Gebeliğe Hazırlık 30 yaş ve üstü ilk gebeliğini doğal yöntemle deneme sürecinde olanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

VenusDrkn

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2019
12
8
39
Merhaba, ben 34,5 :) yaşındayım. Şimdiye kadar gebeligi kariyer planlarım ve diğer sosyal şartların oluşmaması sebebiyle bilinçli olarak erteledim. Hep korunuyordum. Yıllar sonra geçen yaz ikinci evliliğimi yaptım. Çok şükür çok mutluyum ve artık çocuk sahibi olmaya hazır hissediyorum. Hissediyorum da bakalım biyolojik saatim benimle aynı fikirde mi?! Umarım geç kalmamışımdır ve doğal yollardan gebe kalabilirim.
Bu başlığı; benzer durumda, ilk gebeliğini dogal yolla deneme surecinde olan 30 yas ustu arkadaşlarla paylaşım için açtım hadi bakalım güçlü kadınlar rastgele..

Merhaba, ben 34,5 :) yaşındayım. Şimdiye kadar gebeligi kariyer planlarım ve diğer sosyal şartların oluşmaması sebebiyle bilinçli olarak erteledim. Hep korunuyordum. Yıllar sonra geçen yaz ikinci evliliğimi yaptım. Çok şükür çok mutluyum ve artık çocuk sahibi olmaya hazır hissediyorum. Hissediyorum da bakalım biyolojik saatim benimle aynı fikirde mi?! Umarım geç kalmamışımdır ve doğal yollardan gebe kalabilirim.
Bu başlığı; benzer durumda, ilk gebeliğini dogal yolla deneme surecinde olan 30 yas ustu arkadaşlarla paylaşım için açtım hadi bakalım güçlü kadınlar rastgele..
Merhaba, ben de 34,5 oldum:dondurma: Halen doğal denemedeyiz. Beklenen adet tarihim 8 Ocak, umarım bu konu uğurlu gelir size de bize de, hayırlı haberlerle geliriz.

Bende 35,5 yaşındayım. 3. Aşılamamı yaptırdım sonuç bekliyorum:) umarım sizler hemen gebe kalırsınız.
Amin, insallah siz de hayirlisi ile pozitif sonucla gelirsiniz, birkac aya kadar biz de tup bebek tedavisine baslamayi dusunuyoruz, hem biraz daha akisina birakmak hem de yillik iznimi ona gore planlamak icin biraz daha beklemek istedim. Hakkimizda hayirlisi olsun bakalim.

Ben de 34 yaşındayım. Maalesef doğal yolla gebelik olmadı. Şimdi tedavi süreci deyim. Bakalım ne olacak. Ama Çevremde benim yaşımda doğal hamile kalanlar oldu. Yani kişiye göre değişiyor
Siz ne kadar süre denediniz tedaviye başlamadan önce? Biz daha 2 aydır deniyoruz 1 yıla kadar süresi var sanırım. Geçen yıl hamile kalan yakın bir arkadaşım var aynı yaştayız 1,5 yılda oldu doğal yolla. Şu an bebeğini seviyoruz :emir_bebek:Darısı başımıza

Ben de yarın kontrole gideceğim jinekoloğa.. Karar verdikten sonra bu yönde bir kontrole gitmedim bakalım alt yapı sağlam mı :KK48: en son rutin smear testi olmuştum. Bu arada 1 haftadır (büyük ihtimalle psikolojik) tad alma duyum değişti gibi geliyor bir de meme uçlarında aşırı hassasiyet ve gerginlik var. Gitmişken kan testi yaptırsam mı acaba yoksa regl tarihimi mi beklesem :KK51:
(12 Ocak )

İnşallah çok beklemeden güzel haberler alırsınız kızlar isteyen herkese dua ediyorum, benim kimlik 29 ama gerçek yaşım 30 ilk hamileligim tamamen doğal yollarla oldu. Yakın arkadaşım 36 yaşında doğal yollarla hamile kaldı ve bebeği de doğdu. Genel kontrolleri yaptırdıktan sonra problem yoksa stres yapmadan deneyin yaslariniz oldukça müsait :anneadayı:

Yaş 31 4 aydır korunmuyoruz inşallah bu ay tutar bakalim hayırlısı hormin testlerim normal çıktı

Merhaba, âmin inşallah sizin yaş daha avantajlı bizden.. Yeni mi deniyorsunuz?
30 yas ve ustu diyince bende yazdim :) hayir canim benim iki gebelik kaybim var 5 senelik evliyim iki dusukten sonra korundum iki aydir yine bebek istiyoruz bakalim nasip . siz gittinizmi doktora hormon testi falan yaptirdinizmi

Bende geleyim buraya o zaman:) 32 yaşındayım 5aydır deniyoruz bakalım bir sorun yok dendi. Bu ay da olmadı nasip inşallah bir daha ki aya güzel haberler alırız hep birlikte.

Aşılama yönteminde ne kadar sürede sonuç alınıyor bilmiyorum ama umarım yakın zamanda güzel haberler alırsınız bizle de paylaşmayı unutmayın:KK200:
11 ocakta inşallah tutar. Yavaş yavaş tüp bebek yolları görünüyor

Siz ne kadar süre denediniz tedaviye başlamadan önce? Biz daha 2 aydır deniyoruz 1 yıla kadar süresi var sanırım. Geçen yıl hamile kalan yakın bir arkadaşım var aynı yaştayız 1,5 yılda oldu doğal yolla. Şu an bebeğini seviyoruz :emir_bebek:Darısı başımıza
1 yıl denedik olmadı canım. Ben o bir yıl süresinde test yaptırdım hamileliğe engel birşey çıkmamıştı. Eşimin değerleri düşüktü ama normal olur demişti doktorlar. Sonuç olmadı şimdi detaylı tetkiklerden sonra aşılama yada tüp bebek olacağız.

İnşallah çok beklemeden güzel haberler alırsınız kızlar isteyen herkese dua ediyorum, benim kimlik 29 ama gerçek yaşım 30 ilk hamileligim tamamen doğal yollarla oldu. Yakın arkadaşım 36 yaşında doğal yollarla hamile kaldı ve bebeği de doğdu. Genel kontrolleri yaptırdıktan sonra problem yoksa stres yapmadan deneyin yaslariniz oldukça müsait :anneadayı:

Teşekkürler desteğin için, tebrik ederim gebeliğini sağlıkla kucağına almak nasip olsun inşallah.. :dua:

X