Gebeliğe Hazırlık 30 yaş ve üstü ilk gebeliğini doğal yöntemle deneme sürecinde olanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
30 yas ve ustu diyince bende yazdim :) hayir canim benim iki gebelik kaybim var 5 senelik evliyim iki dusukten sonra korundum iki aydir yine bebek istiyoruz bakalim nasip . siz gittinizmi doktora hormon testi falan yaptirdinizmi

Ben doktora gittim genel ultrason baktılar herşey iyi görünüyormuş kist vs. yok endometrium kalınlığı 14 müş smear testi zamanım gelmişti örnek verdim. ama üretkenlik ölçecek diğer test ve kontroller için regl zamanımı bekliyorum 3. 4. gününde bakılıyormuş. hormon testlerim de o zaman bakılacak.
gebelik kaybına üzüldüm ben hosteslik yapıyorum bizim işte de düşük riski çok yüksek bir çok iş arkadaşım düşük yaşadı. Ama bence risklere değil hep pozitif gelişmelere odaklanmak gerek. ben inanıyorum sağlıklı bir gebelik yaşayacağımıza. senin bat ne zaman canım?

Bende geleyim buraya o zaman:) 32 yaşındayım 5aydır deniyoruz bakalım bir sorun yok dendi. Bu ay da olmadı nasip inşallah bir daha ki aya güzel haberler alırız hep birlikte.

Hoş geldin :) bu ay bat ın geçti anladığım kadarıyla? bir sonraki kaçında? uygulama kullanıyor musun gebelik ihtimalinin yüksek olduğu günler için ? ben kullanıyorum ama ne kadar tutarlı bakalım göreceğiz.. Gerçi yumurtlama gününü bilsen de her zaman deneme için uygun şartlar olmuyor ki canım :KK48: iş güç yorgunluk bazen iş yüzünden başka şehirde oluyorum. :KK33:

Ben doktora gittim genel ultrason baktılar herşey iyi görünüyormuş kist vs. yok endometrium kalınlığı 14 müş smear testi zamanım gelmişti örnek verdim. ama üretkenlik ölçecek diğer test ve kontroller için regl zamanımı bekliyorum 3. 4. gününde bakılıyormuş. hormon testlerim de o zaman bakılacak.
gebelik kaybına üzüldüm ben hosteslik yapıyorum bizim işte de düşük riski çok yüksek bir çok iş arkadaşım düşük yaşadı. Ama bence risklere değil hep pozitif gelişmelere odaklanmak gerek. ben inanıyorum sağlıklı bir gebelik yaşayacağımıza. senin bat ne zaman canım?
evet pozitif olmak gerek ama buda cogu zaman elimizde olmuyor . Benim adetim bugun bitti bakalim bu ay olur insallah :) ben hormon testlerini falan yaptirdim FSH biraz yuksek cikmisti amh istedi dr oda 1.78 cikti normal dedi ama bilmiyorum valla paranoyak oldum ben

Ben 34 oluyorum bu sene, bi boş gebeliğim var bir de 2 cm çikolata kistim, 10 aydır deniyoruz

merhabalar bende 34 yaşındayım. tüp bebek tedavisindeyim şuan Allahım hepimize nasip etsin inşallah. yaşı geçmiş arkadaşlarım çok fazla beklemeden rahim filmi çektirmenizi öneririm herhangi bir sıkıntı olabilir en azından ona göre hareket edersiniz normal çekilen ultrasonda sıkıntı pek görülmüyor

Bence tutacak içime öyle doğdu hakkında en güzelini dilerim.

kızlar 11 ocak test günüm ama ben dün erken gebelik testi yaptım negatif çıktı. pek sanmıyrum. üzüldüm ağladım .olsa azda olsa silik çıkardı diye düşünüyorum.negatif sonucum yani.

kızlar 11 ocak test günüm ama ben dün erken gebelik testi yaptım negatif çıktı. pek sanmıyrum. üzüldüm ağladım .olsa azda olsa silik çıkardı diye düşünüyorum.negatif sonucum yani.
Aşılama oldun degilmi canim kacinci gun bugun insallah tutar karamsar olma

olmazsa da üzülme vakti zamani vardir Allah en hayirli zamanda saglikli bebekler nasipetsin hepimize moralini bozma

ben 32 yaşındayım cnm. 2 çikolata kisti (Biri :1 diğeri:2.5 cm) vardı. dpktorların normal yolla hamile kalman zor demeleri yüzünden, naparız evlat mı ediniriz ileride kafalarına soktuklarındanım:) hadi deneyelim dedik. Sık ilişki falan hak getire. Haftada 1 bazen 2 di. 3 ay içinde hamile kaldım. Sana tavsiyem doğal beslen. Kuru incir, yer fıstığı, avokado, bal-polen karışımı vb. Bol sebze, protein. He bir 1.5 kutu bir macun kullandım instagramda falan dolanıyor belki bilirsin. şimdi 6. ayımdayım Allah nasip etti. Kafanı rahat tut, ilişkiyi bebeğe indirgeme. bol şans :KK66:

ben 32 yaşındayım cnm. 2 çikolata kisti (Biri :1 diğeri:2.5 cm) vardı. dpktorların normal yolla hamile kalman zor demeleri yüzünden, naparız evlat mı ediniriz ileride kafalarına soktuklarındanım:) hadi deneyelim dedik. Sık ilişki falan hak getire. Haftada 1 bazen 2 di. 3 ay içinde hamile kaldım. Sana tavsiyem doğal beslen. Kuru incir, yer fıstığı, avokado, bal-polen karışımı vb. Bol sebze, protein. He bir 1.5 kutu bir macun kullandım instagramda falan dolanıyor belki bilirsin. şimdi 6. ayımdayım Allah nasip etti. Kafanı rahat tut, ilişkiyi bebeğe indirgeme. bol şans :KK66:

Sen bana büyük umut oldun şu an, Allah razı olsun :)

Bence de beslenmenize dikkat edin kaliteli yapın beslenmenizi.ogunleriniz tam yesilliginiz kuruyemişinizi tüketin folikasid başlayın.....sonrada ovulasyon testiyle yumurtalama gününüzü tespit ederek deneyin çünkü programlar bazen sasıriyor....ovulasyon testiyle prog. Tutup tutmadığını görürsünüz..

dombili_xl bat tarihin bu günmüş umarım temiz bir gün geçiriyorsundur ? :)
Selam canim, regl oldum sabah ben, testte de negatif ciktigi icin beklenti kalmamisti zaten artik bu ay icin. Bir de reglin ilk gunu agrim olurdu hep, bu ay hic olmadi. Sen nasilsin, umarim her sey yolundadir.

Merhaba bende 32,5 yaşındayım. İlk gebeliğim olacak inşallah Allah nasip ederse...3 aydır deniyorum. Tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum :)

Ben evli değilim ama ablalarım hep otuzlarından sonra evlendi...35’ten sonra sapır sapır çocuk yaptılar.. hatta bir ablam 40 yaşında ikinci çocuğunu geçen sene doğurdu tamAmen doğal yollarla..!! 😂😂Ama şöyle bir şey var bizim sülalede şimdiye kadar çocuğu olmayan çıkmadı inanılmaz Doğurgan bir sülalem var hatta benim anneannem çocuklarıyla beraber vakti zamanında doğurmaya devam etmiş bir kadındı rahmetli :KK70: :KK70:

X