Genetiğe rağmen tekrarlayan düşükler çok canım yanıyor

birumitt

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2014
542
266
Merhaba…

Bunları yine can acısıyla ve şişmiş gözlerle yazıyorum..

Bundan önce doğal yol, iğne tedavisi vs 3 düşüğüm olmuştu.. kimyasal, boş gebelik, 8. Hafta kalp atışı ile..

Aklınıza gelebilecek tüm testler yapıldı.. hsg, pıhtılaşma , genetik , sma bile.. hiç birinde sorun çıkmadı.. 31 yaşındayım, hormon vs hiç bir sorun yok..

Bu yıl pgt li tüp bebek denedik ilkinde tutmadı sonraki ay tekrar yaptık ve (5aa) tuttu..
Dün 5+6 ilk kontrolümde kese görüldü.. akşamına ise kıpkırmızı bir kanama başladı ve peçeteye iki parça pıhtı geldi.. acile gittik fitil, proluton vs kese duruyordu… ertesi sabah yani bugün kendi doktoruma gittim ve doktorun söylemesine gerek kalmadan zaten usg de kesenin önceki günküne göre ne kdr küçüldüğünü kendim gördüm.. keza doktor da muhtemelen bebek düştü o yüzden kese küçüldü cuma tekrar kontrol edelim dedi ama doktor da ben de durumu biliyorduk.. keza hcg sonucumda da düşüş görüldü ve kesinleşti..

Günün sonunda elimde kalan tek şey hafif t rahim olması fakat çoğu doktor operasyon gerektirecek bir formda olmadığını söyledi.. bir sebep bulamadığımız için belki küçük bir ihtimal yüzünden operasyon olacağım bilmiyorum…

Şuan sadece canım çok yanıyor.. Gözyaşım kurudu.. 4. Kez sevincim yarım kaldı, hiç çocuğum yok ve anne olamamaktan çok korkuyorum… Belki de gerçekten deli gibi evlat istememe rağmen asla anne olamayacağım.. bu öyle bir şey ki , hayalini kurup sahip olamadığınızda belki de ömür boyu eksik kalacağınız tek şey .. evlat.. çaresizlik ne kötü şey..

Tek isteğim benimle aynı şeyleri yaşayıp evladına kavuşmuş birilerini görmek..

Son düzenleme:
Merhaba…

Bundan önce doğal yol, iğne tedavisi vs 3 düşüğüm olmuştu.. kimyasal, boş gebelik, 8. Hafta kalp atışı ile..

Aklınıza gelebilecek tüm testler yapıldı.. hsg, pıhtılaşma , genetik , sma bile.. hiç birinde sorun çıkmadı.. 31 yaşındayım, hormon vs hiç bir sorun yok..

Bu yıl pgt li tüp bebek denedik ilkinde tutmadı sonraki ay tekrar yaptık ve (5aa) tuttu..
Dün 5+6 ilk kontrolümde kese görüldü.. akşamına ise kıpkırmızı bir kanama başladı ve peçeteye iki parça pıhtı geldi.. acile gittik fitil, proluton vs kese duruyordu… ertesi sabah yani bugün kendi doktoruma gittim ve doktorun söylemesine gerek kalmadan zaten usg de kesenin önceki günküne göre ne kdr küçüldüğünü kendim gördüm.. keza doktor da muhtemelen bebek düştü o yüzden kese küçüldü cuma tekrar kontrol edelim dedi ama doktor da ben de durumu biliyoruz… sadece çok fazla travmam olduğu için birkaç gün daha bekleyip içiniz iyice rahatlasın istiyoruz…

Günün sonunda elimde kalan tek şey hafif t rahim olması fakat çoğu doktor operasyon gerektirecek bir formda olmadığını söyledi.. bir sebep bulamadığımız için belki küçük bir ihtimal yüzünden operasyon olacağım bilmiyorum…

Şuan sadece canım çok yanıyor.. 4. Kez sevincim yarım kaldı, hiç çocuğum yok ve anne olamamaktan çok korkuyorum… Belki de gerçekten deli gibi evlat istememe rağmen asla anne olamayacağım..

