39 yaşında yüksek Fsh ve düşük amh değerleriyle hamile kalma yolculuğum...

1 ocakta başladıklarım
  • Pregros plus saşe (günde 1 defa)
  • Hayıt suyu (sabah-akşam)
  • Aslanpençesi (sabah-akşam)
  • Arı sütü (sabah aç karnına)
  • Biosteron dhea (sabah - akşam)
Testere dişli aslan pençesi kullanıyorum birde doktorumun verdiği ilac triquens adı aslan pençesi ve Civan pencesini karıştırıp sabah akşam içsem bı yan etkisi olur mu yardımcı olursanız çok sevinirim FSH yuksekligi için

Bende sizin ilacınızın bi benzeri cyclo progynova kullanıyorum birde bu bitkisel kürleri kullanıyorum 2. Ayım hiç bi sıkıntı yaşamadım. Hatta bende yeni kütahyadan civanperçemi getirdim. Aslan pençesiyle birlikte kullanıcam sabah akşam

Testere dişli aslan pençesi kullanıyorum birde doktorumun verdiği ilac triquens adı aslan pençesi ve Civan pencesini karıştırıp sabah akşam içsem bı yan etkisi olur mu yardımcı olursanız çok sevinirim FSH yuksekligi için
Bende sizin ilacınızın bi benzeri cyclo progynova kullanıyorum birde bu bitkisel kürleri kullanıyorum 2. Ayım hiç bi sıkıntı yaşamadım. Hatta bende yeni kütahyadan civanperçemi getirdim. Aslan pençesiyle birlikte kullanıcam sabah akşam karıştırıp içicem

Merhabalar eşime her gün keçiboynuzu kaynatıp içirmiştim. Birde ginseng çayı kullanmıştık. Sperm sayı ve hareketliliğinde oldukça etkili oldu.
Bende keçiboynuzu kuru uygulayacağım bizim sperm sayımız 20 milyon doktor ultrosan istemiş bakalim inşallah bizde güzel sonuçlar alıp hamile kalırız 🙏 gingens cayini da araştırıcam buarada

Bende sizin ilacınızın bi benzeri cyclo progynova kullanıyorum birde bu bitkisel kürleri kullanıyorum 2. Ayım hiç bi sıkıntı yaşamadım. Hatta bende yeni kütahyadan civanperçemi getirdim. Aslan pençesiyle birlikte kullanıcam sabah akşam karıştırıp içicem
Bende sizin kullandığınız cyclo progynova hapıyla adet oluyorum hormon değerlerim yüksek bitkisel kür kullanmak acaba hapla beraber etkilermi diye kullanmak istemedim ...prowomen kullanıyorum ...tiroid eksikliğim olduğu için içmek konusunda biraz tereddüt ettim ...cyclo progynova az da olsa hormon değerlerimi indirdi ...

Bende sizin kullandığınız cyclo progynova hapıyla adet oluyorum hormon değerlerim yüksek bitkisel kür kullanmak acaba hapla beraber etkilermi diye kullanmak istemedim ...prowomen kullanıyorum ...tiroid eksikliğim olduğu için içmek konusunda biraz tereddüt ettim ...cyclo progynova az da olsa hormon değerlerimi indirdi ...o yüzden kararsızım

Bende sizin kullandığınız cyclo progynova hapıyla adet oluyorum hormon değerlerim yüksek bitkisel kür kullanmak acaba hapla beraber etkilermi diye kullanmak istemedim ...prowomen kullanıyorum ...tiroid eksikliğim olduğu için içmek konusunda biraz tereddüt ettim ...cyclo progynova az da olsa hormon değerlerimi indirdi ...
Tiroid olduğu için bişi diyemicem. Yoksa cyclo progynovanın yanında ben iki aydır kür yapıyorum. Çok şükür bir etkilenme olmadı

