30undan sonra kimseyi begenememek

Merhaba KK'ya gonul vermis dert emekcisi kardeslerim,

Cok tanimlayamadigim bir sey var su aralar, size de oluyor mu bilmiyorum.

Ben yakinda 33 yasina girecek, calisan, yalniz yasayan bir kadinim. 5-6 senedir ciddi bir iliskim olmadi diyebilirim, en son sevgilimden 2016da ayrildim. Arada birkac kisa sureli iliski denemem oldu ama yurumedi cok garip insanlarla karsilastim, hoslandigim bir iki insan oldu, onlar da benden hoslanmadilar. Belki bazilarinin eski konularimdan hatirlayacagi uzere ask mesk konularinda cok basarili bir insan sayilmam.

Karantinada canima tak etti artik bu yalnizlik. Ask, mesk, flort, heyecan... bunlari cok ozledim. Isyerinde surekli bir seyler ogreniyorum, tamam cok guzel, hobiler, yeni podcastler, arkadaslarla konusmak, gitar kursu... hepsi cok guzel ama o romantik heyecan ihtiyacinin yeri dolmuyor. Neyse ben de dedim ki: su bulusma uygulamalarina bir sans vereyim bakalim belki bir sey cikar. Ismimi farkli girerek, T... ile baslayan ve sadece fotograf uzerine kurulmus uygulamayi degil de, O... ile baslayan ve profilinde uzun uzun kendini anlattigin, sorulara cevaplar verdigin, daha ziyade karakter uyusmasi uzerine kurulmus obur uygulamayi indirdim.

Butun gece uyumadan en az 600-700 profili inceledim. Cok yakisikli uyeler de vardi, ilgi alanlarindan cok renkli bir hayati oldugu belli olan uyeler de vardi, is guc sahibi oldugu belli insanlar da vardi, verdigi cevaplardan cok komik ve zeki buldugum uyeler de vardi... Ama hicbirini saga kaydiramadim cunku hepsine karsi hissim hafif garip bir begenmezlik, sogukluk, igrenme hissi... Hepsinin gozume takilan ve beni buz gibi sogutan bir "kusuru" vardi. Kendimi zorlayarak saga kaydirip konustugum bir ya da iki tanesine de sonradan ayni hisleri duydum. Kusur derken hani burnu yamuk, gomlegi demode... gibi seyler degil. Cok daha soyut bir sey.

Simdi diyeceksiniz ki sen dunya guzeli misin, hayir, aksine oldukca siradan biriyim, giyim tarzim kotudur, fazla kilolarim vardir. Veya mesela acaba sen cok mu yakisikli, cok mu zengin tipleri begeniyorsun da onlar seni begenmiyor? Gozun yukseklerde mi? Hayir o da degil, aksine. Cok yakisikli veya cok zengin oldugu belli olanlari 1 dakika bile dusunmeden eledim mesela, o tiksinme hissi onlarla karsilasinca daha da artti diyebililirim. Yani mesela uygulamada karsima kanli canli Kivanc Tatlitug ciksa "ben bundan elektrik alamadim hic anlasacak gibi durmuyoruz" der onu da sola kaydiririm. Olay yakisiklilik degil. Veya zenginlik de degil, Elon Musk ciksa onu da sola kaydiririm. Begenmeme hissimin objektif bir temeli yok yani. Bilmiyorum anlatabildim mi, sanki bu dunya uzerinde hayallerimin erkegi olabilecek bir insan yok gibi hissediyorum. Veya iki kelam etmek isteyebilecegim, veya kalbimi acmak istedigim.

Butun gece Turkiye sinirlari icerisinde O... uygulamasina kaydolmus butun erkekleri uzun uzun inceledikten sonra hicbirinin bana layik olmadigina kanaat getirerek hesabimi sildim. Uygulama hesabi silerken benden bir aciklama istedi. Aciklama kismina "hayallerimin erkegi burada degil..." yazdim.

Kendimi cok yalniz hissediyorum neden bu kadar sanssizim? Yoksa iliskiye bakisim mi sorunlu? Veya yanlis yerlerde mi ariyorum?