Yaşadıklarınız çok zor gerçekten inşallah tez zamanda kolaylıkla ve güzellikle doğal yollardan anne olursunuz 🙏🏻🙏🏻

Merhaba, Üzülme kardeşim demeyeceğim. Üzülüp herşeyi daha kötü hale getiriyoruz. bende 2 düşük yaşadım biri 6 haftalık biri 5 aylıktı. Normal doğumla ölü bir bebek doğurmak ne demek bende o bilenlerdenim artık. Aynı testler bana da yapıldı şimdi. tüm genetikler, kan pıhtıları vs. Şimdi tekrar tedavideyim. Yani rabbimin izin vermesi lazım. Bunu anlayabilmek için çok bedeller ödedim ama inana bana o ne zaman isterse o zaman oluyor. biraz teslimiyet biraz tevekkül. Acın çok büyük çok çok iyi anlıyorum

B birumitt seni çok iyi anlıyorum bende 8 kez tüp bebek denedim 3 ngsli embriyo
3 kimyasal 3 düşük yaptım. Ngsli ile de kimyasal ve düşük oldu ve sonuç olarak genetiksiz denedim yine embriyolarim hepsini zaten göndermemistim gobderdiklerimde sağlıklı gelmişti ama nasip degillermis
Ben son kalan 4 embriyodan 2 si ile ikizlerimi doğum yaptım inşallah sende olacaksın ben iki kez histereskopi oldum bende birşey gozukmemesine rağmen sonradan çıkan polip birde hafif rahim dar gibi gözüküyordu yani bunun bı sknti olmadığını dediler ama ben yinede artık onun için olmuştum ama ona rağmen ben düşük yaptim Rabbim ferahlik versin seni çok iyi anlıyorum inşallah bu günler gecicek sagliklica kucagina alırsın 🌹

B birumitt seni çok iyi anlıyorum bende 8 kez tüp bebek denedim 3 ngsli embriyo
3 kimyasal 3 düşük yaptım. Ngsli ile de kimyasal ve düşük oldu ve sonuç olarak genetiksiz denedim yine embriyolarim hepsini zaten göndermemistim gobderdiklerimde sağlıklı gelmişti ama nasip degillermis
Ben son kalan 4 embriyodan 2 si ile ikizlerimi doğum yaptım inşallah sende olacaksın ben iki kez histereskopi oldum bende birşey gozukmemesine rağmen sonradan çıkan polip birde hafif rahim dar gibi gözüküyordu yani bunun bı sknti olmadığını dediler ama ben yinede artık onun için olmuştum ama ona rağmen ben düşük yaptim Rabbim ferahlik versin seni çok iyi anlıyorum inşallah bu günler gecicek sagliklica kucagina alırsın 🌹
Merhaba bunları ağlayarak okuyorum artık ümit aradığım için kendime kızsam da mesajınız içime ümit verdi 6 tane düşükten sonra evlatlarınıza kavuşmuşsunuz Allah uzun ömür versin Allah ım inşallah bana da nasip eder son transferinizde farklı bir ilaç , iğne yada süreç olmuş muydu.. (prednol, prograf, intralipid, progestan, kan sulandırıcı iğne vs dışında) .((

Merhaba bunları ağlayarak okuyorum artık ümit aradığım için kendime kızsam da mesajınız içime ümit verdi 6 tane düşükten sonra evlatlarınıza kavuşmuşsunuz Allah uzun ömür versin Allah ım inşallah bana da nasip eder son transferinizde farklı bir ilaç , iğne yada süreç olmuş muydu.. (prednol, prograf, intralipid, progestan, kan sulandırıcı iğne vs dışında) .((
Yoruldun biliyorum ama içindeki istek olduğu sürece bu yol bir şekilde güzel bitiyor umut var bence oldu yine olacak kucağına gelicek inşallah.amin aminn isteyen bekleyen herkesin olsun kolayca.
Ben o tedavimde ilaç olarak tek farklı şey iki kan sulandırıcı kullanmam oldu 6000 Lik vermişti bizde 4000 lik var biz 2 kere vurunarak devam ettik doktor o şekilde de olur dedi.
Deltacortil , coraspin progestan iğne ve fitil o şekildeydi 8nci tedavim yani ben aslında bunu da deneyeyim dümdüz artık nasip diye biraz koyvererek transfere hazırlandım çünkü çok yıpratıcı geçti benimde.

