Premature Bebekler 35+1 doğan bebeklerde göz temasi

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Ilkbebekim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2016
6
1
33
Merhaba anneler ben 28 Şubat'ta 35+1 de doğum yaptım.oglum 2.5 aylık oldu ama göz teması kurmuyor.konusuyorum sürekli ama başka yerlere bakıyor baktığı yerlere gülüyor.telefon ışığıni hep takip ediyor bazen de kırmızı siyah biseyler gosterdigimde kısa süreli takip ediyor.boyle erken dogupta göz teması kurmayan var mı aranızda?

Benim bebeğim 36 haftada doğdu net olarak 3 aylıkken başlamıştı göz temasına. İşitme testinden geçti mi?

Benim bebeğim 36 haftada doğdu net olarak 3 aylıkken başlamıştı göz temasına. İşitme testinden geçti mi?
Ewt işitme testinden geçti.Hatta bı hafta yoğun bakımda kaldığı için ROP muayenesi de yapıldı göz de onda da sorun çıkmamıştı.yaa inşallah sürekli takip ediyorum

2,5 aylık hesabını doğduğu tarihe göre yapıyorsanız sizi yanıltır. erken doğumda gelişimi izlemek için, 2 yaşa kadar, erken doğduğu süre yaşından çıkarılır.

Örneğin bebek 10 haftalık ama 3 hafta erken doğdu. 10-3=7 haftaya göre değerlndirilir. erken doğduğu zamanın gelişimini dışarıda tamamladığı kabul edilir.
kontrast renkli kartlar kullanarak görsel uyaran vermeye devam eden. internetten görselin çıktılarını alarak munari mobile yapabilirsiniz. ilk 3 ayda göz takibi için çok faydalıdır. ilerleyen zamanlarda yine internetten bakarak octahedron mobile, dancer mobile diye devam ederek destekleyebilirsiniz.

2,5 aylık hesabını doğduğu tarihe göre yapıyorsanız sizi yanıltır. erken doğumda gelişimi izlemek için, 2 yaşa kadar, erken doğduğu süre yaşından çıkarılır.

Örneğin bebek 10 haftalık ama 3 hafta erken doğdu. 10-3=7 haftaya göre değerlndirilir. erken doğduğu zamanın gelişimini dışarıda tamamladığı kabul edilir.
kontrast renkli kartlar kullanarak görsel uyaran vermeye devam eden. internetten görselin çıktılarını alarak munari mobile yapabilirsiniz. ilk 3 ayda göz takibi için çok faydalıdır. ilerleyen zamanlarda yine internetten bakarak octahedron mobile, dancer mobile diye devam ederek destekleyebilirsiniz.
Tamam çok teşekkür ederim sağolun

X