Simdiden hepinize cok mersi dostlar.
Bence sorununuz elektrik alamama degil. Sizin sorununuz bikmislik. Bu yasiniza kadar tecrubeleriniz tanidiginiz insanlar olmayan iliskiler bosa emek verip sonucunu goremediginiz iliskiler sizi yildirmis. Bu yuzden kivanc tatlitug u gorunce elektrik alamiyorsunuz, cunku tecrubeleriniz ve yorgunljklariniz sizi kontrol ediyor. Bence bunun tek cozumu kendinizi arindirmak. Sevmek bi insanla hosca vakit gecirmek olagan biseydir ilkeldir istemeden oluverir eger gecmisteki tecrube ve yorgunluklariniz sizi alikoymazsa. Birisi olmali iliski ask olmalidan ziyade akisa biraksaniz konusmayi eglenmeyi gulmeyi hosca vakit gecirmeyi hedefleseniz bence mutlulugu yakalarsiniz. Hem hangi Duyguyu yayarsaniz o Duyguyu cekersiniz. Eglenmeyi secin ve Hayat size eglenmeyi getirsin 🥰

Günümüzde birçok kadın ve erkekte gördüğüm bir sorun var. İçi geçmişlik. Yaş ilerledikçe daha da katlanarak artıyor. Hem hayatınızda biri olsun istiyorsunuz hem de enerjiniz yok. Neden karşıma kimse çıkmıyor diyorsunuz biri size gel tanıştırayım dediğinde yok ben almıyım diyorsunuz. Şimdi tanı görüş zaten büyük ihtimalle beğenmem ben beğensem o beğenmez durumları. Bir de yalnız yaşamaya alışmak ve vazgeçememek var. Yani aslında sorun beğenmemekten ziyade motivasyon eksikliği, hayat enerjisindeki düşüş ve tükenmişlik sendromu.

Ya bence çok normal zaten 5-6 yıl tek başına yaşamış ayaklarının üzerinde durmuş biri birden birini beğenemez kriteri çok olur. Bunda yanlış bir şey yok. Ama uygulamadan değil de sosyal çevreden birilerini bulsanız daha iyi olur bence. Oralar hep aldatmaca

bu konuya yazmışımdır illa ki ama düşünüyorum şu an bekar olsam bir milyon tane kriterim olurdu ve kesin yalnız kalırdım. çok normal değil mi zor beğenmek, ısınmak? belli bir yaşta ve belli deneyimlere, hayat tarzına sahip insanlar kolay beğenip şıpsevdi olsa tuhaf olurdu asıl. ama gene de her yaşta herkesin bir dengi olduğuna inanıyorum. sadece sürekli arayışta olmamak gerek. çünkü o zaman sen olamıyorsun, olacağı varsa da olmuyor sanki.

Belki de onun sizi bulması gerekiyordur,yani zamanı gelince karşılaşmanız gerekiyordur yaşınız da büyük yani (büyük derken olgun ve yetişkin anlamında söyledim yanlış anlamayın) liseliler veya üniversiteliler gibi uygulama profiline bakıp birinden hoşlanmamanız çok normal,ben 19 yaşındayım bana da normal geldi bu durum.
Gözün yükseklerde olması ya da kriterlerin fazlalığıyla ilgili değil bu bence.

uygulamadan birini bulmak ne kadar mantıklı ki

Bu tür şeylerin doğal gelişmesinden yanayım.

Yani durup dururken ben şunu arayayım beğeneyim dediğin zaman olmuyor.

Bence bu tür uygulamalar yerine sosyal çevreni genişlet.

İlla ki hobilerin ya da dahil olmaktan mutlu olacağın kulüpler vs vardır. Oralara katıl. Ve çevreni iyi gözlemle. Şundan elektrik alayım şunu beğeneyim dediğin zaman zoraki olmuyor.

Bir de yaşla beraber insan kendini daha iyi tanımaya başlıyor. Beklentilerin de ona göre oluyor haliyle.

Bu arada Türkiye’ye döndün mü ?

uygulamadan birini bulmak ne kadar mantıklı ki

Bu tür şeylerin doğal gelişmesinden yanayım.

