38 hafta doğan bebegim kakasını yuttu solunum sıkıntısı

kadr234

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Mart 2024
18
0
25
Merhabalar bı konu hakkında bilgisi olan var mı 38 haftalık hamileyken sancım geldi doktora gittim acil sezeryana alındım doğumda bebeğim kakasını yutmuş 14 gündür kuvezde solunumunda sıkıntı var entube oluyor şuan ama onu çıkarınca rahat nefes alamiyormus bu konuda bilgisi olan varsa yazabilir mi lütfen

Genelde 40 haftadan sonra doğanlarda olur bu durum. Ama düzelir Allah ın izniyle… doğduğumda bende de aynı durum varmış. Biraz kalıp çıkmışım ben de

Merhabalar bı konu hakkında bilgisi olan var mı 38 haftalık hamileyken sancım geldi doktora gittim acil sezeryana alındım doğumda bebeğim kakasını yutmuş 14 gündür kuvezde solunumunda sıkıntı var entube oluyor şuan ama onu çıkarınca rahat nefes alamiyormus bu konuda bilgisi olan varsa yazabilir mi lütfen
Ben 38+5’te yasadin ayni durumu. Bebegim 2 gun kuvozde kaldi, iyi simdi sukur.

Genelde 40 haftadan sonra doğanlarda olur bu durum. Ama düzelir Allah ın izniyle… doğduğumda bende de aynı durum varmış. Biraz kalıp çıkmışım b
Genelde 40 haftadan sonra doğanlarda olur bu durum. Ama düzelir Allah ın izniyle… doğduğumda bende de aynı durum varmış. Biraz kalıp çıkmışım ben de

Bugün 14 gün ya

Ablamın bebeği de 37 ya da 38. haftada kakasını yutmuştu ve yanlış hatırlamıyorsam 10 gün kadar kalmıştı yoğun bakımda. Şu an 2 buçuk yaşında çok şükür bir sıkıntısı yok size de öyle bir bilgi vermiyorlarsa endişelenmeyin eğer olumsuz bir durum varsa mutlaka bilgilendirirler diye düşünüyorum

Allah şifa versin, tez zamanda sağlıkla bebişinize kavuşun inşallah 🌸 Süreçle ilgili bir bilgim yok, ama üzüldüm duruma. 🥺 fark edilip müdahele edilmesi güzel olmuş, hayırlısı ile bunlar da geçer inşallah

Merhaba öncelikle kendini sakin tut ve iyi düşün benim bebeğim 24 gün kaldı erken doğduğu için solunum desteği aldı dediğiniz gibi doktor kendi nefes alabildiği zaman çıkaracağım dedi her zaman. Sonrasında yavaş yavaş solunum desteğini kesip küvezde verdikleri oksijen oranını azaltarak kendi nefes alması için uğraşacaklar kendi nefes almaya başladığı zaman size emzirme denemesi yaptıracaklar sonrasında da evinize birlikte gideceksiniz😊 Allah sabır versin hayatımın en zor dönemiydi yoğun bakımda camın arkasında ağlamaktan helak olurdum 60-70 gündür orada olanlar bana biz napalım falan derlerdi. Eşim dahil kimsenin beni anlamadığını düşünürdüm. Siz benim gibi yapmayın çünkü benim o dönem sütüm çok az gelirdi hastanede mama takviyesi yaparlardı. Şimdi sadece anne sütüyle besliyorum. Stres çok etkiliyor sütü gerçekten. hala o resimlerine baktığım zaman ağlarım ama sağlıkla kucağıma aldım yavrumu sizde alırsınız hayırlısıyla. Çok geçmiş olsun

Merhaba öncelikle kendini sakin tut ve iyi düşün benim bebeğim 24 gün kaldı erken doğduğu için solunum desteği aldı dediğiniz gibi doktor kendi nefes alabildiği zaman çıkaracağım dedi her zaman. Sonrasında yavaş yavaş solunum desteğini kesip küvezde verdikleri oksijen oranını azaltarak kendi nefes alması için uğraşacaklar kendi nefes almaya başladığı zaman size emzirme denemesi yaptıracaklar sonrasında da evinize birlikte gideceksiniz😊 Allah sabır versin hayatımın en zor dönemiydi yoğun bakımda camın arkasında ağlamaktan helak olurdum 60-70 gündür orada olanlar bana biz napalım falan derlerdi. Eşim dahil kimsenin beni anlamadığını düşünürdüm. Siz benim gibi yapmayın çünkü benim o dönem sütüm çok az gelirdi hastanede mama takviyesi yaparlardı. Şimdi sadece anne sütüyle besliyorum. Stres çok etkiliyor sütü gerçekten. hala o resimlerine baktığım zaman ağlarım ama sağlıkla kucağıma aldım yavrumu sizde alırsınız hayırlısıyla. Çok geçmiş olsuagi,da

Merhaba öncelikle kendini sakin tut ve iyi düşün benim bebeğim 24 gün kaldı erken doğduğu için solunum desteği aldı dediğiniz gibi doktor kendi nefes alabildiği zaman çıkaracağım dedi her zaman. Sonrasında yavaş yavaş solunum desteğini kesip küvezde verdikleri oksijen oranını azaltarak kendi nefes alması için uğraşacaklar kendi nefes almaya başladığı zaman size emzirme denemesi yaptıracaklar sonrasında da evinize birlikte gideceksiniz😊 Allah sabır versin hayatımın en zor dönemiydi yoğun bakımda camın arkasında ağlamaktan helak olurdum 60-70 gündür orada olanlar bana biz napalım falan derlerdi. Eşim dahil kimsenin beni anlamadığını düşünürdüm. Siz benim gibi yapmayın çünkü benim o dönem sütüm çok az gelirdi hastanede mama takviyesi yaparlardı. Şimdi sadece anne sütüyle besliyorum. Stres çok etkiliyor sütü gerçekten. hala o resimlerine baktığım zaman ağlarım ama sağlıkla kucağıma aldım yavrumu sizde alırsınız hayırlısıyla. Çok geçmiş olsun
Bebeğimin ağızdan solunum cihazını çıkarmışlar şuan burnuna takmışlar burnundaki mide çıkarırsa doktor taburcu edecek sanırım 9 gündür burnundan solunum alıyor doktor onu bırakmasını bekliyor

Allah şifa versin, tez zamanda sağlıkla bebişinize kavuşun inşallah 🌸 Süreçle ilgili bir bilgim yok, ama üzüldüm duruma. 🥺 fark edilip müdahele edilmesi güzel olmuş, hayırlısı ile bunlar da geçer inşallah
Çok sağolun teşekkür ederim

Entübe çıkarmışlar agzindakini şuan burnundan solunum yapıyor 9 gündür burnundan solunum veriyolar doktor onuda bırakmasını bekliyor

Bebeğimin ağızdan solunum cihazını çıkarmışlar şuan burnuna takmışlar burnundaki mide çıkarırsa doktor taburcu edecek sanırım 9 gündür burnundan solunum alıyor doktor onu bırakmasını bekliyor
Onunda bırakır zamanla. Sizde zamana bırakın. Onun için sütünüzü sağıp sarılıp koklayacağınız günü düşünün. Allah şifa versin😊

X