Merhaba…

Dün 5+6 ilk kontrolümde kese görüldü.. akşamına ise kıpkırmızı bir kanama başladı ve peçeteye iki parça pıhtı geldi.. acile gittik fitil, proluton vs kese duruyordu… ertesi sabah yani bugün kendi doktoruma gittim ve doktorun söylemesine gerek kalmadan zaten usg de kesenin önceki günküne göre ne kdr küçüldüğünü kendim gördüm.. keza doktor da muhtemelen bebek düştü o yüzden kese küçüldü cuma tekrar kontrol edelim dedi ama doktor da ben de durumu biliyoruz… sadece çok fazla travmam olduğu için birkaç gün daha bekleyip içiniz iyice rahatlasın istiyoruz…

Şuan sadece canım çok yanıyor.. Gözyaşım kurudu.. 4. Kez sevincim yarım kaldı, hiç çocuğum yok ve anne olamamaktan çok korkuyorum… Belki de gerçekten deli gibi evlat istememe rağmen asla anne olamayacağım.. bu öyle bir şey ki , hayalini kurup sahip olamadığınızda belki de ömür boyu eksik kalacağınız tek şey .. evlat.. çaresizlik ne kötü şey..

Canım benim gözyaşlarını çok iyi anlıyorum 34 yaşındayım 20 yaşındam beri deli gibi anne olmayı hayal ediyorum ancak 32 yaşında evlenebildim ilk gebeliğim dış gebelikti şu an 23 haftalık hamileyim ama ultrasonda 20 haftalık görünüyor bebek çok yavaş gelişiyor 11. Haftada ensesinde kistik higroma görüldü fetal dna testi yaptırdık temiz çıktı devam ettik 4 gün önce ayrıntılı ultrasona girdim dünyam başıma yıkıldı 3000 de 1 görülen bir teşhis konuldu artı karaciğerde parlaklık var denildi ayakları da çarpık denildi gebeliği sonlandırabilirsiniz dediler çılgına döndüm 5 gündür ne uyuyabiliyorum ne beslenebiliyorum dünyam başıma yıkıldı engelli doğacak diyorlar ve ben ne yapacağımı bilemiyorum sabah akşam gece gündüz dua ediyorum Rabbim bu bebek doğunca her anı acı zulüm olacak sen tahliye et ama içecek suyu sütü yiyecek ekmeği varsa da Rabbim katından bir şifa ihsan eyle diyorum Allah inancın var mı bilmiyorum ama ben ancak böyle düşününce biraz teselli oluyorum yapan Allah eden Allah eyleyen Allah elimizden ne gelir ki bir yaprağı kımıldatmaya gücümüz yetmezken karanlık bir kuyu olan rahimlerde olanı nereden bilebiliriz insan ancak teslim olunca rahatlıyor ben Rabbime bıraktım o en güzelini verecektir lütfen sakin kalmaya çalışalım birbirimize dualarla destek olalım inşallah sen de ben de tüm sıkıntılarımızdan azad oluruz duaya sabra tevekküle devam inşallah

B birmucizegerek neler çektiğinizi, derdinizi, sıkıntınızı heralde bir sen bir Allah bilir çok üzüldüm aldığınız haberlere, başınıza gelenlere… Rabbim inşallah kederinizi , gamınızı içinizden söküp atacak haberler almayı nasip eder size de bana da… Kadere yazılanı silmek ancak Allah a mahsus Allah isterse herşey olur ve inşallah Rabbim hakkımızda hayırlı olanı, hayırlı haliyle hayırlı zamanda nasip eder kardeşim :KK43: Allah sabır, güç, kuvvet , hayırlı haberler versin..

B birmucizegerek neler çektiğinizi, derdinizi, sıkıntınızı heralde bir sen bir Allah bilir çok üzüldüm aldığınız haberlere, başınıza gelenlere… Rabbim inşallah kederinizi , gamınızı içinizden söküp atacak haberler almayı nasip eder size de bana da… Kadere yazılanı silmek ancak Allah a mahsus Allah isterse herşey olur ve inşallah Rabbim hakkımızda hayırlı olanı, hayırlı haliyle hayırlı zamanda nasip eder kardeşim :KK43: Allah sabır, güç, kuvvet , hayırlı haberler versin..
Amin amin amin inşallah

Merhaba kızlar bende 2 defa kalp durmasi sonucu kürtaj olmaz zorunda kaldım tüm testlerim yapıldı sadece tsh oranin 4. 5 idi buda sebep degildir dediler artik gitmedigimiz doktor kalmadi genetik testlerimiz temiz ciktı herhangi bir kan pihtilasmasi cikmadi ama simdi kan sulandirici igne baslayalim birde boyle onlem.alalim dediler .okadar cok hamile kalmak istiyorum ki anlatamam ama bi okadarda cok korkuyorum artik nasil hissedicegimi sasirdim

