacak kim odeyecek o parayi. Zaten maddiyatim olsa sizin gibi yapardim direk tup bebek.

Merhaba canim allahim bagislasin. Cok sevindim ne güzel net bi sekilde davranmışsın en guzeli tüp bebek. Tabi bunun icin maddiyat gerekli ama benim suan ona durumum yok dr söylediği zaman sinirleniyorum bazen olmazsa tup bebek diyorlar ama benim maddiyata ne olacak kim odeyecek o parayi. Zaten maddiyatim olsa sizin gibi yapardim direk tup bebek.
Şartlar sağlandığında devlet tarafından karşılanıyor sanırım tedavi.

Ama ilaçlari devlet karşılamiyor. Zaten sorunda ilaclarin cok pahali olmasi cok acı bi durum
Şu cocuk istiyorum düşüncesini kafanzdan bi atsanız hayatınza baksanz bakin o zaman nasıl olcak ben 5 bucuk senedir evliyim su 1 senedir hic düşünmedim bile ise basladm hayatma baktm kimseyi kıskanmadım 4 sene kendimi yiyodum burda gizli gizli nasıl çocuk sahibi olabilirm diye araştırmalar yapıyordm inan biraz o düşünceden stresten uzaklaşnca oluyo ki tedavi falan da olmadm şu an rabbim kucagma almayi nasip ederse bekliyorum bebisimi inşallah seninde olur üzme kendini kardesim

X