Merhaba,
39 yaşındayım bebek sahibi olmak istiyorum. Daha önce 2015 yılında bir gebeliğim oldu ve eşimle sonlandırmak durumunda kaldık. Bir daha da hamile kalmadım. Reglimin 3. günü değerlerim şu şekilde;
E2: 89,51
fsh:11,87
lh:3,89
prolaktin:8,89

doktor reglinim 5. günü tekrar çağırdı yumurtalıklarıma baktı. Değerleirn normal dedi. 19,20,21. gün progesteron testi istedi. Oda 10 üzeri çıkarsa hiç bir sorun yok altında çıkarsa ilaç vereceğim dedi. 21.gün sonucumu yeni aldım 13,40 çıktı.
2019 yılında bundan daha iyi değerlere doktor tüp bebek yaptın yaptın. 1 yıl içinde tüp bebekte olmaz demişti. (Gerçi bunu diyen yer tüp bebek merkeziydi.)
Arkadaşlar kafam çok karıştı tecrübeli arkadaşlar hiç bir ilaç falan olmadan bu değerlerle sizce hamile kalabilir miyim?

İki aydır kullandığım yan destekçilere bu hafta eklemeler yaptım.
5B1FDD07-B7BB-451B-ADFC-EA2B5E09E2BC.jpeg EC958A25-618C-4EB4-BD3E-6A5E7741F3A1.jpeg

38 yaşın'da iken bana da erken menopoz denildi. Doğal yollardan asla bebeğin olmaz denildi. Kaç doktor ve kaç hastaneye gittiysem '' Tüp bebek şansını da kaybetmek istemiyorsan şayet, bir an önce tüp bebeğe başvur''denildi. 2 kızım normal yollardan oldu. Büyük kızımı 21 yaşında iken, küçük kızımı da 26 yaşında kuçağıma almıştım. Rabbim normal yollardan verirse olsun dedim. Tüp bebek düşünmedim. .2 ay klomen kullandım. sağ yumurtalık da 1 adet yumurta oluştu. o daha kalitesiz ölü bir yumurtaydı. Sol yumurtalığın ölmüş dedi doktorum.Kurak bir çölden, ölmüş bir bitkiden hayat beklenir mi hiç? İşte senin durumunda aynen böyle dedi doktor bana. Bana göre doktorların çoğu boş konuşuyor. Rabbimin ''OL'' Demesi ile, olmıyacak hiç bir mucize yok. Ben her şeyi oluruna bıraktım. Bolbol bulgur yedim. (Dogurganlığı arttırdığını duymuştum) 15 gün boyunca, sabah akşam ısırgan kaynatıp içtim. Aylar sonra doktora gittiğim de, o ölü dediği sol yumurtalığımda kaliteli 3 adet yumurta oluşmuştu. :-)
Bende 39 yaşına girdim ve doktor banada normal yolla olmayacağını tüp bebeğe başlamam gerektiğini acilen söyledi. Amh 0.48 fsh 13.. eşimle hep Allah izin verirse olursa öyle olsun tüp bebeğe girmek istemedik sonuçta o da riskli. Ama bugün sonuçlarımı ve doktorun söyledikleri çok üzdü beni denemek istiyorduk ama bunu duyunca sanırım vazgecicem tekrar düşükler yaşamaktan korkuyorum 😔 Allah'ım herkesin gönlüne göre versin 🙏

Bugün ki gelişmeler şöyle ki ; Öncelikle kan testi yaptırmayacağımı söylemiştim. Evet yaptırmadım. Değerlerim ne oldu bilmiyorum :)) Ama bugün ultrason kontrolü yaptırdım :) rahim kalınlığı normale dönmüş. Son senelerde hiç yumurtamın olmayışından bahsetmiştim fakat yumurta oluşmaya başlamış 15 mm ulaşmış. Sanırım kullandığım ek yancılar işime yaramış gibi görünüyor. Yola devam yapcak bişi yok :))
sizde rahim kalınlaşması mı vardı acaba

Hayır adetlerim çok düzenli yumurtlama da oluyor. Çocuk denemelerine başladık 1 ay oldu. Ben de hormonlarıma baktırayım ne olur ne olmaz dedim. Fsh Değerim 0 çıktı. Yani sıfır nasıl olur anlayamadım. Doktora gönderdim ya tahlil yanlış ya da hip hipo olabilirsin dedi. Ama adet düzensizliğim yok ki. Yarın testleri yenileyeceğim
Amh, estradiol kaç çıktı?

X