Yani durup dururken ben şunu arayayım beğeneyim dediğin zaman olmuyor.

Bence bu tür uygulamalar yerine sosyal çevreni genişlet.

İlla ki hobilerin ya da dahil olmaktan mutlu olacağın kulüpler vs vardır. Oralara katıl. Ve çevreni iyi gözlemle. Şundan elektrik alayım şunu beğeneyim dediğin zaman zoraki olmuyor.

Bir de yaşla beraber insan kendini daha iyi tanımaya başlıyor. Beklentilerin de ona göre oluyor haliyle.

Bu arada Türkiye’ye döndün mü ?

Döndüm ama evden çıkmıyorum ki korona sebebiyle 😔

Tam olarak igrenc gelen ne sana? Mesela zeka benim olmazsa olmazim, espri anlayisi olucak falan, tipi tolere edebilir mesela bu, kareli pantolon ustune cicekli gomlek giymesi bile duzeltilebilir, sen ne aradigini biliyo musun, yorumlari okumadim, hayallerinin erkegi nasil bisey?

Merhaba KK'ya gonul vermis dert emekcisi kardeslerim,

Cok tanimlayamadigim bir sey var su aralar, size de oluyor mu bilmiyorum.

Ben yakinda 33 yasina girecek, calisan, yalniz yasayan bir kadinim. 5-6 senedir ciddi bir iliskim olmadi diyebilirim, en son sevgilimden 2016da ayrildim. Arada birkac kisa sureli iliski denemem oldu ama yurumedi cok garip insanlarla karsilastim, hoslandigim bir iki insan oldu, onlar da benden hoslanmadilar. Belki bazilarinin eski konularimdan hatirlayacagi uzere ask mesk konularinda cok basarili bir insan sayilmam.

Karantinada canima tak etti artik bu yalnizlik. Ask, mesk, flort, heyecan... bunlari cok ozledim. Isyerinde surekli bir seyler ogreniyorum, tamam cok guzel, hobiler, yeni podcastler, arkadaslarla konusmak, gitar kursu... hepsi cok guzel ama o romantik heyecan ihtiyacinin yeri dolmuyor. Neyse ben de dedim ki: su bulusma uygulamalarina bir sans vereyim bakalim belki bir sey cikar. Ismimi farkli girerek, T... ile baslayan ve sadece fotograf uzerine kurulmus uygulamayi degil de, O... ile baslayan ve profilinde uzun uzun kendini anlattigin, sorulara cevaplar verdigin, daha ziyade karakter uyusmasi uzerine kurulmus obur uygulamayi indirdim.

Butun gece uyumadan en az 600-700 profili inceledim. Cok yakisikli uyeler de vardi, ilgi alanlarindan cok renkli bir hayati oldugu belli olan uyeler de vardi, is guc sahibi oldugu belli insanlar da vardi, verdigi cevaplardan cok komik ve zeki buldugum uyeler de vardi... Ama hicbirini saga kaydiramadim cunku hepsine karsi hissim hafif garip bir begenmezlik, sogukluk, igrenme hissi... Hepsinin gozume takilan ve beni buz gibi sogutan bir "kusuru" vardi. Kendimi zorlayarak saga kaydirip konustugum bir ya da iki tanesine de sonradan ayni hisleri duydum. Kusur derken hani burnu yamuk, gomlegi demode... gibi seyler degil. Cok daha soyut bir sey.

Simdi diyeceksiniz ki sen dunya guzeli misin, hayir, aksine oldukca siradan biriyim, giyim tarzim kotudur, fazla kilolarim vardir. Veya mesela acaba sen cok mu yakisikli, cok mu zengin tipleri begeniyorsun da onlar seni begenmiyor? Gozun yukseklerde mi? Hayir o da degil, aksine. Cok yakisikli veya cok zengin oldugu belli olanlari 1 dakika bile dusunmeden eledim mesela, o tiksinme hissi onlarla karsilasinca daha da artti diyebililirim. Yani mesela uygulamada karsima kanli canli Kivanc Tatlitug ciksa "ben bundan elektrik alamadim hic anlasacak gibi durmuyoruz" der onu da sola kaydiririm. Olay yakisiklilik degil. Veya zenginlik de degil, Elon Musk ciksa onu da sola kaydiririm. Begenmeme hissimin objektif bir temeli yok yani. Bilmiyorum anlatabildim mi, sanki bu dunya uzerinde hayallerimin erkegi olabilecek bir insan yok gibi hissediyorum. Veya iki kelam etmek isteyebilecegim, veya kalbimi acmak istedigim.

