Gebeliğe Hazırlık 4 5 Sebepsiz düşük sonrası bebek sahibi olan var mı

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
İlaçla en azından kese yerinden ayrılıp kanama başlıyor. Kalan parçalar belki tamamen gider sizde yada kalırsa da belki tam kürtaj olmaz. Benim kalanı histereskopi çekilirken alındı. Kürtaj olmadım diye teselli buluyorum ama o işlemde bir nevi kürtaj aslında.
Bana dil alti hap verdiler. Hic kanama olmadi. Sadece karnim yumuşadı agridi sanki. Sonra kirtaja aldilad. Islem sonrasi kanamam oldu. Doktkr 1 hafta sonraya konrol verdi

Bana dil alti hap verdiler. Hic kanama olmadi. Sadece karnim yumuşadı agridi sanki. Sonra kirtaja aldilad. Islem sonrasi kanamam oldu. Doktkr 1 hafta sonraya konrol verdi
Geçmiş olsun o haplardan vajinal ve dil altı yoluyla 2buçuk günde neredeyse 30 tane aldım. Genede hepsini atamamıştım. Bence sizin ki iyi olmuş. Biranda kurtuluşun diyelim. Allah bi daha yaşatmaz inşallah

Kürtaj sonrası kanamalarınıza bağlı. Kanamalar kesilip adet olunca vücudunuz rutine giriyor ama en az 2 ay korunma öneriyor doktorlar.
Doktor banada 1 buçuk ay ilişki yasağı verdi 3 aylık gebeligim sonlandı. Vücut toparlamadikca zaten olmaz hamilelik sanırım.

Ay kıyamam sna bende bı parca kalms kendım dusurdum onu mahvoldum ama resmen doktor tam temızlemms cidden cok ama cok zor bı durum Allah bu daha yasatmsn tekrar olmasn die onlem almak ıstıyorum napnalym blmyrm bu doktora gidip sorucan
Öğrenirsen bana da söyle canım b😪

Geçmiş olsun o haplardan vajinal ve dil altı yoluyla 2buçuk günde neredeyse 30 tane aldım. Genede hepsini atamamıştım. Bence sizin ki iyi olmuş. Biranda kurtuluşun diyelim. Allah bi daha yaşatmaz inşallah
Ben De cok aldım atamamış vucut canım. 1 ayda 2 kürtaj oldum. İlkinden sonra içerde parça kalmış. Çok kötü zamanlardı. Allah bidaha göstermesin

Maalesef ben de 3 düşük yaşadım hep haşimato rahatsızlığıma bağladım ama doktorlarda o etkilemez diyorlar. Akla gelebilecek her tahlili de yaptım ama sebep yok. Artık psikolojik olarak yoruldum bu hafta tüp bebek görüşmesini yapacağım inşallah doktorda onay verir bu yola çıkarız. İnsan artık hormon ilaçlarındanda korkmuyor yeterki olsun diye. Allah hepimizin yüzünü güldürsün olanlarında evlatlarını onlara bağışlasın🤲🏼
Benim tüp bebek düştü 2 aylık gecen ay. 2 kürtaj. Olmayınca olmuyor

Benim tüp bebek düştü 2 aylık gecen ay. 2 kürtaj. Olmayınca olmuyor
Ben de dun kurtaj oldum. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Genetige gönderildi parçalar.
Insallah rahimde parca falan kalmamıştır. Rahim incelmesi yapisiklik olmaz inşallah. Artik bu süreçlerden cok korkuyorum.
Allah hepimizin yardımcısı olsun.

• Beğen
Reactions: H M
Maalesef o duyguyu hiç yasayamadim ama belki de yaşamamak daha iyi olmuştur...ilk gebeligimde kalp atışını gördük ama duyamadık yavaştı, bebek 5 mm idi, sonraki kontrolde gelisimi durmustu kalp atışı yoktu..Ikincisinde kalp atışı hiç olmadi 3 mm olunca durdu gelişimi, vucut sonlandiriyormus sağlıksız olunca
Bende bugun kontrolde bebek 5.5 mm ben geçen haftadan beri gelişim yok kalp atışı yok acaba kendimi düştü yoksa kürtaj mı oldunuz

Bende bugun kontrolde bebek 5.5 mm ben geçen haftadan beri gelişim yok kalp atışı yok acaba kendimi düştü yoksa kürtaj mı oldunuz
Kendisi düşmedi ikisi de, kürtaj oldum. O günlere geri gittim şu an 😑 Erken haftalarda genelde kürtaj öneriyorlar.Çok geçmiş olsun😞

Arkadaslar 8 haftalik hamileyim.dun aksam bel ve kasik agrim oldu ve bu sabah da var olan gogus hassasiyetim bitmisti.doktoruma yazdim gel bakalim dedi ...lutfen bebegim icin dua edermisniz ...cok ihtiyacim var...3 dusukten sonra ilk defa kalp atisi duyduk ve hic cocugum yok henuz🤲

Çok geçmiş olsun😔çok acı çok zor her anlamda rabbim yardımcımız olsun🙇‍♀️
Ngs testi dediginiz ama onunda çok sağlıklı olmadığını söyleyenler var.ozellikle dondurulmus emriolarda önce cozduruyorlarmış sonra biobsu yapilip tekrar dolduruyorlarmış emrio bu durumda zarar goruyo diyorlar.normalde de zaten transfer zamanı bile cozdurulurken bile emrio nun bozulma ihtimali varken ngs çok büyük risk benim için 300$ dan bahsediliyor üstelik çok maliyetli.iki tarafı...deynek..ama ya donmuşlarda da genetik bozukluk varsa boşu boşuna umut..valla hiç bilmiyorum kafam çok karışık yüreğim acı içinde nefes almak istemiyorum artk yoruldum belirsizliklerden acabalardan keşkelerden herseyden
Pgt de de tekrar cozdurup tekrar mı donduruyorlar

Merhaba esinizin spermine bakildi mj?dusuklerin sebebi morfoloji veya dna hasarli sperm de olabilirmis...benim de 3 dusugum var ve 31 yasindayim...tup bebege basladik simdi amh 0.93 ve 8 yumurta toplayabildi doktorummm...ben ne olur ne olmaz mikrocip de istedim
Mikrocip ne işe yarıyor. Hasarli spermi ayıklayabilir mi?

X