Merhaba…

Dün 5+6 ilk kontrolümde kese görüldü.. akşamına ise kıpkırmızı bir kanama başladı ve peçeteye iki parça pıhtı geldi.. acile gittik fitil, proluton vs kese duruyordu… ertesi sabah yani bugün kendi doktoruma gittim ve doktorun söylemesine gerek kalmadan zaten usg de kesenin önceki günküne göre ne kdr küçüldüğünü kendim gördüm.. keza doktor da muhtemelen bebek düştü o yüzden kese küçüldü cuma tekrar kontrol edelim dedi ama doktor da ben de durumu biliyorduk.. keza hcg sonucumda da düşüş görüldü ve kesinleşti..

Bende çok zor süreçlerden geçerek anne oldum hep derdim asla hamile kalamayacağım çocuğum olmayacak pes etmeyin peşini bırakmayın rabbim nasip ediyor

Merhaba…

Oncelikle cok gecmis olsun, yasadiklarinizi cok iyi anliyorum. Pgt'li embriyomu 10. haftada kaybettim ve onun oncesinde de dogal gebeliklerimden pek cok dusugum olmustu. Ikinci pgt'li embriyom bana, yaklasik bes seneye yakin tedavilerin ardindan, nerdeyse 43 yasindayken evlat oldu o nedenle sakin pes etmeyin. Cok zor bir surec ama Allah'tan umidinizi kesmeyin. Siz zaten cogu testi yaptirmissiniz anladigim kadari ile. Size tavsiyem eger henuz yapmadiysaniz, Semra Kahraman'dan randevu alin. Ilk gorusmeden ucret talep etmiyorlar ve minimum 30-45 dakika detayli bir ongorusme oluyor. Elinizdeki butun testleri ve rahim filminizi beraberinizde goturun, zaten bir ucret odemeyeceksiniz, en kotusu konuya hakim baska bir hocanin da gorusunu almis olursunuz.

Oncelikle cok gecmis olsun, yasadiklarinizi cok iyi anliyorum. Pgt'li embriyomu 10. haftada kaybettim ve onun oncesinde de dogal gebeliklerimden pek cok dusugum olmustu. Ikinci pgt'li embriyom bana, yaklasik bes seneye yakin tedavilerin ardindan, nerdeyse 43 yasindayken evlat oldu o nedenle sakin pes etmeyin. Cok zor bir surec ama Allah'tan umidinizi kesmeyin. Siz zaten cogu testi yaptirmissiniz anladigim kadari ile. Size tavsiyem eger henuz yapmadiysaniz, Semra Kahraman'dan randevu alin. Ilk gorusmeden ucret talep etmiyorlar ve minimum 30-45 dakika detayli bir ongorusme oluyor. Elinizdeki butun testleri ve rahim filminizi beraberinizde goturun, zaten bir ucret odemeyeceksiniz, en kotusu konuya hakim baska bir hocanin da gorusunu almis olursunuz.
Allah bağışlasın umut oldunuz .( Kendisi memorialdaydı sanırım değil mi aslında aklımdaydı biliyor musunuz ve sanırım gideceğim.. peki siz son hamileliğinizde yada öncesinde farklı ne yapmıştınız bir de düşüklerinizin sebebi biliniyor muydu

Allah bağışlasın umut oldunuz .( Kendisi memorialdaydı sanırım değil mi aslında aklımdaydı biliyor musunuz ve sanırım gideceğim.. peki siz son hamileliğinizde yada öncesinde farklı ne yapmıştınız bir de düşüklerinizin sebebi biliniyor muydu
Pgt yerine ngs yaptirsan bir de? Ngs de bütün kromozomlar inceleniyor pgt de sadece bazı hastalıklar eleniyor he garanti mi hayır bende olmadığı gibi ama sorun herkeste başka

Pgt yerine ngs yaptirsan bir de? Ngs de bütün kromozomlar inceleniyor pgt de sadece bazı hastalıklar eleniyor he garanti mi hayır bende olmadığı gibi ama sorun herkeste başka
Aslında ikisi arasındaki farkı bilmiyorum biz 350 usd ödemiştik embriyo başına

