30 yaşından sonra öğretmen olan var mı?

pxixrxixl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2006
144
1
46
melekler aranızda 30 yaşından sonra öğretmen olan var mı? ne gibi zorluklar yaşadınız kpss de yaş konusunda sıkıntılarınız oldu mu?

Ben de geç öğretmen olacağım. 28 sırnaşık şey ama bunun bir avantaj olduğunu düşünüyorum çünkü diğe yeni atanacak meslektaşlarıma göre çok daha olgunum ve kendime hakimim. Eğer bundan 5 yıl önce atanıyor olsaydım eminim ki çok çok daha zorlanacaktım.yerimseniben

uf ne biliyim aslı62 sanki saçma sapan gereksiz hatta alay konusu olacakmış gibi bu 30 yaşından sonra öğretmen olmaya kalkmak

BENDE BU KONUDAN YANA ÇOK PİŞAMLIK YAŞIYORUM.1987 DOĞUMLUYUM VE 2 YILA YAKINDIR EVLİYİM.LİSEDE ÖSS E HİÇ HAZIRLANMADIM ÇALIŞMADIM ÖNEMSEMEDİM.AMA ŞİMİD ÇOK PİŞMAN OLDUM BİR SÜRÜ ÖZEL SEKTÖRDE ÇALIŞMAK ZORUNDA KALDIM VE PERİŞAN OLDUM.HER GİRDİĞİM İŞ YERİNDE Bİ SORUNLA KARŞILAŞTIM.ŞİMDİ KARAR VERDİM BU YIL KENDİMİ DENEMEK VE HEYECANIMI YENMEK İÇİN ÖS YE GİRECEM AMA GELECEK YIL BİR DERSANEYE GİDİP ÇOK SIKI ÇALIŞIP KAZANMAK İSTİYORUM.BİR ÖĞRETMEN OLMAK İÇİN NELER NELER VERMEZDİM Kİ.EŞİMDE BANA DESTEK OLUYOR AMA SÖZEL BÖLÜMDEDE MESLEK YOK DİYORLAR YOK BİR SÜRÜ AÇIKTA OLANLAR VAR DİYORLAR 4 YILLIK SAYISALCILAR BOŞTA GEZİYOR DİYORLAR.NOLUR ARKADAŞLAR BANA YARDIM EDİN.CVP LARINIZI BEKLİYORUM.:a015:

Bide Tayin Işi Beni Korkutuyor Prosedür Ne Bilmiyorum Tam Ama Eğer Doğuya Falan Tayin Verilirse Mesela Hangi şehirdeysen O şehrin Bi Köyünde Görev Yapsan Geçici Olarak 2 Yil O Zaman Mecburi Görevini Yapmiş Olabilir Misin?valla Bu Konuda çok Cahilim Nolursunuz Acil Yardim.

uf ne biliyim aslı62 sanki saçma sapan gereksiz hatta alay konusu olacakmış gibi bu 30 yaşından sonra öğretmen olmaya kalkmak

Ne olacak canım yaaa ben 21 yaşımdan sonra öğretmen oldum tamam erken başlamanın çok avantajı var ama sen de sanki çok yaşlıymışsın gibi konuşmuşsun neden olmasın bizim fakültede 60 küsur yaşında amcalar vardı arkadaşımın sınıfında 40 na merdiven dayamış çoluklu çocuklu bir arkadaş vardı öğretmen olacak olan... Ne olacak kiii... Merak etme benim bildiğim kadarıyla devlette çalışmak istiyorsan sınır 39....Ok? Hiç hevesini bozma yola devam oldu mu tatlıma.s.

melekler aranızda 30 yaşından sonra öğretmen olan var mı? ne gibi zorluklar yaşadınız kpss de yaş konusunda sıkıntılarınız oldu mu?[/

Merhaba pırıl. Ben 38 yaşındayım. Okul öncesi öğretmenliği 2006 mezunuyum. 6 yıldır devlet okulunda sözleşmeli olarak çalışıyorum. Bu sene devlet memuru olabilmek için kpss'ye gireceğim .Bu benim devlet memuru olmak için son şansım.Çünkü 40 yaş sıınırı var. Bu yaşta hala ders çalışıyorum. İşe gidiyorum aynı zamanda evliyimde. Hepsini bir arada götürüyorum. Eğer öğretmen olmak istiyorsan bence geç değil. Ben bunu kendim için yaptım ve çok mutluyum. İstiyorsan sende öğretmen olmak için geç kalmış değilsin.

melekler aranızda 30 yaşından sonra öğretmen olan var mı? ne gibi zorluklar yaşadınız kpss de yaş konusunda sıkıntılarınız oldu mu?

Ben 5. senemdeyim gorevımde 21 yasında basladım goreve. 30 Yasında baslamak neresı garıpkı. Hem 30 yas ılerı yasmıdırkı helekı su ulke kosullarında bence uygun bır donem benım teyzem 35 36 yaslarındayken basladı herhangı bır sorun yok. Ogrencıler fılan acısından dusunursen onlar hıc onemsemezler bence gayet uygun bır yaş. Ne gec ne cok erken. Bır cok kısı 25 26 yaslarında baslıyor cok da fark yok.

Bide Tayin Işi Beni Korkutuyor Prosedür Ne Bilmiyorum Tam Ama Eğer Doğuya Falan Tayin Verilirse Mesela Hangi şehirdeysen O şehrin Bi Köyünde Görev Yapsan Geçici Olarak 2 Yil O Zaman Mecburi Görevini Yapmiş Olabilir Misin?valla Bu Konuda çok Cahilim Nolursunuz Acil Yardim.

Sana ogretmen olma yolunda basarılar dılıyorum. Bence sen tayın ısını hıc kafana takma Allah bır kolaylıgını verıyor hem evlıymıssın zaten es durumundan tekrar esının bulundugu yere tayınını cıkartırsın. Cok zorlanacagını sanmıyorum. Once universiteyı hayırlısıyla bır kazan sayısal sozel olarak bakma en cok hangı bransta ogretmen olmak ıstersın bunun cevabına gore bolum sec. Sevmedıgın bransta cok zor ogretmenlık ama seversen ogrencılerede dersı anlatma da o kadar verımlı oluyorsun. Kolay gelsın ınsallah basarılı olursun yerimseniben

devlet ıcın yas sınırını bılmek gerek.sanırım 39 deıl.bizim yrd.dc.farklı soylemıstı cunku.ii arastırın derım..sonra yanmasın umutlar..

Bende 30'undan sonra öğretmen olucam.Azimliyim.Hiç bişey beni yıldıramaz :) Bence dezavanataj değil tersine bir avantaj bu durum.ABD'de hemen hemen herkes 30'undan sonra bir meslek sahibi olur.Karakterler daha sağlam oluyor bence :))

ben olucam inşallah...yani koydum kafaya....öss ye hazırlanıyorum bu sene....öğretmenlik için sadece............alkisalkisalkis

Yaş 34 sınava hazırlanıyorum.Ne varmış?
çok doğru diyorsun arkadaşım keisnlikle . bende 30 yaşındayım ve hala umudumu kaybetmedim sınıra kadar ama o snırdan önce atamam olacak inş.

X