Butun gece Turkiye sinirlari icerisinde O... uygulamasina kaydolmus butun erkekleri uzun uzun inceledikten sonra hicbirinin bana layik olmadigina kanaat getirerek hesabimi sildim. Uygulama hesabi silerken benden bir aciklama istedi. Aciklama kismina "hayallerimin erkegi burada degil..." yazdim.

Kendimi cok yalniz hissediyorum neden bu kadar sanssizim? Yoksa iliskiye bakisim mi sorunlu? Veya yanlis yerlerde mi ariyorum?

Simdiden hepinize cok mersi dostlar.
Açılın konunun uzmanı geldi 🤣 sorun senin zeki ve rafine zevkleri olan bir kadın olman. Çok net! Çok güzel olmaman, kötü giyim zevkin falan hikaye. Kendi değerini biliyorsun, ne istediğini biliyorsun, zekisin. O platformlarda 2 tip adam var, 1. Tip uzun ya da kısa süreli sex arayanlar. 2. Tip ise kaybedenler... arası ortası yok mu, var evet ama ya mesleki yetersizlikleri var ya da bekar babalar! Sana gelmiyor doğal olarak. Yine de samanlıkta iğne aramaya devam etmelisin. Ben o iğneyi 40 yaşında buldum. Bulmaya inan demiyorum ama aramaya inan :KK66:

O... ile başlayan uygulamadan şuan ben de biriyle görüşüyorum bir aydır. Ruh ikizimi buldum diyebilirim. O kadar söylüyorum.🧿🧿
Bence bir dene, hemen kestirip atma. Ama tabi iyiyi bulana kadar saçma sapan insanlara da denk gelmen olası. 🙂
Bu konularda o kadar geri kaldım ki uygulamanın adı nedir bende bi bakıyım:)

Sizden yaşça epey küçüğüm ama kendimde şöyle bir özellik fark etmistim belki sizde de böyle bir şey vardır tanıştığım erkeğin kişiliği kadar tanışma sekli/atmosferi de önemli benim için mesela sosyal medyayı çok seven bir insan değilim arada canım sıkılınca sosyal medyadan insanlarla konuşuyorum ama asla isinamiyorum çünkü doğal bir tanışma hikayesi olmuyor bu sekilde zaten çoğu insan kız erkek düşürmek için sana yazmış oluyor o yüzden o doğallık tatlılık olmuyor ama mesela bir işe girdin ise girmekteki temel aç mesleğini yapmaktır mesleğini yaparken biriyle tanışıp aşık olabilirsin bu doğal bir tanışmadir mesela insan mutlu olur iyi ki o ise girmisim der vs sizin kullandığınız uygulama da zaten tanışma amaçlı olduğu için oradaki herkes size itici gelecek muhtemelen karpuz seçer gibi profillere bakıp erkek seçmek heyecanlı ve samimi gelmemiş olabilir gerçek hayattan insanlarla tanışin bence😊

Bu konuda ben de çok dertliyim arkadaşlar. şu pandemi yüzünden ben de çok yalnızlaştım ve nedense hep kendimi suçluyorum. gelecekten fazlasıyla umutsuzum. Dünya cok değişti artık erkekler kendini nimet sayıyor ve bir kadın olarak erkek peşinden koşmak hiç tarzım değil ama yaş ilerledikçe üstümdeki baskı da artıyor :KK43:

Kiz
Kendi dogurdugum cocuk bile istedigim gibi yestismiyor, elin oglu nasil tam hayalimizdeki gibi
Olabilir?

X