Pgt de bütün kromozom hastalıklar elenmiyor belli başlı olanlar. Ngs de hepsi inceleniyor ama dediğim gibi asla garanti değil ben sadece ihtimalleri elemek için yaptırdım serum da aldım ayrıca ngsli embriyo da ama fos çıktı ya serum de bı işe yaramadı ama yine de denenebilir mi eh işte benm yaptirdigim zamanla fiyat farkı şuan tabi ki baya pahalandi

Yani mesela genetik kağıdında kaç kromozom incelemesi vardı benim yazıyordu yüzdesi ile.
Her hastanın durumuna göre farklı taramalar var
Pgd genel adı zaten genetik taramanın.
Alt başlığında fish yöntemi , ngs
Yani belli translokasyonlar inceleniyor
NGs de bütün kromozomlar
Özel hastaliklar içinde taramalar var sanırım ama sizin genetik rahatsızlığının yoktu dimi? İşte duşuge sebeb olan çok başka şeylerde oluyor detaylı pıhtılaşmayı sebeb olan testleri yaptıysan romantizmal hastaliklar lupus vs bunlar da pıhtılaşmayı meyil veriyor vucudda embriyoyu yabancı madde olarak görebiliyor filan..ama nasip vakit saat bazen olcagi zaman oluyor

Evet Sisli Memorial'da bolum baskani kendisi. Ben sizin yaptirdiginiz cogu testi yaptirdim, kan pihtilasmasi, karyotip analizi, rahim filmi gibi. Ek olarak her iki transfer oncesi de histereskopi yaptirdim, bir sekil bozuklugu veya folip tespit edilmedi. Ama bazen enfeksiyon da kayiplara neden oluyor dolayisi ile ikinci transfer oncesi de nolur nolmaz diye yine tanisal olarak histereskopi yaptirdim. Bir de endokronologist ana diye bir testi yapti, tiroid sorunum varmis ilac baslatti transfer oncesi. Ama bu test ile lupus vs var mi diye de bakti. Cunku bagisiklik sisteminde bir sorun var mi yok mu bunun arastirilmasi da cok onemli. Bizdeki ana sorun saglikli embriyo bulamamakti ama pgt'li olan niye dusukle sonuclandi aciklayamadilar. 5. gun 5aa kalite embriyoydu, sonrasinda patolojiye de yolladik yine saglikli geldi. Her iki gebelikte de modifiye dogal transfer yaptilar. Catlatma ignesi kullandim sonra transfer oncesi bir hafta antibiyotik ve prednol verdiler. Prednol bagisikligi frenliyor, bazen bagisiklik sistemi embriyoyu yabanci hucre olarak gorup saldiriyor, onu frenlemek icin kullandiriyorlar. Bir de progesteron seviyemi olctuler ve takviye gunde iki kez ilk 10 hafta progesteron kullandim. Aslinda her iki transfer de birebir ayniydi, ilk embriyo ikinciden daha kaliteliydi, ikisi de pgt'li (ngs yontemi ile. zaten cogu laboratuvar artik ngs yonetmi ile pgt yapiyor.) embriyoydu. Yani sonuc olarak ilki neden olmadi sadece Allah'in takdiri diyebiliyoruz.

Merhaba…

Merhaba,yazınızı yeni gördüm. Umarım en kısa zamanda tüm dilekleriniz gerçekleşir. He rşeyi araştırdık demişsiniz ama NK hücre paneli testi yaptırdınız mı hiç? Bunlar vücudumuzda bulunan doğal öldürücüler olarak geçiyor. Bu hücre sayıları normalden fazla arttığında vücudundaki yararlı hücreleri de yok etmeye başlıyorlar. Spermi,embriyoyu bir tehdit olarak görüp onu yok ediyorlar. Bu şekilde ya gebelik hiç oluşmuyor ya da oluşsa bile düşükle tekrarlanıyor. Aslında tekrarlanan gebelik kayıplarında bu testi yapıyor doktorlar ama maalesef devlet ve üni hastaneleri yapmıyor. Ben de üç yıldır çocuk sahibi olmaya çalışıyorum,sizden farkım bende hiç gebelik oluşmadı. Şuan tüp bebek sürecindeyüm,4 adet 1. Kalite embriyom var bu ay transfer edilecek. Bende katil hücrelerin sayısı oldukça fazla çıktığı için doktorum makrofaj aşısı uygulayıp transferi yapacak. Bakalım,umarım sonuç güzel olur. Sizin de yazınızı görünce anlatmak istedim,belki size de bir faydam dokunur 🌸

X