3ncüye hamileyim eşim bebeği istemiyor

Neler dedim kayınvaldeme önünde diz cöktüm yalvardım kendimi toparlayana kadar dur dedim sonra istersen gidersin dedim işi bıraktığın gün hemen gidicem ne doğuma gelirim ne yardıma diyor
Ya ağır konuşacağım kendinize gelin diye . Kauıruma bakmayın bu mübarek günlerde diz çökmek ne demek Allahım kimseyi muhtaç etmesin bu tarz insanlara büyük konuşmak istemiyorum ama diz çökmem yalvarmamda ve bana bağıracak öyle mi gönderin kv ve muhattap olmayın kocanızda neyin kafasında ara randevu al ne vicdansız mı bu ya ev almışsınız bitmesine yakınsa yarısınıda alın kendinize gelin sizinde emekleriniz var az korkusuz olun ya bayanlar kadınlar hanımefendiler kendinize güvenin ya kv kocalara bu kadar yüz vermeyin ya çıldırıcam kendinize gelin lütfen lütfen

Sonuçta pisman olmak var ilerde.
O yüzden iyi düşünün derim.
hayırlısı olsun.
insallah
Bebis icin.

Teyzemin 3. Çocuğu da istemeden oldu , eniştem aldır diye çok baskı yapmıştı, teyzem de sürekli ağlıyordu sonradan aldırmaktan vazgeçti ve doğurdu eşine rağmen, eniştem hiçbir zaman iyi bir baba olmadı çocukların sorumluluklarından hep kaçtı ama teyzem 3. Çocuğunu doğurduğundan hiç pişman değil çok seviyorlar, dünyalar tatlısı bir erkek çocuğu suanda liseyi bitirmek üzere, yani demem o ki bu çocuğu kimseden bişey beklemeden büyütecekseniz doğurun, bence olan olmuş aldırmayın, belki de iyi ki diyeceksiniz teyzem gibi 🙃 Bir şekilde büyüyecek o da kardeşleri gibi...

Sanki tek başına yapmışsınız gibi bi haller tavırlar. Diz çöküp yalvarmak nedir Allah aşkına bir silkelenip kendinize gelin lütfen.

Yürüsün gitsin ona mı bağlısınız of su kv yok olsunlar ya eşinizlede insan gibi konuşun olumlu bir yana varın bağırıp çağırmak ne demek ya sinirlerim bozuldu tek mi yaptırdınız tutsaydı o zaman hem zevki var hemde bağır çağır kendimize stres yapmayın sizde ona bağırın
Bağrıyorım sonra sinirli ben oluyorum bu sinirle bebek mi bakılır diyor kanamanın ettini yedi

Mübarek günlerde bide gerçekten çok tuhaf insanlar ya pek dindarda değiller heralde işin sevap günah kısmını gözleri görmediğine göre. İnsan istemiyosada böyle mi ifade eder saçma sapan tripler
5dk lıkır işlemmiş bebek aldırmak bende aldırdım diyor utanmadan

Ya ağır konuşacağım kendinize gelin diye . Kauıruma bakmayın bu mübarek günlerde diz çökmek ne demek Allahım kimseyi muhtaç etmesin bu tarz insanlara büyük konuşmak istemiyorum ama diz çökmem yalvarmamda ve bana bağıracak öyle mi gönderin kv ve muhattap olmayın kocanızda neyin kafasında ara randevu al ne vicdansız mı bu ya ev almışsınız bitmesine yakınsa yarısınıda alın kendinize gelin sizinde emekleriniz var az korkusuz olun ya bayanlar kadınlar hanımefendiler kendinize güvenin ya kv kocalara bu kadar yüz vermeyin ya çıldırıcam kendinize gelin lütfen lütfen
Nabayım canım kayınvalideme siz bebek katilimisiniz diyor evet bebek katiliyiz diyor bana

20 bin maasla 3 cocuk, 2 yetiskin cok zor gecinirsiniz. Gercekleri konusalim. Benimde kucuk kizim var, masraflari belli, yemesi icmesi(balik, et, kuruyemis gibi besin degeri yuksek gıdalardan bahsediyorum) giymesi, gezmesi, oyuncagi. Evdeki hesap carsiya uymuyor.
Diget taraftan bakinca esiniz cok kaba, kirici. Cocuk istemiyor olabilir. Cekip giderim ne demek? Gidecekse simdiden defolup gitsin
Canım sabrediyorum 2 3 ay daha dursun defol git diycem yarın aldırcaz canımdan can gidicek ama mecburum rabbim affetsin günahı da eşimin boynuna olsun

Evin içini inletiyorlar eşimle kayınavldem hayır istemiyorum aldırcaksın onu diyp bağrıyorlar
Doğru dürüst korunsaymış o zaman sanki yalnız yaptınız çocugu.🙄
Eşim böyle tavırlar sergileseydi evi başına yıkardım herhalde hayırdır kime bagırıyorsun diye.Sakin konuşmak varken anne oģul bagırmak ne ya?Insan gibi konuşulur bebek bakamayiz şu an durumumuz uygun degil falan diye ama böyle tavırlarda kabul edilemez.

Doğru dürüst korunsaymış o zaman sanki yalnız yaptınız çocugu.🙄
Eşim böyle tavırlar sergileseydi evi başına yıkardım herhalde hayırdır kime bagırıyorsun diye.Sakin konuşmak varken anne oģul bagırmak ne ya?Insan gibi konuşulur bebek bakamayiz şu an durumumuz uygun degil falan diye ama böyle tavırlarda kabul edilemez.
Durumları var valla canım köyde evi tarlası var ama bize yok

Ya benim 2. Gebeliğimde bebeğim trizomi 18’liydi. Üstelik oğlum daha 8 aylıkken 2.ye gebe kalmıştım; tamamen “nasıl olsa tedavisiz çocuğumuz olmuyor” diye cahilce düşündüğümden korunmadan ilişkiye girmiştim.

kızım için de 9 doktor gezdim; 1 tanesi “aldırma” desin diye gözlerinin içine baktım. Sonuçta bebeği aldırdık ama aldırdığım günden beri ben, eski ben değilim. Asla eski neşem yok, asla eski yaşama sevincim yok. 1 seneyi geçti kızımın yaşamına son vereli. 4 aylıktı ve ben 1 senedir hala kendime “katil” gözüyle bakıyorum. Terapi filan aldım bu sebeple. O yüzden bu konularda çok hassasım. Asla mantıklı düşünemiyorum yüreğimde yara olduğu için.

Benim düşüncem aldırmamız yönünde. Hayat sizi çok zorlar ama vicdanlı biriyseniz emin olun o cana kıymanın getirmiş olduğu yükle yaşanmıyor.

Bana güvenmiyormuş ben bakamazmışım
Ilk once bakma konusunda siz kendinize güvenmelisiniz. Isin maddi boyutu da ayrı tabi.

Ama simdiden bu kadar üzülürken ileride bu vicdan yüküyle nasıl yaşayacaksınız. Ya da eşinizin bu tavrindan sonra eskisi gibi olabilir misiniz evliliğiniz hasar almadan devam edebilecek misiniz?
Allah eşinizin gönlüne merhamet versin, bu mübarek ay ve günde.

X